Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:47
Előzmény: #81916  signal2
#81920
Feri ezer-milliárdokat tapsolt el kormányzása alatt a semmire, azért volt szükség az IMF nemzetközi hitelcsomagjára és a Bajnai-csomagra, oszt mégsem lett büntetőjogi következménye. Ez a fejlett nyugati demokráciákban így működik!
wgl 2022. 09. 02. 11:47
Előzmény: #81883  Sehmet
#81919
Még szerencse, hogy csak jogi dilettánsnak nevezel azzal a szöveggel ami azt mutatja te a nyelvhez is dilettáns vagy, a politikán és gazdaságon kívül.
Mengistu 2022. 09. 02. 11:46
Előzmény: #81912  Sehmet
#81918
Köszönöm hogy lekezelsz. Megérdemlem.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:45
Előzmény: #81906  Törölt felhasználó
#81917
A célzatosságot, hogy a magatartás károkozásra irányult, és a szándékosságot is, mivel maximum a körültekintés hiánya, de jobb értelemben a túlbiztosításnak volt köszönhető ennyi gép beszerzése, valamint azt, hogy meghibásodással is több gép kerülhet felhasználásra.
signal2
signal2 2022. 09. 02. 11:45
Előzmény: #81905  Sehmet
#81916
A nekem írt válaszodra válaszoltam, és a válaszomból tisztán látszik, hogy elolvastam, amit írtál, tehát a kérésed értelmetlen, 1/1 kötözködés. A konkrétumaimra nem tudsz érdemben reagálni, ezért elütöd azzal, hogy "nem kellene okoskodni".
Tapsikolj csak tovább a több tízmilliárdos nyilvánvaló, nyílt lopásokhioz, és közben gyurcsányozz jó nagyokat! 
Szánalmas...
Mengistu 2022. 09. 02. 11:45
Előzmény: #81909  Sehmet
#81915
Rendben. Igyekszem figyelni a helyesírásra.
Fejtsd ki, légy szíves, hol a logikai bukfenc. Mely helyeken értelmetlen?
.
Törölt felhasználó 2022. 09. 02. 11:43
Előzmény: #81910  Mengistu
#81914
Valamennyi politikai erő szereti befolyásolni az igazságszolgáltatást, csak a  FBP ebben élharcos, hogy finoman fejezzem ki magam. A FBP és a NER amúgy sem kedveli az önálló, gondolkodó szakembereket, ezt tökéletesen mutatja a kinevezési gyakorlatuk. Ez pedig rombolja a színvonalukat. Ez van.
Mindig a Földrajzinév Bizottság ügyére kell gondolni, az pontosan mutatta már akkor is, hogy mekkora suttyók kezébe került a hatalom.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:43
Előzmény: #81907  Shortelek
#81913
Légy szíves elolvasni, amit ezzel kapcsolatban az előbb írtam! Ha valamit nem értesz, nyugodtan - és konkrétan - kérdezz!
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:42
Előzmény: #81910  Mengistu
#81912
Olyan nincs, hogy abszolút igazság. Az igazság mindig szubjektív és relatív. Egy abszolút igazság van, az Isten. De most nem igazán mennék bele az igazságelméletekbe, mert van némi előnyöm abban is veled szemben.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:40
Előzmény: #81908  Törölt felhasználó
#81911
Kreón és Antigoné? Isteni törvények?
Mengistu 2022. 09. 02. 11:39
#81910
A jogszolgáltatás és az igazságszolgáltatás két külön dolog. Csak rajtunk maradt ez az elavult megnevezés.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:39
Előzmény: #81904  Mengistu
#81909
Nem vagyok politikus, ugyanakkor ismerem elég jól a politikatudományt, és ennek alapján meg tudom érteni a politikai morál figyelembevételével. Van olyan biztosan, amit te nem követnél el, ugyanakkor megérted, hogy már miért teszi. Te sem vagy egy nyelvtantanár, éppen ezért nem is teszem szóvá azt a sok helyesírási hibát, amit elkövettél a hozzászólásodban, ráadásul, ha a fórumtársaid kifejezéseit használom, akkor illogikus butaság a gondolatmented, ami a formális logika csíráját sem tartalmazza. Ráadásul több helyen értelmetlen is.
Törölt felhasználó 2022. 09. 02. 11:38
Előzmény: #81902  signal2
#81908
Aztán ugye, mit tesz Isten, az egyik kötvényező céghez betörnek, és nincs eredménye a nyomozásnak. Minden oldalról bűzlik...
Shortelek 2022. 09. 02. 11:38
Előzmény: #81905  Sehmet
#81907
Ha az jogi.kérdés, akkor bőven ki lehetne osztani jó pár év büntiket élén a miniszterelnökkel.
Törölt felhasználó 2022. 09. 02. 11:37
Előzmény: #81903  Sehmet
#81906

"Azért, mert egyrészt előre nem mondta a vírus, hogy hány embert akar lélegeztetőgépre küldeni"
.
Azt lehetett tudni előre is hogy hány ágy mellé szerelhető fel a gép. Merkely erről beszélt.
A szándékosságot vitatod, vagy a vagyoni hátrányt?
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:34
Előzmény: #81902  signal2
#81905
Nem kellene okoskodni jogi kérdésekben. :) Az előbb válaszoltam, légy szíves olvasd el!
Mengistu 2022. 09. 02. 11:33
Előzmény: #81901  Sehmet
#81904
Te politikus vagy?
Neked politikai morálod van? Gondolom egyik sem.
Nem értem miért nem mondod ki mi a helyzet...
Mivel nem felelt meg, nem is áltam ki melette.
Ugyanakkor ha az megfelelt volna, akkor ennek is megkellene felenie. Ha érdekek nem értékek vezérelnének.
Ha neked ez most megfelel, akkor az miért nem?
Most ezt nézzük el az érdekek miatt, azt meg ne az értékek miatt?
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:33
Előzmény: #81900  Törölt felhasználó
#81903
Nem. Azért, mert egyrészt előre nem mondta a vírus, hogy hány embert akar lélegeztetőgépre küldeni, másrészt pedig a hűtlen kezelés tényállásánál az elkövetési magatartása a vagyonkezelési kötelesség szándékos megszegése, amit konkrét rendelkezések tartalmaznak. A bűncselekmény egyenes és eshetőleges szándékkal (dolus dierctus és dolus eventualis) elkövethető el, ami annyit jelent, hogy az elkövetés pillanatában az elkövetőnek tudnia kell, hogy őt milyen vagyonkezelési kötelezettség terheli szándékosan, valamint célzatosan arra törekszik - a hivatkozott két szándékossági móddal - arra, hogy ez az eredmény, a vagyoni hátrány be is következzék. Szóval az elkövetési magatartás célzatosan a vagyonkezelést szabályozó szabályok/jogszabály megszegésére és a kár bekövetkezésére irányul.
signal2
signal2 2022. 09. 02. 11:33
Előzmény: #81892  Sehmet
#81902
"Az, hogy lélegeztetőgép kellett-e annyi - utólag politikai alapon, stb. - ez gazdálkodási és politikai kérdés még akkor is, ha utólag kiderül, jóval többet vettek annál, mint amit a vírus megkívánt."
Nem politikai alapon, hanem kapacitás, azaz szakmai alpon. Nincs személyzet, aki kezelni tudna egyszerre annyi lélegeztetőgépet. 
Hűtlen kezelés volt a beszerzés. Mind mennyiségében, mind árában. Ez még egy hétköznapi ember számára is feltűnő. A beszerzést bonyolító cég az ebből az egyszeri, állammal kötött ügyletéből 15 mrd Ft profitja számrazott, amit azonnal ki is vett osztalékként. Ez a közpénz 1/ tisztára mosása.
Letelepedési kötvények dettó. Semmi szükség nem volt rájuk ebben a formában. A több, mint 70 mrd Ft-nyi közvetítói díjat beleszámolva drágább volt ez a finanszírozási forma, mintha simán kibocsátunk a piacon devizakötvényt. És itt sem világos, hogy a magyar tulajdonosi hátterű, de offshore orságokban működő követítőkre mi szükség volt. 70 mrd Ft brutális mennyiségű pénz, amit kvázi a semmiért kaptak. Ez is az ÁKK részéről a költségvetés megkárosítása, hivatali visszaélés, és felmerül a korrupció gyanúja, ha megkapargatjuk, kik voltak a közvetítők.
Ezek a sukorói telekcserénél százszor nagyobb ügyek, és Sukorónál (ahol végül nem is történt effektív károkozás, csak annak kísérlete) történt elmarasztaló ítélet az érintett állami vállalat volt vezetője ellen.
Sehmet
Sehmet 2022. 09. 02. 11:25
Előzmény: #81895  Mengistu
#81901

A politika nem érték-, hanem érdekorientált. Az utópikus idealizmus Wilson után eltűnt a mainstream poltikai ideológiák közül. És azt is tudjuk Machiavellitől (A fejedelem), hogy a politikai morál nem azonos a köznapi morállal, mivel az ellenfél sem egy Grál lovag. Én magánemberként elég szigorú morális értékrend alapján élek, amit felmenőimtől hoztam, és a "Tízparancsolat" is jelent számomra valamit, ugyanakkor megértem azt is, hogyha a politikában másként működik ez.
Akkor én is kérdeznék, a te értékrendednek megfelelt-e az, amit a szociálliberális kormányok csináltak?

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek