Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2021. 03. 21. 23:13
Előzmény: #35232  Törölt felhasználó
#35240
sebaj, legalább még ki lehet nyomtatni pár ezer milliárd dollárt:)
algore 2021. 03. 21. 23:13
Előzmény: #35237  algore
#35239
Es ne lovagoljunk azon, hogy csodaszer vagy nem csodaszer. Nekem tok mindegy minek nevezzuk, az immunrendszer szabalyozasaban a legfontosabb kivulrol egyszeruen es olcson befolyasolhato tenyezo, es a hatasa oriasi.
(a modern orvostudomany nem is vitaminnak tekinti, hanem hormonnak, mert a hatasa olyan jelentos es sokretu. 160-nal is tobb gent szabalyoz az ismereteink szerint, de nyilvan tobbet, csak nem is ismerjuk - ezeknek a geneknek jelentos hanyada az immunrendszer sejtjeit es citokinjeit szabalyozza, felturbozza oket vagy lecsendesiti oket, szukseg szerint. 
Felteve, hogy van belole eleg ahhoz hogy jol mukodjon a rendszer. Ha sok van a megtevesztoen d-vitamin nevu prohormonbol, akkor gyorsabban es jobban aktivalodik az immunrendszer, es amikor karos lenne, akkor gyorsabban es jobban elcsendesedik. A vegeredmeny egy sokkal hatasosabb immunrendszer, ami megelozi a sulyos betegseget, vagy a halalt. 
Egy Ferrarid van gyorsulast es fekezest tekintve es nem egy Trabantod) 
pitcairn2 2021. 03. 21. 23:12
Előzmény: #35235  totoro
#35238
és gondolom olyan fizikummal rendelkezett mint fénykorábban Rambo, de a hiper-szuper dögvész-pestissel szemben esélye sem volt:)
algore 2021. 03. 21. 23:02
Előzmény: #35231  Helix Nebula
#35237
Nem a fertozestol ved elsosorban, hanem a sulyos lefolyastol. A d vitamin szabalyozza az immunrendszert, tobbek kozott a citokineket is, es megelozi a citokinvihart. Nem a fertozest. 
A d vitamin arra jo, hogy ne kerulj intenzivre (az intenzivre kerulok akar 90%-a d- vitaminhianyos). 
A betegseg sulyossagat is akar 90%-ban csokkenti. Ha kezeleskent adjak. Ezek vizsgalati eredmenyekbol szarmaznak. 
A 90% sem 100%, viszont tobb, mint amit barmely mas ismert faktorral el tudsz erni.
Elmeletileg a halalozas lehetett volna a tizede annak, mint ami lett. 
Magyar intenziv osztalyok evek ota adjak a d vitamint a betegeknek magas dozisban. Ma kivancsisagbol rakerdeztem, egyetemi magyar covid osztalyon is adjak. A magyar orvostudomany is tisztaban van a hatasaval, fogalmam sincs miert nem terjesztik jobban az informaciot. 
... 
"az olyan populációkban, ahol alacsonyabb a D-vitamin szint, általánosságban magasabb a halálozási kockázat." 
... 
"úgy tűnik, a D-vitamin véd a légúti fertőzésekkel szemben, és ismert az is, hogy a nyiroksejtekre, a kórokozó-ellenes fehérjék termelődésére is pozitív hatást gyakorol – mutatott rá dr. Masszi Tamás." 
... 
A mostani idosek nem tudom, mit szednek, de a magyar tarsadalom europaban a leginkabb vitaminhianyos nepek kozott van. 
... 
" A világ első országos, reprezentatív D-vitamin kutatását végezték el Magyarországon. A magyar lakosság 95 százaléka D-vitamin hiányos – ez a Semmelweis Egyetem I. számú Belgyógyászati Klinikájának kutatócsoportja által elvégzett első, országos, reprezentatív D-vitamin-szint mérő kutatás legfontosabb megállapítása"
... 
A skandinavok kiemelkedoen jobban teljesitenek mindenkinel covid ellen (fuggetlenul attol, hogy lezarnak vagy sem) Mig europa es a vilag orszagaiban a lakossag 40-70%-a vitaminhianyos, addig a skandinavoknal 5% alatti a vitaminhiany. 
Finneknel a 100.000 fore juto halalozas 14, Magyarorszag eseten 174.
Boven belefer az akar 90%-os hatasba. 
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 22:39
Előzmény: #35235  totoro
#35236
ki tudja,lehet,hogy azért nem került lélegeztető gépre mert sok vitamint evett.
totoro
totoro 2021. 03. 21. 22:27
#35235
A barátom aki megfertőződött 3 héttel az Astra oltás után, és két hét után most kezd jobban lenni, na ő igazi vitaminbuzi, kétpofára szedte, többek között ezt is. Nem igazán előzte meg.
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 21. 21:23
Előzmény: #35231  Helix Nebula
#35233
Szerintem ő sem azt írta, hogy ez vagy más vitamin csodaszer. MInden egyes dolog egy apró pluszt tesz hozzá, hogy nagy eséllyel ne fertőzödj meg vagy ha igen, enyhe lefolyású legyen: vitaminok, rendszeres testmozgás, friss levegő, bőséges folyadékbevitel (lehetőleg víz), stresszmentesség. Utóbbit itt is ajánlom pár kommentelőnek, az emberek nagy része az elmúlt egy évben túlstresszeli magát.
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 21:17
Előzmény: #35219  antaltibor2
#35232
igy fog ez menni meg honapokig itthon mint most. aprilis elejere kevesebb aldozat, nyitas, sok aldozat, zaras, nemzeti konzultacio, kevesebb aldozat,  nyitas, stb. 
Helix Nebula 2021. 03. 21. 20:57
Előzmény: #35227  algore
#35231
Nincs semmi baj a d vitaminnal, van szerepe az immunrendszerbem, de túlzás lenne azt állítani, hogy ez és a magas c vitamin meg fog védeni a fertőzéstől. Akkor valószínűleg nem itt tartana most a járvány.
Hozzátéve, hogy fiatalabb korban egyértelműen erősebb az immunrendszer. Tehát emellett szedett d vitamin valószínűleg "hatásosabb" mint 70+ éveseknek. 
Amúgy a mostani idősek nagy része rendszeresen szed d-vitamint, 3000 NE/tabletta a jelenlegi felírható legolcsóbból. Ha jár háziorvoshoz, akkor biztos hogy ezt kapnak. 
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 21. 20:19
Előzmény: #35221  antaltibor2
#35230
Költözöm Ausztráliába - oda, ahol a nyári hőségben lezártak egy várost néhány fertőzött miatt? Pit-tel jó pár hete szörnyülködtünk, milyen tökéletesen csinálják ezek az auszik :))
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 21. 20:17
Előzmény: #35226  TBSC
#35229
Nem értem, lezárások vannak, korlátozások, pont az, amit szeretnétek. Miért kell akkor még erőlködni?
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 03. 21. 19:24
#35228
algore 2021. 03. 21. 18:56
Előzmény: #35225  TBSC
#35227
Szerencse, hogy senki nem reklamoz olyat, ami teged erdekel.  Feladat teljesitve, tovabblephetsz :) 
TBSC 2021. 03. 21. 18:54
Előzmény: #35220  Shut-up
#35226
Az influenzás szövegeidnél megvan, ugye, hogy egy régi, rommá vizsgált, és mindenki által ismert dolgot hasonlítasz egy olyanhoz, amiről másfél év után is csak találgatnak és nincs róla semmilyen közép- és hosszútávú tapasztalat, tanulság? Könnyű arról okoskodni, ami mindenkinek kézenfekvő, de arról nem kellene, amiről még uvva okos emberek sem mernek ilyen nagyívű kijelentéseket tenni. Sőt (mint általában), minél okosabbak, annál kevésbé mernek.   
TBSC 2021. 03. 21. 18:49
Előzmény: #35214  algore
#35225
Helyesen magamra vettem a dolgot? Nem, nem vettem magamra, ellenben a te elég egyértelmű "ne légy ilyen szigorú magaddal" hozzászólásod alapján te szerinted én csináltam ugyanezt. Mire én megkértelek, hogy mutasd meg, hol tettem ilyen pontosan. Te erre nem mutattad meg (mert nem volt ilyen), hanem 1. elegánsan elhazudtad az elejét, 2. beismerés helyett másról szóló zagyvaságokat sütöttél el. 
Anyámat sem érdekli a lezárás, meg a vakcinaútlevél, amiről hadoválsz. Engem az érdekel, hogy ne reklámozza senki az alkoholfogyasztást, meg a leszarást a vírus egyetlen ellenszereként (csak mert ő ezt csinálja), mert befolyásolható emberek esetleg követik a példájukat, és ráböknek.    
Törölt felhasználó 2021. 03. 21. 18:37
#35224
Pandémiából endémia: a Nature szerint sosem ér véget a koronavírus járványoltakozok -tesztelől,virusimádok-örülhetnek.megszületett a koronavirus vallás.imádják a fenevad csípését.béke poraikra.
antaltibor2 2021. 03. 21. 18:35
#35223

De amúgy teljesen mindegy, hogy mit írok, mit gondolok.
Ebben a helyzetben mindenkinek van egyfajta saját igazsága, amit próbál igazolni. Én biztonsági játékos vagyok, én azt mondom, hogyha lehet, legyen a kockázat a lehető legkisebb és tüntessük el, vagy vegyük le a vírust minimális szintre, napi 2-3, vagy nulla eset, és aki fertőzött, szigorú karantén, kontatkutatás.
Van, aki azt gondolja, hogy amennyire lehet engedjük a szabad életet, aki akarja, oltassa be magát, cirkuláljon csak a vírus és idővel majd megszelidül a már meglévő / gyűlő immunitás miatt.
Én csak azt szeretném, ha megoldódna ez a probléma minél gyorsabban és azt látom hogy a puha intézkedést bevezető országok folyamatosan szívnak és újra és újra lezárásokra kényszerülnek, míg azok az országok, ahol kontroll alatt van a járvány, partyk vannak, kocsmázás, szabad élet, bulik. Én inkább élek 3 hónapig bezárva teljesen, mint évekig részleges, hullámzó intézkedésekkel.
Én mindenkit megértek, de az elmúlt év sajnos engem igazolt.
antaltibor2 2021. 03. 21. 18:27
Előzmény: #35220  Shut-up
#35222

Influenza halálozása kb. tizede, huszada ennek, sosem teltek meg amiatt a kórházak, intenzívek.
Amiatt vagyunk jobb helyzetben a SARS COV2-vel szemben, mint az influenzával szemben hogy jóval lassabban mutálódik a proofreading miatt, tehát van rá esély hogy pár év múltán zéró lesz a jelentősége és meg sem érzed, ha elkapod újra.
Én csak annyit írok, hogy amíg ezt nem látom bizonyítottnak és nincs rá egyértelmű tudományos konszenzus, inkább szorítsuk le / tartsuk alacsony szinten, vagy eradikáljuk, ha lehet.
antaltibor2 2021. 03. 21. 18:25
#35221

Shut up: és ezt akkor is mondom és vállalom, ha szerintem év végére a jelenlegi oltásokkal,  a szerzett immunitással , ezen túl leszünk, így is, de mivel az ördög nem alszik, én azt mondanám, hogy inkább pucoljuk ki a kontinensről.
Aztán ha bebizonyosodik, hogy a halmozódó immunitásunk véd és az egész nem más mint egy megfázás (ahogy a már cirkuláló 4 koronavírus is), onnantól nem kell parázni és élheti mindenki az életét.
De egyelőre nincs egyértelmű tudományos konszenzus , csak találgatások. Amíg így van, addig köszi, de inkább pucoljuk ki a vírust. Ha lehetetlen Európában, költözöm Ausztráliába.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek