Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 12. 23. 21:54
Előzmény: #57096  Shareholder
#57100
"de idiótának, tardnak, majomnak, hülyének nevezni valakit már annak számít"
legalább egy példát mutass erre tőlem légy szíves
"alapvető filozófiai különbség közöttünk, hogy nálad az az elsődleges szempont, hogy valaki oltott, oltatlan, milyen és mennyi oltást kapott"
ezt nem tudom, hogy miből vetted le, de eléggé félrement
egyébként az oltásellenes propagandára és az abban elrejtett álhírekre, téveszmékre szoktam reagálni, függetlenül attól, hogy mi a közlő oltási állapota, de szerintem is zárjuk, semmi értelme ezt itt a végtelenségig boncolgatni
Törölt felhasználó 2021. 12. 23. 21:52
Előzmény: #57098  tanrek
#57099
arra emlekszem szinte furcsa volt mikor hirtelen volt ujra arcuk az embereknek a boltban 
tanrek 2021. 12. 23. 21:48
Előzmény: #57091  vigkrisz
#57098
Gondolom te nem jársz pl. vásárolni, nem próbálsz kommunikálni mimika nélküli emberekkel, tökéletesen érted a maszkon át, ha hozzád beszélnek, és neked is minden szavad értik.
Mielőtt nagyon mellémennél: a covid járvány első napja óta egyetlen olyan intézkedés sem volt, ami engem személyesen a mozgásomban különösebben hátrányosan érintett volna, kifejezetten élveztem a lezárások idején az üres utakon közlekedni. Összesen 10 napig voltam itthon bezárva, nevezetesen, amikor 2 oltás után sikerült összeszednem a fertőzést.
Oda akarok kilyukadni, hogy az, hogy engem nem érintett hátrányosan semmilyen intézkedés, ami miatt a legjellemzőbben panaszkodnak az emberek, még nem azt jelenti, hogy ne tűnne fel, hogy a csapból is ez folyik, és meg tudnám szokni azt, hogy kizárjuk a személyes kommunikáció egyik legfontosabb részét, ami évmilliók alatt fejlődött, együtt az emberrel....
Helix Nebula 2021. 12. 23. 21:43
Előzmény: #57094  vigkrisz
#57097
Anyósom laboratóriumban dolgozott, ő már az elején mondta, hogy szerinte abszolút elképzelhető, hogy laborból került ki Vuhanban, akár figyelmetlenség vagy rossz fertőtlenítés miatt. 
De azért nem akarom elhinni, hogy igaza lesz 😃
Shareholder 2021. 12. 23. 21:27
Előzmény: #57032  vigkrisz
#57096
Látod, ez a szomorú, hogy fel sem tűnik a személyeskedés mert egyeseknél annyira zsigerből jön, észre sem veszik. Ez még nagyjából rendben is van mert lehet nem tudatos viselkedés, de hogy az admin is elengedi, az már eléggé problémás, főleg akkor, ha másoknál szankcionálja ugyanazt. Természetesen az nem személyeskedés ha valaki rámutat hazugságokra, de idiótának, tardnak, majomnak, hülyének nevezni valakit már annak számít, ahogy oltásellenesnek, vírus- és oltástagadónak hazudni valakit csak azért mert más a véleménye, is hasonló kategória. Apropó hazugságok, ugye az szerinted nem hazugság ha beoltott embereket hazudunk oltásellenesnek, vírustagadónak? Mert ezt a kártyát elég gyakran kijátszod. Le is zárom ezt a vitát mert alapvető filozófiai különbség közöttünk, hogy nálad az az elsődleges szempont, hogy valaki oltott, oltatlan, milyen és mennyi oltást kapott, nálam meg az, hogy az illető ember, akit megillet a méltósághoz való joga. Az adminról meg annyit, hogy nem lenne semmi gond ha őszintén kimondaná, hogy itt van egy VIP csapat, akiknek bármi megengedett, illetve a hozzászólók álláspontja is meghatározza a moderációt, de pont az ellenkezőjét mondja. Na, de ez van. Áldott, békés Karácsonyt!
vigkrisz 2021. 12. 23. 21:19
Előzmény: #57090  tevelygo1
#57095

Bill Gates mai jóslata, így könnyű :-)
"Most jöhet a legrosszabb koronavírus-hullám, de az is lehet, hogy 2022-ben vége lesz a járványnak"
vigkrisz 2021. 12. 23. 21:09
Előzmény: #57090  tevelygo1
#57094
a ígéretek (hogy ekkor lesz vége meg ilyen feltétel esetén) bénák voltak, az igaz, de ilyet azok nem ígértek, nem is ígérhettek, akiket én követek, én már tavaly tavasz óta abban vagyok, hogy évekig fog tartani és, hogy az első körös vakcinák (amiken idén túlvagyunk, vegyük úgy) nem lesznek elégségesek
már az elejétől fogva az látszik, hogy nagyjából pár (2-3) hónapra lehet előre látni, pár évre előre pedig mondjuk 3 szcenáriót felvázolni, amiből bármelyik bejöhet
egyébként az omikron - ha igazak az enyhülésről szóló hírek - hamarabb jött, mint amire számítottam, a kérdés csak az, hogy honnan, mert valószínűleg nem a delta variánsból
ezen a ponton egyébként örülnék egy olyan összeesküvés elméletnek is, amiben kiderül, hogy a kínaiak/amerikaiak/bárki laborban gyártotta, hogy kiszorítsa az alfa...delta, stb.. társait :-)
de röviden, igen, értem, sok volt a hitegetés, az emberek többsége megtette, amit kértek tőle és még mindig szopatnak minket a döntéshozók korlátozásokkal és újabb oltásokkal, jogos
Shareholder 2021. 12. 23. 21:01
Előzmény: #57032  vigkrisz
#57093

tevelygo1 2021. 12. 23. 21:01
Előzmény: #57091  vigkrisz
#57092
Én is érzéketlen vagyok alapból rá:), de attól még rengeteg helyen belefutok a hatásaiba. És azokat már nem tudom leszarni sajnos.
vigkrisz 2021. 12. 23. 20:59
Előzmény: #57084  tevelygo1
#57091
jó, te nyertél, érzéketlen vagyok erre a vírussal való stresszeltetésre, de az is lehet, hogy már hozzászoktam és fel sem tűnik, plusz én nem is nagyon látom azt, hogy a vírussal való ijesztgetés olyan nagyon hatékony lenne (szigorúan a mikrokörnyezetemben értelmezve), kb. mindenki leszarja a vírust, aki beoltatta magát, az azért, aki meg nem, az azért, követni is már csak azok követik, akik valamilyen módon érintettek benne
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:59
Előzmény: #57079  vigkrisz
#57090
Ja. Szerintem azt nem érted, hogy pl azon vagyok leginkább felháborodva, hogy a "JÓ" nevében csinálják mindezt a manipulációt és kényszerítést. Mondom, Robespierre.
Azon felül, hogy ráadásul azt se lehet tudni, mikor lesz vége, becsaptak minket azzal, hogy elfogadható lesz a (HÁROM, FRISS!) oltás által adott védelem.
Tehát ez a kettő háborít fel legjobban.
És igen, ez becsapás, ígéret be nem tartása, mivel még ha gáz is lenne az omikron, akkor is már mielőtt kiderült volna, hogy gáz, már előtte megtörtént a pálfordulás és elfelejtettek minden ígéretet, és minden haladásnak, fejlődésnek vége, ami eddig volt!
Értesz, most hogy kiemeltem mi a gond?
Persze lehet, hogy észhez térnek az emberkék ott "fent" az elefántcsonttoronyban a szcenárióik között, de jelenleg egyelőre EZ VAN!
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:52
Előzmény: #57083  bluefrog
#57089
Mondjuk sztem máskor is felesleges tesztelni a legtöbb esetben (főleg ha még kontaktkutatással és kontaktok karanténba rakásával tetézik) de hát ez már nagyon járványtagadó vélemény:))))
vigkrisz 2021. 12. 23. 20:51
Előzmény: #57083  bluefrog
#57088
bármikor olthatnak, ha adottak az oltóponton a védekezés feltételei, de minimum egy gyorsteszt mehetne előtte, az jogos, plusz több felvilágosítás, hogy mit ne csinálj előtte és utána pár napig (van olyan háziorvos, aki azért elmondja ezeket)
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:50
Előzmény: #57083  bluefrog
#57087
Sztem nem probléma, ha hullámban is oltanak. Inkább akkor mint a hullám után:)
Elvileg felesleges tesztelni oltás előtt.
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:45
Előzmény: #57071  vigkrisz
#57086
Ja hát igen Kína az vállaltan diktatúra :) Ők legalább őszinték :)
vigkrisz 2021. 12. 23. 20:44
Előzmény: #57080  bluefrog
#57085
fent volt a neten annak idején, kb. 1 éve, amikor ez ment
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:40
Előzmény: #57079  vigkrisz
#57084
Te, nyilván tudok ezekről is. De miért kéne messzire elugrani más témára, amikor egy konkrét problémáról van szó? Az nem fogja megoldani a felvetett problémát.
És nem szimpla nemtetszésről beszélek. Te érted mi a különbség aközött, amikor valami egy kis kellemetlenség és "nem tetszik" az embernek, és amikor komoly, krónikus stresszről, vagy explicit rombolás hatásairól van szó?
Ez itt nem elmélkedés a történelemről, ez a hús-vér valóság.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 23. 20:40
Előzmény: #57073  vigkrisz
#57083
belenéztem szakadt ember videójába is. az első eset a tünetek alapján lehetett covid fertőzéstől is, mondom ezt laikusként, de volt betegként. a 60-as véroxigénszint lehetséges embernél láttam már olyat sajnos, az ennyire súlyos eset már - tapasztalatom szerint - intenzívre kerül.
egyébként arról mi a véleményed, hogy oltás előtt nincsen teszt ill. hogy nem csak hogy hullámban, de hullám tetőzésénél is oltanak? amikor rengeteg a fertőzés, ráadásul most tömegesen ment ez nálunk. így persze hogy egy laikus hozzátartozó előtt a vakcina és egy sajnálatos halál összefüggése megvalósul.
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:34
Előzmény: #57081  tevelygo1
#57082
(Nem rakta be a fórummotor egyben)
Csak pár idézet."75 évet kellett várnia, hogy megérje: Üllőn a lakosság az orvosai ellen fordul."
"Hozzátette: nagyon nehéz ebben a vírusos helyzetben, egyre több óvodáscsoport van bezárva, iskolában több osztály karanténban, látja, hogy egyre türelmetlenebb a lakosság""Várakozás a hidegben, lehetetlen telefonok"
"Beszéltünk több üllői lakossal is, és valóban panaszkodtak arra, hogy sokszor a rendelő előtt kell várakozni (egy sátor alatt), akár mínuszokban, gyerekekkel, amit nehezen lehet elviselni"
"A várakozásról azt mondják, hogy a járványügyi szabályok miatt nem fér be mindenki a váróba, ha nagy sor van, muszáj kint állni a később érkezetteknek"
És mondhatnád, hogy ezek neked (?) "apróságok", de nem az. Van mentális, pszichés, érzelmi vetülete is a dolgoknak. Nemcsak anyagi vetületük van.
Tehát, ha folyamatosan értelmetlen, felesleges korlátozásokat és egyéb önkényes, felesleges szabályokat erőltetnek rád, ahol ráadásul folyamatosan érzelmileg és lelkileg is zsarolnak azzal, hogy te vagy a gáz, a rossz, a hülye, a felelőtlen, az idióta, ha nem tartod be, akkor abból idővel igencsak nagy stressz lesz. Többféle értelemben is.
És akkor a stressz ami visszajut mindebből az orvosoknak, azt a részét nem is fejtem ki, olvasd el a cikket és nézd meg a videót.
Ez is egyfajta kínzásmód. Embertelen mindenképpen.
Mert ha nem lenne felesleges és értelmetlen és nem zsarolnának, akkor persze, hogy csak sima kellemetlenség lenne, amiket idéztem. De így....
És amikor épp olyan idők járnak vagy épp olyan országban vagy, ahol nemcsak kisebb kellemetlenségek adódnak az "intézkedésekből", hát azt szerintem nem is kell tovább fejtegetnem.
És igen, tudom, hogy egy része annak amiről a cikk ír, az egészségügy leterheltségéből adódik de én most nem arról a részéről beszélek. Az is csak tovább rontja a helyzetet természetesen.
Érdekelt személyes tapasztalatom is? Nekem is elegem van már az extra plusz atrocitásokból, amikbe az intézkedések bevezetése óta bele kell futnom rendszeresen. Örülök neki, hogy személyesen ennél több gondom nem volt eddig. Mert persze lehetett volna rosszabb, munka elvesztése, stb. De ez is elég volt éppen. Azzal együtt, hogy nem lehet tudni, mikor lesz vége az egésznek!!!!!!!!
tevelygo1 2021. 12. 23. 20:32
Előzmény: #57076  vigkrisz
#57081
Épp ezt olvastam, csak random példának, mert ez Magyarországon van: https://telex.hu/koronavirus/2021/12/09/az-ulloi-haziorvosok-szerint-egyre-agresszivabbak-a-betegek-ellenuk-fordult-a-lakossag
Látszik, hogy azok akik kitalálták az intézkedéscsomagokat, azoknak fogalma sincs az emberekről, arról hogy ezek az "intézkedések" mennyire elszállt, barom elképzelések. Még akkor is, ha enyhébbek, hát még ha lezárnának mindent vagy sok mindent megint. Na az forradalom lenne! (Remélem)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek