Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 11. 12. 15:11
Előzmény: #5695  Törölt felhasználó
#5700
Sokban egyertek. De mashova tennem a hangsulyokat.

BudFox
BudFox 2016. 11. 12. 13:01
Előzmény: #5696  Törölt felhasználó
#5699
Ja, Oké...:-))

tényleg elírtam...természetesen szeretném ha már holnap 1335 lenne..de most meg 1227 dollár...

egyébként még esett zárásunk után...úgyhogy lehet jobb is hogy nem kaptam meg tegnap...
majd lesz lejjebb is...
de itt már ésszerű gyűjtögetni :-)

( Mindig nézem a Discovery -n az " Aranyláz Alaszkában" -t...egyik évad mikor ment....1900 dollár volt akkor az arany... hogy örültek az aranybányászok akkoriban :)) Új terepjáró, meg ilyen új kétéltű masinákkal furikáztak a bányatelepen :D
mikor meg lement az ára..akkor azon sakkoztak hogy legyen elég pénz kifizetni a tankernyi gázolajat :D )
( Todd Hoffmann - Dakota Fred - Tony a "Svéd" - meg a gyerek ) bírom a sorozatot egyébként...

Mikor a srácnak is elfogyott a pénze, fogott egy tábla - csokinyi aranyat és vett rajta egy D10 -es bulldózert :-))
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 12:05
Előzmény: #5697  pomperj
#5698
))))

ez van mindig, amikor olyan veszélyes vizekre evezel, amihez lövésed sincs.

dax in gold? eur in gold? :))

ehhez legelőször azt kellene tisztázni, hogy mennyi is az arany "valós ára", ha nem valós wc-papír usd-ben mérjük.

))
pomperj
pomperj 2016. 11. 12. 11:47
Előzmény: #5693  Tibi0002
#5697
Eddig nem gondolkodtam errol, de jo keredes. Ma megneztem.

1)A DAX a mesterseges EUR-ban nezve egesz mas kepet mutat, mint valos penzben (=arany) merve.

link

Nem is hasonlit. EURban sokkal pozitivabbnak latszik, mint valos ertekmeresben.
(akarcsak a FTSE angol fontban merve. FTSE virtualis-rallyban van, mert GBP gyenge; a valosagban esik)

DAX 2003 ota tartoan, EUR-rallyban van. Aranyban merve, a valosagban, epp ugyanott ahol 2003-ban is volt.
Aki azt hiszi hogy a 2000->10.600 pontnyi DAX rallyval nagyot kaszalt, annak legyen vilagos, hogy aranyban nulla a nyeremenye.

2)EUR/USD mit mutat?

link

Regota ez a velemenyem. EUR-rol sokan azt hiszik, hogy most nagyon olcso, levert. Nem az.
A 20 eves savban kozeptajon van. Es most eppen jo nagy BEAR piacban. Azt meg nem tudnam becsulni jol, meddig varhato a tovabbi gyengulese USD ellen.
Egy a lenyeg: A kovetkezo evekben valoszinuen gyengebb lesz, mint USD. Ahhzo kepest eses varhato, 5th hullamban.

3) EUR es Arany hogy neznek ki egymashoz kepest?
link

Nincs is mirol beszelni: EUR 20 eve konzisztensen gyenge, zuhan aranyhoz kepest. Ma az EUR sokkal kevesebbet er valos penzben, mint akkor.
Gyakoratilag 2000 ota esik.

4)Summa.
Marad ez a deviz-erosorrend:

Minden-deviza<EUR<GOLD<USD
es ez a kilatas a kovetkezo evekre.

5)Az a kis elozo modell, hogy mit csinalnak a vacak allamok, a dollarben kifejezett adosagguk eltuntetesere, mostanaban, a bond-valsag kezdeten jo signal=nak latszik.

Most USD vagy GLD az erosebb? Nos,
nos, egyre inkabb jonak tunik a modell.
Miert? A kezdodo bond-valsag hatasara most: a GLD ara USD-ben zuhan, es a legnagyobb aranybanyasz ABX is zuhan. Dollarban merve. Dollar a kiraly.
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 11:29
Előzmény: #5685  BudFox
#5696
"...volt 1900 dollár is az arany, és most meg 1335 dollár...

))

nyilván csak szeretnéd, ha most 1335 dollár volna.

)
Törölt felhasználó 2016. 11. 12. 10:02
Előzmény: #5692  pomperj
#5695
Szia,

Tetszett a cikk es oszinten szolva S.Druckenmiller egy befektetesi szakember legenda...es rendkivul jo megerzessel amikor is a piac lehetoseget adott kepes volt 1 hatalmas poziciobol aranylag nagyon jo aron kiszallni...ezert minden elismeres megilleti...
a cikkben eloterbe kerult a kotvenypiac valoszinuleg gyengebb teljesitmenyt fog nyujtani es hogy mennyire bullish az amcsi rv piaccal kapcsolatban...
Elismerem ha Trump veghez viszi az adocsokkentest, Obama care eltorleset ill. atreformalasat es komolyabb infrastrukturalis projekteket csinal, valoszinuleg az usa gazdasaga kepes lesz ujbol 3% ill. az feletti GDP novekedesre...
ami ugye jo lesz a reszvenypiacnak....
(ezzel egyetertek)...
azonban nem hiszem, hogy a GDP gyorsabban tudna novekedni az adossag novekedesenel...
persze itt ugye illik megkulonboztetni az allami kotlezettsegeket ill. a cegek es maganszemelyek tartozasait....
Az biztos hogy az usa sajat fizetoeszkozeben van eladosodva (es elmeletileg annyi penzt nyomtathatnak amennyit akarnak), tehat komoly gazdasagi novekedes lehet a "helikopterpenz jellegu allami infrastrukturalis projektek miatt"...
a cegek ill. maganszemelyek nem kepesek hosszutavon a sajat beveteleiket meghalado 150-200%-ban eladosodni, mert elobb-utobb az adossag megfizetese problemat fog okozni...
a tulzott eladosodottsag pedig eppen a fogyasztas es gazdasagi novekedes ellen fog hatni....
Itt vannak szamunkra az auto es diakhitelek, az ingatlan arak joval a hisztorikus atlag felett a legtobb helyen...
En ezert extrem gazdasagi novekedesre nem szamitanek, raadasul a globalis vilaggazdasag megvaltozott...
Nagy valoszinuseggel az USD tovabbi erosodes ele nezhet,de az eross USD globalisan felvett USD hiteleket megdragitja mikozben a fejlodo gazdasagok gazdasagi novekedese lassul igy a hitelek fizetese meg jobban megnehezedik...
Mit gondolsz mit fog lepni a Kinai vezetes akik 1,5milliard embert probalnak kormanyozni, ha erosodik a reminbi es a munkahelyek es orak kezdenek csokkeni...
Nincs mas valasztasuk mint leertekelni a reminbit, ha pedig az usa bevezeti az extra vamot az import termekekre, akkor meg jobban le kell hogy ertekeljek a reminbit...
es a deviza haboru nem csak USD es reminbi,de JPY, EUR es GBP-ben is folytatodik....
a rossz hirem az hogy az Azsiai regioban tobb infrastrukturalis beruhazasra van szukseg mint az usaban aranyaiban tekintve es itt a demografiai novekedes miatt konnyeben lehet magasabb novekedest elerni mint az usaban, europarol nem is beszelve...
Lehet hogy 6-18 honapos idotavon USD-ban Druckenmillernek jobb lehetosegek adodnak amcsi cegekben...;de 36-60honapos idotavon mar nem vagyok biztos, hogy annyira jo dontes az arany poziciokbol valo kiszallas....(persze ha kepes lenne ujbol 1100$ alatt vissza szallni az 1 masik tortenet)
Ha beindulna komolyabban a vilag gazdasag a vilagkereskedelem 50-70%-a az azsiai regioban fog megtortenni, nem veletlenul probal a del kinai tengeren strategiai bazisokat epiteni kina.
Ha pedig megnezed a vilagnepessegenek tobb mint fele majdnem 2/3-a ebben a regioban el, demografiailag fiatalabb korosztaly, ha pedig itt beindul az inflacio, mit gondolsz mibe fognak az emberek menekulni???
Gondolom hallottal arrol mi tortenik Indiaban a bankjegyek cserejenel...

Mindenesetre nagy mennyisegu lebego profittol szabaditottak meg a tegnapi nap a kulonbozo szamlakon...
Szoval komoly munka ele nezzunk,de ettol fuggetlenul a szektort tovabbra is komoly figyelemmel kiserem, mert az alacsony arak a legjobb gyogyir a meg nagyobb kinalati hiany kialakulasara...az pedig meg gyorsabb es nagyobb rally-t fog eredmenyezni a nemesfemekben.

Legyen szep hetveged!
BudFox
BudFox 2016. 11. 11. 21:02
Előzmény: #5689  eurocent
#5694
szóval még arany esést vár valaki ?
hmm...
nincs még valami elemzésetek erről ? Aranyról.

az a baj hogy nagyon ingatag itt bármilyen helyzet, most még persze minden emelkedik és erős a piac, de 1 perc alatt a feje tetejére állhat minden.
És mi az ami menekülő eszköz most ?
Arany - Skandináv devizák - vagy nemtudom még mi - Svájci Frank
Tibi0002 2016. 11. 11. 19:24
Előzmény: #5691  pomperj
#5693
Mit gondoltok az € jövőbeni erejéről?
pomperj
pomperj 2016. 11. 11. 19:07
Előzmény: #5691  pomperj
#5692
Ehhez alatamsztasnak, egy sokkal okosabb velemenye:
link
pomperj
pomperj 2016. 11. 11. 18:59
Előzmény: #5645  Törölt felhasználó
#5691
"ha US treasury-n hair cut lesz a kovetkezo 4 evben, akkor nehany ora ill. nap alatt az arany ara uj erteket vehet "

Ezzel egyreszt egyetertek: ha igy lenne, akkor az arany az egekbe megy. Akkor 5000-10.000 fole prognosztizalom.

2)De ennek nagyon kicsi az eselye. Mind a 197 masik orszagban elobb lesz suveren adossagon haircut, mielott as USA-ban lesz.

A vilag 150 Trillio allamkotvenyenek a fele USD-ben van denominalva. Es abbol csak 20 Trill az USA-e.
Azokat mind vissza kell fizetni. Hogyan lehet egy vacak orszagban? Ugy, hogy fedezet nelkul papirpenzt nyomtatnak. Azon USD-t vesznek, hogy ki tudjak fizetni a tartozast, hogy ne legyen allamcsod. Legyen inkabb inflacio, az is csokkenti hazai tartozast, szoval meg jo is. :-)

Szoval, sokkal nagyobb inflacio lesz mas penzekben, mint az USD-ben. Az USD relative eros lesz.

3) Persze, ha 197 masik orszagban mindenhol beindul az inflacio, akkor a nepek vadul elkezdenek USD-t es aranyat venni. Summa: mind a ketto erosodik. Es meg az is lehet, hogy (mivel az allamok is USD_t vesznek, versenyben az emberekkel),
a vegen meg az USD lesz erosebb mint az arany.
Szoval a varhato erosorrend a kovetkezo evekre:
minden-deviza<Arany<USD.
Ettol meg pl. HUF alapu invesztornak igen okos dolog aranyat venni, amikor az inflacio beindul. De nem okvetlen az, ha mar van sok USD-je.
felcsorgok
felcsorgok 2016. 11. 11. 18:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#5690
Szia,

Megnéztem a legfrissebb jelentését, abból számolva nekem 9,9 dollár jött ki, szóval úgy tűnik sokat nem változott az általad ismert régi adathoz képest. :)
eurocent 2016. 11. 11. 17:57
Előzmény: #5678  BudFox
#5689
"to hogy látjátok ?"
A szintjelző szerint, minden a feje tetején áll. Aminek esnie kéne, az nem esik, vagy nem az elvárt tempóban és fordítva. Ezért most nagyon kockázatos hosszú pozikban gondolkodni.
USD index pl startra kész a további emelkedésre. Viszont, ha novembert 97 alatt zárja, akkor nagyot eshet.
Arany a fordítottja. Elvileg 99,99% hogy stabil short a helyes irány, de ha a hónapot 1292 felett zárja, akkor fordulhat a helyzet.
BudFox
BudFox 2016. 11. 11. 17:12
Előzmény: #5686  Tibi0002
#5688
Ja. Ok.

na megyek...zár a kávéház, meló van :_)
BudFox
BudFox 2016. 11. 11. 17:11
Előzmény: #5679  Törölt felhasználó
#5687
Akkor tehát itt többen másféle módon spekulálnak a longra :-))

a lényeg hogy mindenki keressen rajta sokat

pár hete 3630 körül volt, most meg 3520 a certifikát... rövid idő alatt is jók lehetünk egy felkörre...
lefelé meg gyűjtögetem én is.
Tibi0002 2016. 11. 11. 17:10
Előzmény: #5683  BudFox
#5686
Az nem én vagyok, én ETF-eket veszek. :)
BudFox
BudFox 2016. 11. 11. 17:09
Előzmény: #5682  -bubu-
#5685
mert a részvények akkor zuhanni kezdenek...

de én se értek ámm hozzá semennyit :D
vak vezet világtalant ? .-)

mindegy...volt 1900 dollár is az arany, és most meg 1335 dollár...és véges a készlet ugye tudjuk... valamennyit lehet keresni rajta, és ad egy biztonságot.
Tibi0002 2016. 11. 11. 17:08
Előzmény: #5680  eurocent
#5684
A következő pakk 11.50 $ körül esedékes. Tudnék akár 10 $ esésenként is venni, csak akkor annyival kisebb csomagokat kellene vennem
BudFox
BudFox 2016. 11. 11. 17:07
Előzmény: #5681  Tibi0002
#5683
Az arany már csak ilyen...a trend hangulattal ellentétesen mozog sokszor..

jah..mondtad hogy te a fizikai aranyat gyűjtögeted, ugye ?

az is jó... nem kell félni hogy bármelyik cég összeomlik alólad :-)
-bubu-
-bubu- 2016. 11. 11. 17:06
Előzmény: #5678  BudFox
#5682
nem nagyon látom ebben az összefüggést de én csak egy nímand vagyok :)

ha kamatemelés jön akkor erősödik a dollár és abban van kamat , miért vennék az aranyat emiatt??
Tibi0002 2016. 11. 11. 17:03
Előzmény: #5678  BudFox
#5681
Én határidő nélkül vásárolom, szóval ha 1 hét múlva tudom eladni, az is jó, ha 10 év múlva, az is jó. Közben hagyok tőkét részvényekre, mert elsősorban azokra pályázom. És persze a részvényeket is határidő nélkül veszem.

Szinte már reflexből jön, hogy az uralkodó hangulattal ellentétesen mozgok.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók