Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:26
Előzmény: #7520  Törölt felhasználó
#7540
Pontosan! Nem tett volna ilyen konkrét, határozott nyilatkozatot, ha nem így lenne. Szerintem feleslegesen hergelik egymást a részvényesek, sokan a legsötétebb jövőképet előrevetítve. Szerintem 100%, hogy a részvények, egyéb ép-ok mind megvannak és nemsokára ki is fogják adni. Felesleges egymást idegesíteni. Ezekkel nem lesz gond, szóba sem jön majd a kártalanítás, a BEVA.
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:23
Előzmény: #7514  Törölt felhasználó
#7539
Nem hiszem, hogy az MNB részéről Binder mert volna ilyen HATÁROZOTT és EGYÉRTELMŰ nyilatkozatot tenni - miszerint a részvények...stb. mind megvannak és a felszámolás megkezdése után ki is fogják adni a tulajdonosoknak -, ha nem így lenne. Ha bármi baj lenne, akkor vagy nem nyilatkozott volna semmit, vagy sumákolna, és nem tenne ilyen egyértelmű nyilatkozatot. Éppen ezért szerintem a részvényekkel minden oké, és nemsokára ki is fogják adni, lehet transzferálni. Minimális az esélye, hogy ne így legyen.
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:20
Előzmény: #7534  Törölt felhasználó
#7538
Áder úr aláírta, link szép hétvégét, üdv mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:17
Előzmény: #7524  Törölt felhasználó
#7537
nincs szerencsére se bc-nél se q-nál soha nem volt számlám, mindenesetre fölöttébb érdekes, ha valakinek volt mondjuk 30 milláért részvénye és eladta a balhé kirobbanása előtt, az most visszakap 5,5 millát, viszont, aki kvesztor kötvényt vett és vállalta, hogy nincs rá beva garancia, az visszakapja a 30 millát!
Pl az OTP 56 mrd-ot bukik ezen a megmentősdi szappanoperán,ami annyit jelent, hogy minden OTP részvényes elbukik kb. egy éves osztalékot!!!
Ez qrva jó, hogy megint más farkával verik a csallánt ezek a geczi politikusok:(
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:17
Előzmény: #7480  mahatma2
#7536
Egyetértek.
BudFox
BudFox 2015. 04. 18. 13:16
Előzmény: #7520  Törölt felhasználó
#7535
Na végre...ez hiányzott vagy másfél hónapig, ez a nyilatkozat.

Hogy valaki végre kiállt és mindenféle találgatást, rémhírt elintézett ezzel hogy :

Határozottam cáfolom hogy hiányznak a részvények, állampapírok.

Tehát akkor nem kell aggódnunk már.

Végre valaki megmondta azt amit már a 2. napon meg kellett volna mondaniuk !
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:15
Előzmény: #7523  prmiklos
#7534
"Az még OK lenne, hogy a fiktív kötvények után fizetne a BEVA"

Ez csak egy jogi csűrés-csavarás, hogy a legális kötvényekért (illetve, azok letéti igazolásáért) nem jár kártérítés, az illegális kötvényekért (pontosabban szólva, azok letéti igazolásáért) pedig igen.
A kártérítés során a meglévő részvényeket, befektetési jegyeket, készpénzt ki kell adni, ha nincs akkor a BEVA térít.
A kötvénybe fektetők kárának megtérítését pedig a Quaestor vagyonából kellene fedezni, vagy ha az erre a célra nem elegendő, akkor állami forrásból, politikai döntésre.
A brókercégek (bankok) helyében megtámadnám azt a törvényt, amely a brókercégek nyakába varrja a kötvényekbe fektetők kártérítését. Valószínűleg Áder nem írja alá, mert ostobaság...
Ez így lenne jogszerű.
Így is lesz, szerintem, csak futnak pár kört.
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:11
Előzmény: #7532  Törölt felhasználó
#7533
bef. befejezem
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:10
Előzmény: #7531  Passionata
#7532
persze én is bef- úgy van:ahogy lesz-
jó főzést itt ezt sajnos el se mondhatom-
pihenjétek ki az agyatokat -rázzátok ki a gondot- Eleget görcsöltünk -egy az még vagy 4-6 hónapig letelik az- EGYÉBKÉNT-
MINDEN ÚTNAK VAN VÉGE-
Passionata
Passionata 2015. 04. 18. 13:05
#7531
Igazsagtalan es felelotlen dolog a kartalanitas ez nyilvanvalo ,valoszinuleg a zorban kormany legnagyobb penzugyi visszaeleset kell ily modon elfedni es ez mindent meger , a bankok -nagyon helyesen -jogorvoslatot keresnek es valoszinuleg szamukra kedvezo dontes szuletik igy a teljes koltseget magyar koltsegvetesi forrasbol fogjak kifizetni .Kar errol tobbet vitazni ,az erzelmek es az alapvetoen zero penzugyi kultura miatt nem erdemes a karosultakkal vitaba keveredni hiszen ostobak ,nyilvan ezert is tartottak a penzuket a tarsolymuveknel.
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:04
Előzmény: #7529  Törölt felhasználó
#7530
óh hát vetítünk itt jobbra balra-
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:04
Előzmény: #7527  prmiklos
#7529
én se akarok magamnak előnyt szerezni-
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 13:01
Előzmény: #7524  Törölt felhasználó
#7528
na akinek 4000db-ja van azt is maradjon
6 millással nektek/tőletek csak ez cseng ki!

SEMMIT NE TÉRÍTSENEK NE FIZESSENEK SEHOVA-
EGYÁLTALÁN RV-BE ÜLTÖK TI?
prmiklos 2015. 04. 18. 12:56
Előzmény: #7525  Törölt felhasználó
#7527
OMG! Bocs, hogy véleményem van, amit önérdek nélkül, egy értékrend mentén fogalmaztam meg.
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 12:56
Előzmény: #7524  Törölt felhasználó
#7526
Ha még jó-hogy azt írod- ha-
Szerintem "leütött" (bedőlési) árfolyam
azt megkapjuk!!
Még,ha eladnák is vissza tudnák ebből fizetni- jó ez képzelgés
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 12:52
Előzmény: #7523  prmiklos
#7525
hagyjál engem békén írjad elő egy másik trv-en vonassák le tőlem, amit ide adnak!!-
Annyira Oda vagy a Nagy BANKOKÉRT NEM HALDOKLIK AZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha megtalálnák a vagyont amit lenyúltak
nem egy bankcsoporton keresztül kéne vissza fizetni!!
Bűnelkövetőktől még nagyítóvak se tudnak
alig valamit vissza szerezni-
Mit gondolsz ne fizessen senki issza semmit!! Ez egy ilyen alkalmazás más bankoktól kérik számon!! Nemzetközileg
Begyakorlott- ezen ne is lovagol
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 12:40
Előzmény: #7522  Törölt felhasználó
#7524
Ha ez 6 Mill. alatti, akkor kis buktával (500ezer) visszakapja a BEVA-tól legrosszabb esetben. De ugyanúgy lehetséges, hogy ez is meg van a saját számlán!!
prmiklos 2015. 04. 18. 12:34
Előzmény: #7500  Törölt felhasználó
#7523
INNENTŐL FOGVA NEM KÉRDÉS, MINDENKI MEG KAPJA TALÁN BAJ?????????????????

Csatlakozom az előttem szólókhoz, igen, baj.

A 150 milliárdot nem a nyuszi hozza, nem a Jézuska, és nem a Mikulás. Ezt annak a kockázatközösségnek kell összedobnia, akik úgy tudták, hogy a kötvényekre bukta esetén nem kell fizetniük, főleg nem 30 milkát.

Valahogy az állam nem mindenkivel ilyen megértő. Más károsultak max 6 milláig biztosítottak, ráadásul 1 milla felett csak 90%-ot kapnak. HA jól értelmeztem a törvényt, a kötvényesek megkapják a 100%-ot.

Nem az irigység beszél belőlem, én 6 milla alatt vagyok a BC-nél, hanem a józan gondolkodás, a pofátlansággal szembeni ellenérzés. Az még OK lenne, hogy a fiktív kötvények után fizetne a BEVA (mondjuk arányosítással), de az, hogy mindent kifizet egy csődbe jutott hitelező helyett... hát.... ez azért nem fér bele a jogállami keretekbe. Se korábban nem volt ilyen, se később nem lesz ilyen sose. A kötvényes hitelező, akkor jut a pénzéhez, ha a cég, akinek kölcsön adta a pénzét, fizetni tud. Ebbe bele keverni a többi piacon működő céget agyrém. Gondolj csak bele az ő helyükbe. Számold ki, ha az OTP-re része a kárrendezésből tényleg 57 Mrd, akkor mennyi jut egy részvényre (ezt a kisbefektetők is "bukják", de persze a végén az ügyfelek fizetik meg. Miért is?

Persze a bankok/pénzügyi szolgáltatók a felszámolásokból még kaphatnak a végén valamit, ennek esélyét pedig nagyban növeli a cégek felszámolóinak kinevezett vérprofi szakemberek tudása.
Törölt felhasználó 2015. 04. 18. 12:22
Előzmény: #7520  Törölt felhasználó
#7522
és azzal mi van, aki mondjuk eladta a részvényét és cash-ben volt?
csendben 2015. 04. 18. 12:06
Előzmény: #7520  Törölt felhasználó
#7521
Legyen szép a hétvége! :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek