Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 09. 24. 11:29
Előzmény: #29298  Törölt felhasználó
#29300
Nincs itt semmilyen viktor, csak nektek fontos a szapulása!
Közben a jóistent is letagadnátok a mennyekből.
SeldonKuper 2019. 09. 24. 11:27
Előzmény: #29297  signal2
#29299
Fáj az igazat hallani!?
Terelnél, de csak jobban beleveszel!
Nem igazán a nép hangját hallani  az eszmefuttatásodban.
Való igaz rád semmi sem bizonyítható az írásaidon  kívül. 
De azok úgy érvényesülnek, ahogy salve fején találta a mondanivalóid lényegét.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 11:11
Előzmény: #29297  signal2
#29298
Simán csak Viktort védik mindenáron.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 11:00
Előzmény: #29292  salve
#29297
Én a kerítést nem igazán bíráltam, sőt többször leírtam, hogy hasznos, mivel csökkenti az élő munkaerőt költségét, és növeli a hatékonyságot.
.
Migránssimogató érvet sem szoktam ismételgetni, mindössze azt szeretném, hogy ha a kormány valóban fontosnak tartja ezt a témát, akkor ne hazudozzon róla össze-vissza, ne vezesse meg saját népét, ne ossza meg a magyar társadalmat. Mert ez mind inkább azt jelenti, hogy a helyzet eszkalálódásában, és nem a megoldásban érdekelt.
.
Miért jó nektek másról hazudozni? Milyen jellemre vall ez?
SeldonKuper 2019. 09. 24. 10:54
Előzmény: #29292  salve
#29296
+++++++
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 10:41
Előzmény: #29291  salve
#29295
"közben folymatosan kicseng a szavaidból hogy ennek ellenére mégis kb. 70%-ban azért  úgy gondolkodsz mint orbaán jelenlegi ellenzéke (mszp, dk).."
Erről nem tehetek, Viktorovics egy Putyin-barát hűbéri államot épít, nehéz találni mellette még 30 %-nyi érvet is.
"ogy hiába vagyunk kis ország az EU-n belül, ki kell maxolnunk az érdekérvényesítési lehetőségeinket az unión belül, szerinted ezt nem szsbad még megpróbálni sem?"
Persze, hogy ki kell maxolni, de az nem maxolás, hogy a fidesz lesz majd az új bevándorlásellenes többségű eu-parlament egyik vezető ereje, mert ugye ebből is pofára esés lett (hiába, a külpolitika soha nem ment neki).
"sajnos nem látod át, hogy a mai nyugati baloldal szándékosan akarja a migrációt, abban bízván hogy a migrók majd hálából mind rá szsvaznak! a dk pedig nálunk szintén nyíltan bevándorláspárti, itt érnek össze a nemzetközi szálak.."
A szavazati joghoz szerintem a nyugati országokban is állampolgárság kell, így ez elég hülye érv, másrészt a nagy beengedő meg Merkel volt, aki meg jobboldali, tehát mondhatjuk, hogy a jobboldal engedte be őket a szavazatokért.
Örülök, hogy úgy látod, hogy Pampa válaszolt, nekem viszont olybá tűnik, hogy csak a szokásos Viktor-párti maszlagot nyomja, mindenféle érv nélkül.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 10:33
Előzmény: #29290  novotrade
#29294
Logikus lehet, ha pl. Dél-Szudánból indult, mivel ők pont az északiakkal meccseztek (meccseznek), így nem életbiztosítás arra menni. Meg pl. lehet, hogy meleg, így egyik arab ország sem biztonságos számára, stb. Megjegyzem gyakorlatilag az egész Száhel-övezet egy háborús katyvasz, a Boko-Haram pl. még Nigéria északi részén is aktív és attól délre sem életbiztosítás az országok többsége. 
signal2
signal2 2019. 09. 24. 10:27
Előzmény: #29289  novotrade
#29293
„akik közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk (…) veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.”
.
Ilyenek a Líbiából érkezők, ott ugyanis az életük veszélyben van. Tehát oda nem lehet őket visszaküldeni.
.
"Minden országnak joga van a határait és a területét védeni a számára megfelelőnek ítélt módszerekkel"
.
Ez egyértelmű. És ez hogy jön a Líbiába történő visszaküldéshez?
.
Tessék, értelmeztem.
salve 2019. 09. 24. 10:26
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29292
nem vagy egyedül a signal-t bíráló véleményeddel
csak annyit fűznék hozzá amit kornbban már másnak megírtam itt, hogy ő engem leginkább a magyar Ngo-k jogászaira emlékeztet (mint pl. Zádori Zsolt, magyar helsinki bizotsság), vagy Simon Ernőre, aki az Unhcr magyar szóvivője aki 2015-ben folymatosan nyomta (és azóta is nyomja a balliberális médiában) az Ensz-es szervezet nevébven a migránssímogató és orbánellenes narratívát, a kerítés szükségtelenségét ismételgetve (nem csoda, hiszen Simon korábban a még baloldali irányultságú Figyelő főszerkezstője volt, tehát balliberális újságíró, ám azóta persze "független" lett, amióta az Ensz-es szervezetben dolgozik)!
nos ezek az emberek, signal-t is beleértve nem vitázni vannak itt, hanem képzett (vagy önkéntes) ügynökként  ismételgetni a migránssímogató Ngo-k álláspontját és ezzel érzékenyíteni próbálni a magyar közvéleményt arra, hogy legyen migrációbarátabb (és ezzel párhuzamosan legyen orbanofób, azaz szavazzon orbán ellenzékére)...
salve 2019. 09. 24. 10:15
Előzmény: #29196  Törölt felhasználó
#29291
nincsenek sztereotípiáim, hanem a hozzászólásaidból kirajzolódik egy kép arról ahogy gondolkodsz, én csak azt írtam le! 3-4 mondatban kb. úgy foglalható össze hogy a mai ellenzékre nem szavaznál (ha hihetünk annak amit írtál), az orbánrendszert szeretnéd leváltani de nincs megfelelő  pártod amivel leváthatnád - de közben folymatosan kicseng a szavaidból hogy ennek ellenére mégis kb. 70%-ban azért  úgy gondolkodsz mint orbaán jelenlegi ellenzéke (mszp, dk)..
"kifejtettem, hogy a merjünk kicsik, meg nagyok lenni helyett én azon az állásponton vagyok, hogy lőjük be reálisan a helyünket "
ebben egyetértünk, ám ez nem zárja ki azt, hogy hiába vagyunk kis ország az EU-n belül, ki kell maxolnunk az érdekérvényesítési lehetőségeinket az unión belül, szerinted ezt nem szsbad még megpróbálni sem? ki mondta hogy miindent el tud érni orbán, amit csak szeretne? de még csak ne is próbálja meg?! mert kvótaügyben amiket írtál az mind úgy hangzott, te szépen beletörődnél abba hogy "hát kis országként itt nekünk nincs keresnivalónk..", én meg arra biztatlak hogy ez nem jó hozzáállás, harcolni kell az érdekeiért minden országnak!
a portugál miniszterelnök nevét én sem tudom de úgy tudom ott baloldali kormány van, amely vett már át önként kvótás embereket az oalszoktól, olyanokat akiket a csempészhajókon vittek olasz földre az ngo-k! - és ha belegondolsz, ezzel is ők is károsan befolyásolták az uniós belső viszonyokat amikot beálltak az önként migránssímogatók táborába = burkoltan vagy nyíltan, de Európa destabilizálásán dolgoznak ők is! te sajnos nem látod át, hogy a mai nyugati baloldal szándékosan akarja a migrációt, abban bízván hogy a migrók majd hálából mind rá szsvaznak! a dk pedig nálunk szintén nyíltan bevándorláspárti, itt érnek össze a nemzetközi szálak..
kvótügyben közben láttam, hogy novotrade részletekbemenően válaszolt neked, remélem megértetted a mondandóját amivel én is egyetértek
novotrade 2019. 09. 24. 10:05
Előzmény: #29287  Törölt felhasználó
#29290
Logikus, hogy a háború dúlta Líbiába megy a biztonságos Egyiptom helyett?
.
 Neki nem fontos a biztonsága, de nekünk legyen az???????
novotrade 2019. 09. 24. 10:03
Előzmény: #29286  signal2
#29289
"A jogvédők szerint Magyarországnak kötelessége lenne mindenkit átengedni a határon, és épp a genfi egyezményre hivatkoznak, amikor elutasítják az illegális határátlépés büntetését...........
.
„akik közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk (…) veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.” 
.
"Minden országnak joga van a határait és a területét védeni a számára megfelelőnek ítélt módszerekkel – mondta a Napi Gazdaságnak Simon Ernő, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának magyarországi szóvivője. "
.
 Akkor értelmezd ezt a kettő ENSZ !!!!!!   által jegyzett idézetet!

Talán megérted.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 10:00
Előzmény: #29286  signal2
#29288
Énszerintem felesleges Pampával vitatkozni, mivel neki az a célja, hogy Viktorovics álláspontját védje, 
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:58
Előzmény: #29278  novotrade
#29287
Szerintem Egyiptomot leszámítva egyik szomszéd sem biztonságos és korántsem biztos, hogy arrafelé tud menni, meg ugye az is ott van, hogy egyáltalán merre mehet, mert az sem biztos, hogy beengedik bármelyik szomszédos országba, így marad Csád vagy Líbia, ahol a zűrzavar és a Szahara miatt könnyebb átjutni a határon.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:55
Előzmény: #29285  novotrade
#29286
Nincs mit megértenem, mert nincs benne.
Én megértem, hogy ezt szeretnéd, de hát ez van.
novotrade 2019. 09. 24. 09:42
Előzmény: #29282  signal2
#29285
Hányszor kértem eddig, hogy idézd a részt a Genfi Egyezményből , hogy csak az első biztonságos országban jár a menekült státusz. Hidd el, hogy nincs benne."
.
 tömegesen a zöldhatáron csak odáig mehet!
egyedi bírálattal pedig bárhová.

ezt nem érted meg!
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:42
Előzmény: #29283  novotrade
#29284
IDÉZD!!!
novotrade 2019. 09. 24. 09:40
Előzmény: #29282  signal2
#29283
Amennyiben átlépte már előtte biztonságos ország határát, elveszíti az ENSZ biztosította kedvezményét!
.
 Ahogyan azok is akik nálunk kérték a menekültstátuszt és még a megadása előtt illegálisan elhagyták az ország területét!
.
 Ők már jogilag nem menekültek hanem illegális bevándorlók!
.
 a jogállamiságra annyira odafigyelő EU ezt nem tatja fontosnak...... már mit ennek a betartatást!
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:35
Előzmény: #29275  novotrade
#29282
Nincs ilyen a Genfi Egyezményben,!
Csak az van benne, hogy ha nem biztonságos országból jött, akkor oda nem lehet visszaküldeni, tehát Líbiába nem lehet. Biztonságos országba természetesen vissza lehet küldeni.
.
Hányszor kértem eddig, hogy idézd a részt a Genfi Egyezményből , hogy csak az első biztonságos országban jár a menekült státusz. Hidd el, hogy nincs benne.
ts3 2019. 09. 24. 09:34
Előzmény: #29277  Törölt felhasználó
#29281
Szerintem grureszki  és a baltás esete hasonló, csak fizetni kell a maffiának.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek