Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 18:09
Előzmény: #399  Tibi0002
#400
Valószínű, hogy a cég ad valamennyi kompenzációt kivezetéskor. Idehaza pl. 180 napos átlaggal lehet számolni, ha jól emlékszem. Viszont ha nagyon lent lesz az árfolyam még sokáig (ez elég valószínű), akkor (feltéve, hogy a németeknél is 180 nappal kell számolni), akkor elég kis összeget adnak majd. Kár amúgy, hogy kivezetik, "színesíthette volna" a portfoliót egy ilyen papír. Ha megjött volna a likviditás, lehetett volna vele tervezni rövid- és hosszú távra egyaránt.
Tibi0002 2015. 06. 05. 18:00
Előzmény: #398  upgrayeddAKS
#399
Ez az elértéktelenedés kifejezés nem jó szerintem, egyszerűen csak nem lesz piaca a részesedésnek.
Ha nem lopták még szét ezt a céget, és esetleg jól fog működni, akkor jól is járhat az, aki megtartja. Erre meglehetősen kicsi az esély. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 17:51
Előzmény: #396  felcsorgok
#398
Kösz.
Tényleg ott volt az ad hoc news-ban, én meg a notifications-t néztem :)
Az alapján, amit ezen olvastam:

link

elértéktelenednek a papírok. De nem jártam utána, hogy konkrétan milyen határidők vannak, stb.
Tibi0002 2015. 06. 05. 17:49
Előzmény: #394  upgrayeddAKS
#397
Google: "powerland ag" , "news" fülecske, és a legfrissebb hírek böngészése.
Annyit tudok én is, hogy kivezetik. Annak kell utánajárni, hogy a német törvények mit írnak a kivezetésről. Megvan még, és jelenlegi ismereteim alapján nem adom el. Megmarad reálgazdasági befektetésnek. :)
felcsorgok
felcsorgok 2015. 06. 05. 17:48
Előzmény: #394  upgrayeddAKS
#396
Bejelentette, hogy ki fogják vezetni a frankfurti tőzsdéről, ez az esés oka.

link

Szóval megkérdezném azokat, akik jártasak a német tőkepiac szabályaiban, hogy ilyenkor mi történik a részvényemmel, ha a kivezetésig nem adom el?

Van valamilyen költsége a kivezetés utáni tartásnak?

Ha megtartom, később hogy fogom tudni egyáltalán eladni?

Nincs olyan szabály, hogy aki a kivezetésig nem adja el, annak meg kell kapnia a ráeső saját tőke részét?

Köszi a válaszokat és a segítséget!

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 17:48
Előzmény: #394  upgrayeddAKS
#395
Na, közben egy másik tőzsdés hírportálon ráakadtam: bezár a bazár :)

"Eine Erfolgsstory werden Börsianer mit den Papieren des Taschenherstellers nicht mehr schreiben können. Wie das Unternehmen aus dem Prime Standard heute bekannt gab, plant man den zeitnahen Rückzug von der Börse. Als Grund für das Delisting nennt Powerland den nicht mehr zu rechtfertigenden Aufwand in Bezug auf die Notierung. Die Aktien der Gesellschaft dürften damit praktisch wertlos werden."

link

Mínusz egy papír a watchlistről :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 17:31
#394
Tibi, nem tudod véletlenül, miért esett ma a Powerland kb. 50%-ot? Ha nincs fundamentális oka, csak vmiért megint fo...nak a befektetők, akkor jövő héten vennék valamennyit belőle. Legrosszabb esetben is vissza tudott eddig korrigálni kb. 50 centig, és akkor lehet rajta nyerni :)
Ha nincs új rossz hír, akkor a múltkori 19 centtől alább nem nagyon mehet, de pl. ha kicsi a forgalma, akkor úgyis kénytelen leszek várni vele... sajnos nagyon illikvid lett az utóbbi pár hónapban, de azért néha "megugrik" a forgalom. Tartod még vagy ez is lapátra került?
Kiderült már amúgy, hogy mi volt az eredeti esés oka? Fo..nak mindentől, ami kínai, vagy volt vmi cégspecifikus is?
Tibi0002 2015. 06. 05. 14:59
Előzmény: #392  eurocent
#393
Kedves tőled, de nem vagyok profi :)
Az elvárt hozamom sok év átlagában legalább 10%. Másik megközelítésben: sok év átlagában teljesítsem felül az sp500 indexet.
eurocent 2015. 06. 05. 14:45
Előzmény: #391  Tibi0002
#392
Ha nem titok: teljes tőkédre vetítve, évi hány % hozam elérésekor szoktál elégedett lenni?
Kiagyaltam egy újabb stratégiát, kíváncsi vagyok, hogy annak várható hozama, mennyire vetekszik egy profi elvárt hozamával. Ha az elvárt hozamod magasabb, akkor nem foglalkozom ezzel a stratégiával.
Tibi0002 2015. 06. 05. 09:59
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#391
Köszi! :)
Mostanság a tőke 0.5%-át költöm egy részvényre, így az én "stopom" is 0.5%, ha úgy alakul, hogy teljesen lenullázódik egy papírom.
Élethosszig tervezek. :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 05. 09:40
Előzmény: #387  Tibi0002
#390
Nincs azzal semmi problema, hogy valaki az atlagos megkozelitestol elter...

Tibi kockazatkezelese mas megkozelitest alkalmaz, nem annyira a stop-on van a hangsuly hanem a cegek erteken...
ertek alapu megkozelitesnel nem szamit a pillanatnyi piaci hangulat....
viszont szerintem figyelemre melto hogy a kockazatot probalja 1% ill. alatta tartani, ez pedig hatalmas elonyhoz jutatja hosszutavon mas befektetokkel ill. kereskedokkel szemben...

en szemely szerint meg 1%-os kockazatot is soknak tartok 1 kereskedesen, azok a modelek amikben en hiszek 0,6-0,8%-os kockazatot hataroznak meg ahol a DD az en szemelyisegemnek megfelelo....
talan nem veletlen miert kereskedek 0,5%-os kockazat/ kereskedes....
viszont en szeretek piramist epiteni es szivesen novelem a 0,5%-os kockazatomat ha a piac visszaigazolta az elkepzelesem...

lehet kereskedni sikeresen 1,2,3,5,10 ill. 20 kulonbozo ETF-el ill. 10,20,25,50,100,200 reszvennyel is, persze tobb reszvennyel csak 1 jol mukodo, konnyen attekintheto strategiaval lehet....

szerintem Tibi jol kialakitotta a szemelyisegehez megfelelo strategiat megfelelo kockazatkezelessel, most mar csak kovetnie kell tuzon-vizen at....

nyilvan lesznek nehez idoszakok, mint minden kereskedo ill. befekteto eleteben...,de ez resze ennek a businessnek....

Az pedig hogy megossza velemenyet masokkal elismerest erdemel, meg akkor is ha neha picit titkzatos...
;)

Egy masik nagyon fontos dolog, pedig en csak atfutottam egyelore az oldalat,de szerintem rengeteg kereskedo ill. kereskedo jelolt rosszul kozeliti meg ezt az egeszet, mondhatnank a valosagtol kicsit tulsagosan elrugaszkodott elkepzelessel vagnak neki...

Tibinel lathato hogy hosszutavon gondolkodik es tisztaban van vele, hogy a kamatos-kamat hatalmas elonyhoz jutattja hosszutavon...
(akik kepben vannak a befektetesek kereskedesek vilagaban tudjak hogy nem csak az szamit 10%/ eves hozamtol hogy valaki extra 1,2,3 esetleg 5% hozamot tud elerni, hanem, hogy mennyire egyenltesen tudja ezt megtenni ill. mekkora DD-vel kepes dolgozni....

Sokan ugy gondoljak kepesek 25,30,40,50%-os DD-t elviselni,de altalaba amikor eljon az itelet ideje altalaban a felenel kapitulalnak...

Akik jol csinaljak ezt az egeszet nem 1-2 honapra esetleg evre terveznek hanem 2-3 evtizedre minimum....

Sok sikert a stratidhoz Tibi!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 09:15
Előzmény: #386  fatihszultan
#389
Másképp fogalmazva az előzőeket: ha Tibinek ez jött be, akkor mi azt úgysem tudjuk, hogy mennyire próbált ki mást, mennyire illeszkedik a stílusához, stb.
Kicsit olyan ez, mint az instrumentumok közötti választás: akinek nem való az indexet longolni/shortolni, pl. mert azok olyanok, mint a "scrambled eggs" (tojásrántotta), amiben az információ is "scrambled", azaz össze van keverve-kutyulva, az békén hagyja őket, és eközben elmulaszt egy halom jó lehetőséget. Vagy aki nem bírja a forexezést tempóját, kockázatait, stb. - az is kihagy egy sereg jó kis lehetőséget. Igen ám, de ha nincs kellő tapasztalata/affinitása ezeknél, akkor inkább hagyja is ki...
A pénz- és tőkepiacokban az a szép, hogy rengeteg termék létezik, amikre kismillió stratégiát lehet építeni. Így mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt - de azt is tudni kell, hogy "másvalaki stratégiája" nekem vagy Tibinek, vagy akárki másnak nem biztos, hogy bejönne. Ugyanúgy, mint ahogy Tibi módszerei közöl nekem sem illeszkedik a preferenciáimhoz nagyon sok, így azokat nem is erőltetem :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 06. 05. 09:07
Előzmény: #386  fatihszultan
#388
Mindenki úgy alakítja ki a stratégiáját, ahogy az neki "fekszik". Sokak ízlésének nem felel meg a "porlasztás", amivel csökken ugyan a kockázat, de a hozam is. Én sem diverzifikálok nagyon, de akinek ez jön/jött be, az sem rontott el semmit. Amúgy manapság nem csak 1-2 nagy lehetőség van évente, hanem inkább 10-es nagyságrendű. Ezek mellett akad még rengeteg kisebb-nagyobb "action". Természetesen csak azokat kell itt is figyelembe venni, amelyeket reálisan el lehet csípni: bennfentes infók nélkül, plusz adott hozzá a likviditás (ki- és beszálláskor is), valamint elég jó a szignál elsőfajú- és másodfajú hibaaránya (a statisztikából véve ezeket a fogalmakat).
Tibi0002 2015. 06. 05. 08:06
Előzmény: #386  fatihszultan
#387
Lehetséges, hogy te nem figyelted eléggé. :) A fókuszálás csak egy lehetőség a többi közül. Olvasd el a "The Superinvestors of Graham and Doddsville" írást.
Benne olvashatod, hogy Walter J. Schloss és Tom Knapp - mindkettő értékalapú befektető - rendkívül széleskörűen diverzifikáltak.
Ha elolvasod a Graham-Newman Corp. jelentéseit az 1950-es évekből, láthatod a cég konkrét portfólióját, nekik
is volt vagy 80 féle részvényük, és mellette több tucat kötvényük is.
fatihszultan 2015. 06. 04. 21:47
Előzmény: #384  Tibi0002
#386
Tibi

Valami zavar egy ideje. Nemrég azt írtad, hogy kb. 53 rv-tartsz.
Hát vagy kőgazdag vagy, vagy nem figyelted eléggé Bufett-et, emg Graham-et. Tehát, vagy elképesztő tőkéd van, vagy a fókuszálás nem OK.
NBekem a kedvenceim Jim Rogers, Stan Druckenmiller, Soros stb. pl. Druckenmiller, Rogers, azt mondják, hogy évente kb. 1-2 nagy lehetőség van. Azt kell meglovagolni és nem szétaprózni a tőkét. Azért ők felmutattak valamilyen teljesítményt. Pl Druckenmillert eddig senkinek nem sikerült túlszárnyalni.

üdv
felcsorgok
felcsorgok 2015. 06. 04. 20:06
Előzmény: #384  Tibi0002
#385
Nekem az egyik kedvencem ez a cég, már csak a neve miatt is. :)
Tibi0002 2015. 06. 04. 19:45
Előzmény: #380  tberki
#384
Most én jövök: Wilh Wilhelmsen Holding ASA
Frankfurti piacon elérhető. Wilhelmsenből több is van, a Holding ASA a kiszemelt. Nettó eszközérték alatt hozzáférhető, relatív magas a a ROE-ja, és ez éves átlagban is magas, ami kifejezetten fontos tény. Hátránya, hogy alacsony az osztalékhozama, valamint a kötelezettségei magasak.
Nem ki-be ugrálós papír, a magas átlagos megtérülés miatt ezt évtizedekre érdemes tartani.
Tibi0002 2015. 06. 04. 19:37
Előzmény: #382  Tibi0002
#383
Egyébként jó választás.
Tibi0002 2015. 06. 04. 19:22
Előzmény: #380  tberki
#382
Erről a cégről vagy beszéltünk már korábban, vagy ránéztem én is a screener találatom miatt. Emlékszem arra, hogy fiatal cég, gyenge a megtérülése eleinte és 2014-ben tudott felmutatni a semmminél jobbat.
Tibi0002 2015. 06. 04. 19:18
Előzmény: #379  tberki
#381
A negyedéves jelentés számomra elég semmitmondó, szeretem látni a számviteli adatokat, de az itt nincs.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek