Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkpp 2023. 06. 01. 08:40
Előzmény: #9398  euler
#9400
Fenntartom. Az orosz társadalom a velejéig romlott, barbár horda. A hadseregük viselkedése is pontosan ezt mutatja. Felhoztok egy videót, ahol városi, tanult fiatalok nem értenek egyet a háborúval. Én a videóban egy suttyót sem láttam nyilatkozni. Csak intelligens, ápolt fiatalokat. Akik tudják, hogy mi az az internet és a VPN. Tájékozódnok. Attól még a társadalom maradék része tapsol a háborúhoz és a fasisztátlanításhoz. Barbár horda. 5 % városi tanult fiatal nem a mérleg nyelve, hanem az "elsöprő kisebbség", amit lehet mutogatni youtube-n. Ha bemennénk a magyar szülészetekre, levideóznánk az újszülötteket és felraknánk belőle egy videót, akkor abból sem azt a következtetést vonjuk le, hogy a magyar társadalom 100 % csecsemőkből áll.
nyuszibroker 2023. 06. 01. 08:04
Előzmény: #9396  kkpp
#9399
Pont mint nálunk....
LVN 2023. 06. 01. 07:33
Előzmény: #9396  kkpp
#9397
sajnos igy van, és o1g célja is ez. Akinek esze van, emigráljon. A maradék agyhalotton könnyebb uralkodni, mindent eltűr
kkpp 2023. 06. 01. 06:47
Előzmény: #9395  euler
#9396
Senki sem mondta, hogy az orosz nép an blok zusammen egy barbár horda. Van köztük kb. 10 % rendes ember. Annak jó része már régen emigrált külföldre, aki a folytogató, erőszakos, korrupt hazai sötétséget nem bírta. De a maradék igen, egy középkori barbár horda. Most komolyan egy olyan videó alapján vontok le bárminemű következtetést, ahol VÁROSI, FIATALOK vannak túlnyomórészt kérdezve??? Pont ez a társadalmi csoport szimpatizál a legkevésbé a putyini rendszerrel. De attól még vidéken és az idősek között tombol a sötétség és tapsolnak az ukránok elleni háborúhoz és az írtásához. Ez egy barbár horda, amit meg kell állítani.
euler 2023. 05. 31. 23:20
Előzmény: #9394  cintanyer
#9395
Igen, azért is jók ezek a hírek, mert némileg cáfolják azt a vélekedést, hogy az oroszok úgy zusammen egy barbár, civilizálatlan horda. 
Igaz lehet ez a társadalom pereméről a frontra került háborús bűnösökre, de semmiképpen nem az egész népre.
Berlini videója amit a moszkovita topikba rakott be, még jobban ezt igazolja.
cintanyer 2023. 05. 31. 23:04
Előzmény: #9390  euler
#9394
Nekem tetszett az ahogy a technika ördöge lebuktatta a számháborús propagandát. Túl sok okos telefon volt kéznél  a helyszínek rögzítéséhez.  
berlini
berlini 2023. 05. 31. 22:32
Előzmény: #9389  euler
#9393
ámen
berlini
berlini 2023. 05. 31. 22:31
Előzmény: #9385  kkpp
#9392
Ebben egyet értünk.
Én is ezt irtam
LVN 2023. 05. 31. 20:27
Előzmény: #9384  berlini
#9391
Leírták itt páran a hsz-ed után, nekem is nagyjából ez a véleményem. Valójában az ellentámadás már elkezdődött, főleg mélységi csapásokkal, és a kontaktvonalon is Bakhmut körül. Délen pedig már hetek óta szondázó támadások vannak.
euler 2023. 05. 31. 20:22
Előzmény: #9389  euler
#9390
Az ukránok értenek a lélektani hadviseléshez is. 
Ezt bizonyítja a Moszkva melletti katonai bázis elleni tömeges dróntámadás, (ugyanannyival mint amennyivel az oroszok Kijevet támadták), és egy nem várt eredménnyel: az oroszok a bázishoz közeli elit területrész felé térítettek el néhány drónt, ami kifejezetten tetszett a többi, nem elit moszkvainak.
https://www.youtube.com/watch?v=g3pJ548Rc8k
euler 2023. 05. 31. 19:46
Előzmény: #9387  totoro
#9389
Szerintem ezt, hogy "készen állunk", hallhatjuk még egy párszor.
Közben darálják az oroszokat tüzérséggel a megerősített állásaikban, lövik a háttér infrastruktúrát és az utánpótlási vonalakat. És persze gyűjtögetik a nyugati cuccokat.
Plusz néhány partizánakció és dróntámadás.
Egy hónap ilyen hadviselés demoralizálhatja az oroszokat, különösen a fronton dekkolókat, akik azért kapják felülről az áldást rendszeresen. Váltást azt nem kapnak, mert kevés a halott és eddig is csak azokat pótolták az oroszok.
.
Az offenzívát nem fogják bejelenteni, nem fog startpisztoly dördülni, hanem pl. azt vesszük észre egy hónap múlva, hogy most már tényleg romokban a kercsi híd és a melitopoli szárazföldi utánpótlási út is el van vágva, az oroszok pedig egyre több helyen adják fel az állásaikat és vonulnak hátrébb. Néhány helyen lesz látványos áttörés a rohamdandárokkal, de olyan hatalmas szerepük nem lesz mint amit feltételeznek.
Aztán mire megjönnek az őszi esők azt látjuk, hogy az oroszok kiszorultak Ukrajna 2014 előtti határai mögé, beleértve a Krímet is.
A végét kicsit elkapkodtam, de remélem így lesz. :)
badsector1
badsector1 2023. 05. 31. 19:16
Előzmény: #9387  totoro
#9388
az orosz  hadsereg akkor tud jól teljesíteni, ha nem kell harcolni.
totoro
totoro 2023. 05. 31. 19:06
#9387
A napokban sorra jelentették be az Ukrán katonai vezetők, majd Zelenszkij is, hogy készen állnak az offenzívára. Nem hiszem, hogy sokáig kell várnunk, az elmúlt pár napban elcsöndesedett a front (a mai jelentésben pl. nulla orosz tankveszteség szerepel), én ebben látni vélem az előkészületeket és átcsoportosításokat, kicsit vihar előtti csend van.
badsector1
badsector1 2023. 05. 31. 19:06
#9386
"Prigozsin forszírozza, hogy vizsgálják ki a Sojgu miniszter és Geraszimov vezérkari főnök által elkövetett bűncselekményeket"
"Levelet írt ennek érdekében a központi nyomozó bizottságnak és az orosz legfőbb ügyészségnek."
      
ez a szakács vak vagy bátor?
esetleg tud valamit?
kkpp 2023. 05. 31. 18:53
Előzmény: #9384  berlini
#9385
Egyszerűen biztosra akarnak menni. Egy lehetőségük lesz, több nem. Az amerikai elnökválasztás előtt kell vmi siker, mint Harkiv. A Storm Shadow rakétákkal új szintre tudták léptetni az orkok távolsági gyérítését. A napi jelentésekben lehet látni, hogy naponta sok tüzérségi csúzlit és légvédelmi üteget semmisítenek meg az ukránok. Ez a két jelentős erőssége maradt még az orosz hadseregnek. Ezzel vették be Bahmutot is. Az ukrán hadsereg el akarja kerülni a nagy véráldozatokat és átütő erővel akar átmenni az oroszokon, mint kés a vajon. Az idő még nekik dolgozik, de nyáron mindenképpen kell vmit produkálniuk. Június-júliusban már lépéskényszerben lesznek, mert egy offenzíva hónapokig tarthat.
berlini
berlini 2023. 05. 31. 18:19
Előzmény: #9383  LVN
#9384
Értem.
És mivel magyarázod, hogy nem indultak meg?
LVN 2023. 05. 31. 18:14
Előzmény: #9382  berlini
#9383
Akkor is mondtam, a 40 ezer az egy kiegészítő szám. Valójában többszázezren vannak fegyverben, és azt csak az ukránok tudják, ebből effektíve mennyien vesznek részt melyik hadműveletben. Ezt a 40 ezres rohamdandár dolgot arra szánják, hogy kifejezetten a támadó műveletek élén, kvázi különleges egységekként tevékenykedjenek. Lásd Bakhmut szárnyain az elmúlt hetekben az előre nyomulás. Ezt már ezek a rohamdandárok végzik, előre begyakorolt fogásokkal egyes szituációkra. Fasorok, erősségek megrohamozása és megtisztítása. Egy-két tucat ember. Nem többezer egy helyen, nem Verdun ez.
berlini
berlini 2023. 05. 31. 17:06
#9382
Nos itt az ideje felidézni a nagy várakozást majd 2 hónappal ezelőtt a gyors és elsöprő ellentámadásról
Egyelőre engem igazolnak a fejlemények.:
"berlini 2023. 04. 06. 08:12#8753
https://www.portfolio.hu/global/20230406/szivarognak-a-felvetelek-40-ezres-rohamdandarral-keszul-az-ellentamadasra-ukrajna-607634
Ez igy jól hangzik. nyugati technika a szar régi szovjet helyett.
De:
- frissen kiképzett civilek nyugati technikával?
Én a legtapasztaltabbakat képeztettem volna ki (Elsősorban azokat akik 2014 óta szagolnak puskaport.).
- 40 ezres létszám?
Akárhol támadnak, az oroszok beásták magukat minden frontszakaszon összesen kb 400 ezer emberrel.
Ahol az ellentámadás megindul ott is lesznek vagy 50-100 ezren. Hol lesz meg a támadói létszámfölény?
(Szakértők szerint legalább háromszoros kell egy sikeres átttöréshez.)
Ha ez a támadás kudarcba fullad, akkor kiváncsi vagyok honnan szednek össze mégegyszer rövid időn belül egy ujabb (de akkor már átütő erőt képviselő) hadsereget. 
2      2  Válasz erre"
Kár lett volna 40 ezer emberrel május elején megtámadni Zaporodzse megyében az oroszokat, beásva vagy 100 ezer emberrel.
Ez egy hosszú harc lesz.
Remélem kitart a NATO a lőszerekkel, kapnak repülőket és még sok-sok preciziós nagy távolságra érő tüzérséget.
A sikeres ellentámadás előtt ugyanis 
- az összes utánpótlás vonalat tönkre kell tenni, 
- megakadályozni, hogy az oroszok fel merjenek szállni vadászbombázóikkal
- létszámfölénybe kell kerülni az adott frontszakaszon.
Shortelek 2023. 05. 31. 16:37
Előzmény: #9376  Tibi0002
#9381
Szép lenne egy szönyegbombázás ott.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók