Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2019. 11. 06. 09:15
Előzmény: #30939  novotrade
#30940
Hányszor, és hány napja irogatod naponta többször, hogy "rombolni fognak", "csak rombolni tudnak"? Nem volt elég egyszer? Mást ezért kiteszel.
novotrade 2019. 11. 06. 09:12
Előzmény: #30938  _Bekre_Pal_
#30939
Mi volt OFF?
pár sorban összefoglalnád?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2019. 11. 06. 09:03
Előzmény: #30937  novotrade
#30938
Folyamatosan offolsz, ki fog tiltani a topicgazda. 
Ja, várj...
novotrade 2019. 11. 06. 08:56
Előzmény: #30935  bigyula
#30937
Azért jó lenne, ha nem kérnéd naponta számon, hogy mit nem csinált még meg ezalatt a pár nap alatt, amióta Ő a főpolgármester. :) "
.
 Amihez értenek, ROMBOLÁS  arra már volt elég idő!   
"'ÉPÍTENI" is fognak?
novotrade 2019. 11. 06. 08:53
Előzmény: #30933  Törölt felhasználó
#30936
igen, hozzájárul..... mihez is?
.
nem ennek a kihirdetése vagy ki nem hirdetése a lényeg ebben az esetben sem!
.,
Jól mutatja, hogy mire épült a kampány!
.
sokat beszéltem erről baráti körben....  semmi konkrétum.... csak arra koncentráltak, hogy nyerjenek....
engem az is érdekelt volna, hogy mit fognak 5 évig csinálni?
mik  a terveik?
mit akarnak építeni?
hogyan akarják élhetőbbé, "használhatóbbá" tenni a várost?
mi a tervük a parkolás megoldásra?
 az átmenő forgalom kiterelésre?
stb...
.
mert én csak azt hallottam, hogy VISSZAFOGLALJUK Budapestet a NER lovagoktól!  :))))
.
 megtörtént,
hogyan tovább?
 lesz valódi intézkedés is, vagy a következő FONTOS intézkedés az lesz, hogy a Hivatalra kitűzi a szivárványos zászlót?
bigyula 2019. 11. 06. 08:53
Előzmény: #30928  novotrade
#30935

"Adjunk neki pár hónapot, had bontakozzon ki."
.
Végre egyetértek veled valamiben. Azért jó lenne, ha nem kérnéd naponta számon, hogy mit nem csinált még meg ezalatt a pár nap alatt, amióta Ő a főpolgármester. :)
rockmaster 2019. 11. 06. 08:46
Előzmény: #30931  novotrade
#30934

Migrációs válsághelyzet :)
Migrációs karaván :))))))
Törölt felhasználó 2019. 11. 06. 08:39
Előzmény: #30931  novotrade
#30933

Persze hogy nem old meg semmit. Szerintem ilyen könnyen nem megoldható a probléma.
Viszont hozzájárul a megoldáshoz.
Ha nem jelent semmit, nem értem a kormány miért tiltakozott annyira ellen.
novotrade 2019. 11. 06. 08:39
Előzmény: #30921  Phylaxa
#30932
A tolvajok a feltételezések szerint egy Peugeot 106-ost használtak a katedrális kapujának betörésére, melynek motorháztetejéhez egy fatörzset erősítettek. Az Oloron-Sainte-Marie-ban található kolostor egyébként UNESCO világörökségi helyszín.
A tolvajok ezután behatoltak a templomba, ahol különböző kegytárgyakat tulajdonítottak el, és néhány további tárgyat még meg is rongáltak. A kolostor ereklyéjéhez szerencsére nem nyúltak – ami pedig valószínűleg a legértékesebb tárgy volt az összes közül. A rendőrség nyilatkozata szerint a tolvajok hárman voltak, mind símaszkot viseltek, és vasárnapról hétfőre virradó hajnalban követték el a katedrális-rablást.
Nem ez volt az egyetlen templomtámadás az elmúlt héten Franciaországban. A Strasbourg mellett található Oberhaslachban valaki szintén megpróbált betörni egy templomba.
Egy klerikus vette észre a lefejezett Szent Bernadett szobrot vasárnap délután, amivel a tolvaj valószínűleg – sikertelenül – próbált betörni a templom egyik helyiségébe, ahol a templom értékes tulajdonait tartják. A plébános szerint tavaly valaki gyújtogatni akart, ennek ellenére ő kitart, és továbbra sem zárja be a templom kapuját.
A Le Figaro napilap szerint egyébként 2018-ban 1063 esetben történt vandalizmus vagy lopás templomokban, vagyis naponta három ehhez hasonló szomorúságos eset történik."
novotrade 2019. 11. 06. 08:35
Előzmény: #30930  Törölt felhasználó
#30931
A klíma válsághelyzet egy sor intézkedésre ad lehetőséget (pl. járműforgalom korlátozás)"
.
 erről írtam.
"Bünteti" a pestieket.....és nem OLD meg semmit sem az intézkedése.
.
 szmog riadó elrendelése és más levegő védelmi lehetőség így is van!
 ez csak agy jól hangzó VÁLASZTÁSI ígérte volt.
Teljesítette!
pont mint az álláskeresők ingyenes utazását.
de gyermekeknél csak 1 év emelés történt.
Törölt felhasználó 2019. 11. 06. 08:28
Előzmény: #30929  novotrade
#30930

picit sem zavar, hogy a törvényben előírt feltételek már rég nem teljesülnek?
Miben segít ez a válsághelyzet?
A klíma válsághelyzet egy sor intézkedésre ad lehetőséget (pl. járműforgalom korlátozás)
novotrade 2019. 11. 06. 08:23
Előzmény: #30927  Törölt felhasználó
#30929
Lásd migráns válsághelyzet.Már rég nem teljesülnek a törvényben előírt feltételek."Megold bármit is?Nem, de legalább elrendelte...."
.
 Amióta életben van, mennyi illegális migráns tudott bejutni és itt maradni?
novotrade 2019. 11. 06. 08:22
Előzmény: #30926  euler
#30928
Nem, még azt nem tudjuk, hogy Karácsony hogyan CSINÁLJA.
Azt tudjuk, hogyan szeretné csinálni.
.
Az USA hivatalosan bejelentette,hogy kilép a klímamegállapodásból.
Ezért nem sok értelmét látom annak, hogy a pestieknek valamiért TÖBBET kelljen fizetni, vagy valami más hátrányos következmény viseljenek el pusztán "látványpolitizálás" címén!
.
Mert ebben a klímaharcban Pest  nem tényező......
.
Ahogyan azzal is csak " látványeredményt" ér el, hogy leállították a Liget programot.
Megvédi Budapest "tüdejét".....
.
Adjunk neki pár hónapot, had bontakozzon ki.
Törölt felhasználó 2019. 11. 06. 08:14
Előzmény: #30920  novotrade
#30927

"kb. ilyen "kormányzásra" számítok."
.
Nem kell ilyenre számítani. Ilyen van.
Lásd migráns válsághelyzet.Már rég nem teljesülnek a törvényben előírt feltételek.
"Megold bármit is?Nem, de legalább elrendelte...."
euler 2019. 11. 06. 08:07
Előzmény: #30924  novotrade
#30926

Megértem, hogy már csak a fórumbeli előéleted alapján is ezt kell mondanod.
De azért csak figyelj, mert nagyon elszoktál már attól, hogy hogyan működik a demokrácia, azon belül egy választott/delegált testület. Sok embernek újra kell ezt tanulnia, hosszú volt ez a kilenc év.
Karácsony jól csinálja, bárhogy is vered magad. Ma megy Orbánhoz.
euler 2019. 11. 06. 08:00
Előzmény: #30923  euler
#30925
Bocsánat, Tarlós megemelt végkielégítését a közgyűlés  70 százalékos többséggel fogadta el, a Momentum, Baranyi és a DK nemmel szavazott.
novotrade 2019. 11. 06. 07:59
Előzmény: #30922  euler
#30924
Aztán majd meg fogsz lepődni, hogy kilenc év után újra lesznek tényleges viták  még a Köztársaságpárti többség-en belül is "
.
 Én nem nevezném őket többségnek.
Ők egy ELVTELEN összefogás eredménye aminek egy összetartó ereje volt csak, hogy menesszék az elődöt.
Ennyi van minden ilyen HORRORKOALÍCIÓBAN!
.
Az érdemi munka már más, ott a szövetséget alkotó politikai erők nézeteivel, szavazóinak elképzelésével !!!!! ellentétes döntéseket is meg kell hozni!
.
És az oda küldött politikus kinek az érdekét nézze?
A választóét?
Esetleg az amúgy ellenfeleként politizáló másik párt választóinak az érdekét?
.Akkor az ő pártja el fog tűnni, hiszen a választói más politikai erőt fognak maguknak keresni.
stb....
.
 Egy dolog NYERNI és másik dolog KORMÁNYOZNI.
.
 Most egy eléggé szem előtt lévő településen keresztül megnézheti az ország, hogy milyen idők következnének 2022-ben, ha akkor is ez a HORROR koalíció venné át a hatalmat.
.
 Én ezért végül is örülök Karácsony győzelmének.
Tegnap alakultak meg és máris "ROMBOLTAK"  és nem "ÉPÍTETTEK" hacsak azt nem nevezed építésnek, hogy Karácsony vissza vitte az EU zászlót a terembe......kihirdette a klíma vészhelyzetet.....és sok jó, jól fizető pozíciókat osztottak  maguknak....
.
 Ez sima látványpolitizálás.
euler 2019. 11. 06. 00:53
Előzmény: #30922  euler
#30923

Természetesen a Tarlós által tervezett új Budapest-zászlóval  és a nemzeti zászlóval együtt.
Tarlós István a törvényes három havi végkielégítés dupláját kapja a közgyűlés egyhangú döntése alapján.
euler 2019. 11. 06. 00:15
Előzmény: #30920  novotrade
#30922

Bizony-bizony. Szükség van a szimbolikus lépésekre.
Karácsony visszarakatta az uniós zászlót, amit Tarlós még 2011-ben tüntetett el a fővárosi közgyűlésből

Aztán majd meg fogsz lepődni, hogy kilenc év után újra lesznek tényleges viták  még a Köztársaságpárti többség-en belül is (neked ellenzék), amiben még a kisebbség (neked fidesz) is részt fog venni. Sőt én azt se bánnám ha a fidesz frakció lenne a mérleg nyelve. Bízok Pokorniban, ma kapott egy kis kijózanító pofont.
Phylaxa 2019. 11. 05. 17:09
Előzmény: #30920  novotrade
#30921
Az a lényeg, hogy mire végez, el tudja mondani, hogy mindent megtett a városért és meg is valósította. Tehát a város fejlődik tovább, ahogy eddig, valamint ő is megnyugszik, hogy szépen végigszövegelte az öt évet és lám úgy is történt minden. Ennél jobb forgatókönyv nem létezik. Én csak a hitelektől tartok. Ugyan hagytak nem kevést pénzt a kerületi önkormányzatoknál, de tudjuk, hogy pillanatok alatt el tud az fogyni. :)

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók