Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 15. 09:54

Orbán Viktor az Economist címlapjára került  

Ugrás a cikkhez
Vlagyimir Putyin orosz államfõ, Rodrigo Duterte fülöp-szigeteki elnök, Xi Jinping kínai elnök mellé Orbán Viktor magyar miniszterelnök is felkerült az Economist európai kiadásának címlapjára. A hetilap európai kiadásának
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
peter_s 2018. 06. 15. 19:08
Előzmény: #78  elemes
#80
"a britek a brexiten csak veszítenek"
.
Jaj de ismerős ez nekem valahonnan. Honnan is? Ja, már tudom, Izlandról, amikor a Függetlenségi Párt lefújta a tárgyalásokat az EU-val az uniós csatlakozásról és a kukába dobta a szerződéseket. Izland tönkremegy, megsemmisül, ellehetetlenül, történelmi esélyt szalaszt el - harsogták. És mi történt azóta? Az izlandi egy főre jutó GDP az EU átlaga felett van 28%-al, 5. legnagyobb Európában pedig már régen be kellett volna csődölnie az eurokraták szerint, és mégsem. Ha megnézed kik hasítanak, akkor azok kivétel nélkül az EU-n kívüli európai országok (Izland, Svájc, Norvégia), pont a briteknek ne menne. Az EU piaca kb. 500 millió fő, az EU-n kívüli piac kb. 7 milliárd fő: 500 milliós klub korlátozásokkal vs. 7 milliárd fős klub, ahol van mozgásterem. Tényleg csak veszíteni lehet  a kilépéssel...
.
Trump seggfej, ok. Ebben szerintem egyet is értük. Az EU vezetői mégis nyalták a hátsóját a Nato csúcson. Betegyem a videót? Tetszik, nem tetszik ő az USA elnöke és ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni. Nem véletlenül hörögnek az EU politikusai meg a kínaiak, meg a közel-keletiek.
peter_s 2018. 06. 15. 18:53
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#79
Ó daxlisgyuszi, nekem bőven elég ha a piacon elért eredményeim visszaigazolják a szilárd karaktert, a piacban jobban bízok, mint az emberekben. Az állampolgárság visszaadása azért van, hogy egy másikat fel tudjak venni, nincs itt semmiféle sértődöttség. Anyai ágon a felmenőim amúgy is nyugatról vándoroltak Mo-ra, csak visszaállítom azt az állapotot, ami 70 évvel ezelőtt volt. Amit érzek, az inkább csalódottság és szánalom mert Magyarország sokkal többre is vihetné, de a társadalom döntő többsége csak szeretné a jobbat, tenni már nem nagyon akar érte és azokat is visszahúzza és kiközösíti, akik tennének.
elemes
elemes 2018. 06. 15. 18:42
Előzmény: #76  peter_s
#78
a britek a brexiten csak veszítenek -- a veszteséget lehet még mérsékelni.
.
trumppal meg semmit nem érdemes letárgyalni, nem csak azért, mert seggfej, hanem mert nincs benne perspektíva. bármikor visszatáncol, hazudik, stb és persze közeleg az impeachment, amivel a tárgyalások előkészületei kárba vésznek.
.
nyugaton nem elsősorban az életszínvonal a vonzó, hanem a stabilitás és a kiszámíthatóság, amit az autokratikus rendszerek nem tudnak megteremteni. az életszínvonal a stabilitás és a kiszámíthatóság gyümölcse, KÖVETKEZMÉNYE.
elemes
elemes 2018. 06. 15. 18:34
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#77
ez nagy vigaszt jelent orbán viktornak
peter_s 2018. 06. 15. 18:33
Előzmény: #69  salve
#76
Nyugaton jobb-e a színvonal? Igen, az életszínvonal és az életmínőség nívója jóval a magyar felett van, ezt még Orbán is elismeri. Ahogy elhagyod Hegyeshalmot, szembetűnő a változás: több pénzt kapsz ugyanazért a munkáért, az emberek kedvesebbek, színvonalasabb közszolgáltatásokat kapsz stb. Ha nem így lenne, nem akarna mindenki nyugatra emigrálni, hanem Mo-n szeretne dolgozni mindenki. A brexit-re kitérve, simán meg lehetne oldani és ezt a britek is tudják. Trump 48 órán belül leülne May-el tárgyalni és a britek teljes mentességet kapnának minden kereskedelmi korlátozás alól, Commonwealth (benne Indiával, Kanadával, Ausztráliával) szintén pipa és Kínával is simán menne a dolog. Még ha WTO szabályok is lennének érvényben UK és EU között, a britek akkor is simán győztesen tudnának kijönni ebből a helyzetből, csak hát félnek a gazdasági átrendeződésektől, ami rövidtávon elég sok bonyodalmat okozna, hosszútávon viszont többszörösen megtérülne. 
Törölt felhasználó 2018. 06. 15. 18:33
Előzmény: #74  peter_s
#75
akkor meg nem értelek... pusztán személyes sértődöttségből az állampolgárság visszaadását fontolgatni, aztán az egész nyavajgós ego-tripet közügynek beállítani, majd végül elbagatellizálni a témát nem éppen vall szilárd karakterre.
peter_s 2018. 06. 15. 18:14
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#74
Mindig lehet rosszabbat találni, de jobbat is lehet. Miért nem Csehország, Szlovénia vagy mondjuk Ausztria a mérce? Egyik ország sem fog kiürülni, rövidesen egyensúlyba kerülnek itt a dolgok. Most vagyunk a csúcson és fordulunk. Az árfolyamokon te is látod, hogy a tetőn oldalazunk és kezd meginogni a bizalom a töretlen növekedésben, ezzel párhuzamosan a munkaerőkereslet is vissza fog venni a lendületből.
bigyula 2018. 06. 15. 18:11
Előzmény: #71  Phylaxa
#73
Olvasd el, hogy mit állított. Az, hogy ez mennyi mandátumot jelent, az más kérdés.
Törölt felhasználó 2018. 06. 15. 18:08
Előzmény: #70  bigyula
#72
látod az ilyen hozzáállás miatt miatt lesz még 2030-ban is a Fidesz kormányon... a választópolgárok többsége sokkal jobban undorodik ettől a horngáboros stílustól (tudod, ő volt a híres parlamenti Fikaevő), mint a Fidesz akárhány stiklijétől...
 
:))
Phylaxa 2018. 06. 15. 18:03
Előzmény: #70  bigyula
#71
Csak azok a fránya egyéni képviselő helyek ne lennének ugye? :)   
       Melyik is kapta a második listás legtöbbet és mennyit? Ja, azt a 20 %-ot, amelyikből két frakció lesz először, aztán pedig feloszlik az eredeti? Kár ezen agyalni. MSZDP nélkül nem lesz győzelem. :)
bigyula 2018. 06. 15. 17:51
Előzmény: #69  salve
#70

"mégiscsak születette egy döntés arról, hogy a szsvazáson résztevttek többsége szerint"
.
Ismét megreformáltad a matematikát. Tiéd a "matematikai Nobel Díj"! (direkt van idézőjelben, mert ugye nincs ilyen :) ) A fityesz a listás szavazatok 49.27%-át kapta (a határon túliakkal együtt), ami ugye kevesebb, mint az 50.73%...
salve 2018. 06. 15. 17:24
Előzmény: #66  peter_s
#69
"A kormány sem hitelesebb és jobb vagy rosszabb, mint az ellenzék"
ezt ahány ember van, annyiféleképpen látja - és egyébként is, mihez képest?
lásd ápr. 8-i választás eredménye: azért mégiscsak születette egy döntés arról, hogy a szsvazáson résztevttek többsége szerint ki érdemesebb az ország vezetésére..
"Aki ennél jobb színvonalat szeretne -El lehet menni Magyarországról..."
mert szerinted nyugaton jobb a színvonal? és itt nem mérvedó hogy az Economist kivel riogatja az olvasóit.. elég ha csak maradunk GB-ban: hát nem szánalams a berxittel kapcsolatos vergődés? az, hogy mennyire fogalmunk sincs, hogy lehetne megoldani? a példák sorát év végéig lehetne sorolni és nemcsak a britektől..
Törölt felhasználó 2018. 06. 15. 17:12
Előzmény: #66  peter_s
#68
Akkor mit szóljon Horvátország vagy Szlovénia, ahol a csodálatos természeti (és épített) környezet, illetve az "európai értékek mentén" is szuperliberális demokráciák dacára lassacskán kiürül az ország??
elemes
elemes 2018. 06. 15. 16:21
Előzmény: #66  peter_s
#67
hát EZT a parlamenti ellenzéket a kormány már eléggé domesztikálta, eljátsszák a nekik juttatott szerepet, üvegplafon van fölöttük.
peter_s 2018. 06. 15. 15:54
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#66
A kormány sem hitelesebb és jobb vagy rosszabb, mint az ellenzék, ugyanolyan szánalmas megélhetési politikusok vannak mindkét oldalon. El kell fogadni: a magyar társadalom jelenlegi színvonalán, ezt a politikai garnitúrát képes kitermelni. Aki ennél jobb színvonalat szeretne - itt idézem Fletót, és a fideszes politikusokat és választókat, akik ebben tökéletesen egyetértenek -: "El lehet menni Magyarországról..."
peter_s 2018. 06. 15. 15:47
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#65
Hát ezt a magyar társadalomnak kellene címezni, azt hiszem. Én ennek a csoportnak 2 éven belül már hivatalosan sem leszek része mert visszaadom az állampolgárságot. 
Amit tehettem megpróbáltam, indultam képviselőként (ingyen vállaltam volna), toltam a pénzt a költségvetésbe, befizettem a költségvetési hiány alapba stb. mégis azt támogatták, aki csak pénzt akar kivenni a politikából és tojik mindenkire, engem meg jobban nyírtak, mint azt aki pártszínekben indult.
.
De izgalmas ez a fórum, az egyik topicban én vagyok a vérfideszes, a másikban meg sorosbérenc libsi, a valóság pedig az, hogy az egész politikai garnitúrát elutasítom. De hát el kell fogadni, hogy Magyarországon így mennek a dolgok, chaos, discord and hatred.
sanka 2018. 06. 15. 15:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#64
Tudod a birkánál komolyabb jelzők jutnak eszembe!!
sanka 2018. 06. 15. 15:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
Dedós módszer!!
bigyula 2018. 06. 15. 15:15
#62

"Az orosz törvényhozás elé került, hogy ne lehessen szidni a futballválogatottat"
.
https://index.hu/sport/futball/2018/vb/2018/06/15/torveny_tiltana_a_valogatott_gyalazasat/
.
Már várom, hogy nálunk mikor lesz törvénybe foglalva, hogy nem lehet szidni Orbánt, a fityeszt, a kúrmányt, a képviselőket, stb.
Törölt felhasználó 2018. 06. 15. 14:56
Előzmény: #60  peter_s
#61
a "belpesti", hatdioptriás, romkocsmás kesergéssel tele a padlás... tetszenének végre egy hiteles(nek is látszó) magyar ellenzéket kitermelni... hmm??

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók