Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 31. 16:15

Miért hibásak a Quaestor ügyfelek?  

Ugrás a cikkhez
A Quaestor-botrányban érintetteknek igen könnyű a felügyeletre, vagy az éveken át felépített piramisjátékban közreműködőkre mutogatni és kártérítést követelni. Egy valamit azonban nem szabad elfelejteni: aki ezekbe a kötvényekbe fektetett, az vagy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=212111
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:59
Előzmény: #52  csendben
#60
csak halkan megjegyzem, hogy a # 46-ra is elfelejtettél válaszolni.

csendben 2015. 03. 31. 19:56
Előzmény: #57  Jussi
#59
Csak a hogy ne vesszen a feledés homályába,az a bizonyos kérdés ez volt:

"Ha nem érted,akkor mit keresel itt?"

És valóban,tudom rá a választ:

(#229) Re: állami kártérítés
Értékelés: 0
előzmény (#218: ktamask) | válasz erre | 2015. március 14. - 15:51
Tudod,miért nem kefélnek fényes nappal a fő utcán:
-mert sok volna a bámészkodó és még több a tanácsadó!....

Néhány emberről nem tudom eldönteni minek veri a zongorát,de azért vannak elképzeléseim:
- pf. fizeti,hogy legyen hsz (ez még csak-csak..)
- azt hiszi,hogy ő a nemzet tanítója (frászt)
- valamiféle szexuális örömöt okoz,ha más kárán csámcsoghat (orvosi eset)
- egyszerűen unja magát és társaságra vágyik (közelben már nem állnak vele szóba...)

csendben
zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:55
Előzmény: #52  csendben
#58
A kft mivel neki volt engedélye a kibocsátásra. A zrt-nek nem volt!
A kft kötvényét vetted meg, amire rá van írva hogy no beva!
A többi egy másodlagos következmény, de téged ez a felelőtlen gondolkodásodtól a legkevésbé sem mentesít...

Légyszíves Te is válaszolj #53 hsz-ben feltett kérdésemre..

Jussi
Jussi 2015. 03. 31. 19:53
Előzmény: #55  csendben
#57
Kész szerencse,hogy te igen.
Igaz,a kérdést nem is nekem tetted fel.
csendben 2015. 03. 31. 19:48
Előzmény: #53  zintan
#56
Na,akkor fussunk neki még 1x!

Kérdezek (eldöntendő kérdés:"igen"-"nem" válaszon kívül,minden más csak blama...)

A kibocsájtó BEVA tag?
csendben 2015. 03. 31. 19:47
Előzmény: #54  Jussi
#55
igazad van!
Felesleges volt.Nem tudsz rá válaszolni! :-)
Jussi
Jussi 2015. 03. 31. 19:45
Előzmény: #43  csendben
#54
Ezt a kérdést inkább ne tetted volna fel.
Nomen est omen.
zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:45
Előzmény: #49  csendben
#53
megkérdezhetem, hogy neked eredeti, vagy hamis Q kötvényed van?
csendben 2015. 03. 31. 19:44
Előzmény: #50  zintan
#52
Na,akkor fussunk neki még 1x!

Kérdezek (eldöntendő kérdés:"igen"-"nem" válaszon kívül,minden más csak blama...)

A kibocsájtó BEVA tag?
Jussi
Jussi 2015. 03. 31. 19:44
Előzmény: #36  csendben
#51
Mesélj,mi a különbség!
Itt úgyis tök hülye mindenki,világosíts fel minket!
Egyelőre még elszámolást sem kaptál,tehát azt sem tudod,milyen kötvényed van,vagy nincs.
Addig meg minek hergeled magad és a többieket?
zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:40
Előzmény: #48  csendben
#50
Csak nem azt akarod most bizonygatni, hogy Te nem is eredeti, hanem hamis kötvényt akartál vásárolni?
Mert az eredetire nincs Beva biztosítás......
Vagy Te is benne voltál a quaestoros buliban, és tudtad/tisztában voltál azzal, hogy hamis kötvényt veszel és arra majd vész esetén fog járni a Beva kártérítés?:)

csendben 2015. 03. 31. 19:32
Előzmény: #48  csendben
#49
hogy ne kelljen keresgélned (több időd marad a megértésre!):
link
csendben 2015. 03. 31. 19:31
Előzmény: #46  zintan
#48
Mielőtt tovább bizonygatnád vélt igazadat,olvasd el azok véleményét,akik -talán!- értik,hoyg mi a különbség a "valós" és a "fiktív" között...

zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:28
Előzmény: #31  gyula1971
#47
Az tény és való, hogy a felügyelet enyhe kifejezéssel élve impotens volt, mert mindenki sejtette, tudta/tudhatta, hogy jelentős kockázatokat hordoz, ami a Q kötv. kibocsátása alatt történik, csak a felügyelet, aki ellenőrzési jogkörrel bír, sőt kötelezettéggel is és egyedül ő nem látta a fától az erdőt? Ez persze nem jogosítja fel a kormányt, hogy az adófizetők pénzét tolják be a piramisjátékosok zsebébe. Minden felelőtlent az adófizetők mentsenek meg. dev.hitelest, Quaestorost. Holnap melyik forexesnek dobjon mentőövet az állam?
zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:27
Előzmény: #43  csendben
#46
Mi volt a kötvényed szerződésébe írva, amit elfogadtál?
1. Van BEVA biztosítása.
2. Nem tartozik BEVA biztosítás alá.

zintan
zintan 2015. 03. 31. 19:23
Előzmény: #42  csendben
#45
Az ügy végkimenetele szempotjából majdnem mindegy hogy eredeti, vagy fiktív kötvényt kaptál a pénzedért.
Sőt, ha a hamisból kaptál, akkor nagyobb esélyed van a Bevánál a kártérítésre. Ugyanis az eredetire rá van irva hogy NINCS BEVA biztosítása a kötvényednek. Na ez a kockázat áll szemben a 2-3%-os többlethozam ígérettel, amit az előbb nem sikerült felfognod.
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 31. 19:20
Előzmény: #31  gyula1971
#44
PM-javaslat.

A PM szerint, ha az MNB ellenőrizte volna a PSZÁF által a Quaestor számára előírt intézkedések teljesülését, már másfél éve fény derülhetett volna a csalásokra. A párt törvényjavaslatot nyújt be arról, hogy a kártalanítás az MNB nyereségének terhére történjen.
csendben 2015. 03. 31. 19:14
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Akkor most Neked is leírom,mert úgy látom Te sem vagy teljesen tisztában azzal,hogy mi a különbség a KFT. és a ZRT. között.

A kibocsájtó a kft. volt,aki ugye nem BEVA tag!
A ZRT -ellenben,akinél az MNB "kiderítette",hogy soha nem létező kötvényeket forgalmaz,az BEVA tag!

Ha nem érted,akkor mit keresel itt?
csendben 2015. 03. 31. 19:12
Előzmény: #40  zintan
#42
ne beszélj mellé!
azt,ohgy egy v.kötvény elvesztheti az értékét,az egy valódi kockázat.
Tegyük fel,hogy én számoltam ezzel,és ezt most nem fogod tudn1i megcáfolni!
Amivel nem számoltam -de az vesse rám az utolsó követ,aki TUDTA ELŐRE!-,hogy nem létező kötvényt kapok azért a pénzemért,amit leemeltek a számlámról és letéti igazolást adtak róla...

Ha azt mondod,hogy "ez tudható volt",akkor -meg ne haragudj érte!- komolytalannak foglak tartani!

Ha meg nem ezt mondod,akkor minek vered a zongorát és miből gondolod,hogy Te mondod a frankót?
Törölt felhasználó 2015. 03. 31. 19:09
Előzmény: #3  csendben
#41
Bocs, de ez nem előre látói képesség. Nem akarom hergelni a károsultakat, de a cikkből érdemes kiemelni a 4-es pontot:

Sem OBA, sem BEVA-védelem: "Felhívjuk a befektetők figyelmét arra, hogy a kötvényekre nem terjed ki az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) védelme (vagy más hasonló biztosítás, így a Befektető-védelmi Alap védelme sem)". Ez magáért beszél.

Ez a lényeg, ha ennek ellenére vállalták a kockázatot, akkor sajnos be kell nyelni a veszteséget. Az más kérdés, hogy a felügyeleti szervek miért nézték tétlenül a Q.. működését. Ez ahogy már korábban írta valaki, politika. Azt is el tudom képzelni sajnos, hogy tudták, hogy vaj van a cég füle mögött, csak "leszóltak", hogy ne piszkálják őket.

Szerintem nem lenne fair a korábbi hasonló károsultakkal szemben, ha mostani ügyfeleket kárpótolnák.

Az meg egy újabb kérdés, hogy milyen forrásból kívánják károsultakat kifizetni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek