Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:14
Előzmény: #237  Fagylaltárus
#240
Mert ennek nincs megoldása, legalább is a mi szintünkön.
Pontosabban az a megoldása, hogy ha nem jó valahol élni, akkor szeded a sátorfádat, és mész olyan helyre, ahol jobb. De nyilván nem látok bele az életedbe, így nem tudom mik a kötöttségek.
amit stingy leír, az is egy megoldás.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:10
Előzmény: #229  Fagylaltárus
#239
Ahonnan én indultam, onnan anno Ózd multimilliomos világvárosnak tűnt. Mindenhonnan ki lehet törni, tanulás, tehetség kérdése. 
Jussi
Jussi 2022. 03. 07. 10:09
Előzmény: #237  Fagylaltárus
#238
Költözés?
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 10:09
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#237
Igen, de mi a megoldás? Odáig már nem jutunk el sajnos.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:07
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#236
Egyre szimpatikusabb vagy :)
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:06
Előzmény: #233  Fagylaltárus
#235
Fagyis én nem akarok Tőled elvenni semmit sem.
Csak utálom -hozzád hasonlóan, az igazságtalanságot, és a manipulációt.
És ez a világ azért olyan egyenlőtlen, mert szarrá van manipulálva. Magyarország meg pláne.
Ha észreveszed én állandóan ezért emelek szót.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 10:05
Előzmény: #219  szieszta
#234
Hehe...szinte magamat látom az írásodban. Mindig spóroltam, és addig nyújtózkodtam, amíg a takaró ért. Eleinte elég kicsi volt a takaró, de szép lassan már leért az ágyról:) Már a 90-es években tőzsdéztem, 1,5 Mft-t tettem be, az 3x-ozott, vettem belőle 2000-ben egy panelt.(mondjuk mázli, mert így kimaradtam a nagy esésből, elfogyott a pénz). Aztán ismét gyűjtögetés, és vissza a piacra. Már 10 lakást is vehettem volna, de még mindig a régi panelban toltam, mert bőven elég volt mindenre. Csak azért nem veszek meg vmit, mert megtehetem. Aztán megörököltem a szülői házat, 40 éves, de felújítottam, és most mintha új lenne. Hitelem a büdös életben nem volt, nemhogy tv-re, mosógépre, de lakásra se. Ami most megy, az kb. röhej. 20 évesen már mindegyik azt hiszi, neki JÁR az autó, ház, nyaralás...Hitelt hitelre halmoznak, felélik még a gyerekeik jövőjét is, hát bravó. Mondjuk 50+ év élettapasztalattal már váltam annyira cinikus emberré, hogy sajnálatot se érzek, csak csendben várom, hogy rájuk boruljon a sz@r. Business as usual:)
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 10:00
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233

De majd minden a helyére kerül, csak azt nem tudom hogy az én fizetésemet hová akarod csökkenteni????
Szerinted amúgy mennyit kellene keresnie egy proletár dolgozónak?
Jártál boltban mostanság? Én pl. autót se tudok tartani. Egyszerűen nem futja rá. Ezt felfogod? Nem új autót, 20 éves roncsautót se.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 09:57
Előzmény: #229  Fagylaltárus
#232
De fagyis. Ugyanez van, Pesten, Sopronban, Veszprémben, a Balatonparton, stb.
Van abban igazság, hogy vannak szegény régiók.
Ezt aláírom. Azt is aláírom, hogy rendkívül nőtt az egyenlőtlenség az elmúlt 12 évben is.
De fogadd el azt is, hogy igenis van egy 30-40%-os réteg ma az országunkban, aki dőzsöl. Messze a termelési termelési hozzájárulása feletti szinten él.
Clint
Clint 2022. 03. 07. 09:57
Előzmény: #219  szieszta
#231
Egyetértek!
32 évesen vettem az első kocsimat, 30 évesen láttam először a tengert...
Egy rozzant biciklim volt az egyetlen vagyontárgyam mikor elkezdtem dolgozni.
Az elsődleges a lakhatásom megoldása volt, lehetőleg csak minimális hitelből. (Ezt azért segìtette, hogy az ingatlan árak jóval lejjebb voltak, mint most). Először nem volt szigetelve a kis házikó, 17 fokban voltam 
Most sokan 20 évesen bmv, horvát nyaralás, új építésű lakás 30 év hitelből stb.
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 09:56
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#230
https://ingatlan.com/gyor/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32697846
Ezen mi a luxus pl? Az ára eléggé az. Errefelé Ózdon ilyen lakást 7-8 millióért kapsz.
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 09:54
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
Ember, Győr az ország egyik leggazdagabb városa!!! Ne abból vezesd le hogy mi van az országban.
Az ismeretségi köröm 20-30 éves emberekből áll főleg, egyik se él úgy ahogy te azt rendszeresen levezeted! Új autó, nyaralások, dőzs, stb.Pár informatikus haverom van, akik nagyon jól keresnek, de ennyi...
A többségük örül ha tud félrerakni valamennyit...
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 09:47
Előzmény: #225  Fagylaltárus
#228
Fagyis, figyelj, tegyünk egy próbát.
Az ingatlan.com-ra bertam, hogy eladó lakást keresek Győrben minden szűrő nélkül.
Legyél kedves lapozd át a találatokat, és ne az árat nézd, hanem csupán a berendezést, milyen körülmények között él az átlagember.
Valószínű rossz országrészben laksz.
A családom kiad egy lakást, jött a keleti országrészből egy buszsofőr a családjával. Ő otthagyta a keleti részt, mert itt összesaonlíthatatatlanul jobb az életszínvonal.
https://ingatlan.com/lista/elado+lakas+gyor
Placi82 2022. 03. 07. 09:44
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#227
Bizony ez mar nagyon fajni fog az usa nagytokeseinek! Ezt mondom,miota! Ide keves lesz a 0.25% os kamatemeles a fed részéről! A vilagbol mar csak Kínát, es oroszorszag javait nem szerezték meg . Kina kivagta őket,  ott falnak mentek. Oroszorszagot most akarjak megszerezni. Minden is kell nekik. Bármi áron.
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 09:42
Előzmény: #219  szieszta
#226
Nem mindenki kap családi házat úgy hogy a szülei elköltöznek... 
Örülj neki h nem kellett hitelt felvenned!
Fagylaltárus 2022. 03. 07. 09:40
Előzmény: #219  szieszta
#225
Én nem élek túl jól. Sőt, a fizetésem 200 nettó alatt van. Komolyan mondom engem elkap az agyfasz amikor ezt fejtetik itt ki hogy túl jól élnek az emberek....
Mennyit keressünk? 50 nettót? Elegem van már nagyon ezekből az okoskdásokból...
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 09:35
Előzmény: #223  szieszta
#224
A hitel lényegét kevesen értik. Valójában a gazdag réteg a vagyonához mérten jóval kevesebbet fogyaszt. A szegény meg többet fogyasztana. De hogy a szegény maradjon, a gazdag réteg meg gazdag nem lehet ingyen átcsoportosítani a vagyont, hanem a hitel időlegesen megoldja ez a problémét.
A szegény fogyaszthat, de a gazdag hatalma megmarad, hiszen szerződése van róla.
A hitel egy jól kitalált tőkés rablánc. Az egyenlőtlenség negatív hatásait mérsékli, úgy hogy a hatlamat nem kell feladni.
Csak hát ugye erről nem PC beszélni.
szieszta 2022. 03. 07. 09:30
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#223

Ez "nyugatról" jött. Az én szüleim még arra tanítottak, hogy egy termés a földön, egy a raktárban és egy termés ára  a bankban. Így nem érhet meglepetés.
Egy nagyon jó ismerősöm a ´90-es években élt nyugaton, azt mondta, ott mindenki hitelkártyával fizet, aztán törlesz. Havonta kapja  az ajánlatokat a bankoktól, már borítékban a plasztikkártyával, csal be kell menni aláírni és már lehet is költeni.
Egy volt osztálytársam most költözik lakásból családi házba. 30 ezer euró volt a különbözet, de 50 ezret vesznek fel. Nagyon jól keresnek, de egy fillér megtakarításuk sincs, sőt, számtalan apró hitel terheli őket, a tévé, autó, (400 ezer forintos) kávéfőző, kirándulás részletei.
Meddig mehet ez az eladósodás?
Volt itt egy fiatalember, aki tőkéje 110%-át bitcoinba fektette. Az 50 ezres BTC-re azt mondta, ez ajándék. Persze csak idő kérdése.......
Törölt felhasználó 2022. 03. 07. 09:17
Előzmény: #221  szieszta
#222
A helyzet szar.
Minden adott, hogy a nagytőke beáldozza Ukrajnát. Sőt tovább megyek, Moldovát is oda fogják dobni a medvének.
Nem véletlenül tettem fel oly sokszor a kérdést, hogy mi a pénztőke. A pénztőke nem más mint rendelkezési jog az erőforrások és a jövő felett. Ami addig ér valamit, amíg a társadalom többsége elismeri ezen jogot.
Amikor ez megkérdőjeleződik, a nagytőke földönfutó. Ez pedig el lesz kerülve bármi áron. :)
szieszta 2022. 03. 07. 09:12
#221

https://www.portfolio.hu/global/20220307/hiaba-kerleli-a-vilag-vlagyimir-putyint-egyre-hevesebbek-a-harcok-ukrajnaban-itt-vannak-a-legfontosabb-hirek-hetfon-531417
Putyin nem léphet vissza! A kocka el van vetve. A világ nem vette komolyan Putyint, folyamatosan szankcionálták, gyengítették.
Ez így szokott lenni, mikor a medvét provokálják. Először piszkálgatják, majd fenyegetik, követelik. Ha vicsorogni kezd, verik, de ha támadni kezd kérik, majd könyöröghetnek.
Amerika elérte, amit akart, Európát kihúzzák a hatalmak közül. Egy konkurenciával kevesebb.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek