Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:19
Előzmény: #1574  _pampa
#1600
"Hazudott Gyurcsány"

Hogy tehetett ilyet szerinted, ha:
- ilyen passzus nincs a jogban?
- nincs erről bírósági ítélet?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:18
Előzmény: #1570  _pampa
#1599
Pampa:

1. Ezt az idézőjelbe tett mondatot NEM IDÉZTED tőlem.

"igaz,a magyar jogrendszerben nem szerepel a választási csalás....de a FIDESZ elkövette"

Ezt te írtad így egybe, én nem így írtam. Idézőjelbe tetted, mintha tőlem másoltad volt. Ne hazudj, világos?

2. A hazugság sem szerepel a jogrendben. Mégis el lehet követni, nem igaz? Szóval egyre nagyobb baromságokat írsz...
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:17
Előzmény: #1594  Törölt felhasználó
#1598
:) :) :)
Akkor Te is a normális emberek közé tartozol!!

Bár úgy érzem, te is látod, hogy erős központi hatalom kiépítése folyik és egyre bővül a káderek köre (ezzel együtt a "nem baráti" rétegek visszaszorítása, gazdasági ellehetetlenítése):

-trafikosok
-új földbirtokosok
-közgép ....

Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:14
Előzmény: #1574  _pampa
#1597
"Hazudott Gyurcsány...és buta módon beismerte. Az 2006-ban volt."

Csalt a Fidesz...és buta módon lebukott. Ez 2013-ban volt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:12
Előzmény: #1591  Törölt felhasználó
#1596
Én sem gondolom, hogy pénzért csinálja (csinálják) ... inkább lelkesedésből.
És ezt a lelkesedést az az emberi tulajdonság táplálja, hogy mindenki szeretne az erőshöz tartozni. Vagy legalább is ahhoz, akit erősnek lát.

Ehhez még hozzá tartozik, hogy lehet szapulni bárkit, aki nem ebbe a körbe tartozik. Ez is csökkenti a mindennapokban tapasztalt sikertelenség érzését.

Az erőshöz való vonzódást erősíti az emberekben a sok éve folyó népbutítás... a szabadságharc érzete és a melldöngetés. Aztán a lózungok kritika nélküli átvétele még rátesz egy lapáttal.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:06
Előzmény: #1588  tokos.
#1595
Nem konkrétan az x%-os adó, a káros, vagy, hogy ki jár jól és ki jár rosszul.

És ha te még nullán is állsz a korábbihoz képest, mások -és minden számítás szerint ők vannak többen- minuszban vannak.

A baj, hogy egyre több elvonás van, akár adó, akár illeték, vagy nevezzék bárhogy... formájában.

Ez pedig leültette a fogyasztást. Ez az egyik oka, hogy szarban van a gazdaság. És ezt már Te is érzed, még ha nem is fizetsz több adót.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 15:04
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1594
"akik aztán a Sztálin-szobrot is ledöntötték"

Én sem vonnék azért párhuzamot, de szerintem Bajnaiék kertitörpét rendeltek, csak a feje marhára nem sikerült és azt mondta Kónya, hogy - Te, ez szakasztott az Orbán. Mi lenne, ha nem is Orbán rendszert, hanem Orbán szobrot döntenénk. - Aztán így szobrot dontöttek.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 14:55
Előzmény: #1574  _pampa
#1593
"2002-re nem emlékszem már."

Hát a bajai választásra emlékszel-e, amikor a Fidesz azt nyilatkozta, hogy az MSZP/E20014 is csalt, csak jobban és ezzel az esettel, csak azt a látszatot akarták kelteni, hogy a Fidesz... ?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 14:51
Előzmény: #1570  _pampa
#1592
A magyar "jogrendszerben" bolti lopás sem létezik, mégis sokan elkövetik, sőt le is csukják őket.

A te tudásoddal sem könnyű felvenni a versenyt ebben a témában. :D
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 14:48
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1591
"Ha már nem pénzért csinálod, akkor csak van valami saját véleményed!!"

Biztos ez?
Szerintem, ha valakinek van saját véleménye, képes dolgokat megmagyarázni (pláne, ha nem igaz), akkor csinálhatja pénzért is, ha pedig nincsen és csak más tollával tud ékeskedni, akkor nem is fognak érte fizetni, mert minek.
Szerintem ezzel bizonyítottam, hogy - igazat mondott - nem pénzért csinálja.
bigyula 2013. 10. 02. 13:57
Előzmény: #1589  _pampa
#1590
"Hogyne,és azt is tudom, hogy számtalan bírósági ítélet született kampánycsendsértés miatt"

És azt is tudod, hogy ennek vannak fokozatai? A különbőző kampánycsendsértések különböző jogi következményekkel járnak. Vannak enyhébbek (pl. szórólapozás), és vannak súlyosabbak (pl. utaztatás). Mindegyik bírósági ítéletnek van indoklása!
_pampa 2013. 10. 02. 13:33
Előzmény: #1585  Törölt felhasználó
#1589
Hogyne,és azt is tudom, hogy számtalan bírósági ítélet született kampánycsendsértés miatt. A napokban írtam róla, hogy egyik ismerősöm körzetében szintén volt ítélet ezért, de nem rendeltek el ismétlést. Ott ajándékot osztogattak és ígértek a részvételért és rossz irodába ment be reklamálni aki nem kapta meg.. :))))
tokos. 2013. 10. 02. 13:29
Előzmény: #1575  szivacs
#1588
Hát, önlik a demagógia a fiúból. De ez kell nyilván.

Az, hogy az adórendszeren 90% bukott, simán hazugság.

Aztán a kérdések, ugyan ki fogja megfizetni azokat, akik jelenleg külföldön dolgoznak, mondjuk fél millióért, itthon meg keresnének 150-et? Mi akadályozta meg azokat, akik jan 1-től kifizetnek nekik fémilliót, hogy eddig is kifizessék? Ráadásul, ha kifizették volna, akkor a fél millás jövedelemmel már vastagon abba a csoportba tartoznak, kik a flat adóval nagyon is jól jártak.

Sőt, mégcsak fél milla sem kellett volna hozzá...

Egyéébként még egy megjegyzés, nekem az adórendszer semmit sem ad. Kevesebbet vesz el, mint a korábbi komcsi, ami Bajnai elvtársnak is oly közel áll a szívéhez, de adni nem ad semmit. Mindazzal együtt, hogy lényegesen kevesebbet adózok, mint pár évvel ezelőtt, így is többszörösét adom be a közösbe annak, mint akik itt rinyálnak, hogy milyen rossz ez az adórendszer, meg ymilyen szemét az ÓÓbáán

Persze milyen könnyű kifizettetni a másikkal a gyerek iskoláját, óvodáját, egészségügyi ellátását, azt, hogy ingyen, vagy fillérekért használhatja az utakat, és még sorolhatnám, hogy mi mindent...
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 13:21
Előzmény: #1582  csendben
#1587
amit olvashattál:

Nem jó ez viszont a választóknak!
Már megint nem az ő érdekeiket szolgáló programokról és azok megvalósításának számukra kínált garanciáiról lesz szó a kampányban!
Marad jól bevált sárdobálásos figyelemelterelés, protestszavazás majd a továbbra is szabad kéz a kiválasztottaknak a zavartalan harácsolásra :-(
csendben 2013. 10. 02. 13:16
Előzmény: #1584  bigyula
#1586
A két esemény között az a nagy különbség,hogy a mostani esetben van bizonyíték. (már,ha azt vesszük,hogy a bíróság elfogadta bizonyítéknak....)
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 13:14
Előzmény: #1583  _pampa
#1585
Ugye azt is tudod mi a különbség a gyanú és bírósági ítélet között ?
bigyula 2013. 10. 02. 13:12
Előzmény: #1583  _pampa
#1584
Nem, nem volt ismétlés. Mivel feljelenés sem volt... Volt helyette hangulatkeltés, tüntetés, és a csalás emlegetése. Egyébként, jobbos körökben a mai napig emlegetik. Ha az akkor csalás volt, akkor a mostani eset is tök egyértelműen az.
_pampa 2013. 10. 02. 13:08
Előzmény: #1579  bigyula
#1583
Rémlik már valami. Akkor volt a hídfoglalás is? Szoros volt az eredmény a körzetekben, és újraszámlálást követeltek.
Akkor bukott ki az "ajándék csomag" osztogatási ügy... volt "szervezett" szállítás,láncszavazás gyanú,szórólapozás,plakátolás...stb...

Volt ismétlés ezek miatt körzetekben?
Tényleg nem emlékszem.
csendben 2013. 10. 02. 13:07
Előzmény: #1581  szivacs
#1582
Mit szeretnél mondani?
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 13:00
Előzmény: #1572  csendben
#1581
"Tudta, hogy szobordöntésre készülnek szövetségesei, mégis részt vett a Szolidaritás tüntetésén Bajnai Gordon. Az ellenzéki vezető csak azt tartja ízléstelennek, hogy az Orbán Viktort ábrázoló szobor leszakadt fejét rugdosták és dobálták a demonstrálók

Bajnai Gordon vasárnap a letakart szobor mellett beszélt a tüntetés legfőbb üzenetéről: „helyre kell állítani Magyarországon a demokráciát és a szolidaritást, mert Orbán Viktor lábbal tiporja a szolidaritást…” A Orbán-szobrot '56-os mintára, a csizmájánál fűrészelték el a szervezők, a tüntetők a hungarocell bábu fejét rugdosták, dobálózva vonultak vele a városban, és a Terror Háza Múzeumhoz vitték. A Szolidaritás elnöke a fej megrugdosásán kívül az akciót vállalhatónak tartja, és azt mondta: Bajnai Gordonnal is beszéltek az úgynevezett performanszról: – Bajnai Gordont tájékoztattam múlt héten arról, hogy mire készülünk. Nem a teljes forgatókönyvet tudta, azt igen, hogy lesz egy szobordöntés – mondta Kónya Péter.

Bajnai Gordon a Sztálinról mintázott szobor ledöntését nem, csak az utána történteket feledné. „Világossá tettem, hogy azt sem tartom helyesnek, hogy azt a szöveget, amit ott Dopeman elmondott, nagyon sokakat, engem is taszított, nem odavaló volt. Ami pedig a szobordöntés után történteket illeti, nagyon messze van attól az ízlésvilágtól, amit én képviselek. Azt gondolom, jobb lenne ezen túl lenni. Nem így kell Orbán Viktort ledönteni vagy megdönteni, hanem demokratikus úton kell leváltani a következő választásokon” – nyilatkozta az Együtt–PM Szövetség elnöke a Hír TV-nek. Bajnai azt mondta: Kónya Péterrel beszélt azóta, és megállapodtak, hogy nem lesznek hasonló akciók a jövőben."

"messze van attól az ízlésvilágtól, amit én képviselek" - ez már legalább a második eset, amikor ilyesmibe keveredik szegény - hol a melegek vezetik meg, hol a rapperek...

Magas labda a fidesznek - az ő tanácsadóik sem találhattak volna ki számukra jobbat.

Nem jó ez viszont a választóknak!
Már megint nem az ő érdekeiket szolgáló programokról és azok megvalósításának számukra kínált garanciáiról lesz szó a kampányban!
Marad jól bevált sárdobálásos figyelemelterelés, protestszavazás majd a továbbra is szabad kéz a kiválasztottaknak a zavartalan harácsolásra :-(

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók