Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 21. 21:46

Nagy tüntetés a kormány mellett  

Ugrás a cikkhez
Egy Európának szánt, "Nem leszünk gyarmat" feliratú tábla mögött vonultak a Hősök teréről a Parlamenthez a kormány mellett tüntetők szombaton délután. Az Index becslése szerint százezer ember vett részt a Békemenet Magyarországért névvel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161762
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:55
Előzmény: #77  S52Raptor
#80
Egy egyszerű példa az ország eddigi kizsákmányolására:
tudod-e, h. az étkezési utalványt kibocsátok mennyi pénzt vittek ki nagyságrendileg az országból / év?
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:49
Előzmény: #77  S52Raptor
#79
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:47
Előzmény: #77  S52Raptor
#78
Tudod, csak annyit tennék hozzá, most is, mint mindig, miért tartunk itt, h. áfát kellett emelni, stb...
Véleményem szerint azért, mert az maszop 82% adóssággal adta át a kasszát (és 5-6%-os hiánnyal). Ezt hogy lehet másfél év alatt eltüntetni?
A maszop + 6000 mrd adósságot halmozott fel 8 év alatt, miközben eladták a malévet, a máv cargót, a közműveket, stb., ami még megmaradt.

S52Raptor 2012. 01. 22. 19:39
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
Tulajdonképpen mindegy is, hányan voltak. Sokan. Ezt el kell ismerni. Az ellenzék (még) nem tudott ennyi embert tüntetésre összetoborozni.
Azonban márciusban itt a lehetőség. Azt olvastam, hogy a március 15-i ünnepségre általános módon valamennyi belvárosi közterületet lefoglaló hatalommal szemben 10-én egy ellenzéki megmozdulás lenne. Amolyan szolidaritásos. Egyszerűen mindenkinek el kell rá menni és akkor az ellenzék is valóban megmutathatja, mekkora erőt képvisel.
A fideszfanok egyelőre nem érzik a megszorításokat, a demokráciadeficit hatását pedig kizárólag mi szenvedjük el. Mindazok, akik mindig is azt szerették volna, hogy azokat a "tetű stb." libsibolsi stb. népréteget minél inkább háttérbe szorítsa az új hatalom, azok most természetes módon nem fognak akkor sem nyavíkolni, ha ez a zsebükre is megy.
Majd esetleg ha sokan közülük előbb utóbb a híd alatt találják magukat, onnan talán már nem mennek civilfelvonulni a kormány mellett.
Ez az a réteg egyébként is, akik szerint a demokrácia úri huncutság.
Azok pedig, akik ilyet akarnak,azok mind bolsi-libsi-homik. Tehát levelük.
nobudy 2012. 01. 22. 19:30
#76
mindenünket elvehetik,a humorunkat nem DDD,kormányok jönnek,mennek,a nép marad DD,a különbség Isten és Orbán között hogy Isten nem akar Orbán lenni,Hofi bá-tól videoDDDD
link
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:21
Előzmény: #74  upgrayeddAKS
#75
Csak azt nem tudom, hallgatták-e a klubrádiót? :)
Ez tetszik: vegyél szokolt :D
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 22. 19:17
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
valóban beszédes arcok... node:

link

ez meg arról árulkodik, hogy mögöttük nem állt egy párt sem, akik transzparenseket osztogattak volna, így home-made táblákat vittek...
nem mindegy, hogy néhány "alkesz" meg pár civil tüntet, vagy az egészet megszervezik felülről... utóbbi annyira civil, mint a civil war :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:08
Előzmény: #72  upgrayeddAKS
#73
nem volt rá szükség, köszi...
sztem itt több pályinka fogyott, a mindenit :))

link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 22. 19:04
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#72
nem kaptál páleszt? :) reklamálj bayerzsóttinak, legközelebb többet hozat :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:01
Előzmény: #68  kassziopeia
#71
aha, élveztétek volna ti is :)
javasolom legközelebb ide gyertek a sziget helyett...a nulladik napon egyébként még nem voltam, én meg azt nézem meg legközelebb:)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:01
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#70
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:54
Előzmény: #68  kassziopeia
#69
:-)
kassziopeia 2012. 01. 22. 18:49
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
SZIGET O. nap
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:46
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#67
ja, és egyébként nem volt pálinka...
de még virsli se.
hihetetlen :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:41
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#66
(Csak részben kapcsolódik a hozzászólásodhoz)

Kiegyezés nélkül semmit nem lehet úgy véghez vinni, hogy az tartós legyen. (Hazánk történetében is volt már erre példa, bár az a nemzetközi kapcsolatok területéhez tartozott. Ha akkor sikerült dűlőre jutni, akkor talán most sikerül majd egyszer. Szerintem azért van párhuzam.) Nyugat-Európai nemzeten belüli példa: Írországnak is erre volt szüksége, addig a felemelkedés lehetősége a láthatáron sem volt.

Amíg nincs, hanem nem is konszenzus, de legalább közelítő érdekartikuláció, addig csak egy folyamatos reformkísérlet-spirálban leszünk, és a hangsúly a kísérleten van. Emiatt a sok tervezet miatt az ország úgy néz ki, mint egy szedett-vedett legókból álló építmény, és ez igazából bármelyik hatalmi ág alá tartozó alrendszere igaz. Ezért hiányzik az a kiszámíthatóság, amelynek nemcsak a jogbiztonság alapkövetelménye, hanem talán a komfortérzetünk egyik alapja is.

Egyébként szerintem a megfelelő oktatás az innováció, és ezáltal a társadalmi fejlődés alapja. Nem az alacsony létszámú iskolákkal van a baj szerintem, mert a tanulás a legjobb befektetés. Minél szélesebb közeghez el kell juttatni ezt a lehetőséget. Amúgy én taníttatnám a középiskolákban a közgazdaságtan alapjait és jogi alaptant, vagy akár alkotmánytan. Szerintem már a rendszerváltás óta tanítani kellene ezeket. Nem tudom, hogy most van-e ilyen...

Az egyéb dolgokra amit írtál, amúgy van egy érdekes gyakorlat: NPM (New Pulbic Menegment). Több modell/irányzat is van ezen belül, a bevált tapasztalatokat hasznosítani kéne, vagy legalább elgondolkodni rajtuk.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:24
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#65
Ez pontosan így történt, ahogy leírtad, nagyon kreatív vagy. A Hősök tere tele volt, és az Andrássy úton végig álltak, és becsatlakoztak a térről indulokhoz. A Kossuth tér meg eleve telve volt, mire az eleje odaért. A Kossuth tér minden szöglete hasznosítható volt, nem volt kordon. (Tudod: kordon = demokrácia. Anno...biztos emlészel rá :))
És igen, pontosan....ezt is eltaláltad. A Kossuth téren állókat hazairányították, mert az Alkotmány utcára beérő tömeg nem tudott bejönni, miközben az oktogonnál volt ekkor a sor vége...
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:22
Előzmény: #20  stock33
#64
Egyszer már égett a pofám emiatt:

link

Ennyit a szabadságszeretetről.

Ja, és a bitangok által hátrahagyott örökségre hivatkozást is volt kitől eltanulni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:01
Előzmény: #60  Phylaxa
#63
120 ezren voltak kb.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:01
Előzmény: #60  Phylaxa
#62
120 ezren voltak kb.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 18:01
Előzmény: #60  Phylaxa
#61
120 ezren voltak kb.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek