Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 10. 04. 19:48
Előzmény: #5036  Nikklíszon
#5040
Most olvastam a telex cikket és nekem is az jön le, hogy Putyinnal nem tárgyalnak, ahogy goapsy1 tökéletesen leírta.
A nyugatot pedig nem kell nyomás alá helyezni, legfeljebb a sumák óvatos németeket és franciákat.  Usa, Uk, lengyelek, balti államok nem fognak eltántorodni az biztos. Az egész támogatás felét az Usa adja, és ő is és a britek is elmondták, hogy a végsőkig segítik az ukránok harcát, ameddig azok kérik, ideértve a Krímet is.
.
Ha Putyin nem ért a szóból, majd a környezete elintézi, vagy néhány "zöld emberke". Különösen ha az atomhoz nyúl. 
(Csodálom, hogy nem indult be jobban az aggodalom, miután az Usa titkosszolgálat jelezte, hogy megmozdultak atomfegyverek az oroszoknál. Remélem megértették az emberek, hogy nincs miért aggódni.)
EURHUF500 2022. 10. 04. 19:45
Előzmény: #5036  Nikklíszon
#5039
Az azért leeshetett volna, hogy neki az a feladata, hogy összehaknizzon mindent az országának. És ezt baszott jól csinálja. Ha éppen nyomásgyakorlással, akkor azzal, ha kritikákkal, akkor azzal.
Elcserélném a malacra akármikor.
kkpp 2022. 10. 04. 19:43
Előzmény: #5028  Nikklíszon
#5038
"de az nem jó, amikor valaki túlértékeli a helyzetét."
 
Pedig nem értékeli túl. Nyerésben van. És ahhoz képest, hogy mennyi haditechnikát kaptak Nyugatról, kiemelkedően teljesítenek. Pont ez a lényeg, minél inkább nyerésben vannak még tél előtt, minél nagyobb a bukta a harctéren, annál nagyobb az esélye, hogy Putyin kiesik egy ablakon, és esetleg hazamennek Ivánék. Az ukránoknak sem jó, hogy háborúzni kell, annak ellenére, hogy tényleg nyerésben vannak. Attól meg ne félj, hogy az amcsik minimum tolni fogják a hadianyagot. Nekik egy borzasztó nagy győzelem az orosz hadsereg kasztrálása, és végletes meggyengülése. Talán még Belaruszban is forradalom lesz, ha minden jól megy. Sohasem invesztált az USA ilyen költséghatékonyan ekkora geopolitikai nyereséget. Kínának sem lesz akkora arca, ha a nagy szövetségese egy végletesen gyenge orosz állam lesz.
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 04. 19:28
Előzmény: #5033  goapsy1
#5037
Tudsz az orosz történelemből olyan regnáló első számú vezetőt akit gyilkosság útján távolítottak el? Én nem, de lehet hogy hiányos a tudásom. Még a Romanovokat sem nyirták ki a trónon. Utána viszont az egész családot. De lehet hogy most lesz a kivétel. 
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 04. 19:22
Előzmény: #5029  vaczak
#5036
Szerintem a Nyugatot nem kéne nyomás alá helyeznie.Minden nap meg kellene köszönnie a dollarmilliárdos támogatásokat. Enélkül már tudod hol lennének? Nekem ez a kijelentése továbbra sem tetszik, hiányzik belőle a ráció. 
goapsy1
goapsy1 2022. 10. 04. 17:50
Előzmény: #5018  Nikklíszon
#5033
Nem, ez egy nagyon is átgondolt lépés, csak a másik irányból kell megközelíteni: "mihelyst putler, önmagát hatszor hátba szúrva kiesett a tizedikről, azonnal hajlandóak vagyunk tárgyalni". :) gyk, "elvtársak, egy putlernyire vannak a tárgyalásoktól."
   
Gyanítom, ezen az ajánlaton az orosz felsővezetés legnagyobb része legalábbis komolyan elgondolkozik. :)
LVN 2022. 10. 04. 17:46
Előzmény: #5010  totoro
#5032
Az a 23 nem hasonlítható össze az orosz szarokkal. Nagy része baráti tűzben veszett oda, Abramst iraki T-72 nem tud kilőni, fizikailag lehetetlen, úgy lett tervezve.
Jacob 2022. 10. 04. 16:57
#5031
Ha jól haladnak szerintem krímet is visszaszerezhetik...
kkpp 2022. 10. 04. 16:53
#5030
Ilyen gyors sikerekre nem számítottam én se. Ha az ukránok Herszont menetből felszabadítják a Dnyeperig, akkor az ottani támadó erők nagyrészét át is lehet csoportosítani egy déli offenzívára. Az oroszok kimerültek, demoralizáltak, az ukránok viszont elképesztő sikereket érnek el és folyamatosan jön a nyugati fegyver. Akár még idén véget érhet a háború, de legalábbis féléven belül lehetségesnek tűnik. Minél látványosabbak és gyorsak az orosz vereségek, annál hamarabb végezheti Putyin is egy golyóval a fejében. Bármilyen tektonikus mozgások megtörténhetnek. Politikailag, katonailag egyaránt. A gázár is szakad be, ami még nagyobb nyomás alá helyezi az orosz gazdaságot. Azt pedig senki se felejtse el, hogy ha az oroszok atomot vetnének be, akkor az eddig jobbjára neutrális Kína és India is rögtön beszüntetné az orosz olajimportot is, mert ez vállalhatatlan lenne. Az viszont rögtön két vállra fektetné az orosz költségvetést, mert olajból van most a fő bevételük. Az oroszok biztosan vesztettek. Így is, úgy is. Esetleg Krímet megtarthatják, ha szerencséjük van.
vaczak 2022. 10. 04. 15:50
Előzmény: #5028  Nikklíszon
#5029
Taktikailag talán az lehet a háttérben, hogy nyomás alá helyezze az orosz elit elégedetlenebb részét, de főként a nyugati támogatókat, hogy ne nagyon csesztessék az ukránokat a fegyverszünettel, ha esetleg szarul alakulna az európai helyzet. 
Nikklíszon
Nikklíszon 2022. 10. 04. 15:43
Előzmény: #5020  vaczak
#5028
Lehet feltételül szabni a teljes csapatkivonást vagy  Kijevben esetleg Camp David i bázison hajlandó tárgyalni vele. Így sem jönne össze a meeting, de még sincs kijelentve kategórikusan. Értem én a felhalmozódott jogos gyűlöletet botoxpofájú rém irányába, de az nem jó, amikor valaki túlértékeli a helyzetét. A béke érdekében a sátánnal is le kell ülni egy aláírásra. Odáig úgyis alsóbb szinten intézik az ügyet. 
Jacob 2022. 10. 04. 15:41
#5027
Északról támadnak, hogy tudjanak menekülni... Nem akarják, hogy élet-halál harcot vívjanak... Hagynak lehetőséget elmenekülni.
Ezzel együtt általában "jó" szokásukhoz híven nem szervezetten vonulnak vissza, hanem jó sok hadianyagot hagynak hátra, amit lényegében csak át kell festeni és lehet is használni...
Jacob 2022. 10. 04. 15:36
#5026
Tolják rendesen... Beindult a gőzhenger...
Bocsánat, de ilyenkor örülök...
Jacob 2022. 10. 04. 15:35
#5025
2022. 10. 04. 15:13 Davydiv Brid (confirmation), Velyka and Mala OleksandrivkaStarosillia (confirmation) and Novodmytrivka were liberated by ukrainian forces
Jacob 2022. 10. 04. 15:35
Előzmény: #5023  badsector1
#5024
2022. 10. 04. 12:17 Clarification near Velika NovosilkaBohuslavka (confirmation) and Borivska Andriivka (confirmation), KolisnykivkaHlushkivka and Kruhlyakivka were liberated. Novopetrivka was liberated in the south (confirmation).
badsector1
badsector1 2022. 10. 04. 15:31
#5023
SZAKAD A FRONT HARKIVBAN, LUHANSZK MEGYE HATÁRÁNÁL JÁRNAK AZ UKRÁN CSAPATOK"
"A limani sikerek után széles offenzíva bontakozott ki a teljes harkivi fronton."
    
poénból felajánlhatná putyin a döntetlent, annyira szeretnek trollkodni
ThePersistentTrader 2022. 10. 04. 15:31
Előzmény: #5018  Nikklíszon
#5022
Nem feltétlen rossz lépés ez. Egy célt szolgál: az orosz belső köröknek felhívás táncra. Putyint takaritsak el az útból, rá lehet kenni minden hibát, és az új vezetéssel az ukránok is hajlandóak tárgyalni. 
Metwolf
Metwolf 2022. 10. 04. 15:30
Előzmény: #5018  Nikklíszon
#5021
Nincs miről tárgyalni az Oroszokkal mivel teljesen megbízhatatlanok. Most az a forgatókönyv, hogy a hadsereg véghezviszi ami a tárgyalásokon nem ment volna. Jelenleg Ukrajna van pozícióban.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók