Most, hogy mar mindenki eladta a FOTEX-et, es lecsendesedett a spekulacio, megmertem nyitni ezt a fontos topikot. ---------A ceg a sikeres reorganizacio utan az ingatlan gazdalkodas es a rohamosan romlo szemu kozep-kelet europai tomegek fele fordult. A ceg uj managmentje erdekelt a reszvenyek emelkedeseben egzisztencialisan. Varszegi (zseni) ur, nem titkoltan nyugalomanyba keszul. Az igazi emelkedes (kirazas mentes) a 400 fole tolt stoppok utan indul.
Nagyon csúnya. Két furcsaság van. Az egyik, hogy most már V.G.-nek sem kell a papír szinte ingyen ??? Nehéz elképzelni. Ez mögött valami egyéb, általunk még nem tudott információnak kell lennie szerintem. A másik furcsaság hogy napra pontosan három hónappal a közgyűlés előtt jelentették be a saját részvény visszavásárlás megszüntetését. De lehet, hogy csak egyszerű véletlen.
Nagyrészt általánosságban beszél a cikkben a cég koncepciójáról ami szerintem nem változott, ma is ugyanaz. Azóta nem nyilatkozott, vagyis én nem láttam tőle azóta semmit.
A recesszió nem egyenes következménye az ingatlanárak csökkenése - szerintem. Persze nekem nagyon jó lenne, ha a Fotex eszközértéken forogna egy likvid tőzsdén. Amit 13 éve mondott, arra pedig lehet már nem is emlékszik, vagy ha igen, akkor is annyi minden változott az üzleti világban, a gazdaságban, hogy egyáltalán nem biztosak ezen törekvései. Tőkét mikor akar emelni? Milyen formában, kiknek, milyen eszközök bevonásával? Deklarált valamit mostanában ezügyben? (Mert, hogy mit nyilatkozott 13 éve egy újságnak, az egy mostani befektetési döntésnek nem képezheti alapját - legalábbis nekem nem.)
Érdemes újra elolvasni V.G 2012-es Portfóliós cikkét. Azt ínyklatkozza hogy a Fotex akkor vesz ingatlant, amikor alacsonyak az ingatlanárak. Mikor alacsonyak? Ha recesszió van. Amúgy ez a Fotexnek mint cégnek nem jó de ha V.G. ahogy ígérte komoly 4-500 millió dolláros alaptőke emelést hajt végre akkor azt eszközértéken teszi majd és akkor a részvény árfolyama is ott lesz.
Az lehet, de a bizonytalanság már most is öl. A másik a NATO hadikiadások 5%-ra növelése. Ott fog majd állni a tőke harckocsikban, vadászgépekben és közben elszívja a forrásokat a reálgazdaságtól. Szerintem ez is recessziós hatású mindent összevetve.
Jön a Trump recesszió. Csak a mai eséx miatt 2000 Milliárd dollárral kevesebb van a főleg Amerikai és egyéb állampolgárok pénztálcájában. Mivel kevesebb pénzük van ezért kevesebbet fognak fogyasztani, jobban meggondolnak egy új autót, lakásfelújìtást, utazást. Ebből lesz majd az igazi recesszió.
azért ilyen likviditás miatt elég nagy köcsögség tőzsdén tartani a papírt, kéne szólni valamelyik agysebész quick win és low-hanging fruit szakértőnek, hogy itt is el lehet égetni egy kis zsét
V.G.-ről tudni kell, hogy mindent számításból csinál. Biztos jó oka van annak, hogy tőzsdén tartja, leginkább egy jövőbeli alaptőke emelésre gondolok, persze eszközértéken.
A 2,1-es 500 db-os eladó szerintem elhamarkodottan adta meg a megbízását. Amit most elad 2,1 EUR-ért az 10 EUR mögöttes értékkel rendelkezik. Most kap érte 1100 EUR-t de kapható valamikor a jövőben 5000 EUR-t is. A 2,1 EUR biztos a 10 EUR bizonytalan de Y tartásbyn nagy kockázat nincs, ennél lejjebb aligha megy.
Te fing áron adtad 1 EU alatt én 2,1-én és anno dupláztam , 0.45 körül esett kivezetés után. Én nyertem te vesztettél. De van ilyen bringa. Egyébként akkor vettem Rábát 890 -1500 ig kb amit öt éve kidobtam agglomerációs telket vettem tordason amit tavaly eladtam.nem rosszul. Majd Állampapir plusz is volt, ma kifizettek.OTP sajna nem volt közben.szarul csináltam tudom.
Kicsit megtorpantam, mert azt mondták a brókernél hogy nem tudják eladni. Elnézve a bejegyzéseketaz alacsony likviditás lehet az oka? Köszönöm a segítséget!
FOTEX topik.