Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 12. 26. 10:20
Előzmény: #30017  totoro
#30020
Nem kell ezt túlgondolni. Egyrészt ugye a 118 az eleve kevesebb mint az elmúlt hetekben jellemző 180-190-es számok ami azért jó.  Másrészt a napi halálozási statisztikától függetlenül az mindig pozitív hír ha csökken az új fertőzöttek száma. Ha ennek valaki hangot ad akkor nem kell feldühödni.
pitcairn2 2020. 12. 26. 10:14
Előzmény: #29994  totoro
#30019
az úgy megvan, hogy nem véletlenül használják a hivatalos források a "koronavírussal elhalálozott" terminus technikust?!
azaz
aki ad magára az egy pillanatig nem állít olyat, hogy ezek az emberek feltétlenül a mitikus koronavírus áldozatai lennének, mindössze annyit állítanak, hogy koronavírussal (és még sok egyéb vírussal) haltak meg...
sok helyütt minden héten részletes jelentést adnak ki a komorbiditások tárgyában, mely szerint általában a koronavírussal elhalálozott kategóriában 94-95% esetében volt olyan korábbi krónikus betegség amely önmagában halálok lehet...
és persze a fennmaradó 4-5% sem volt korábban feltétlenül teljesen egészséges csak épp nem volt kivizsgálva...
Törölt felhasználó 2020. 12. 26. 10:10
#30018
az emberiség beleesett a saját csapdájába.ördögi kör,innen kiut csak egy van ,boldog aki ismeri
totoro
totoro 2020. 12. 26. 09:59
Előzmény: #30016  Törölt felhasználó
#30017
Index megint hozza a formáját: "Elhunyt 118 ember, viszont az új betegek száma csökkent szombatra.",  a 118 halottat nem szépíti meg, őket nem vigasztalja hogy csökkent a betegszám, nem szabadna így párba állítani a két dolgot, ez minimum tiszteletlenség, ennyit egy újságírónak érezni kellene. Meghalt 118 beteg, de ne búsuljunk az új betegek száma csökkent? Ez majdnem olyan mint a viccben, amikor az orvos mondja a betegnek hogy van egy rossz és egy jó hírem,  a rossz, hogy meg fog halni, a jó meg az, hogy látja azt a csinos nővérkét ott a pultnál? Na, azt tegnap megdugtam.
Törölt felhasználó 2020. 12. 26. 09:45
#30016
Mentős ismerősöm pár héttel ezelőtt vitt egy idős bácsit a kiskunhalasi járványkórházba. A bácsi elmondta neki, hogy sem ő, sem a családja nem hitt ebben az egész vírusmizériában, nem is védekeztek semmilyen módon. Majd folytatta, hogy eddig négyen haltak meg a családban, ő maradt egyedül, és nagyon fél, de reménykedik, hogy túl fogja élni. Pár nap múlva elhunyt.
Törölt felhasználó 2020. 12. 26. 09:28
#30015
nem lesz kötelezö,csak eröszakkal oltanak
totoro
totoro 2020. 12. 26. 09:22
Előzmény: #30007  TBSC
#30014
Épp az alatt a poszt alatt olvasom, ami az állatgyógyászati szerek szedését propagálja, hogy a (nemíromkianevét nemreklámozom) injekció hiánycikk lett. Meg még ilyeneket: "Petissimo-nál ma érkezett egy újabb adag a (nemíromkianevét nemreklámozom)-ből, amikor érdeklődtem a rendelésem állapotáról, a hölgy hozzátette, hogy soha nem volt még ilyen kereslet eme termékre, így azért késik a postázás, mert ők sem győzik az utánrendelést. "
1kor13
1kor13 2020. 12. 26. 03:41
Előzmény: #29989  pitcairn2
#30013
Sok mindenben egyetértek veled, vagy legalábbis fontolóra vettem az írásaidat eddig. Viszont az az ámokfutás, amit itt az átlagéletkor ismetelgetesevel muvelsz, az sok mindent megváltoztatott a megítéléseden. Az alapvető matematikai műveletek sajátosságaival sem vagy tisztában, de legalább sok kommentet írsz erről. Szégyen!
dmz 2020. 12. 26. 00:50
Előzmény: #30011  TBSC
#30012
Nem szeretem látni, hogy buta dolgok kontroll nélkül terjednek a világban, emiatt kettő ember esetén is írnék róla. Kettőnél több esetről van szó. Valószínűsíthetően ezrekről és ha nincs aki szól, akkor ez minden nappal még több. Ha esetleg olyan hangulatba kerülsz egyszer, igazán leírhatnád, hogy szerinted milyen pozitívumai voltak annak, hogy egyesek itt egy itthon kizárólag állatgyógyászati formában elérhető gyógyszert népszerűsítenek. Nem ettől fog közelebb kerülni az engedélyeztetéshez, a laikus olvasók közül viszont nagyon sokan nem értik, hogy ez a gyógyszer nem az a gyógyszer, és egy fórumról egyáltalán nem kapják meg azt az információt, ami indokolt lenne.
TBSC 2020. 12. 26. 00:33
Előzmény: #30010  dmz
#30011
Én ma egyetlen egy dolgot terjesztettem, mégpedig azt, hogy lövésed sincs róla, hogy mennyi embert érint a dolog, amin lovagolsz. Ezt megcáfolni nem tudtad, tehát igaz. Az igazságot pedig hadd terjesszem már, ha szabad.
dmz 2020. 12. 26. 00:21
Előzmény: #30009  TBSC
#30010
Nekem elég információ,  ha a NÉBIH közlemény azt írja, hogy jelentősen megugrott ezeknek az állatgyógyászati készítményeknek a forgalma. Aki ebben trükköt sejt, az két fóliacsákót felvéve megkeresheti magának azokat az adatokat, amire szüksége van. Azt írsz ide, ami csak jólesik. De mint ahogyan mindenki más, felelősséggel te tartozol azért, amit egy nyilvános fórumon terjesztesz.
TBSC 2020. 12. 26. 00:15
Előzmény: #30008  dmz
#30009
Tehát továbbra sincs egyetlen adatod sem? Gondoltam.
Viszont legalább észrevetted az elrejtett csapdát, amivel azt akartam neked bemutatni, hogy nem csak annak lehet véleménye egészségügyi dolgokról, aki orvos. Mert a papagáj/papagályt nekem te meg ne mondd, mert nem vagy nyelvész. Köszönöm.
dmz 2020. 12. 26. 00:09
Előzmény: #30004  TBSC
#30008
Az a te problémád, hogy mit szarsz le, emiatt én nem tartozom neked információszolgáltatással. Számos helyen lehetett olvasni arról, így pl HVG, NÉBIH figyelmeztetés, állatorvosi feedbackek vagy a szerinted móricka link Sarkadi akadémikus cikkében, hogy az elmúlt időszakban jelentős mértékben megugrott ezeknek az állatgyógyászati készítményeknek a forgalma. Én egy olyan újabb módszert mutattam (és okkal nem linkeltem), ami egybecseng ezekkel. Az hogy ezek helyett miben hiszel vagy nem hiszel, nem az én problémám. De abban jó lenne, ha hinnél, hogy a papagáj az nem ly. 
TBSC 2020. 12. 26. 00:08
Előzmény: #30006  totoro
#30007
Nem kétlem, hogy a 259 ember mind a 400 ismerőse elolvasta, csak nincs rá bizonyíték. Nem mindegy, hányszorosára nőtt az állatgyógyászati szerek forgalma, sőt az sem mindegy, mennyiről, mert szerintetek ez valami nagy kaliberű probléma, amiről itt vitatkozni kell. 
Szerintünk meg hagyjuk már. Ha nektek volt igazatok, akkor a döglött lovat rugdossátok. Ha meg nem, akkor a Magyarországon világhírű magyar tudóssal együtt nem a kenőccsel meg az in-vitro adagolásos marhaságokkal kellene mellékvágányra terelni a dolgot, hanem igenis leellenőrizni a feltevést, hogy a szer hatékony-e a vírusra. De annál sokkal gyorsabban, mint ahogy történik. Mindannyiunk érdekében. Ha tévképzet, megmentitek a tájékozatlanokat a kenőcsivástól, ha meg segít, mindenki jól jár. Tiszta win-win.
A keresztkérdéses rész külön szórakoztató. Mi közük hozzá? A Tesco eladó is feltehet keresztkérdéseket, hogy tényleg az autóba lesz-e a desztillált víz, vagy magamat akarom megölni vele? 
totoro
totoro 2020. 12. 25. 23:50
Előzmény: #30005  TBSC
#30006
Ugye csak viccelsz? Nekem van a facen 400 ismerősöm, ha én megosztok valamit az hozzájuk eljut. Ha 259-en megosztanak valamit az biztos, hogy tízezrekhez jut el. De egyébként nem értem, nem mindegy hogy kétszeresére, vagy tízszeresére nőtt az állatgyógyászati szerek forgalma?
Egyébként a jelenségről ez azért ad némi képet:
"Ugrásszerűen megnőtt a kereslet az Ivermectin tartalmú készítmények iránt az állatpatikákban, mivel a hatóanyagról elterjedt, hogy hatékony lehet a koronavírus okozta betegség kezelésében – hívta fel a figyelmet a NÉBIH. A hivatal hangsúlyozza, hogy az állatkészítmények emberi alkalmazása nem engedélyezett, sőt, veszélyes is lehet.Dr. Kulcsár Gábor, a Nébih Állatgyógyászati Termékek Igazgatóságának vezetője kiemelte, hogy "az állatgyógyászati készítmények nem alkalmasak az emberek kezelésére, hiszen ezeket különböző állatfajokon próbálták ki, ezeken az állatfajokon igazolták a készítmény ártalmatlanságát és hatékonyságát."Az általunk megkeresett állatpatikákban többen is arról számoltak be, hogy az utóbbi hetekben rengetegen keresik az ivermectin tartalmú készítményeket - „ötösével, hatosával viszik”, fogalmaztak az egyik helyen, míg egy másikban már keresztkérdésekkel szűrik a vevőket, hogy valóban állat számára veszik-e a gyógyszert."
TBSC 2020. 12. 25. 23:31
Előzmény: #30003  totoro
#30005
Nem is azt mondom, hogy nem nőtt meg, abszolút lehetséges akár az is, de mennyivel? És mennyiről?  Ha a hozzászólókat és a megosztókat teljesen külön halmaznak vesszük (és mindet olyannak, aki el is hiszi és nem azért osztotta meg, hogy röhögjenek rajta egy jót a haverok), akkor bizonyítottan 617-en elolvasták és talán elhitték. Ebből mennyi ugrott le az állatpatikába? Lehet, hogy egy sem. De ha 100%, akkor is statisztikai hibahatáron belül van az ország lakosságához képest. Akár az is lehet, hogy többen hisznek az alakváltó gyíkemberek eljövetelében, még róluk is írt néha a zindex. Azt miért nem méltatta nyílt levélre valami szobatudós bácsi?
TBSC 2020. 12. 25. 23:21
Előzmény: #30000  dmz
#30004
Hosszú válaszod rövid lényegét vehetem úgy, hogy "nem", ugye? Abból gondolom, hogy nem tettél be semmilyen forrást ide. Egyszerű kérdések, nem kell a lovat emlegetni, hanem válaszolni kell rá. Van adatod róla, hogy mióta árulják ezek a webshopok ezeket a készítményeket és hogy volt-e esetleg szünet az árusításban, amikor nem lehett venni, tehát nem értékelhette senki? Biztos vagy benne, hogy csak és kizárólag olyan emberek adhatnak értékelést róla, akik meg is vették? Van adatod, hogy mennyivel több vagy kevesebb bolhás papagály van az országban, mint 2019-ben? Alapvető körülmények hiányos ismerete miatt vegyük az állításodat szubjektív tippnek. A tipped (tehát, hogy tizszeres a növekedés), az milyen bázishoz képest tízszeres? Régen volt 1 (tehát most tíz ember), vagy 20 (tehát most 200 ember), vagy mennyi?  Ezrek, tízezrek, negyvenkettő?
Egy olyan dolgot hozol fel újra és újra, mint nagyon aggasztó jelenségről a koronavírus közepén, amiről nem tudod, hogy mennyi embert érint. Az über alles aks sem tudja, mert semmilyen számszerű adatot nem közöl erre vonatkozóan (sem). 
Lexarom, mit okoz, túl lehet-e adagolni, két feje lesz-e tőle valakinek (még akár azt is, hogy hatásos-e bármilyen betegségre), engem csak és kizárólag az érdekel, hogy egy létező problámáról beszélsz-e visszatérően. Ha igen, akkor lássuk a számokat, amik ezt alátámasztják. Ha nincsenek, akkor szerintem ne rugózzunk ezen újra és újra. 
totoro
totoro 2020. 12. 25. 23:09
Előzmény: #29997  TBSC
#30003
Az ide pár hete belinkelt facebook poszt még mindig él, ez konkrétan leírja honnan tudod beszerezni az állatgyógyászati termékeket, és azt hogyan szedd. 358 hozzászólás van alatta, és 259-en osztották meg (!). Magyarul sok tízezer emberhez jutott el. Szerintem csak ennek az egy posztnak a hatására már megnőtt a  vásárlók száma, és akkor még sehol nincs a magyar ivermectin facebook csoport, és az Index cikk a maga százezres olvasótáborával.
dmz 2020. 12. 25. 22:58
Előzmény: #30001  szieszta
#30002
Sajnos ilyen a butaság, hogy ötmillió helyzetben és árnyalatban létezik, de a lényege mindig ugyanaz a képességhiány vagy ismerethiány. A közösségi médián továbadható bölcsességek csak rádobtak erre néhány lapáttal.  
szieszta 2020. 12. 25. 22:40
Előzmény: #29999  dmz
#30001

Nemrég olvastam egy face bejegyzést, ahol az illető úgy vélekedett, hogy a covid az öregek betegsége és hulljon a férgese. Ezt úgy írta, hogy idős édesanyját, éppen most műtötték.
Miért engedte a drága műtétet? Csak a kovid a féreg? Más betegség ellen azért tegyünk meg mindent?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek