Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
duraczell 2023. 01. 08. 20:03
Előzmény: #26879  janosvitez
#26880
Bizony, az orkok és a hoholok ugyanúgy viselkednek a harcmezőn
janosvitez 2023. 01. 08. 19:50
Előzmény: #26861  duraczell
#26879
A lényeget próbálod elfedni---(((
("egyik se különb a másiknál")???
Az orkok támadtak Ukrajnára....
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 08. 19:02
Előzmény: #26877  duraczell
#26878
1. Én nem akarom megtanulni, meghagyom nektek ezt a megtiszteltetést. Az el lehet menni már párszor lefutott téma, én nagyon nem kedvelem az illetőt, de tényleg nem az átlagpolgárnak szólt, hanem cégeknek.  2. Nem mondtam, hogy az ukránok szentek, de te feladnád a hazádat, ha mondjuk a BAZ megyeiek inkább Szlovákiához szeretnének tartozni? 3. Az oroszok Putyin óta próbálják az EU-t bomlasztani, beleavatkoztak az USA választásába is, szóval akkor ők szentek? Az embercsempészek jó része pld. orosz.  4. A fegyverek jó részét ingyen adják és az ukránok örülnek neki. Szóval ha még a levetett fegyverekkel is ellen tudnak állni a nagy orosz haderőnek, mi lenne, ha a NATO javával kerülnének szembe? 5 Ne keverd bele Trianont, te most pld. a kisantantot támogatod, ha az oroszok mellé állsz. 
duraczell 2023. 01. 08. 18:29
Előzmény: #26875  Ingarian
#26877
Imádom, mikor folyamatosan elterelődik a felvetésemről a téma, és elkezdődik a birkázás, meg a hülye magyarozás. Ez is mutatja, hogy nem azzal van a baj, amit én gondolok/mondok, hanem elvi problémakról a fejekben, rendszerellenességről, és persze az akkor is nekem van igazam ideológiáról. Ahogy Gyurcsány is megmondta "el lehet menni" 🤣. Valaszolok egyben nektek, aztán mazsolázzatok, ha akartok:
1. Ha a ruszkit megszoktad, akkor a hohol-t is meg fogod :). Amúgyis büszkén tekintenek kozák őseikre, akkor ne legyen ez baj. 
2. Azért, mert vki inkább kimaradna ebből az elmebajból, és felhivja a figyelmet, h az ukránok sem szenteltvizet pisilnek, azért miert kellene orosztámogatónak lennie? Megintcsak hülye hohol narratíva.
3. USA és CIA tevékenysége. Bizony, minden konfliktusban benne van/volt a kezük. Ugyanígy itt is. Ezek szerint az oroszoknak igaza volt, hogy szerveszkedtek ukrajnában.
4. USA fegyverszállítás. Bizony jó aron tidják a 0-ra leírt hadianyagot az ukránoknak oda/eladni. Vastagon megkérik majd az árát. Nem véletlen, hogy kiegyenlíteni akarják az erőviszonyokat, és nem átbillenteni. 
5. Mo az 1vh után megtette azt a fájdalmas lépést, amit akkor az antant elvárt. Ha az ukránok földje szent és sérthetetlen, akkor bizony a történelmi Magyarország felosztása sem volt jogos és igazságos.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 08. 18:10
Előzmény: #26874  goapsy1
#26876
Azért elég magas a százalékuk, egy ismerősöm, habzó szájú orbángyűlölő is az oroszokat pártolja. Na ez a skizofrénia csúcsa.
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 08. 17:34
Előzmény: #26871  duraczell
#26875
Világéletben ruszkik voltak, ez a magyar köznyelv része. A hoholról évekkel ezelőtt hallottam csak, nyilván nem ugyanaz a kategória, mi sose hívtuk hoholnak az ukránt, ez az oroszoktól átvett szó. Egyébként én kedvelem az orosz embereket, szakasztott olyan birkák, mint az átlagmagyar.
goapsy1
goapsy1 2023. 01. 08. 17:30
Előzmény: #26870  Ingarian
#26874
"Ez a magyar emberek jó részének az elmebaja, hogy az aggresszornak szurkolnak"
        
Nem, hála istennek, nem a "jó részének".
      
https://www.google.com/amp/s/www.portfolio.hu/gazdasag/20221215/kiderult-a-magyarok-tobbsege-tamogatja-az-oroszorszag-elleni-fellepest-585330%3famp
      
Van egy aberrált kisebbség, aki tömeggyilkos terroristákkal szimpatizál az évek óta tartó kúrmányzati agymosás hatására - de szerencsére ez nem a többség.
Csak a ruszkik által pénzelt kamunickek, a kormányzat által mindenhol nyomott szennyoldalak, stb miatt tűnik úgy, mintha ez a hangos, aberrált banda lenne a többség.
pokrocz 2023. 01. 08. 17:29
Előzmény: #26871  duraczell
#26873
Slava Ukraini! Glory to Heroes
goapsy1
goapsy1 2023. 01. 08. 17:25
Előzmény: #26869  duraczell
#26872
"Engem nem zavar ha a hoholoknak szurkolsz."
Kösz, igazán rendes tőled. :)
Fordítva ezt sajnos nem állíthatom, engem némileg zavar, mikor valaki a szomszédait gyilkolászó terrorállamoknak szurkol - de persze a sorozatgyilkosoknak is vannak rajongóik.
      
Mikor és hol támadott a Nato meg az Usa szisztematikusan energetikai infrastruktúrát hónapokon keresztül azért, hogy katonailag megszállhasson, és magához csatolhasson egy országot?
        
Igen, ez a "csúnya amcsik az utolsó ukránig harcolnak" már régi, jól leharcolt toposz a ruszkibérenc szennyoldalakon, legyen valami, ami felrázza az aznap épp aktuális ruszki buktától letargiába esett ávós sereget. :D
A valóság meg az, hogy 
       
1, az usa az éves védelmi költségvetése TÖREDÉKÉT adta eddig oda fegyverben az ukránoknak - s ezzel többet ért el, mint pl a CIA az utóbbi 70 évben összesen, fél év alatt taccsra tette az egyik legnagyobb ellenségét katonailag, gazdaságilag, reputáció szintjén, mindenhogy.
A helyzet az, hogy ilyen jó befektetése, mint hogy fegyvert szállít az ukránoknak, az Usának még sosem volt a történelme során.
     
2, Az Usa nem az utolsó ukránig, hanem az utolsó ruszkiig harcol, ha már nagyon erőltetjük ezt a képzavart. 
Pont, mint Putler, ő is lelkesen feláldoz akárhány ruszkit, csak legyen már bármilyen látszatsiker, ami megmenti a tömeggyilkos valagát a bukástól.
     
3, Valahogy a ruszkibérencek sosem fejtik ki, hogy mi is lenne az ukránok részéről az alternatíva - netán dobják oda az országukat a ruszki hordáknak?
Mikor ezt megkérdezem bármelyik ávóstól, hogy ő hasonló helyzetben ezt tenné e Mo-val, mindig nagy, méla kuss a válasz.
duraczell 2023. 01. 08. 16:53
Előzmény: #26870  Ingarian
#26871
Tehát a hohol zavar de a ruszki nem?! 😂
Ingarian
Ingarian 2023. 01. 08. 16:51
Előzmény: #26869  duraczell
#26870
Nem tudom, miért kell eleve az oroszok által használt gúnynéven beszélni róluk? Ettől tökösebbnek érzed magad?  Annyira egyszerű lenne egyébként ez az egész, védik a földjüket, nem akarnak orosz uralom alatt lenni. Ez a magyar emberek jó részének az elmebaja, hogy az aggresszornak szurkolnak. Ennyire beteg a magyar néplélek, Európa szégyene. Igazából már nem is sajnálom a népet, magunknak akarjuk amit kapunk, hogy a románok kanyarban előznek, lassan a bulgárok is, mi meg megyünk a szakadék felé.
duraczell 2023. 01. 08. 16:31
Előzmény: #26868  goapsy1
#26869
Engem nem zavar ha a hoholoknak szurkolsz. Őszinten nem is érdekel, de az ukik is lőttek hőerőművet. Sőt a NATO és USA az energetikai infrastruktúrát egyik elsők között támadja. Lehet mondani h civil, de bizony gazdasagi és katonai szempontú infrastruktúrák is ezek mind.
Csak röhögni tudok a szent tehén eszményképen az arogáns ukránok vonatkozásában.  Ha így akarjak megvívni ezt a hàborút, látható h USA boldogan támogatja őket az utolsó emberig.
goapsy1
goapsy1 2023. 01. 08. 16:18
Előzmény: #26867  duraczell
#26868
Tekintve, hogy a ruszki hordák még saját maguk által bevallottan is, röhögve lövik szét az ukrán civil infrastruktúrát (aminek nyilván semmi katonai vonatkozása nincs, egyetlen célja, hogy minél több szenvedést okozzanak a civileknek, amiért nem kérnek a szép ruszki jövőből) nagyjából a helyén lehet kezelni a hasonszőrű ruszki hazudozást.
      
És akkor arra ki se tértem, hogy alapjáraton az ukránok azt lőnek, amit akarnak, tekintve, hogy a saját országuk.
Ha a ruszkiknak kifogásaik vannak, takarodjanak haza, és egyből megoldódik a helyzet.
duraczell 2023. 01. 08. 16:08
Előzmény: #26866  goapsy1
#26867
Vagyis nem zörög a haraszt, ha nem fúj a szél :)
Valószínűleg a kiadott orosz v ukrán nyilatkozatoknak, híreknek, mediapropagandaknak van valamennyi  valosagalapja meg valamekkora X faktora is. Mondom, mindkét oldalnak. Csak az egyiket benyelik mint kacsa a nokedlit kritika nelkül, a masikra meg rasütik h kamu. 
goapsy1
goapsy1 2023. 01. 08. 16:02
Előzmény: #26863  duraczell
#26866
"az orosz ellenőrzés alatt álló Donyecket – számolt be a város polgármestere."
Szóval a Mediaworks lapja beidézte a ruszki megszállás alatt lévő város ruszkik által kinevezett polgármesterét. :)
      
Innentől kezdve nincs is kérdés, biztosra vehető, hogy pont olyan elfogulatlanul, bármiféle hazudozástól mentesen kommunikál, mint az őt kinevező ruszkik. :)))))
     
*** Btw, pár hete nyáladzott egy hasonló hírre az "Orosz hírek" néven futó propagandista szennyoldalon tenyésző ávós kretének serege: hogy tudniillik a csúnya ukik szétlőttek egy szállodát, hörr, hörr.
A szennyoldal csak azt "felejtette el" beleírni a "cikkbe", hogy nevezett szállodát a Wagner börtöntöltelékei sajátították ki - és használták katonai célokra.
 Hiába, hazudozni tudni kell.   :)
duraczell 2023. 01. 08. 15:14
Előzmény: #26864  Shortelek
#26865
Igen, benne van a pakliban ez is. 
Ezzel kapcsolatban nekem is volt már kritikám, hogy szűrt és egyoldalú a hírközlés, pedig kötve hiszem, hogy ne lehetne hitelesen tudósítani.
Shortelek 2023. 01. 08. 15:05
Előzmény: #26863  duraczell
#26864
Nem mondom, hogy nem lehetséges, én inkább hajlok arra, hogy kamu hír.
duraczell 2023. 01. 08. 15:02
Előzmény: #26862  Shortelek
#26863

Had ne floodoljak minden ilyen cikkel az elmúlt hónapokból, de egy gondolom nem lesz probléma.
https://www.vg.hu/kozelet/2022/12/az-ukranok-raketakkal-tamadtak-donyecket
"Az elöljáró tájékoztatása szerint az ukránok Grad sorozatvetőkből negyven rakétával támadtak a városban élő civilekre. Az ukrán belövések következtében egy óvoda, egy orvosi rendelőintézet, nyolc lakóépület és egy bevásárlóközpont rongálódott meg.Találat érte a helyi műszaki egyetem és a Szpaszo-Preobrazsenyszkij székesegyház kupoláját is. "
Shortelek 2023. 01. 08. 14:29
Előzmény: #26861  duraczell
#26862
Bizonyíték, ne halandzsázz?!!
duraczell 2023. 01. 08. 14:15
Előzmény: #26860  janosvitez
#26861
🤣🤣🤣
Ertelmezd amit irtam, bár tudom a szürkehalyog es a propaganda ködösíti a tisztanlatast.
Mondom egyik sem jobb a másiknál.
Az ukik is lőttek kóhazat es buszmegállót Donyeckben és dobnak szanitécekre bombákat.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek