"Szócska Miklós és Lázár János szavai alapján azt mondhatjuk, hogy a kormány és a kormánypárt minden erejével arra törekszik, hogy az egészségügyi rendszer folyamatban lévő átalakítása ne az ágyszámcsökkentéstől legyen hangos. A kormánypárt ugyanis a 2010-es kormányprogramjában egyértelműen elutasította az ágyszámcsökkentést és ezzel saját magát hozta mostanra nehéz helyzetbe. Ezért nem meglepő, hogy néhol ellentmondások feszülnek az érvelésekben: miközben a frakcióvezető arról beszélt, hogy nem tárgyaltak ágyszámcsökkentésről, addig az államtitkár arra mutatott rá, hogy uniós összevetésben sok ágy van Magyarországon.
A kormányzati kommunikáció tehát kerüli a forró kását: fejlesztésnek, struktúraátalakításnak, funkcióváltásnak nevezi az átalakításokat."
Ez így nyílt politizálás. A portfolio.hu-t eddig az különböztette meg az origo.hu-tól (egyebek mellett), hogy az ilyen vélemények végén legalább annyi szerepelt még, hogy: - Alapvetően azonban az ágyszám csökkentések véleményünk szerint helyes irányba mutatnak, ahogy a koncepció más elemei is előre mutatóak.
Kár, hogy ez ezúttal elmaradt...
Egy ideje elkezdtek elég egyoldalúak, egysíkúak lenni ezek a "vélemények". Ha erre lennék kíváncsi, origót olvasnék.. De nem akarok! :)
"A mostani nyilatkozat alapján is úgy tűnik, hogy a kormány nem feltétlenül várná meg az EU/IMF-megállapodás megkötését egy devizakötvény-kibocsátással, ha jó marad a külpiaci hangulat. Ennek az az üzenete is lehet a befektetők felé, hogy egy sikeres kötvénykibocsátással a "zsebben" a kormány még kevésbé lenne érdekelt a megállapodás (gyors) megkötésében, ami eleve visszafoghatná a befektetői érdeklődést a kötvénykibocsátás során. Egy a megállapodás előtti devizakötvény-kibocsátás egyébként azt is jelezné: mégis van B terve a kormánynak, miközben a hivatalos kommunikáció szerint nincs alternatívája az IMF-megállapodásnak."
link