Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 20. 17:28
Előzmény: #35038  p-b
#35040
Én még továbbviszem matematikai szempontból. Állítólag 2 hétig is lappanghat. Apa megfertőzi anyát, 2 hét múlva tünetet mutat. Az továbbadja a gyereknek, szintén 2 hét múlva lesz beteg. Az továbbadja a tesónak, aki már iskolában van a 4. hét után. Folytassam? 
emerald 2021. 03. 20. 17:27
Előzmény: #35036  antaltibor2
#35039
Roppant egyszerű: Akkor ez bekerült a médiába. Volt független média!
Most média cenzúra van, nincs független média. Nép hülyítés van. 
p-b 2021. 03. 20. 17:14
Előzmény: #35030  antaltibor2
#35038
A lezárás és a mutáció közé nem tettem egyenlőség jelet :)
Mo-ot se lehet teljesen lezárni, de tételezzük fel, h le lehetne hermetikusan zárni 4 hétre. Otthon marad mindenki még az is aki ezt tudná ellenőrizni, rendör, orvos, beteg,  szolgáltatók, stb ??????? ....... és tételezzük fel hogy a 4 hét alatt kiirtottuk a covidot......és utána hogyan tovább? Zárva tartunk, vagy mindenkit karanténba. Vagy esetleg oltási bizonyítvánnyal jöhetne bárki be az országba? 
Tételezzük fel hogy van 2 beoltott személy. Mint köztudott a beoltott szervezetébe is bekerülhet a vírus, de nyilván nem betegedhet meg, mondjuk úgy, hogy tünetmentes fertözött. Ugyanúgy továbbadhatja a másik beoltottnak is , de a nem beoltottnak is. A másik, hogy meddig érvényes egy beoltott vakcina okmány és meddig tart a védettség a jelenleg itthon 5 féle vakcinával beoltottaknál. Nagyon sok ismeretlenes ez az egyenlet. Egy demokráciában, de még egy autoriter társadalmi berendezkedésnél is sok minden megvalósíthatatlan, mert felének tetszik, a másik felének nem. 
apocca
apocca 2021. 03. 20. 17:14
Előzmény: #35028  p-b
#35037

ha már felhoztad az antibiotikum rezisztenciát, nem akartam betenni az alábbi cikket, nem vagyok oltás ellenes, igaz párti se (de mindent elmond hogy gyógyszert se szedek, pedig jó pár tíz év elment már felettem):)
https://mediaforras.com/a-vakcina-igazi-veszelyere-figyelmeztet-a-neves-oltasfejleszto-549
antaltibor2 2021. 03. 20. 17:11
Előzmény: #35033  rockmaster
#35036
Nagyon kiváncsi vagyok 2022-re. Sosem értettem hogy régen egy szerencsétlen Tocsik ügy kiverte a biztosítékot, most meg megy a habzsi-dőzsi, pezsgő, magángép, luxus a köbön és nem üti át az emberek ingerküszöbét.
antaltibor2 2021. 03. 20. 17:09
#35035

Algore: De ha alacsony a vírus terjedése , akkor KEVÉSBÉ mutálódik!
DE te azt írtad, hogy majd attól fog mutálódni, ha lezárás van. Én erre a hibás mondatodra hívtam fel a figyelmet.
apocca
apocca 2021. 03. 20. 17:07
Előzmény: #35026  antaltibor2
#35034

Tényleg olyan nehéz ezzel szembesülni, hogy nincs olyan hogy nem cirkulál a virus, nincs terjedés, nem mutálódik. Egy influenza oltás ide-oda itt van, hol gyengébben, hol erősebben és akkor növeli az elhalálozást.
Ez a covid és mutánsai ebben az évtizedben velünk lesznek, vagy megbarátkozol ezzel, vagy ülsz otthon egy évtizedet maszkban és még tolhatsz magadba különböző szérumokat (csak egy dologra figyelj, a saját természetes immunrendszered szószerint lenullázódik és egy "légypiszok" is hazavág (nem kell covid hozzá).
rockmaster 2021. 03. 20. 17:02
Előzmény: #35029  antaltibor2
#35033
11 év után se érted?
Csak a propaganda számít, a pillanat uralása, minden más elnyomása!
11 éve még azt se tudta a magyar, hogy kicsoda Soros György... ma már a legfontosabb ellenség a Yacht párti szavazók fejében! Ez hogy lehet???
Soha sem fogsz hallani olyat, hogy valami hiba lenne, mert nem tűrik a kritikát, szerintük az a gyengeség jele!
2-3 napja mi van folyamatosan a KESMA megyei lapok címlapján? Mekkora a beoltottság az EU-ban... miért? Mert ebben az egyben állunk jól... a legfontosabbról, a halálozásról mély kuss van!!!!
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 20. 17:02
Előzmény: #35029  antaltibor2
#35032
Már ne haragudj, de te egy alternatív valóságban élsz. Olyanokat írsz, amik nem léteznek és teljesíthetetlen dolgok. Békülj már meg azzal, hogy együtt kell élnünk a kvírussal, csakúgy, mint az influenzával.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 16:59
Előzmény: #35026  antaltibor2
#35031
Aha:) "Az öt nap alatt a Röszke Autópálya-határátkelőt használók száma meghaladta a 200 ezret, míg a Csanádpalota Autópálya-határátkelőhelyet csaknem 160 ezren vették igénybe. Egyszerre a legtöbb utas Röszkén volt, amit szombaton csaknem 55 ezer utas választott." Ez nyári adat, legyen csak a negyede, az csak Csongrád megyében 18.000 fő/nap!" Sok sikert a karanténhoz, kontaktkutatáshoz:)))
antaltibor2 2021. 03. 20. 16:59
Előzmény: #35028  p-b
#35030

p-b: ezt tudom, evidens, de algore kollega azt mondta, hogyha lezárunk, akkor késztetjük mutációra a vírust, ami nem igaz, hisz akkor van mutáció, ha van terjedés. (lásd Dél Afrika).
Ausztráliából nem fog jönni mutáns vírus, mert nincs is cirkuláció.
tehát ne állítsátok be úgy, hogy lezárás = mutáció, hisz pont hogy a terjedést kell redukálni és csökken a mutáció lehetősége is.
A világon mindenhol egyszerre ? Nehéz megoldani, valóban, ezért mondtam, hogy kezdjük a saját határainkon belül, majd Únió, É -  Amerika és utána a szegényebb orszgágokat is segíteni kell, hogy meg tudják fogni, addig szigorú határzár azon kontinensek felé, ahol nincs kontroll alatt.
antaltibor2 2021. 03. 20. 16:54
#35029

Állandóan azt kell hallgatnom, hogy oltásellenes baloldal , Brüsszel a hibás, de hogy egyetlen mondattal bármelyik kormányoldali politikus legalább fél mondatban mondott volna olyat, vagy tett volna rá utalást, hogy lehet hogy a járványkezelés nem volt a legjobb és késve hoztuk meg az intézkedéseket.
Őszintén kellene beszélni az emberekkel.
p-b 2021. 03. 20. 16:52
Előzmény: #35015  antaltibor2
#35028
Bizonyára hallotál már az egyre terjedő antibiotikum rezisztenciáról. Érthetőre lefordítva, ha az utadba akadály kerül pl épület, fa, gödör, stb. akkor azt vmilyen úton módon megpróbálod kikerülni. Ugyanezt teszik a baktériumok, vírusok gombák, s egyéb paraziták is. Lehet védekezni, de ha ennek záros határidőn belül nincs eredménye, nem "börtönzöd" zárod be, akkor gáz van. Max abba bízhatsz, ha a gyengülés irányába mutálódik és megszűnik.
Valóban mutálódnak a baktériumok és vírusok, de pontosan mindegyik ki akarja kerülni az akadályokat azért teszik. Ez lehet antibiotikum, védőoltás, gyógyszer, stb Az emberi szervezet immunrendszere is egy valamilyen szintű ellenállás nekik, az próbálják meg kicselezni. Idősebb korban minden sejtrendszerben nagyobb a sejtpusztulás, mint az sejt képződés, , ugyen ez vonatkozik az immunsejtek esetében is. Ezért is alacsonnyab az antgénekre adott immunválaszuk. Tehát itt fölösleges a virus  génmodosulás, mert viszonylag könnyen bejutnak a sejtekbe és szaporodnak.  Ehhez hozzátársulhat a pár krónikus betegség is, ami szintén leköti a védekezést, s ezáltal még szabadabb az ut  a fertőzés, felülfertőződés  irányába.
A lezárásos gondolatod egy emlmélet, de sztem a gyakorlatban megvalósíthatatlan közel   200 ország 7,8 mrd ember esetén. Ha csak pár országban nem sikerül , akkor a játék kezdődik előről. Mint ahogy egy lokális helyről vuhanból indult a covid világhódító útjára 19-ben.
antaltibor2 2021. 03. 20. 16:50
Előzmény: #35023  emerald
#35027

Emerald: teljesen egyetértek.
Angliában 4 ezer  a napi fertőzöttek száma egy kb. 8-szor akkora országban. A brit mutáns meg tudták fogni eredményes lezárásokkal és az oltás is eredményesen folyik.
Itthon tudjátok mi a hatalmas eredmény? Alkoholizmusban elsők között vagyunk, vagy COVID halálozásban is.Amikor az itthon életét vesztő 200-250 embert állítjuk szembe és Ausztriában (a laborunkban.. jó vicc) , a napi halálozás 20-40 közötti, azzal védik sokan a számokat, hogy itthon máshogy számolják a halálozást és mindenkit annak számítanak aki elhunyt és COVID-os volt. Ez sántít és ha másként is számolják a 8-10-szeres halálozásra nincs megnyugtató magyarázat.
Teljesen magukra hagyott iskolák, pedagógusok, családok.
antaltibor2 2021. 03. 20. 16:44
Előzmény: #35021  Törölt felhasználó
#35026

Nos, a lezárás után, amikor a napi esetszám jelentősen lecsökkent, újrakezdődik a komoly kontaktkutatás, karantén azon kevesek számára, akik megfertőződnek. Az átlagosan 30-100 aktív beteg jól nyomonkövethető.
Határzárat szigorúan fenn kell tartani, azokkal szemben, ahogy nincs ugyanúgy kontroll alatt a járvány., aki hazajön külföldről, karanténhotelbe vonul. (minden országhatáron kell 1-2 illetve Ferihegyen).
És milyen az élet? Mehetünk kocsmázni, sörözni, étterembe, színházba és élvezni a májust, utána a nyarat full biztonságban.
És algore állításával ellentétben, ha nem cirkulál a vírus, nincs terjedés, nincs mutáció sem.
És ha erre történik a "ráoltás", sokkal biztonságosabb és eredményesebb.
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 20. 16:42
Előzmény: #35021  Törölt felhasználó
#35025
Azt hittem, ezen a zárjunk be mindent sz.rságon már túljutott ez a topik. De mindig felbukkan valaki, aki még mindig ezen erőlködik egy év után is. No komment...
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 20. 16:41
Előzmény: #35019  antaltibor2
#35024
Inkább a te bullshitedet kellene befejezni. Nem nyafogni, hanem megtenni mindent, hogy ha elkapod, a lehető legcsekélyebb mértékben ártson. 
emerald 2021. 03. 20. 16:40
Előzmény: #35020  antaltibor2
#35023
Ezt már elbaxták! Tavaly nyáron, aztán ősszel, és csak akkor léptek amikor már késő volt. 
Lassan azért lesz meg a nyáj immunitás, mert annyi a fertőzött.
.
Állam azért lenne, amit írsz....., de nálunk királyság van. 
.
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 16:35
Előzmény: #35021  Törölt felhasználó
#35022
Attól most szemérmesen tekintsünk el, h Ausztráliában, Kínában ehhez kb.4 hónap kellett
Törölt felhasználó 2021. 03. 20. 16:32
Előzmény: #35020  antaltibor2
#35021
Ok, csak mert ráérek:) Megvolt az egy hónap kva kemény lezárás,még a kutyát sem engedtük ki x@rni, mindenki kicsattan az egészségtől, a vírus maradéka is a csatornákban. Ma itt a nyitás pillanata.Mi fog történni?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek