Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 07. 23. 09:45

Háborús készülődés a jegybank és az MSZP között?  

Ugrás a cikkhez
A vezető kormánypárt stratégiát változtatva a Magyar Nemzeti Bank döntéseinek rendszeres bírálatára készül, így próbálják kommunikációs nyomás alá helyezni a monetáris politikát vezető intézményt. A legnagyobb kormánypártban úgy ítélik meg, hogy Járai Zsigmond MNB-elnök elmozdítása nem időszerű, de az elképzelések szerint a fiskális oldal bizonyos gazdaságpolitikai kérdésekről alkotott és a jegybankétól eltérő véleményét határozottan érzékeltetni kívánják - értesült a Világgazdaság.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=43604
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 01:27
Törölt hozzászólás
#90
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 17:24
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Örülök, hogy valaki (Alain) végre megemlíti már ebben a topicban, hogy nem pártállás alapján kellene megítélni valaki, vagy valakik működését.
.
Korábbi témára visszautalva: deficitet előző kormány költekezésével magyarázni minden országban és minden kormány legelső üzenetei közé tartozik a választás évében, de két évvel azt követően?!
.
Színvonalas értekezések zajlanak általában a portfolio oldalain, szerintem ezt érdemes lenne megtartani. Ha valaki utal valami adatra (pl. "már akkor..."), akkor hivatkozunk valami statisztikai adatra is. Köszönöm.
Üdv:
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 17:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#88
tévedsz, Oblath Gábor nem OVI fan, és lemondott majd megyo et. kérésére jött vissza, most meg két mebőrt neveztek ki, akik nem véreszájú Fitiyszesek.
nem ellenséget, hanem korrekt ürgéket.
nekem nem kell Surányi aki leértékelni tud, meg elinflálni.
staff érdeme pedig benne van atavalyi rekord 4% alatti inflációban.
tudom egy haverom ott főmufti és abszolút szakmaiak
azt + mindenki tudja, hogy Mo-nak 2001 vée óta elkefélt ktgvetési politikája van. fidesz cca. 1év , mszp eddig 2 év..... és még 2, de az utsó év natyon de natyon osztogató lesz, de nem nekem aki dolgozom és adózom (elég sokat!!) hanem a naplopóknak.
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 16:40
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
sajnos a nagy többség politikailag teljesen elvakult, szemellenzős.
Náluk nem létezik olyan, hogy a másik oldal is mondhat értelmeset, pedig az ész, a tisztesség, stb. nem a politikai meggyőződéstől függ
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 16:19
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#86
Szakadj már le az Mszp és személyem összehozásáról. Tegnap egy másik fórumon fideszbérenc voltam pedig csak van önálló véleményem ami hol balról hol jobbról fáj.
Brumifornull
(hogy tudd hogy kell kiejteni)
lehoka 2004. 07. 29. 14:47
Törölt hozzászólás
#85
lehoka 2004. 07. 29. 14:42
Törölt hozzászólás
#84
lehoka 2004. 07. 29. 14:41
Törölt hozzászólás
#83
lehoka 2004. 07. 29. 14:39
Törölt hozzászólás
#82
lehoka 2004. 07. 29. 14:34
Törölt hozzászólás
#81
opposition2002 2004. 07. 29. 14:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#80
Kedves lehoka,
Még egyszer elmondom: Én pártról, mint testületről beszéltem, nem a kormányról, ugyanis eddig minden kormánynak volt valami konfliktusa az MNB-vel (lásd: Antall és Surányi, Horn Gyula, aki fél év alatt elérte, hogy Bod Péter menjen, mostanában lakossági fórumain is ezt veti Megyóék szemére, hogy miért ilyen "bénák", mikor neki fél év alatt sikerült)
A másik, hogy nézd már meg légyszíves a portfolio egy mostani cikkében az ábrát
(Itt a link:http://www.port folio.hu/cikkek.tdp? k=4&i=43791&pfAuth=1bc5d58b205d11547f991 ef10c010b87)
Ezen láthatod, hogy március 1 és napjaink között mintegy 247 és 256 HUF/EUR között volt az árfolyam, ami azért nem olyan nagy ingadozás (kb. 3-3,5% a két szél között.) Ekkora ingadozástz bármelyik deviza produkálhat...
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
parlament,
és ki van most kormányon, ki van többségben, ki delegált 2 tagot?
a staff meg hülye, mi?
akkor hibáztak amikor a kormány által bevezetett sáveltolásba belementek kben 7-8% lenne a kamat, ami ekkora előre tekintő infláció mellett elfogaható
lehoka 2004. 07. 29. 14:29
Törölt hozzászólás
#78
lehoka 2004. 07. 29. 14:20
Törölt hozzászólás
#77
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 14:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#76
kedves demagogka, szoimnorú, van egy jegybanktanács és van a staff nem JZS hozza egyedüla döntéseket és szavazás van. mondassuk le a jegybanktanácsot, szavazzuk Szekeres Imrét, Megyót, és lehokat brumisokszáázal 1ütt mint a maszop jelöltjeit!
lehoka 2004. 07. 29. 14:14
Törölt hozzászólás
#75
lehoka 2004. 07. 29. 14:12
Törölt hozzászólás
#74
lehoka 2004. 07. 29. 14:11
Törölt hozzászólás
#73
opposition2002 2004. 07. 29. 13:58
#72
Csak nagyon röviden:
1. Nem nagyon emlékszem olyanra 1990 és 2002 között, hogy a vezető kormánypárt (párt, mint testület, és nem személyek) azt a célt tűzte volna ki maga elé, hogy bírálja a független jegybankot. Ez 2002 óta divat (erre mondta egyszer Járai, hogy Magyarországon a monetáris politikánál többen már csak a focihoz értenek)
2. Ez a mostani "bírálat" a lehető legrosszabbkor jön, az utóbbi fél évben azért viszonylag nyugodt volt a forintpiac, kár ezt most felbolygatni.
De egyébként is minden szarért az MNB a felelős, mert magasan tartja a kamatot (de jó is lenne most a 2002 végi 8,5-9% a 11,5-hez képest, amikor elkezdték az elvtársak csesztetni az MNB-t...)
Úgyhogy javaslom:
ÁLLÍCCSUK LE JÁRAI HAZUGSÁGGYÁRÁT !!!
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 13:48
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#71
helyesen CLOCKWORK ORANGE
csak a miheztartás végett....
-szerinte m csak teljesítményhez kötötten, nem automatikusan kellet tvolna megtenni minden dolgozónál.
Aki látott már bármely állami intézményt működni, tudja milyen ott a hatékonyság és aszolgáltatás minősége mellett, nem mindenkinek.....
-ne m csak meg lehetett volna úgy oldani az állam egyik zsebéből a másikba rakást hogy nem növelik az államadósságot. mert ez a megoldás az MFBt újabb összegekhez juttatta, ami nem tudom mire tapsikolnak el (másrészt az MFB ugyanúgy átláthatalan mind2 kormány alatt sokat lehet játszani az értékelésekkel, értékvesztéssel, visszaírással....
Or bánék alatt jelentős költségvetési pénzeket tettek oda, amelyek nem a hiányba számítottak bele, és a kiadást eszközként számolták el, és nem értékelték valós értéken. De Zdebo/ Erős Janó csapatában sem vagyok biztos. sőt....
M5 vétel meg tragéia, pénzeltapsolás. maga a GKM is bevallotta, jobb kondíciókkal jutottak volna hozzá, ha most bekebelezik, és nem 40%+ opcióval.
összességében mind2 kormány alatt finanszírozott veszteséget, de az utsó 3 kérdésre nincsenek pontos adataim ( ha lennének én is brancsbeli lennék)
olyan ÁHT számvitel kellene, amely mint a cégeknél általánosan elfogadható alapon ad összehasonlítható dolgokat.
de van most is ktgvetésen kívüli dolgo, és még vmi az előző kormáyn alatt még ezekkel az MFBs trükkökkel is kevesebb mani folyt el mint 2002-2004 bármelyik évében.
erre eladnak majd mindent most haveroknak és befektetőknek.
mondj uk ez a viselkedés nem változott
lehoka 2004. 07. 29. 11:48
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 11:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#69
ez a hozzaszolasod az ocska, megalapozatlan szemelyeskedes kategoriajaba esik.
mondjuk itteni hozzaszolasaid olvasgatva nem annyira meglepo a dolog.
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#68
re 2: erdemi atnyulo kotvalljuk tudtommal nem nagyon maradt, leszamitva a lakashitelezest, amibe viszont parszor mar belepiszkalt a mostani kormany. az olimpiaval ugyan milyen koltsegunk lenne?
re 1: ebben reszben igazad van, az 50 szazalekos beremeles es az eu tarsfin melle az autopalya-programot is oda kell sorolni. a mostani kormany ugy dontott, hogy erre a harom dologra kolt erdemi penzt. masra nem maradt.
lehoka 2004. 07. 29. 11:02
Törölt hozzászólás
#67
lehoka 2004. 07. 29. 10:58
Törölt hozzászólás
#66
lehoka 2004. 07. 29. 10:54
Törölt hozzászólás
#65
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 10:17
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Kedves smith. Irnal nekem ide egyet ; darvasc@hotmail.com , hogy vissza valaszoljak ?
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 10:11
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#63
Lényegében egyetértek Kanyisz hozzászólásával.
Vis zont a forint erősödése lehet, hogy gyorsan megoldja a kamatcsökkentési problémát: már 247,50-nél vagyunk, pedig még a lengyelek is kamatot emeltek. Szerintem még augusztusban megnézzük a sáv alját... Javaslom mindenkinek a kamatcsökkenési spekulációt (én már vettem egy kis 4 éves papírt)!
Törölt felhasználó 2004. 07. 29. 09:56
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#62
az rendben van, hogy kart karba oltve probaltok vmifele szakszeruen hangzo apologetikat alkotni partunk es kormanyunk elmult ket eves fiskalis amokfutasahoz, de ezt a "koltsegvetesi deficit tehetetlensege" otletet azert talan megsem kellene nagyon komolyan venni.
a tavalyi es az idei fiskalis problemak alapveto oka a 2002 oszi 50 szazalekos beremeles az allami szferaban. mar akkor tudta mindenki, aki egy kicsit is hajlando volt vegigszamolni a dogokat, hogy azzal a lepessel 2-3 evre elore lekototte a kormany diszkrecionalis kiadasi forrasainak jelentos reszet.
ehhez jon meg az eu-tamogatasok egyre nagyobb tarsfinanszirozasi igenye, ami persze jo dolog, csak eppen minden maradek penzt lekot, es nem hagy teret tovabbi osztogatasoknak.
ez van, fiuk, nem kellett volna elore elloni az osszes puskaport.
lehoka 2004. 07. 29. 08:59
Törölt hozzászólás
#61

Topik gazda

barnaa
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek