Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2022. 09. 12. 10:46
#21540
"Nagyezsdin úgy véli, hogy az egyetlen megoldás, hogy sikeresen fejezzék be a támadást a Nyugat által modern fegyverekkel támogatott Ukrajna ellen, az lenne, hogy azonnali béketárgyalásokba kezdjenek, és rendezzék a politikai kérdéseket."
Index - Külföld - Orosz képviselő: Így lehetetlen legyőzni Ukrajnát - Oroszország háborúja Ukrajnában – az Index hétfői hírösszefoglalója - Percről percre
Traktoros 2022. 09. 12. 08:13
Előzmény: #21534  LVN
#21539
Kicsit megnyugodtam, hogy Vasember és Hazafi még játékban van :-)
broccoli 2022. 09. 11. 23:24
Előzmény: #21535  Dectum
#21538
Ez az interjú tele van olyan állításokkal, amelyeket csak a betegesen torz orosz szemszögből lehet komolyan venni. 
A legnagyobb csúsztatás az, hogy a NATO terjeszkedik. Ez egyáltalán nem igaz. A NATO nem jár a független országok kormányainak a nyakára, és nem tukmálja rájuk a tagságot, hanem a független országok döntenek úgy, hogy csatlakozni akarnak a NATO-hoz, nem ritkán pont azért, mert félnek az Orosz agresszió lehetőségétől. Normális esetben ezen lehetne azzal segíteni, ha Oroszország nemzetközi szerződésekben biztonsági garanciát adna a szomszédos országoknak, de ugye már számtalanszor kiderült, hogy az orosz kormány folyamatosan hazudik és szerződések terén teljes mértékben megbízhatatlanok (lsd. azt az 5 szerződést, amelyben garanciát vállaltak Ukrajna területi integritásának tiszteletben tartására). 
 Az is nonszensz, hogy Oroszország számára azért jó ez a háború, mert így nem lehet felvenni Ukrajnát a NATO-ba. Ukrajna 2008-ban jelentette be a csatlakozási szándékát, és azóta egyetlen egy lépés sem történ a csatlakozás ügyében, ráadásul a 2014-es orosz területfoglalás következtében már létrejött egy befagyott konfliktus, ami már önmagában mindenképp megakadályozta volna Ukrajna csatlakozását a NATO-hoz, úgyhogy a mostani háború ebből a szempontból nem hoz újdonságot. 
 Önmagában is nevetséges, hogy az interjúalany olyasmikkel hozakodik elő, hogy Oroszországot fel akarják darabolni. Tudtommal egyetlen nyugati politikus sem fogalmazott meg ilyen szándékot, úgyhogy ez pusztán csak Putyin paranoiájának a terméke. Nyugatról még az orosz rezsimváltást sem lehet elintézni, nem hogy az ország feldarabolást. 
 Az az igény, hogy megakadályozzuk azt, hogy Oroszország egy teljesen megalapozatlan háborút folytasson egy európai országgal szemben, az csak a pszichopaták és a diktátorok szemében számít gyerekes moralizálásnak. Ez a legelemibb igénye Európa lakosságának, hogy itt ilyesmi ne fordulhasson elő. Ha az interjúalany még „komoly geopolitikai érveket” is akar ezen túlmenően hallani, akkor olvassa el Medvegyev ütemtervét a mostanit követő háborúkkal kapcsolatban:
  https://mandiner.hu/cikk/20220804_kulfold_dimitrij_medvegyev_kazahsztan_gruzia_ukrajna_haboru_oroszorszag 
 Ebből is láthatná, hogy Putyinnak nem csak Ukrajnára, hanem a teljes ex-szovjet érdekszférára fáj a foga. Márpedig, ha Európa nem akarja még az összes többi, ebben érintett ország esetében is végigcsinálni a mostani háborúval járó kényszerhelyzet-kezeléseket (menekültáradat, megszakadó termelési láncok, élelmiszerellátási problémák, oroszok gázcsaptekergetése…), akkor most kell megértetniük az oroszokkal, hogy itt ilyesmit nem csinálhatnak büntetlenül. Pont azzal ágyaznánk meg a következő konfliktusnak, ha ez a mostani háború úgy érne véget, hogy az Putyin számára pozitív mérleget mutat, hiszen az egy egyértelmű jel lenne a számára, hogy a háború megfelelő módszer az érdekei érvényesítéséhez. 
 Azt is komolytalan felvetésnek tartom, még mindig elő mer bárki is hozakodni azzal, hogy az Oroszországgal szembeni szankciók több kárt okoznak Európának, mint az oroszoknak. Ezt számtalan forrás cáfolta már konkrét adatokkal, úgyhogy elég csak arra utalni, hogy Oroszországban alkatrészhiány miatt már leállt az autógyárak háromnegyede, illetve, noha korábban az egyik legnagyobb fegyverexportőrök voltak, most már fegyvert is Észak-Koreából akarnak beszerezni. 
 Az általános mozgósítást és az atomfegyver bevetését nem tartom reális alternatívának jelen pillanatban, azzal ugyanis Putyin is tisztában van, hogy ehhez legfeljebb csak papíron van meg a szükséges felszerelés, illetve a népszerűségét is erősen erodálná, ha ezentúl nem csak Burjátföldre, hanem Moszkvába és Szentpétervárra is elkezdenének tömegesen érkezni a fronton elesett katonák koporsói.  
Dectum 2022. 09. 11. 22:26
Előzmény: #21528  Törölt felhasználó
#21537
Orbanekbszerint a 10 parancsolat egyike: "ne lopj, majd mi" :-)
Dectum 2022. 09. 11. 22:24
Előzmény: #21531  LVN
#21536
Csak okosan a diadalorommel. En is hatalmas arcvesztesnek itelem meg az oroszok vereseget, es tisztelem az ukranok kurazsijat, de azert csak okosan. Ezzel egyelore csak a tetek emelesere kenyszeritjuk az oroszokat... es nekik is van meg mit bevetni...
Dectum 2022. 09. 11. 22:21
#21535
https://index.hu/gazdasag/2022/08/12/haboru-orosz-ukran-konfliktus-oroszorszag-katonai-beavatkozas-nyugat-gyoztesek/
Ezen a cikken kene a sok elvakult partoskodonak elgondolkodnia, aztan a ketpolusu vilagot atolvasva kicsit a velemenyhadjarat helyett ralatni, nem rogton egyik, vagy masik oldalon allast foglalni...
LVN 2022. 09. 11. 18:20
#21531
"Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin című magazinműsorában azt mondta, hogy Oroszország nem zárkózik el az Ukrajnával folytatandó tárgyalásoktól, „azoknak viszont, aki elzárkóznak, meg kell érteniük, hogy minél jobban elhúzzák ezt a folyamatot, annál nehezebb lesz megállapodni”.Lavrov azt állította, hogy a Nyugat azért igyekszik távol tartani az orosz küldöttségeket a nemzetközi tanácskozásoktól, mert „fél az egyenes párbeszédtől”. Elmondta, hogy az orosz küldöttség még mindig nem kapta meg az amerikai vízumokat ahhoz, hogy rész vehessen az ENSZ-közgyűlés kedden kezdődő 77. ülésszakán" – adta hírül az MTI.
Muhaha, kutya nem fog már beszélni velük. :))
LVN 2022. 09. 11. 17:40
#21530
Orosz lend-lease program legutóbbi küldeménye az ukránoknak, Orlan drónok. Ha jól emlékszem jó kis Canon digitális fényképezőgépek vannak benne, ha másra nem, arra jó lesz :)
Ork fanok majd erre is azt mondják, fizessék ki az ukránok az oroszoknak, azzal a megszámlálhatatlan többi  adománnyal együtt, amit az ellentámadás miatt hagytak hátra? :D 
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/xbkccm/ukrainian_army_seized_russian_orlan_drones_with/
Törölt felhasználó 2022. 09. 11. 13:42
Előzmény: #21526  Ingarian
#21529
Vitykát soha nem érdekelte a nemzet, a haza és hasonlók. Ezek a szavak neki semmit nem jelentenek. Sikeresen kinyirta ezt az országot, nemzetet, hazát.
Törölt felhasználó 2022. 09. 11. 12:46
Előzmény: #21526  Ingarian
#21528
Egyértelmű, teljesen erkölcstelen. 
Orbán szerint szükséges, hogy magyar  versenyképes cégek legyenek, látszik a tőzsdén a Ner szereplése, Appeninn,Waberers, opus, konzum stb. 
Mindenhol átverték a befektetőket, lopás mindenekelőtt, ez a hitvallása a tolvajnak. 
egynapod 2022. 09. 11. 12:31
Előzmény: #21526  Ingarian
#21527
Úgy, hogy egy küldetéstudatos pszichopata tolvaj. Gyógykezelni kellene.
Ingarian
Ingarian 2022. 09. 11. 09:52
Előzmény: #21525  Heisenberg
#21526
Én is ettől félek, minden távozó ember egy újabb szög a nemzet koporsójában, nyilván ez Orbánt nem érdekli, mert egy végletekig erkölcstelen, cinikus ember. Nem tudom, hogy juthattunk idáig, illetve tudom, de akkor is szörnyű.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 09. 11. 08:36
Előzmény: #21523  Ingarian
#21525
Igen és minél többen adják fel azt a szinte lehetetlen vállalkozást, hogy a félrevezetett hobfitársainknak felnyissa a szemét, annal erősebb a rendszer. Minden külföldre távozó magyar kettőt ér a NER- nek.
A végén itthon marad pármillió birka és Viktor tényleg király lesz a bolondok országában.
vigkrisz 2022. 09. 11. 08:29
Előzmény: #21523  Ingarian
#21524

emberünk csak bebizonyította, hogy ő melyik értékközösséghez szeretne tartozni
Ingarian
Ingarian 2022. 09. 11. 06:13
Előzmény: #21507  makuka
#21523
Ott óriási hiba van, ahol az intézményesített lopást és uszítást alapértéknek állítják be. Megmondom őszintén, én már minden reményt elveszítettem, a fiatalság menekül innen, aki teheti idősebb korban szintén, az ország butul , a genetikai állomány leromlik, az értelmes emberek elhagyják az országot. Aki marad a megvett emberek, illetve akik már nem tudnak lépni, és az ostobább emberek, akik mindent elhisznek. Nyugodtan átemelheted ezt az orosz fogatlan vén, bolhás megvére is. Amúgy ezt a tömegpszichózist nem értem, hogy Orbán mindenkit az agresszor oldalára állított. Én úgy gondolom, az ukránok, bármilyen disznók is voltak,  azért mégis ők védik az országukat. Ilyen alapon mi is követünk el hibákat. Mi is megérdemlünk már egy jó kis különleges mittudoménmicsodát.
makuka 2022. 09. 10. 22:58
Előzmény: #21517  euler
#21522
Megtettem  és csak h ne floodoljak, én nem találtam h kórházban dolgozott volna, sőt "frontline service" volt. Military medic, tehát ez felcser, ha jól tudom, így igenis nagy valószínűséggel az első vonalban kúszott/mászott.
A férje sem értette miért maradt ott,amikor tudta h terhes "He also questioned why she remained on the frontline while she was pregnant". Bar lentebb meg írják, h nagyon bizakodó volt eleinte a harcok tekintetében.
Ami nem teljesen kerek, h akkor most elfogták, v a többi 200+ tengerészgyalogossal együtt adta meg magát.
Es felvetik azt is, miért nem valtották meg ki, pedig hónapok óta jelezték már ezt az ukrán kormánynak és fogolycsere is volt.
euler 2022. 09. 10. 22:38
Előzmény: #21518  totoro
#21521
Hagyom, sőt az előbb szóltam, hogy nem érdemes vele ámokfutni.
De ezt le kellett írnom, mert mindenki kihagyta. És könnyebb átugrani mint egy egész oldal ízléstelen vitát.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek