Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
novotrade 2019. 09. 24. 07:39
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29240
Átolvastam a tegnapi beszélgetéseket és nem értem!
.
Továbbra sem értem, hogy egy páran miért csinálják azt amit folyamatosan olvasunk tőlük? 
Ahogyan megjegyezted, semmi saját vélemény, csak száraz adatok azok is kiemelve egy környezetből és oda illesztve ahol lehet velük valamit igazolni!
.
Egy létező problémáról beszélünk!
Embereknek kell elhagyniuk hazájukat a megváltozott klíma miatt.
Az életüket meg kell oldani, de kinek? És ez a lényeg mert az ENSZ ezt Európára vagyis az EU-ra akarja áthárítani és az EU vezetése pedig a rossz demográfiai adatok miatt  hajlandó felvállalni!
Erről szól a vita!
.
Orbán nagyon helyesen vissza akarta vinni az ENSZ hatáskörébe a javaslatával , de mint olvastuk ezt az államok nem fogadták el.
Így maradt az európai betelepítésük!
Ezt pedig mi nem fogadjuk el!
.
Ebbe az egészbe belekeverni a vendégmunkás kérdést meg az egyedi kérelmek alapján befogadott menekülteket.....
Nem más mint POLITIKAI HANGULATKELTÉS a KORMÁNY ellene! 
.
Orbánnak volt B terve is!
Azt miért nem valósítja meg az EU?
 Hiszen gyakorlatilag ugyanazzal állt el ő Merkel is amikor mentenie kellett a koalíciót!
.
Európán kívül kell tábort létesíteni és csak azokat beengedni onnan akiket egy ország befogad.
A többiek pedig élhetnének ott biztonságban és várhatnák a hazatérésük lehetőségét.

Ez volt a javaslat!
Működhetne!
Miért nem csinálják meg?
.
Majd ha erre a kérdésre megtaláljuk a választ akkor lehet ezzel tovább foglalkozni!
.
 Addig itt csak kötekedés,személyeskedés, provokálás, stb...  lesz!
.
Még annyit, hogy van itt egy csapat akik "egy irodából, de más íróasztalról" írnak!   :))))))
Remélem érthető voltam!  :))))))
bigyula 2019. 09. 24. 06:41
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29239

"A mi választott kormányunk"
.
Nincs választott kormányunk. Országgyűlési képviselőket választunk, akik egy miniszterelnököt szavaznak meg, akit a Köztársasági Elnök kér fel, és terjeszt be. Ezután kinevezik a kormány tagjait. A választóknak nincs szavazati joguk/lehetőségük a kormány tagjainak megválasztására, ahogy a Köztársasági Elnök megválasztására sincs. Kizárólag képviselőket választhatnak. Az önkormányzati választáson van lehetőség adott személy megválasztására polgármesternek.
Phylaxa 2019. 09. 23. 22:50
Előzmény: #29236  signal2
#29238
Figyelj! Te nem bízol semmiféle magyar kormányban. Te egyszerűen át akarod játszani minden önállóságunkat másoknak. Te nem tartod ezt az országot semmire. Te az Egyesült Európai Államok mellett tetted le a voksodat. Nem értek veled egyet és remélem, hogy nem is teljesül ez a kívánságod. Visszaolvastam egy rakat hozzászólásodat az enyéimre. Semmiről sincs véleményed, semmit sem állítasz, csak azt szajkózod, amit hivatalos statisztikákban megjelentetnek. A konkrét állításokra magasan teszel és az derül ki, hogy nem is érdekel.    
    
 Indoklás: Az én állításom, hogy a migráns és menekültügyet ne adjuk ki a kezünkből. A mi választott kormányunk irányítsa, akit, ha rosszul csinálja akkor leválthatunk. Erre te: "Akár le is tarolhatják, el is lephetik az országot bármiféle migránsok, a lényeg, hogy kvóta ne legyen! 
     
Nem is értem, hogy minek szólok hozzá ahhoz, amit beírsz, pedig megígértem, hogy nem teszem. De most már tényleg békén hagylak. Erre a nickedre biztosan nem reagálok többet. Isten áldjon, minden jót neked! 
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 21:46
Előzmény: #29232  Phylaxa
#29237
Az hogy Pityu bácsi mire hivatkozik az egy dolog, de ugye eleve nem vezetett várost, hanem csak egy kerületet, másrészt én nem nagyon emlékszem rá, hogy vajon milyen nagy dolgot alkotott Óbudán. Annyit viszont tudok, hogy eredetileg szdsz-es volt, tehát ő is csak egy köpönyegforgató. Mit is mondott, amikor megkérdezték tőle, hogy miért nem lesz a 3-as metrón légkondi? Minek legyen, már megszokták így az emberek. Ő ugye kocsival jár, hogy is volt az a zöld hullám elintézés a Szentendrei úton? Lehet, hogy Karácsony nem zseni, de hogy ennél a megalkuvó, arrogáns pöcsnél jobb lesz, az tuti, mivel gyakorlatilag bárki csak jobb lehet nála.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 21:44
Előzmény: #29234  signal2
#29236
Akár le is tarolhatják, el is lephetik az országot bármiféle migránsok, a lényeg, hogy kvóta ne legyen! 
signal2
signal2 2019. 09. 23. 21:43
Előzmény: #29229  Phylaxa
#29235
És ha ezek kind kihalnak???? 
Nevetségesen görcsös érvelés Tarlós mellett. Miután arról nem tudunk beszélgetni, hogy mit is szeretne a következő fél évtizedben. Mondd ki bátran: rá szavazol, mert ő a fidesz jelöltje. Az ilyen álérvelésekre semmi szükség.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 21:40
Előzmény: #29225  Phylaxa
#29234
Tehát mindent megcsinálunk, amit mások, de hivatalos formába aztán ne öntsük. Ez a cinizmus magasiskolája. Vicc.
Phylaxa 2019. 09. 23. 21:27
Előzmény: #29230  bigyula
#29233
A Szigetre mióta emlékszel? :)
Phylaxa 2019. 09. 23. 21:26
Előzmény: #29231  ts3
#29232
Igen és hivatkozott is rá többször. Karácsony bizonyított? Válaszolsz? :)
ts3 2019. 09. 23. 21:18
Előzmény: #29229  Phylaxa
#29231
Tarlós bizonyított előtte?
bigyula 2019. 09. 23. 21:13
Előzmény: #29229  Phylaxa
#29230
Mán bocsi, de Tarlós milyen várost vezetett, mielőtt főpolgármester lett?
Phylaxa 2019. 09. 23. 21:06
Előzmény: #29228  ts3
#29229
Azt várom attól, aki Budapest főpolgármestere szeretne lenni, hogy bizonyítson előtte egy város vezetésével. Indokolja meg, hogyan bizonyított már egy város vezetésében! Gondolom leírnád, ha tudnád, hogy így tett már. Ugye? :)
ts3 2019. 09. 23. 20:56
Előzmény: #29221  Phylaxa
#29228
Te most karigeritől azt várod el, hogy legyen főpolgármesteri múltja? Tarlós is volt kezdő főpolgármester.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:29
Előzmény: #29222  Törölt felhasználó
#29227
Gyurcsány Ferenc és a Jobbik valakije is kijelentette, hogy alkalmatlan, de támogatják. Ezt állították. Ebben mit nem tudsz elfogadni? Beszéld meg velük! :)
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:27
Előzmény: #29220  Törölt felhasználó
#29226
"Senki sem teljesítette."
    
Mi pedig már jó ideje közöljük, hogy nem is érdekel a dolog, magunk rendezzük a beengedést, ahogyan mindig is tettük.
     
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:26
Előzmény: #29218  signal2
#29225
Mi is önként vettük át és jöttek is. Semmiféle kvóta sem kell. Ez a természetes.
Bumbika 2019. 09. 23. 20:25
#29224
Hát én egy egész konkrét példát tudok Zuglóból, egy istenverte 70e Ft-os számlát nem tudtak kifizetni, teljes csőd a kerület.
Szerintem Karácsony előre menekül, ha nem választják meg és Zugló is bukik, akkor "Hunvaldi-pálya" néz ki neki.
Nem szeretem Tarlóst, mint embert. De a többi, hát, normális embernél nem jöhet szóba.
Aki szerelmes valamelyik pártba annál persze igen.
A kerületek más kérdés persze, mindenesetre, ha zuglói lennék, akkor biztos nem tenném rá az X-et, már, ha újra indult volna.
Arra lennék kiváncsi, hogy Horváth Csaba milyen mozgásteret kaphat ha nyer, mert elég kényszerpálya lesz neki. Válságmenedzsment féle.
Mondjuk az is kérdés lesz, hogy ahol ellenzéki összefogás nyer ott hogyan fognak tudni kooperálni, például Jobbik-Dk-Együtt-Momentum képviselői, mert a választás egy dolog, egy mámoros ejszaka után viszont jön a cicaharc. Ez törvényszerű.
Van pár város ahol: 
lehet eső, lehet hó, elindul a sok tahó. :))
- ezt ma hallottam, szerintem jó
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:25
Előzmény: #29216  signal2
#29223
Nem hiszem hogy tisztában vagy az EU finanszírozásával. Picit nem tudnak vágni, mert hatalmas és egyre növekvő összegekbe kerülnek a betelepített tömegek. Ezenkívül az angolok távozása eleve egy nem pici hiányt hagy maga után. Ezenkívül éppen újra indították a bankóprést, hogy életet leheljenek a gazdaságba. 
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 20:22
Előzmény: #29213  Phylaxa
#29222
"ngem nem az érdekel, hogy az ellenzék tök mindegy, hogy csak be akarja futtatni, bár a két  támogató már kijelentette, hogy alkalmatlan arra ami éppen akar lenni. :)"
Na itt is előkerült, hogy Karácsony alkalmatlan, de egy húron pendülsz a kormánnyal:
https://index.hu/belfold/2019/09/23/tarlos_karacsony_budapest_kampan_fidesz_alkalmatlan_onkormanyzati_valasztas_2019/
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:22
Előzmény: #29215  ts3
#29221
Nyugodt vagyok. Simán megnyeri. Kitalálhattok Karácsony Gergelynek egy új pozíciót. Szerintem olyasmit támogassatok amiben már bizonyított. :)

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek