Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Karvalytokes
Karvalytokes 2022. 12. 18. 15:18
Előzmény: #91259  badsector1
#91260
Tehàt azt akarod mondani hogy nem volt igaza ,amikor kifakadt?
badsector1
badsector1 2022. 12. 18. 15:12
Előzmény: #91236  Karvalytokes
#91259
Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de gyurcsány vagy 15 éve mondta azt, hogy szlovákiában fele annyi a nyugdíj.
Figyelj jobban!
badsector1
badsector1 2022. 12. 18. 15:06
Előzmény: #91247  Sehmet
#91258
Mitől lenne az vagdalkozás, hogy kiderült, hogy tudatlanságban éltél az el lehet innen menni  értelmezésében. :))
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 18. 14:54
Előzmény: #91253  Sehmet
#91257
Jó, nagylelkű leszek, egyik legrosszabb.
makasipasztor 2022. 12. 18. 14:31
Előzmény: #91255  makasipasztor
#91256
Jav.: nyugij=  nyugdíj
makasipasztor 2022. 12. 18. 14:30
Előzmény: #91236  Karvalytokes
#91255
Honnan veszed az adatokat? Én pl szlovákiából is kapok nyugdíjat. Arányosítva az ott munkaviszonyban töltött időszakot az itthonival, szerintem nem fele annyi a nyugíj . Egyszerűsítve: magasabb lenne a nyugdíjam ha az összeset onnan kapnám.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:52
Előzmény: #91248  Dehogynincs
#91254
Érdemes egy kicsit legalább ránézni!
https://ertekrend.ujegyenloseg.hu/eredmeny/70b57b2d7b/
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:45
Előzmény: #91251  Ingarian
#91253

Az első mondatod magállapítása valóságtartalmának azért más forrásokból is nézz utána! Mindig lehet olyan mutatót találni, amiben az utolsók vagyunk, de nem biztos, hogy a legutolsók.
Hát, ha az én vitaszintemet egy kőműves szintjéhez hasonlítod, akkor valami gond van a realitásérzékeddel és a szakmai felkészültségeddel a viták tárgyát képező témákban. Persze azt gondolsz, amit akarsz, ha érdemben, konkrétan nem cáfolsz, csak általános megállapításokat teszel, ami az előző mondat "igazságát" bizonyítja. :)
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:41
Előzmény: #91248  Dehogynincs
#91252

Szerintem valahol vagy eltévedtél, vagy rossz címre írtad a hozzászólást. Hol is savaztam Orbánt? És egyáltalán mit is értesz savazás alatt? Szerintem nem érted a szó átvitt értelemben vett jelentését! :)
Az, hogy ki mit mond és tesz ma, és mit mondott, tett korábban, lassan irreleváns lesz a politikában. Amikor egy, a kapitalizmus, a magántulajdon és a plurális demokrácia ellen harcoló, munkás-paraszt hatalom által fizetett főállású ifjúkommunista országos fővezér pár év alatt a nemzeti vagyon egy részének Apró segítséggel, fillérekért történt lenyúlásával milliárdos kapitalista és a plurális demokrácia felkent híve lesz, és szórja az utcára - az utódpárt egyik tagjaként, majd vezetőjeként - a korábban általa képviselt munkásokat, no az már nem semmi! Ehhez képest egy nemzeti liberálisból nemzeti konzervatívvá válni már csak lightos kis fordulat.
Egyébként a politológia szerint a liberalizmus, főbb jellemzőit tekintve baloldali párt. Az igaz, hogy a politikai dimenzióban egy párt gazdaság- kultur- stb. politikája nem biztos, hogy mind az origótól jobbra vagy balra van, de a főbb jellemzőjük alapján sorolják be őket. A Fidesz gazdaságpolitikája inkább egy kicsit baloldali, ugyanakkor például a társadalom- és kultúrpolitikája jobboldali. A DK gazdaságpolitikája keményen jobboldali, egy kis liberális beütéssel, a társadalom- és kultúrpolitikája azonban átmenet a bal és jobboldal között. Laboratóriumi pártok nincsenek - de ez már politológia.
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 18. 13:33
Előzmény: #91246  Sehmet
#91251
Szóval azt mondod érjük be Európa legrosszabb gazdasági és politikai teljesítményt nyújtó kormányával? Nem tudok rosszabbul teljesítő devizát Európában (nyilván ahol még van saját), a gazdasági növekedést meg hagyjuk, mert tudjuk, hogy az relatív, nagyban függ a bázistól is. Ilyen szinten velem a kőműves ismerősöm szokott vitatkozni, akit amúgy bírok, de gőze nincs gazdasági dolgokról.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 12. 18. 13:32
Előzmény: #91221  Kisfiatal
#91250
Ezt a finnyáskodást nekem mondod vagy Gyurcsánynak? Ki akadályozza meg, hogy Gyurcsány minden finnyáskodás nélkül visszavonuljon a közéletből?
Nem meglepő, hogy neki fontosabb Orbán leváltásánál az, hogy ő váltsa le Orbánt, pedig Gyurcsány nélkül erre nagyobb esély van. 2010 óta Gyurcsánnyal csak kétharmados vereségek jöttek össze.
Én úgy vagyok antikommunista, hogy egyáltalán nem kérek belőlük, de Gyurcsány híveinek többsége finnyáskodás nélkül szavaz a lenácizott jobbikra.
Madeinhungary 2022. 12. 18. 13:27
Előzmény: #91244  makasipasztor
#91249
Jó, hát a nyuggerek már feledékenyek, nem tudják, hogy tegnap mit is mondtak. Elmennek a piacra vásárolni, trécselni, aztán már elfelejtették a reggeli m1 híreket is. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 12. 18. 13:25
Előzmény: #91228  Sehmet
#91248
Nincs antagonisztikus ellentét a liberalizmus és a konzervativizmus között. Egy jobblib koalíció mindkét eszmét ötvözheti.
Bennem is elfér mindkettő. Még egy kevéske baloldaliság is szorult belém.
Neked mániád, hogy név említése nélkül savazod Orbánt, pedig magad is tudod, hogy a Kereszténydemokrata Internacionáléban alelnök és előtte a Liberális Internacionálé alelnöke volt, annak ellenére, hogy politikai tevékenységében nagyítóval kell keresni a keresztény, a demokratikus és a liberális eszméket.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:24
Előzmény: #91245  badsector1
#91247
Hát, igen, Tőled kb. ennyit vártam, és nem is csalódtam. Érdemi reakció nincs, csak vagdalkozás és mutogatás. De én ilyennek kedvellek! :-D
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:22
Előzmény: #91242  Ingarian
#91246
De ez a kormány 12 év alatt sem érte el azt a minősítést, amit a kígyóbűvölő kormánya - éppen a dilettantizmusa miatt - pár-év alatt elért. Én most sem látok reális kormányzati alternatívát, és a társadalmi kormányzás, amit másként anarchiának nevezünk, csak illúzió, utópia. Azt sem gondolom, hogy mi, az itt fórumozók tudjuk a tutit, és aki nem azt csinálja, dilettáns. Most egyébként is olyan helyzet van, hogy mindenkinek - hazai és nemzetközi szereplők - megfelelő jó intézkedéseket nem lehet hozni, csak kevésbé rosszat.
badsector1
badsector1 2022. 12. 18. 13:21
Előzmény: #91238  Sehmet
#91245
Látom a szövegértelmezési kompetenciádat nem akarod fittogtatni, az el lehet innen menni félreértelmezésed kapcsán.
Tanulj kisdoktor, nagydoktor lesz belőled :))
makasipasztor 2022. 12. 18. 13:18
Előzmény: #91233  Madeinhungary
#91244
Inkább örűlj, hogy ilyen nagyszerű elme törődik az itt jelenlévők felvilágosításával. Én is többször megírigyeltem, a hatalmas tudását, azt, hogy néha már Ő maga sem tudja, hol tanúlt, mely országokban, es milyen szerteágazó szakmai ismeretekre és nagyfokú tudásra tett szert. Azt is  írigyeltem már, hogy olyan családtagjai, ismerősei, mindenhez is értő rokonai vannak, hogy már Ő maguk megválthatnák a világot,  de  ezzel elletétben-természetesen ingyen, merő jôindúlatból- itt tőlti az idejét. 
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:18
Előzmény: #91240  Ingarian
#91243
Te engem ne félts! :) Többet kell keresni, és mindennek meg kell fizetni a reális árát! A pandémia előtti "jóvilágnak" nemcsak nálunk, hanem az egész világon vége. Az USA addig még kitarthat, amíg elhúzza az az ukrajnai háborút. Egyébként egy tegnapi rendezvényen beszéltem egy házaspárral, akik közül a férfi a 2. vh. után Magyarországról kitelepített német család fia, a feleség japán. Most Milanoban élnek, de két hónapra itt vettek ki bérbe egy háza, és egy dunántúli, külföldiek által felkapott községben szeretnének letelepedni, házat venni. Azt mondták, hogy az Magyarország a béke szigete, persze, most infláció van, de ez majd a háború után visszaáll, nem kell izgulni. Sokat beszélgettünk, sok mindenről volt szó, és különösen akkor nyíltak meg, amikor elmondtam saját családom történtét. Mindketten nyugdíjasok, a férfi mérnök, a feleség nyelvtanár. Tele voltak optimizmussal, még ránk is ragadt egy kicsi. Nem is tudom, hogy konkrétan ki, de valaki ezen a fórumon tanácsolta, hogy menjek ki vidékre az emberek közé. Ott voltam, ott vagyok!
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 18. 13:16
Előzmény: #91241  Sehmet
#91242
Ettől függetlenül a magyar gazdaságpolitika teljesen elhibázott, a befektetők nyilván örülnek, amikor egy neoliberális, multikat csontig kiszolgáló rezsim kerül hatalomra, ami ilyen szempontból teljesen kiszámítható. Az akkugyárakat idehozni, amikor nekem energiahiányra hivatkozva felmondják  a szerződésemet, kicsit felelőtlen. Energia, víz, munkaerő, amiben mind hiányt szenvedünk, ráadásul összeszerelő munka, ami minimális hozzáértést igényel. Beleestünk a közepes jövedelem csapdájába és ilyen egyszemélyi autokrata döntéshozatallal ki se fogunk jönni. Kudarc mindenben, szerintem akkor se menne rosszabbul az ország, ha nem lenne kormányunk. Nyilván utóbbi erős túlzás, de ez a kormány teljesen dilettáns.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 18. 13:08
Előzmény: #91232  Ingarian
#91241
Cristina Fernández de Kirchner erősen baloldali volt, ne felejtsd! És, hogy a befektetők mennyire féltek ennek a baloldali érának a visszatérésétől, azt jól mutatja, hogy az S&P Merval Index értéke az előválasztást követő napon (dollárban kifejezve) 48 százalékot esett. Nálunk örültek a befektetők az Orbán-kormány újabb győzelmének. Az argentin rezsitámogatás valóban hozzájárult a bukáshoz, de nem olyan volt, mint a magyar, aminek korlátozása után a magyar ellenzék már tiltakozik, és visszaköveteli! Kettősbeszéd? Ideológiai és koncepció nélküli napi pragmatizmus? Visszatérve Argentínára, a 2015-ben győzelmet arató jobboldali Mauricio Macri jobboldali sokkterápiája megbukott, az IMF-hez fordult, és ez lett a veszte. A 2018-ban őt követő baloldali Alberto Fernandez kampánya során a szociális kiadások és a fizetések növelését, a kamatok és az infláció csökkentését, az export támogatását, mindemellett pedig költségvetési fegyelmet ígért. Azt mondta, eltörli az IMF-hitel felvétele után bevezetett megszorításokat, és magát a hitelmegállapodást is újratárgyalja. Győzelmi beszédében úgy fogalmazott, „poraiból kell újjáépíteni a gazdaságot”. Egyébként Argentína a világ állatorvosi lova, függetlensége alatt hétszer ment csődbe, és mindig a baloldal vitte csődbe.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek