Topiknyitó: Portfolio 2012. 01. 21. 21:46

Nagy tüntetés a kormány mellett  

Ugrás a cikkhez
Egy Európának szánt, "Nem leszünk gyarmat" feliratú tábla mögött vonultak a Hősök teréről a Parlamenthez a kormány mellett tüntetők szombaton délután. Az Index becslése szerint százezer ember vett részt a Békemenet Magyarországért névvel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=161762
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2012. 01. 22. 07:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
"Csak egy igazság létezik! "

na ez az. és ha a megjelentek számában a fideszes média ilyen hatalmasat hazudik, akkor mi van a többivel? ki hisz még el ezeknek bármit is?
wgl 2012. 01. 22. 04:10
#19
Máshonna egy poszt:

Az IMF lesz@rja ezt az egész bohózatot.
Vagy netán úgy véled, hogy Bayer mester hívószava zengte be a Kárpát-medencét, s erre mozdultak a népek?
Túrót! Bayerért senki egy lépést sem tenne! (mert ugye Orbán nem beszélt - bár pl. Kolozsváron azzal hívták a népeket, hogy fog...)

Széles mesterék osztogatták a helyet a buszra, fizetve az étkezéstől a szállításig, a zsebpénztől a pálinkáig mindent...

És ez a félelemkeltő: olyan nyomor van az országban, hogy egy tál levesért bárki bármire rávehető.
Az IMF (is) nagyon jól tudja, hogy az emberek nyomorognak, és nem olyan hülyék, hogy 420 Ft-s benzin mellett önként és dalolva Pestre járjanak a nyomorítójukat biztatni...
Hatalmas öngól, tiszta Észak-Korea.
Hamar bebizonyosodik, hogy amit mi nemzeti büszkeségnek hiszünk, az a nemzeti szégyenünk lesz.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 01:50
Törölt hozzászólás
#18
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 01:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#17
nem kell ebből lehazudni semmit..sokan voltak, több százezren is akár. ennyi. erre van igény, ennyit érünk és pont. én addig akarok itt élni, amíg feltétlenül muszáj.aztán hadakozzanak a fasiszták a cigókkal..engem már nagyon nem fog érdekelni:)majd akkor jövök haza, ha Nagylaknál a "Germany" tábla fogad:)))
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 01:26
Törölt hozzászólás
#16
p-b 2012. 01. 22. 01:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#15
Megy a számháborúsdi. Persze a százezer és az egy millió démonstáló között nulla különbség van :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:46
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
"gyarmat" vagyunk
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#13
Mo több száz éve "gyarmat" (török, habsburg, szovjet..) most kaptunk egy lehetőséget, hogy Európához tartozzunk..sajnos nem vagyunk rá alkalmasak..evvan..már a gyurcsány beszéd elhangzásakor azt gondoltam, hogy ha most ne megy ki 1 mio ember és ne zavarja el ezt a gyökeret, akkor ez egy szar ország, szar emberekkel..nem történt meg..most ugyanezt mondom, a fasizmus ismételt elterjedésével: ez egy szar ország, szar emberekkel (még ha 4,5,6,7,8 százezren is vannak)ennyik vagyunk, ezt érdemeljük. szégyellem, hogy magyar vagyok, szerencsére el tudok innen menni jó messzire:)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:30
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:23
Törölt hozzászólás
#11
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:19
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#9
te Johnny,

attól nem voltak többen, hogy többször bemásolod :-)

amúgy ha az operánál 4-5 ezer ember volt, akkor most nem voltak 400.000-en.
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:08
Törölt hozzászólás
#8
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:08
Törölt hozzászólás
#7
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 00:06
Törölt hozzászólás
#6
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 23:28
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
kedves akira,

teljesen igazad van, a tisztesség, becsületesség nem pártfüggő, nem nemzetiségfüggő, stb. csak az elvakult viktor hívőknek próbáltam jelezni, hogy csak azért mert nem az ő kétharmados szövegüket fújom, attól még lehetek magyar.

a demokrácia, mint tapasztaljuk lehet veszélyes. hiszen a nagy többség hatalomra emelhet hazugságok alapján olyan embereket, eszméket, amelyek utána visszafordíthatatlan károkat okoznak. Nem élnek, hanem visszaélnek a hatalmukkal. nem csak most történt ez meg, de most nagyon ez történik.

ráadásul mit látnak esetleg külföldön? hogy egy hazug, rossz értelemben unorthodox emberke mögött mennyien felsorakoznak... fogalmuk sem lehet, hogy milyen gyarmatosítás ellen tiltakoznak éppen most nálunk?
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 22:56
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
"tudom, nem vagyunk egyformák, nem kell egyformán gondolkodnunk, nekem is fontos, hogy magyarnak érzem magam, stb. de azért vannak alapelvek, amelyeket az elmúlt másfél évben nagyon nem tartott be a Fidesz.."

nekem fontosabb a magyarságomnál az emberségem, azaz, hogy szabad, demokratikus embernek érezzem magam.

És az, hogy a magyarságom egyre kevésbé fontos, arról leginkább a nemzeties-jobbos-magyarkodó politikusok tehetnek...

Az, hogy magyarnak születtem, az egy adottság, egy tény, nem tehetek róla, nem tudom sem megtagadni, sem erősíteni.

Viszont az emberségemről egyedül én magam tehetek, én magam vagyok képes azt befolyásolni akár poztitív, akár negatív irányban.

"szakadék szélére kerültünk, arroganciával és gőggel magunkra haragítottuk a világ nagyobbik részét ezzel is súlyosbítva a helyzetet."

Szerintem egyáltalán nem haragszanak a világban a magyarokra, sokkal inkább haragszanak a jelenlegi magyar politikusokra...
apocca
apocca 2012. 01. 21. 22:23
Előzmény: #1  portfolio
#3
Itt a lehetőség, hogy pl. ne az OTP topikot terheljék jó páran \"magvas\" gondolataikkal.
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 22:20
Előzmény: #1  portfolio
#2
tudom, nem vagyunk egyformák, nem kell egyformán gondolkodnunk, nekem is fontos, hogy magyarnak érzem magam, stb. de azért vannak alapelvek, amelyeket az elmúlt másfél évben nagyon nem tartott be a Fidesz.. Többet loptak és hazudtak, mint az elmúlt 20 évben összesen. szakadék szélére kerültünk, arroganciával és gőggel magunkra haragítottuk a világ nagyobbik részét ezzel is súlyosbítva a helyzetet. Sorolni lehetne azokat a jogi lépéseket, amelyek normális jogállamban elképzelhetetlenek lennének. A fejünket csak kapkodtuk, hogy éppen melyik kormánypolitikus milyen baromságot mond, végig azt várjuk/várom, hogy kiderüljön, mikor jön elő az adú ász, valami olyan lépés, ami minden eddigi ökörséget más fényben tüntet fel. De nem, ilyen nincs.

Sőt, erre mi történik, százezer ember kimegy tüntetni a kormány MELLETT! ÉSEZTMÉGISHOGY? MIÉRT? Ennyire meg lehet sokakat etetni? Ennyire nem fogja fel a zemberek egy nagy része, hogy mit jelent, ha az ország első embere csak ollózásra volt képes doktori munkája kapcsán? Azt hiszen végünk van, ez egy nagyon mély morális gödör és sokan még tapsolnak is ennek. SPALI, Alkotmánybíróság, MTVA, Szájer és Szájerné, Alkotmány, MNYP államosítás, dohánykisker államosítás, mobilfizetések államosítása, végtörlesztés ilyen módja, koki és saller, alkotmány asztala, MNB tervezett lenyúlás, Kubatov lista, lázár-selmeci-dojcs-matócsi jelenségek... választási törvény...

és mégis, mint észak koreában, mennek az emberek tüntetni a viktor mellett...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek