Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2022. 12. 04. 13:37
Előzmény: #18738  Freszelés
#18740
Te nagyon lutyi vagy kisbaratom. Eppen ezt biztosan tudom, mert ismerem oket, mint mondottam volt. 
KrisztinaI 2022. 12. 04. 13:34
Előzmény: #18737  Madeinhungary
#18739
Humanoid mindig diktatúrát akar, és az ész nélküli liberalizmus megszüntetését.
A diktatúra tényleg hatékonyan működő valami, de neked, az egyén szintjén csak akkor jó, ha jószándékú ember vezeti. Ez, az, ami nagyon ritkán szokott összejönni, és inkább valami rosszabb szokott lenni a végkimenetel, ezért szoktam óva inteni attól, amit szeretne.
Freszelés 2022. 12. 04. 13:32
Előzmény: #18736  yooio
#18738
Alulról jött vezetők, a kemény munka meghozza a gyümölcsét, a... Jézusom.
Madeinhungary 2022. 12. 04. 13:29
Előzmény: #18726  Törölt felhasználó
#18737
Ilyen utopisztikus szöveget ritkán olvasni. Te tényleg valami teljesen más univerzumban élsz. Lehet szidni a zséket, meg a nagytőkéseket, de aki nem látja be, hogy jobb ma élni, mint x tíz vagy száz éve, az vak. Ne haragudj, de próbálj meg kicsit idomulni a való élethez, mert amiket írsz, az egy utopisztikus világ...
yooio 2022. 12. 04. 13:07
#18736
Veletlenul ismerem az emlitett ceg nehany partneret, nem a barataitok kozul valok. Sot a Mckinseyre mindig az volt a jellemzo, hogy alulrol jottek a vezetok, sokszor 8/10/12 ev operativ napi 10/12/14 ora munkaval rengeteg utazassal. Az meg hogy egy ceg(barmilyen ceg) atnez barmilyen anyagot amit kulsos szakerto/megbizott tanacsado vagy barki keszit , az egy teljesen normalis dolog, mert ha a ceg a nevet adja vmihez az nemlehet szar, plane nem a vilag legjobb vallalati tanacsadocegenel, es igen, olyat nem lehet leirni pl hogy ki akarsz irtani ezt vagy azt, vagy ami nem egyezik a ceg alapertekeivel. 
KrisztinaI 2022. 12. 04. 13:01
Előzmény: #18734  KrisztinaI
#18735
A világ legmenőbb egészségklinikája. Jelenleg nem hiszem, hogy rájöttek a 140 éves kor titkára, de elég sokat fizethetsz nekik, ha úgy gondolod, hogy igen. Erre írta itt valaki, hogy mindenki a maga szintjén nyomorog.
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:58
Előzmény: #18733  KrisztinaI
#18734
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:53
Előzmény: #18731  KrisztinaI
#18733
ui. ne aggódj, a barátaid nagyon jól fognak keresni a te 140 éveden is: a magánklinikákon,  a génterápián és minden egyeben. :-)
Ők már készülnek a te időskorodra, jobban, mint te. :-)
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:49
Előzmény: #18730  Törölt felhasználó
#18732
Ő azt teszi, amit te szeretnél látni, és ezért tartod USD-ben a pénzedet, amit a másik rendszer működtet. :.)
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:48
Előzmény: #18730  Törölt felhasználó
#18731
Nem higgy McKinsey-nek.... figyeld meg a saját tested változását.
Nem akarok ismét a saját életemről beszélni: pajzsmirigy. Nagyon sok nő szenved tőle, főleg, aki annyi idős, mint én, vagy változó korba lép.
Miért?
1) Öregszünk, kezdjük elérni 30-40 éves határértéket, amit évmilliók alatt fejlődött ki, az egészségügy, meg néhány száz év alatt. Régen a nők nem is tudták, hogy mi az, hogy változókor, mert addigra valószínűleg meghaltak.
2) Bölcs orvosom szerint túl sok a gyulladásos megbetegedés (lsd Covid járvány), ami akitválja ezeket a problémákat . Saját vélemény, a stressz is gyulladást generál, nem beszélve a sok cukorral dúsíott élelmiszerről.
Ha belegondolunk, a szervezetem lassan befejezi, ha nem kezelik, akkor a következő a cukorbetegség, szívbetegség, és minden egyéb lesz.
Tulajdonképpen azzal, hogy segítenek rajtam beleavatkozunk a természet rendjébe, ami további beleavatkozást fog eredményezni, mert mindig kezelni kell, illetve valahol mindig beteg lesz az ember.
Tualjdonképpen kutyaharapást szőrével kezelünk.
Az emberek hosszabb életét az egészségügy teszi lehetővé, de annak is kell fenntartania.
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 12:37
Előzmény: #18727  KrisztinaI
#18730
A McKinsey-hez csak annyit, hogy én írtam tanulmányt ugyen nem a McKinseynek, de a big four násik tagjának.
Úgy fizették ki, hogy odabiggyesztették a nevüket a tanulmnyomra, és beleírták, hogy én is közreműködtem benne, abban amit az utolsó betűig én jegyeztem. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy először a cég meghatározot emberie végigolvasták (a mondás pontosan ez volt: meg kell vizsgálni, hogy egyezik-e a cég irányelveivel! --> egy telejsen neutrális területen írt iparági tanulmány), aztán akkor mahetett tovább, ha cenzoroknak megfelelt. Amikor zsidózok meg neolibsizek, akkor azt nem az ujjamból szopom, hanem nagyon is konkrét tapasztalások vannak mögötte a neolibsi elnyomó rezsim működéséről.
Sok mindenben orbánnak igaza van ezzel kapcsolatban, kár hogy a gyakorlatban totálisan kiszolgálja a neolibsi urait...  
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:24
Előzmény: #18728  KrisztinaI
#18729
ui. háború kapcsán, ez tegnap jött ki. US új  B21-es nukleáris bombázója.
https://www.youtube.com/watch?v=qYcxIIJuxTg
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:09
Előzmény: #18727  KrisztinaI
#18728
* A túl sok ember problémája a jelek szerint azért néha korrekcióba megy: háború (vita az erőforrások felett), és járványok.
KrisztinaI 2022. 12. 04. 12:07
Előzmény: #18726  Törölt felhasználó
#18727
McKinsey kutatást tett közzé, ami kimutatja, hogy tovább élünk, de nem jobban. Az ember régen csak 30-40 éves koráig élt, és ha megfigyeled, nagyjából addig is vagy igazán egészséges.
Nem lehet, hogy az egészségügy téged is azért tart életben, hogy fogyasztó legyél? :-)
Ami azt illeti, ha objektívan nézzük lehet, hogy ez is a gond részben, hogy nincs természetes kiválasztódás, vagyis nagyon sok ember, van de nem feltétlenül jó minőségű.. Egy híres klinikai pszichológus egyszer azt mondta, hogy az életminőségedet az egyik legjobban befolyásoló tényező az intellgencia. Ha intelligens vagy, akkor jobb döntéseket hozol a költésedről, az egészségedről, és a kiválasztott vezérről is....
Az egyetemen az első menedzsment órán elmagyarázták nekünk, hogy mia vezető szerepe (itt igaza van emerald-nak, mindig lesz vezető): az , hogy döntéseket hozzon (még akkor is, ha az nem mindig igazságos), ami  csökkenti a stresszt és a bizonytalanságot a csoporttagok között.
Egy kísérletből jöttek rá, amiben majmok voltak olyan fajból, ami nem hajlamos a szívbetegségekre, a szívinfarktusra. Ahogy újra- és újra eltávolították a vezérhímet a csoportból egyre több majom pusztult el szívinfarktusban, mert a vezető hiánya bizonytalanságot és stresszt hozott létre.
Itt nem a vezető létével van a gond, hanem azzal, hogy annak jóindulatú vezetőnek kellene lennie, és ez hiányzik.
A liberalizmus szidását illetően: az igaz, hogy elaltatja az embereket, de téged is élni hagy, és neked is jut az asztalról néhány morzsa. Amit te szeretnél, ott ilyen nincs, csak a vezető ehet, a többi max az életbenmaradáshoz szükségeset kapja meg, hogy őt szolgálhassa. Már mondtam neked sokszor, de tényleg jó lenne neked kipróbálni valami jó kis diktatúrában, ahol nincs tőzsde, nem utazhatsz, nem szidhatod a mindenkori vezetést nyilvános fórumon, csak elmehetsz dolgozni az életbenmaradásért, és hallgathatsz.  
Törölt felhasználó 2022. 12. 04. 11:05
Előzmény: #18721  emerald
#18726
Közöttünk itt van a gondolkodásmódbeli különbség.
Ugyanis én nem a szűken vett önérdekemet követem. Ez egy bizonyítottan szuboptimális stratégia.
De leírom két egyszerűen érthető példán keresztül, hogy ne legyen olyan absztrakt.
1. Namármost ha az emberiség a szűkös erőforrásai nem folyton fasságokra (igen két ss-sel) verné el, teszem azt nem az lenne a legfontosabb az uralkodó rétegnek hogy bármi áron megőrizze a státus quo-ját, akkor lehet hogy nem a midnenki lábára Nike csukát program futna, hanem az a program, hogy miként tudjuk megnövelni az átlagéletkorunkat 140 évre. Vagy pl. hogy miként tudunk szörnyű és sokakat érintő betegségeket gyógyítani. Namármost a többség az sokkal tudatlanabb és butább annál, hogy ne a Nike cipőt válassza +20 év jó minőségű élet helyett. Ezért a zs elitnek talán abba az irányba kéne terelni a butákat, hogy ne Nike cipőt akarjon, hanem 140 évig jó minőségben élni. Egyszerűbb és biztonságoabb mindenkit tudatlanságban tartani, manipulálni, mint hosszú ideig élni.
2. Környezet. Mindenki tudja, hogy ez nem fenntartható ami zajlik. A zs. elit érdeke lenne, hogy ne tegye lakhatatlanná a bolygót. De ugfye ez azzal is járhatna, hogy elvsztik a status quot. És nyomják tovább a eszementségeiket. Lásd 1. pont pepitában...
Vagyis az uralkodó réteg egy végtelenül önsorsrontó uralkodó réteg egy végtelenül fenntarthatatlan gazdasági rendszerrel... Na de mindegy... 
feketemelos
feketemelos 2022. 12. 04. 10:39
Előzmény: #18722  kajli_man
#18725
  " az amerikai tőzsde nem egyenlő az amerikai gazdasággal " ...aki erre nem jön rá az első 3-5 évben bukásra ítéltetett, mert ilyen olyan gazdasági hatásokra várja majd azt , hogy esni vagy emelkednie kell az indexeknek (logikusan) ....de nincs olyan , hogy KELL a tőzsdén, hisz akkor mindenki csilliárdos lenne ha csak pár tuti axióma lenne a "valószínű" megállapítás helyett....Kosztó után szabadon ezért indul komoly hátránnyal az akinek a logikához erősen fűződő szakmai háttérrel rendelkezik
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221204v01xex977.png
feketemelos
feketemelos 2022. 12. 04. 10:27
Előzmény: #18721  emerald
#18724
kajli_man
kajli_man 2022. 12. 04. 10:17
#18723
https://www.acquired.fm/episodes
Nemrég találtam ezt a podcastot, akik fundamentumok alapján fektetnek be, azok lehet találnak itt hasznos anyagot.
kajli_man
kajli_man 2022. 12. 04. 10:11
Előzmény: #18712  Törölt felhasználó
#18722
A szokásos mantrám tudom ismételni: az amerikai tőzsde nem egyenlő az amerikai gazdasággal. Egyrészt vannak a tőzsdén olyan cégek, akiknek zéró hatása van az amerikai gazdaságra (pl.: PM, talán még jó pár kínai cég is), másrészt elég sok globális cég van, akiknek a növekedési potenciálja inkább a világ növekedési potenciáljával egyezik meg, nem csak Amerikáéval. Tehát elképzelhető, hogy a következő évtizedben többet emelkedik az S&P500 EPS-e, mint az amerikai GDP? Szerintem simán. Ettől függetlenül a túlértékeltséggel egyetértek.
emerald 2022. 12. 04. 09:19
Előzmény: #18715  Törölt felhasználó
#18721
A történelem során, mindig volt uralkodó réteg. Az emberek egyre okosabbak, sokkal nagyobb "finom hangolás" kell az irányításukhoz. 
Ezért az uralkodó osztály cserélődött a történelem során. De az alap elv, nem változik.
Igazán olyan, mint egyenlő esélyek, sosem voltak, sosem lesznek.
A kommunizmusban sem volt. Hiszen akkor ha egy gazdag paraszt gyereke voltál, még érettségizni sem sikerült.
Az emberek többsége befolyásolható, irányítható. Sőt, szüksége is van rá.
.
Személyes életedet tudod csak irányítani, alakítani. Eddig amit tudok, sikerült elég jól.
Kár foglalkozni mással 😉

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek