Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2023. 08. 27. 14:58
Előzmény: #3988  kukacponthu
#4000
"Ja es ugy nyomod a bagos-froccsos vagdalkozast, hogy kozben a kicsibe toltak a novekedesi hormont…van ennek egy diszkret baja"
.
Mondjuk nemertem hogy jon ossze hogy Messinek volt egy betegsege amit kezeltek ( 170 centi lett igy is nem michel Phelps ), ahhoz hogy az 50 es evekben egeszsegtelenul elt nagyon sok jatekos de ez is belefert meg akkor.
Peterbond 2023. 08. 27. 14:54
Előzmény: #3998  Peterbond
#3999
Rossz idezetet masolt be. Ez lett volna amire valaszolt
.
"Mantrazod, hogy a froccsos Puskas, meg a bagos Cruyff elverzett volna…nem verzett volna el, mert a zseni, az minden korulmenyek kozott zseni"
Peterbond 2023. 08. 27. 14:53
Előzmény: #3986  kukacponthu
#3998
"Ebben nem értek egyet, az említett két világsztár, egy olyan szerencsés korszakban játszott, ahol jóval könnyebb volt kitűnni, mint a foci hőskorában."
.
1. Senkire nem mondtam konkretan es nem bagosoztam se frocsost nem mondtam. Viszont az adott kor focijaba teljesen belefert es igy is jatszottak top ligakban. Amator volt meg igazabol a foci. Nem volt benne semmi sertegetes.
.
2. Megirtam nekem a gyermeki rajongas Shevchenko volt. Peldakep Maldini. A gyermeli rajongasra jobb pelda expat forumtarsunk Messivel kapcsolatban.
.
3. Az arany csapat 5 evvel elozte meg a korat mondod. Egyetertek. Es 55 el marad el a maitol. Lehet mondani hogy a
 1970 es mustang volt a legjobb kocsi a vilagon de versenyen a mai F1 kocsik szenne vernek. Ezen meg lehet sertodni es sertesnek venni de nem ertem mi szukseg ra mivel senkit se sertegettem.
.
Reszemrol befejezve.
 Kulon korosztaly vagyunk es az oregebbeknek a nosztalgia miatt minden arany volt es felsegsertes leirni hogy akarmekkora zseni is volt Puskas valaki szamara mas jobb nala. Akar tobben is.
kukacponthu 2023. 08. 27. 13:42
Előzmény: #3996  Törölt felhasználó
#3997
Van par, ez nem vitas, de a Bernabeu nepe egy jatekost tapsolt allva Barca mezben, remelem tudod ki O:)
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 13:35
Előzmény: #3995  kukacponthu
#3996
Hány El Clásico videót tegyek be ide neked, ahol a Real védők Messi ellen azt sem tudták, hogy merre van előre? 🤗😉
kukacponthu 2023. 08. 27. 13:31
Előzmény: #3994  Törölt felhasználó
#3995
A New York keretenek osszerteke 37 millio eur, ez nagyjabol a Bundesliga 2. elmezonye…szoval az az elso osztaly, igazabol az europai futottak meg kategoria:)
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 13:19
Előzmény: #3993  Törölt felhasználó
#3994
New York RedBulls - Inter Miami, highlights: 
  
https://youtu.be/xgMA-5oBiRg?si=aInzzb2f6phFuGC_
  
Ahogy a 16-oson belüli lefordulás majd passz után Messi kibújik a két védő között a visszapasszban bízva, azok meg közben azt sem tudják, mi történik körülöttük... 😁...nos, ezek a töredékmásodpercek alatti döntések teszik a különbséget egy természetes tehetségű világsztár és egy átlagosan jó adottságú elsőligás játékos között.
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 08:34
Előzmény: #3992  Törölt felhasználó
#3993
Times Square, New York City, tegnap este 10 után, Messi-gól: 
   
https://twitter.com/MLSes/status/1695615989201670353?t=PgmhGcko2Wmrar5qYbcmow&s=19
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 08:21
Előzmény: #3991  Törölt felhasználó
#3992
Újabb Messi-győzelem, már New York-ot is meghódította az argentin - írja az Index a Miami tegnapi MLS-startjáról. Továbbra is minden összejön a Kisembernek. 👏⚽
    https://index.hu/sport/futball/2023/08/27/lionel-messi-csere-pompas-gol-inter-miami-red-bull-new-nyork/
Törölt felhasználó 2023. 08. 27. 08:21
Előzmény: #3922  Törölt felhasználó
#3991

Újabb Messi-győzelem, már New York-ot is meghódította az argentin - írja az Index a Miami tegnapi MLS-startjáról. Továbbra is minden összejön a Kisembernek. 👏⚽
   https://index.hu/sport/futball/2023/08/27/lionel-messi-csere-pompas-gol-inter-miami-red-bull-new-nyork/
WLM 2023. 08. 26. 21:05
Előzmény: #3989  Törölt felhasználó
#3990
Miliméter pontosan drága Nagyuram. 😎
Törölt felhasználó 2023. 08. 26. 20:57
Előzmény: #3987  WLM
#3989
Az, elismerem. Látod Nagyjóuram, lehet Istennek-tetsző formája is a férfiszerelemnek! 
🤭⚽🥰
kukacponthu 2023. 08. 26. 20:40
Előzmény: #3982  Peterbond
#3988
Ja es ugy nyomod a bagos-froccsos vagdalkozast, hogy kozben a kicsibe toltak a novekedesi hormont…van ennek egy diszkret baja:)
WLM 2023. 08. 26. 20:39
Előzmény: #3983  Törölt felhasználó
#3987
Ne bomolj ennyire, drága Exem! Ez már igazi elfogult, vak szerelem, de ezen nem veszünk össze. Szerinted Messi a GOAT, szerintem Maradona, mindegy is, hogy ki az, nagyon sokat köszönhetünk mindegyik srácnak. Petya féle wiki statisztikákat hagyjuk is, nem az dönti el, a birtokolt erő nagysága szempontjából, nulla a jelentősége, max az időtartamra  lehet következtetni belőlük, hogy melyik meddig kényeztetett minket. 
kukacponthu 2023. 08. 26. 20:37
Előzmény: #3982  Peterbond
#3986
Ne haragudj, de ez gyermeki rajongas, semmi tobb, ez pedig az en velemenyem.
Sebes Gusztav es az Aranycsapat nehany jatekosa nagyjabol 5 evvel elozte meg a korat.
Az Ajax es a Cruyff femjelezte totalis futball…ezt honositotta meg a holland a 90-es evekben edzokent, majd vitte tovabb a stafetat tobbek kozott Guardiola is, ennek a rendszernek lett az ekkove Messi.
Ennyit a regi idok focijarol.
Par eve is volt 8:2-es meccs, a Messivel felallo Barcelona volt az aldozat.
Hogy a fenebe lehet osszehasonlitani az almat a kortevel?!
Majd kategorikusan kijelenteni, hogy az alma a jobb…
Kozel 40 eve nezem a futballt, azt mondjak, valamennyire ertek is hozza es ezert mondom, egesz egyszeruen nem lehet osszehasonlitani korszakokat!
Mantrazod, hogy a froccsos Puskas, meg a bagos Cruyff elverzett volna…nem verzett volna el, mert a zseni, az minden korulmenyek kozott zseni!
WLM 2023. 08. 26. 20:25
Előzmény: #3971  Peterbond
#3985
Helló Petya! Szemrehányást teszel, hogy hülyeséget mondok, erre leírod életed egyik legnagyobb hülyeségét. (cigizve, pocakosan... ) Hála Istennek, ezt követően tisztult a kép. Lehet rosszul fejeztem ki magam, számomra a hőskor a foci csúcskora, ami az El Galacticos-szal ért talán véget és kezdett higulni, hogy mikor kezdődött, talán mindegy is. Ezért céloztam rá, hogy Roni és Messi brutális tündöklése csalóka. Nem gondoltam, hogy visszamész az időben egészen az őskorig, bár gondolhattam volna;). Csak egy betűt tévedtél. 😀
Törölt felhasználó 2023. 08. 26. 20:04
Előzmény: #3982  Peterbond
#3984
Guardiola azt mondta egyszer Messiről, miután már eljött a Barcától (mármint a Guardiola). "Figyeljék, hogy mit csinál, amikor nincs nála a labda. Mindig azt nézegeti folyamatosan minden irányban, hogy ki hogyan helyezkedik. Fotografikusan lát a pályán. Aztán ha hozzákerül a labda, ebből az emlékezetből építi fel a támadását."
Törölt felhasználó 2023. 08. 26. 19:15
Előzmény: #3982  Peterbond
#3983
Egyetértek. Persze könnyen lehet, hogy egyszer majd Messi is megmosolyogtatóan lassúnak vagy körülményesnek fog hatni az akkori top játékosokhoz képest, de a futballban ez a dolgok rendje. Ma ő a valaha volt legjobb futballista, 10-20 év múlva ez már változhat, hiszen ebben a pillanatban is több száz szupertehetséges kissráccal elemzi az apja vagy a nagybátyja a Messi-videókat, így csak idő kérdése, hogy mikor bukkan fel egy nála is nagyobb(á váló) játékos.
Peterbond 2023. 08. 26. 17:07
Előzmény: #3981  kukacponthu
#3982
"Ertem en az allaspontod, csak ez nagyon demagog bezzegezes es a regiek relativizalasa."
.
Egy szóval se mondtam hogy Pelé, Puskás vagy bárki a régiek közül ne lett volna nagy játékos. Csak nem én kezdtem el mondani hogy bezzeg Puskásék meg Pelé meg a többiek. Ha összevetjük akkor látni kell az a foi és a mai köszönő viszonyban dsem volt. Nézd meg ezt az 1960-as döntőt is. Nem hogy egy BL mecsen egy top ligás mecsen teljes sorcserét csinálna a védelemben bármely edző mert egy összefoglalóban több az eladott labda mint most egy rnedes mecsen. A védők 5 méterről követik a csatárokat és a béna felszabadítási kisérletek luftok száma mosolyogtató. És akkor azt mondani régen nehezebb volt gólt szerezni.... Azért voltak 7-2 meg 8-3-as mecsek és a magyarok 10 kilométeres teljesítményükkel már kimagaslóak voltak a maguk idejében. Technika már volt akkor is persze. Puskás nagy játékos volt szó se róla. 
.
Én meglátásom viszont hogy a maiak jobbak náluk. Ennyi. Alapból azzal nyitottam hogy más kor más követelmények más foci. De ha mindenképp minden idők legjobbját kell mondani én a felsoroltak miatt mondom hogy szerintem az Messi. Ez nem abszolút igazság vagy valami hanem az én véleményem.
kukacponthu 2023. 08. 26. 16:49
Előzmény: #3978  Peterbond
#3981
A zseni, az zseni, korszaktol fuggetlenul, amig ezt nem fogadod el, meddo vita.
Nekem nagyapam meselt Puskasekrol, kijart az edzesuket nezni es a sorosuveg lerugasa nem legenda, az oreg egymas utan megcsinalta, ha kellett, 3 froccsel…
Ertem en az allaspontod, csak ez nagyon demagog bezzegezes es a regiek relativizalasa.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek