Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 03. 20. 18:52
Előzmény: #35058  antaltibor2
#35060
"Nem az egyetlen épkézláb technika és megközelítés hogy próbáljunk immunizálni és megvédeni emberéleteket?"
Nem, nem ez az egyetlen technika, egeszen 2020-ig nem is volt javasolt technika a lezaras, sot ma sem javasolt, a WHO peldaul kifejezetten felszolitott a lezarasok befejezesere. 
A 2009-es jarvany utan kidolgozott strategiak is mas technikat tartottak celravezetonek. 
Covid ellen 50,000 szakember kidolgozott egy egeszen mas technikat, es ha lassan is, de egyre tobb helyen inkabb azt alkalmazzak. 
antaltibor2 2021. 03. 20. 18:49
Előzmény: #35058  antaltibor2
#35059

Ez a tipikus okoskodás, semmittevés. Azóta  pl. elveszítette a hitelét számomra Nagy Eszter, aki ezt nyilatkozta tavaly májusban, hogy szerinte idén se lesz vakcina: https://index.hu/techtud/2020/05/21/valoszinuleg_meg_jovore_se_lesz_vakcina_a_koronavirus_ellen/
Lett vakcina.
Ez megint tipikus okoskodás, hogy ne oltsunk , mert esetleg ez majd variánsokhoz vezet. Ugyanúgy variánsokhoz vezet a természetes immunitás
antaltibor2 2021. 03. 20. 18:46
#35058
Algore: értelek, de akkor ezzel kb. azt akarod mondani hogy hagyjuk a francba, terjedjen szabadon és haljon meg aki gyenge?
Nem az egyetlen épkézláb technika és megközelítés hogy próbáljunk immunizálni és megvédeni emberéleteket?
Ha meg mutálódik, lesz másik vakcina.
Szerintem ez már okoskodás, amit a faszi mond, mert ‘antigenic variants’;-ok ugyanúgy keletkezhetnek úgy is, hogy a fertőzésen már átesett és természetes védettséget szerzett embert próbál a vírus megfertőzni.
Tehát az utolsó mondat hangozhatna így is:
"The latter can serve as a reservoir in the which the virus will have lots of time to incorporate random mutations and ‘test’ its ability to infect already infected and immune people".
algore 2021. 03. 20. 18:38
Előzmény: #35047  antaltibor2
#35057
Ez a covid ellen vakcinakat fejleszto kanadai immunologus velemenye, a korabban emlitett vitabol: 
A lezarasokrol: 
The extended global lockdowns dramatically slowed progress towards natural immunity. Time and slow development of herd immunity = potentiation of immunoevasive mutants. 
 A vakcinakrol:
Everything we are doing in the vaccine rollout, in fact, is potentiating the emergence of variants.The vaccine rollouts are already being done in a way that will drive the emergence of what we call ‘antigenic variants’;
Specifically, the vaccines are being rolled out very slowly and are being distributed here and there (i.e. in piecemeal fashion). This means that vaccinated people will be intermingling with unvaccinated individuals. The latter can serve as a reservoir in the which the virus will have lots of time to incorporate random mutations and ‘test’ its ability to infect vaccinated people.
antaltibor2 2021. 03. 20. 18:34
Előzmény: #35054  algore
#35056

Algore: A munkanélküliségre mondom azt, hogy igenis nyúljon az állambácsi a zsebébe. Érdekes, barátom Berlinben dolgozik és amikor beütött a COVID és otthon kellett maradnia és a cég csak 10 százalékban tudta alkalmazni, az állam 70 százalékso bért adott kiegészítésként.
Oktatás: hát a szocializáció hiánya a gyerkőcöknek biztos hogy rossz, de most hogy jobban belelátok a gyerekek könyveibe, a tanyagba (meg úgy általánosságban a hazai oktatás színvonalát is figyelembe véve), szerintem semmit nem veszítenek a gyerekek a jelenléti oktatás hiányával. Persze ezt nem mondom nekik , mert így is elég motiválatlanok a tanulás irányában, de szerintem minden óra ajándék, amit nem a tanteremben kell tölteniük.
algore 2021. 03. 20. 18:29
Előzmény: #35052  antaltibor2
#35055
Finnorszag enyhen zart le tavaly, megis jol vannak. De nem a lezaras miatt. Japan egyaltalan nem zart le, at is ment rajtuk teljesen a virus. Az sem jo pelda a lezarasra.
Ausztralia es uj zeland tenyleg lezartak, most er veget a nyaruk. Hamajd augusztusban/szeptemberben is az latszik, hogy jol megoldottak lezarassal, akkor pelda lesznek arra, hogy egy szigeten mennyire mukodik a dolog. De akkor is csak szigeten fog mukodni, es nagyon remelem hogy ez a zero covid nem fog elindulni sehol augusztusig, addigra majd ausztralia nekik is megmutatja hogy nem mukodik. 
algore 2021. 03. 20. 18:25
Előzmény: #35049  antaltibor2
#35054
Angliaban kemeny lezarasok voltak es vannak.
A lezarasok fo problemaja a munkanelkuliseg es az oktatas hianya. Nem a kirandulas es a batatok a gond. 
A lezarasok egyik fo propagaloja, osztotta az eszt, aztan elkoltozott Ausztriaba, hogy iskolaba tudjon jarni a gyerek. Onnan osztja most is az eszt, hogyan kell lezarni, az iskolakat is. 
antaltibor2 2021. 03. 20. 18:20
Előzmény: #35051  algore
#35053
Algore: USa az egyik legszörnyűbb példa, fél millió halott. Nemzeti katasztrófa.
antaltibor2 2021. 03. 20. 18:18
Előzmény: #35051  algore
#35052
Algore, értem, lehet, de kérlek olvasd el azért ezt a cikket is. Nem vagyok feltétlenül index-párti, de szerintem korrekt összefoglaló és egybevág azzal, amiket a külföldi site-okon a lenti országokkal kapcsolatban írtam:
https://index.hu/kultur/2021/03/12/koronavirus-sikeres-vedekezes-korkep-covid-zero/
algore 2021. 03. 20. 18:13
Előzmény: #35047  antaltibor2
#35051
Az endemias fazis kialakulasahoz az kell, hogy vegigmenjen a lakossagon par hullamban. A mutansok koreben alacsony a szelekcios nyomas, mert mindegyik azonos allapotu populaciot talal, az elejen mindenki fogekony, aztan egyre kevesebben. Minel tobb mutanssal, azaz hullammal talalkozol, annal tobb keresztimmunitasod lesz, annal szelesebb koru lesz az immunitasod.
Az endemias szakasz akkor jon, amikor mar szinte mindenki szeleskoru immunitassal rendelkezik. 
Azzal, hogy lezarsz, idoben kitolod a folyamatot. 
Minel tobb ido telik el addig, hogy a lakossag nagyon nagy resze nagyon szeleskoru immunitassal rendelkezzen, annal tobb ideje van uj es veszelyesebb mutansoknak letrejonni. Es annal tobben maradnak szeleskoru immunitas nelkul. 
Ez a brit mutans Magyarorszagon katasztrofat okoz. 
Magyarorszag ugy lezart, hogy 2020 nagy reszet, jarvany nelkul toltotte, igy nincs szeleskoru immunitas, amikor jott a brit. 
Az USA-ban a brit mutans legnagyobb aranyban Floridaban terjed, megis az egyik legalacsonyabb a halalozasuk. 
Mert nyitva voltak. 
Magyarorszagon mar szinte csak a brit van. 
Akik nyitva vannak, ott egy ido utan nem tud tobb teret nyerni a brit, mert mar megfertozodtek korabban enyhebb varianstol. 
fatihszultan 2021. 03. 20. 18:05
Előzmény: #35047  antaltibor2
#35050
Vegyél egy csomó konzervet meg WC papírt, azt zárkózz be! Majd szólok, ha kijöhetsz. Vagy nem.
antaltibor2 2021. 03. 20. 18:04
Előzmény: #35046  algore
#35049
Algore:
Értem a magyarázatod,  de látod, az angol mutáns a B117 hogy el tudott terjedni és nem volt angliában lezárás és mégis a legfertőzőbb terjedt el, ami még veszélyesebb is.
Te hogy élnél jelen helyzetben? Mit tartanál jó stratégiának? Miben érzed korlátozva magad? Lehet sétálni, kimenni futni, TV-zni, átmehetsz a barátodhoz, autózhatsz, kirándulhatsz. Miben érzed a jelenlegi helyzetet olyannak, hogy emiatt el is költöznél? 
Ha a jelenlegi korlátozások (melyek enyhék) is zavarnak, akkor csak ott éreznéd magad jól, ahol teljesen szabadon élnek most is, és ez csak és kizárólag ott van, ahol szinte zéró COVID van  vagy nagyon erős a kontroll. Az általad áhított szabadság pont ott van.
Ajánlom figyelmedbe a cikket.:
https://index.hu/kultur/2021/03/12/koronavirus-sikeres-vedekezes-korkep-covid-zero/
p-b 2021. 03. 20. 18:00
#35048
RTL hír behangozó Most 18 h-kor lesz az rtl hiradóban hogy 2. oltás után is sok a pozitív teszt háziorvosok elmondása szerint
antaltibor2 2021. 03. 20. 17:57
Előzmény: #35044  algore
#35047

Algore:Te magad írtad (kérlek oldd fel az ellentmondást):
1) A lezarasok borzaszto karosak, es a virus mutalodasahoz es veszelyesebbe valasahoz vezet. Azonnal abba kellene hagyni.
2.) Endémiás lesz és hozzánk szelidül és megfázás lesz a jelentősége (egy hete irtál erről elég hosszan)
Tehát te azt mondod, hogyha a vírus terjedését blokkoljuk lezárásokkal, akkor egy escape mutation jön?  De bezzeg, ha futótűzként terjed a világban, lezárások nélkül, akkor védeni fog minket a természetes immunitás? Hogy van ez?
algore 2021. 03. 20. 17:55
Előzmény: #35030  antaltibor2
#35046
Tegnap elmagyaraztam totoronak, akkor jisoraz. Ha lezarsz, azzal ellapositod a gorbet, lassabban szabadulsz meg a virustol. Virust lezarassal kiirtani nem fogsz, marpedig amig van virus, addig az mutalodik. Tehat MINDIG. Az a nem mindegy, hogy melyik mutans fog elterjedni. Ha lezartal, akkor sok a fogekony, ezert a legjobban fertozo mutans terjed el. Ha nem zarsz le, akkor a legelso mutans fog elterjedni, es a kesobbi veszelyesebb mutansok szamara nem marad mar fogekony szervezet.
Jarvanytanu alapok. 
A lezarassal viszont olyan gazdasagi hatranyba manoverezted magad, amibol mar nincs visszaut, kina koszoni szepen, atveszi a helyedet. Neked marad a veszelyes virus melle a munkanelkuliseg, szegenyseg, ehezes, elbutulas. 
De en nem banom ha tovabb folytatjuk az elbaszast, a helyzet egyre rosszabb, csinaljuk meg, sot fokozzuk. Hajra. 
Szerencsere lehet koltozni okosabb nepek koze. 
antaltibor2 2021. 03. 20. 17:50
Előzmény: #35042  Shut-up
#35045

Shut-up: Izraelben már egyértelműen látszik, hogy blokkolja a transmissiont az oltás. De ehhez nem is kell steriliziáló immunitás, mert aki elkapja, annak is kevesebb vírus van az orrjáratában és jóval kevésbé valószínű, hogy át is tudja adni.
algore 2021. 03. 20. 17:47
Előzmény: #35026  antaltibor2
#35044
Kettonk kozott az a kulonbseg, hogy amit te mondasz, az 'szerinted'.
Amit en mondok, azt epp megtargyalta a linkemben a virologia, jarvanytan, es vakcinakutatas 4 vilagszintu szakertoje. 
De csinaljuk amit te mondasz, mert te okosabb vagy mindenkinel. 
antaltibor2 2021. 03. 20. 17:47
#35043
p-b: A vakcina jelentősen csökkenti a transmissiont.
https://www.theguardian.com/world/2021/mar/11/israeli-real-world-data-on-pfizer-vaccine-shows-high-covid-protection
Izrael: 94 százalékos védelem a tünetmentes fertőzéstől IS (tehát eleve a megfertőződéstől!)Sok ismeretlenes egyenlet, de azt nem tudom elfogadni, hogy ne éltessük, dícsérjük a tudományt, ne mondjuk, hogy milyen szuperül megcsinálták a tudósok.
Algore: Kár összehasonlítani az influenzával, ez egy teljesen más vírus. ha endémiás marad a vírus, az sem baj, ha az a szcenárió válik valóra, hogy mindig megfelelő keresztvédettség van az aktuális variánsokkal szemben és max. megfázást fognak a fertőzöttek tapasztalni, de mivel erre egyelőre nincs garancia, én továbbra is az erős kontroll / lokális felszámolás híve vagyok.
Nyilván világszinten ez szinte lehetetlen, de lokális eradikáció a gazdagabb országokban nem lehetetlen. Laikus vagyok a témában, de számos cikket elolvastam, régóta foglalkozom a témával, tudományos lapokat olvasok,(Nature, BMJ..stb), tisztában vagyok a realitásokkal (ahogy írtam fentebb), hogy világszinten való eltüntetése a vírusnak szinte lehetetlen, olyannyira, hogy ezidáig csak a himlőt sikerült.
És igen, valóban sokismeretlenes az egyenlet. Nem tudjuk meddig véd a vakcina, nem tudjuk meddig véd a fertőzéstől, hisz ha az antitestek mennyisége csökken, akkor valószínű, hogy már meg tudunk majd újra fertőződni, de a T-sejteknek köszönhetően nem lesz nagy dolog (reméljük), de az tény, hogy így, a pandémiás időszakban, ekkora halálozással, nem tudunk együtt élni a vírussal. Ki kell valahogy a méregfogát húzni.
Tudom hogy ti az endémiás vírus jelenlétre számítotok, de én még nem mondanék le a lokális eltüntetés reményéről, az sem kizárt.
De igazából mindegy is, hogy jelen van -e. Ha a jelentősége egy megfázássá szelidül, senkit sem fog érdekelni, csak jussunk már el oda és főleg oda, hogy egy kib*szott sört meg lehessen inni legalább szabadban.
Shut-up
Shut-up 2021. 03. 20. 17:40
Előzmény: #35037  apocca
#35042
Ezt már itt is tárgyaltuk még pár hete. Abban elég nagy az egyetértés az orvosok között is, hogy az oltással csak a betegség súlyossága csökken, a beoltott lehet hordozó és fertőzhet is. Szóval akkor minden adott a további vírustenyészethez?
p-b 2021. 03. 20. 17:30
Előzmény: #35037  apocca
#35041
Igen , ez  így van. Viszont vannak bakteriális fertőzések, amik csak antibiotikum révén gyógyíthatók, amire az immunrendszer kevésnek bizonyulhat. Sajnos sok esetben az orvosok saját védelmük miatt, h ne legyen későbbiekben problémaja, netán nem ismerte, v tenyésztette ki a baktériumot és ezáltal többfajta antibiotikummal kezeli a beteget jobb a több irányú ellenszer beadása alapon. Persze gyakran tévesen. Továbbá a kórházi felülfertőzések, amelyek a szintén megamutáció irányba mutatnak, pedig jelentős részük a higiéniával megelőzhetőek lehetnének.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek