Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 11. 01. 13:09
Előzmény: #2198  _pampa
#2200
Pampa, megtaláltam a regisztrált nickedet az emailcímed alapján Orbán hivatalos oldalán (a régin, 2001-2006orbanviktor.hu). Oda te már 2006. nyarán is írtál, jóval az öszödi beszéd nyilvánosságra kerülése előtt.

Hogy ez miért fontos? Mert ez a bizonyítéka annak, hogy te itt éveken át hazudtál a Gyurcsány megtévesztett dumával, meg hogy a szocikra szavaztál 2006-ban! Aki a szocikra szabaz 2006-ban, az nem írogat ugyanekkor Orbán Viktor oldalára tanácsokat adva...

7 éve hazudozol itt, az van. És bizony most kimagyarázhatatlanul lebuktál!
Törölt felhasználó 2013. 11. 01. 12:44
Előzmény: #2192  berlini
#2199
Egyfelöl igazad van. Kell még egy fideszciklus, és az után végleg eltakarodnak az életünkből. Reményeim szerint közben kinő egy új politikai erő, ha ilyen létezhet ebben a szerencsétlen, gyűlöletalapú kis országban. És akkor nem ez a szintén bukott baloldal fogja leváltani a narancsos bandát. Kérdés csak az, nem süllyedünk-e ez alatt olyan mélyre, amiből csak hosszú évtizedek alatt van kiút. Ha van egyáltalán...
_pampa 2013. 11. 01. 12:11
Előzmény: #2197  bigyula
#2198
Ez a tipikus eset a "messziről jött emberre"....

Miért nem szavazhatott arra akire szeretett volna a fülke magányában? Mi kényszerítette a másik jelöltre?

Inkább a videóval kellene foglalkoznia, az tényleg megtörtént....

szvsz
bigyula 2013. 11. 01. 10:53
Előzmény: #2196  rockmaster
#2197
"...Ami talán a legmegdöbbentőbb volt számomra, az az, ami a második forduló után történt.

Többen megkerestek az ottlakók közül és bocsánatot kértek. Bocsánatot azért, mert végül nem rám szavaztak, hanem a fideszes jelöltre. Pedig én voltam a szimpatikus nekik. Én pedig nem ítélem el őket. Olyan mély szegénységben élnek, hogy ha valaki felajánlja nekik, hogy meg legyen a tűzifájuk egész télre és ne fázzanak, sem ők, sem a gyerekek…, azt hiszem nem kérdés, hogy mit választanak… illetve, hogy kit!..."
rockmaster 2013. 11. 01. 10:34
Előzmény: #2188  Törölt felhasználó
#2196
Törölt felhasználó 2013. 11. 01. 09:49
Előzmény: #2187  tokos.
#2195
""A személyeskedést pedig fejezd be!"

Parancs, értettem!"

Gúnyolódhatsz. Egy intelligens ember számára az, hogy ne legyen ocsmány, az belső igény, nem külső elvárás. De hát nem mindenki intelligens. Mondjuk ahhoz képest azért fejlődtél, hogy régen simán anyáztál is egyszer.
Törölt felhasználó 2013. 11. 01. 09:43
Előzmény: #2191  jumbo2
#2194
Döbbenet, micsoda gyűlölet van bennetek.
Törölt felhasználó 2013. 11. 01. 06:38
Előzmény: #2192  berlini
#2193
könyörgöm, ne akarj ennek a szerencsétlen országnak még 4 év 2/3 ot.

még 4 év a rendszerváltás utáni legnagyobb rablásból?
berlini
berlini 2013. 10. 31. 23:53
Előzmény: #2188  Törölt felhasználó
#2192
Kedves Fideszes!
Gratula a névválasztáshoz!
Én amúgy kivánom, hogy újra nyerjetek.
Nekünk magyaroknak legalább 8 év FIDESZ kormány kell, hogy istenigazából kiismerjünk benneteket.
De utána....talán még lesz egy törvény amely rendelkezik a kis napóleon további kötelező lakhelyéről egy grázi klinika zárt osztályán.
Nos addig én viszont nagyon jól szórakozom :)
A stilusotok annyira megnyerően retró.
Fiatalkorom párttitkárait idézi.
Apropó rá kell még szoknotok egy-két előkelő sporthoz. Mi lenne pld. a vadászattal? (Előny a focival szemben nyilvánvaló, és előbb vagy utóbb Ti is megöregedtek...még a Nagyfőnök is.)
Addig is
Tiszteletem
jumbo2 2013. 10. 31. 23:25
Előzmény: #2186  tokos.
#2191
pénznyelő objektív és semleges. Ezt ő mondta sokszor, úgyhogy el kell hinned.
jumbo2 2013. 10. 31. 23:21
Előzmény: #2184  Törölt felhasználó
#2190
"Most te meg akarod nekem mondani, hogy mit kommentáljak, mit ne? "

Ugyan, mondják neked elegen a háttérből :)
jumbo2 2013. 10. 31. 23:19
Előzmény: #2185  Törölt felhasználó
#2189
"A személyeskedést pedig fejezd be!"

Már ezerszer kérdeztem tőled, hogyan lehet személyeskedni egy személytelen fórumon?
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 17:18
Előzmény: #2184  Törölt felhasználó
#2188
Pénzkajáló!

Ezt is lenyelheted te kaptad, meg a hozzád hasonlók.
Megy a bal,megy a bal!
Tudod hová?

tokos. 2013. 10. 31. 08:51
Előzmény: #2185  Törölt felhasználó
#2187
"A személyeskedést pedig fejezd be!"

Parancs, értettem!

Légy boldog pénznyelő, nézd néha az élet jobbik oldalát, jobban keresel, több jut a családnak. Az, hogy olyan elhupáltak benneteket a legutolsó választásokon, egy apróság ehhez képest, olyan vesztes vagym, aki azért nyert is, gondolom nem keveset.
tokos. 2013. 10. 31. 08:48
Előzmény: #2184  Törölt felhasználó
#2186
"1. Most te meg akarod nekem mondani, hogy mit kommentáljak, mit ne? Majd én eldöntöm, jó? Nem vagyok hírfigyelő és kommentáló szolgálat, sem egyszemélyes gazdasági lap, így mindent nem kommentálok. "

Nem pénznyelő, eszem ágában sincs, csak ha az ember nem vörös szemüvegen keresztül nézi az itteni tevékenységed, akkor nagyon szembetűnő az egyoldalú elfogultságod.

"2. Amúgy sokszor írtam a hozamesésről, meg MNB kamatcsökkentésekről is (mint helyes lépés), tehát még a megállapításod is rossz. "

Hát a sok relatív dolog, magadhoz képest talán, bár szerintem még úgy sem, de ha mondjuk a lejárató szövegeidhez viszonyítjuk, akkor elvétve. De fontos a kiegyensúlyozottság...
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 08:37
Előzmény: #2183  tokos.
#2185
A személyeskedést pedig fejezd be!
Törölt felhasználó 2013. 10. 31. 08:36
Előzmény: #2183  tokos.
#2184
"Érdekes volt, mikor megjelent a hír, hogy az 1 éves futamidejű állampapírok 3% körüli kamaton mentek el. Jó hír az országnak? Kittűnő! Te, mint az ország érdekeit kizárólagosan szem előtt tartó lovag, írtál erre vonatkozóan írt bármit is? Hát nem, nem sikerült kiizzadnod magadból egy árva kukkot sem"

1. Most te meg akarod nekem mondani, hogy mit kommentáljak, mit ne? Majd én eldöntöm, jó? Nem vagyok hírfigyelő és kommentáló szolgálat, sem egyszemélyes gazdasági lap, így mindent nem kommentálok.

2. Amúgy sokszor írtam a hozamesésről, meg MNB kamatcsökkentésekről is (mint helyes lépés), tehát még a megállapításod is rossz.
tokos. 2013. 10. 31. 08:24
Előzmény: #2134  Törölt felhasználó
#2183
"Elírtam: ÁHT bevételi oldal. Oszd el a tervezett teljes költségvetési bevételt (külföldi transzfereket vond le belőle) a folyóáras GDP előrejelzéssel."

Na igen, erre még akartam reflektálni, mert ebből is jól lejön, hogy gyakorlatilag kizárólag a lejáratókampányra korlátozodik itteni tevékenységed.

Mivel a bevételi oldal a számítás alapja, abban az esetben, amikor az ÁHT hiány a szocik alatt 6-8-10% volt, némileg könnyebb volt kisebb újraelosztást kapni, hiszen a kiadásokat nem a bevételekből fedezték, hanem kölcsönökből. Jó volt ez? Ugyan már.

Ebből is látszik, hogy ez az újraelosztás mértéke nevű adat gyakorlatilag használhatatlan. De legalább van egy adat, amihez kapcsolódóan kedvére fröcsöghetsz, ha már az ÁHT hiány 3% alatt van, az infla alacsony, az állampapírok 3% körüli kamaton mennek el, akkor a mit tud csinálni a hozzád hasonló pártkatona? Addig keres-kutat, amíg talál egy adatot, ami első ránézésre rosszabb, mint az elvtársai ténykedése alatt volt, és ezt szajkózza folyamatosan.

Te ne tudnád, hogy mennyire nem összehasonlíthatók a mostani adatok a szocikéval? Nagyon csodálkoznék rajta, csakhát a feladatod nem reális adatokkal hasonlítgatás, hanem a lejárató kampány.

Érdekes volt, mikor megjelent a hír, hogy az 1 éves futamidejű állampapírok 3% körüli kamaton mentek el. Jó hír az országnak? Kittűnő! Te, mint az ország érdekeit kizárólagosan szem előtt tartó lovag, írtál erre vonatkozóan írt bármit is? Hát nem, nem sikerült kiizzadnod magadból egy árva kukkot sem, jót akkor írsz a mostai helyzetről, ha pisztollyal a tarkódnál kényszerítenek, lejáratót pedig nem találtál mellé... Ígyhát néma maradtál.

Természetesen, mikor magasak voltak a kamatok, jelentős részben külső hatásoknak is köszönhetően, (pl. görög válság), itt fröcsögtél orrvérzésig.

Na, ilyen az "elfogulatlan" pártkatona vagy öregem...
tokos. 2013. 10. 31. 00:36
Előzmény: #2178  Törölt felhasználó
#2182
Neked viszont legalább továbbra is megmaradt a kifogástalan stílusod.

Te viszont legalább kifogástalanul gondolkodsz a drága Bajnaid féle 15 millás sávhatároddal.

Szerintem ezt a gondolkodás dolgot inkább ne firtassuk...
tokos. 2013. 10. 31. 00:29
Előzmény: #2180  Törölt felhasználó
#2181
Hopp, akkor íme egy hazugság. Egy kortyot sem ittam.

Egyébként számtalan alkalommal kamuztál, nem keresem elő, nem is érdekel, mert te egy ilyen ember vagy, itt kampányolsz, gátlástalanul, ebben éled ki magad. Szomorú, de vha neked ez a boldogság, akkor légy boldog.

Kiszámoltam a tavalyi évet még e egyszer. A fizum adója majdnem 3 millióval kevesebb volt. máson viszont buktam,járulékok, cafetéria.
Ezzel kompenzálva a kb 2,5 misi ismét kijött, de ennél pontosabban nincs erőm bajmolódni vele.

Az idei év jobb lesz. Örülnünk legalább ennek.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek