Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 29. 17:46

Mi lesz a végtörleszteni nem tudó, megmaradó hitelesekkel?  

Szerintem burkoltan be fogják építeni a megmaradó hitelesek költségébe, vagy a teljes nem hitellel rendelkező ügyfelek számára is burkolt költség emelkedések lesznek tapasztalhatók!

DE A BANKOK, TUTIRA NEM FOGJÁK LENYELNI!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 10. 04. 20:03
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
Kíváncsi lennék, hogy másfelé mennyi, ez elképesztő sok, kb 10-szerese a miénknek, van bennem egy érzés, hogy ez a szám nem stimmel, de egyelőre nem találtam adatot.

Ugyanakkor alapjaiban ennek nincs nagy jelentősége, ugyanis az EUR nem romlott annyit a CHF-hez képest, mint a HUF, másrészt legalább ennyire súlyos kérdés, hogy mennyire követi a svájci alapkamatot a kinti hitelek kamata, ha követi, akkor alig lehet különbség egy EUR, ill egy CHF törlesztő között.

A lengyeleknél sincs akkora bajság, mint nálunk, mert kb 3-4 százalékkal alacsonyabb a kamat...
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 19:36
Előzmény: #377  tokos.
#379
50 ezer milliárd forintnyi devizahitele van az osztrákoknak, úgy, hogy 2008-ban a válság elején betiltották a devizahitelezést.

Ennél rosszabb helyzetben csak a francia önkormányzatok vannak. Nagyjából csődben vannak a devizahiteleik miatt. Már tüzelik a vezetőket, hogy fenyítsék meg pl. a gaz Dexiát, "mindenáron". Inkább, mint hogy fizessék a tanulópénzt.

A fejlett római.kat. és a fejlett protestáns országok között is van különbség.
tokos. 2011. 10. 04. 19:28
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#378
"A katolikusok pedig nem kivétel nélkül irigylésre méltóak, európában kb. franciaország a pozitív kivétel, egyébként pedig nem irigylem őket. "

Ezt tényleg nem értem, hogy mi bajod van az osztrákokkal, vagy a bajorokkal.

Én amúgy a franciákat nem irigylem. Sőt, bizonyos tekintetbe lenézem őket.

Tudod, mikor odamegy a buta magyar a szállodájukba, és próbálja angolul, aztán németül, és les a nagyokos francia, mint a lukinyúl...
tokos. 2011. 10. 04. 19:24
Előzmény: #375  Törölt felhasználó
#377
Mi baj van az osztrákokkal?
tokos. 2011. 10. 04. 19:23
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#376
"Tokos, egyébként a te állításoddal kapcsolatban a kivételek közé soroltam Belgiumot is, a protestáns fele gazdagabb, pedig egy ország. De nem ez a lényeg, csak tudod, a szövegértés :)"

Nem szövegértéssel van a gond, hanem ennek nem volt időm utánanézni, talonban volt.

Németország keleti része is protestáns, irigyelte őket a fene - legalábbis sokáig, nem is maguktól álltak talpra...

Szóval mindegy, szerintem nem szerencsés ezt vallási alapokra bontani, az én véleményem ez, a katolikus ausztriával sincs semmi baj, és egy csomó katolikus német tartománnyal sem.

Nyilván vannak fejlett polgári demokráciák, és vannak kevésbé fejlettek.

Mint írtam, rassz alapján sokkal egyértelműbbnek tűnik a különbség a germán "törzsek" javára.

Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 19:16
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
Nagyon lebutítva:
Ha esetleg nem lenne érthető, nem állítottam, hogy a katolikus szar. Franciaország pl. nem az.

Azt állítottam, hogy a protestáns jó.
Nem tudok komoly ellenpéldát. A katolikusoknál pedig ez nincs így. Ennyi a kezdeti állításom.

Ez egyébként könnyen érthető lesz, ha valaki éveket protestáns országban él, miután éveket élt katolikusban is. Van sok komoly különbség, ami azonnal lejön bárkinek... de gondoltam elég az országokat felsorolni. Mély vitára nem számítottam, főleg nem olyan színvonalon, hogy a spanyol gazdag volt, de nem polgárosodott, tehát az egész "állításom" "okokról" hibás.

Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 19:06
Előzmény: #373  tokos.
#374
Nem tettem eredendően különbséget. Egy állítást fogalmaztam meg, miszerint a protestáns hagyományú országok (és történelmi okokból németo. nálam fele-fele legalább a protestánsok javára, de egyébként, ha tokos jelenkori térképét nézzük akkor is)

kivétel nélkül irigylésre méltóak. (Ebből a szempontból bármelyiket átsorolhatod onnan, attól még a maradékra ugyanúgy igaz)

A katolikusok pedig nem kivétel nélkül irigylésre méltóak, európában kb. franciaország a pozitív kivétel, egyébként pedig nem irigylem őket.

Ennyit állítottam, okokról nem mertem állást foglalni.

Ezután még annyit bátorkodtam állítani, hogy akár ok, akár marker, eddig a történelem során jobbnak bizonyult a protestáns módit követni.

Tokos, egyébként a te állításoddal kapcsolatban a kivételek közé soroltam Belgiumot is, a protestáns fele gazdagabb, pedig egy ország. De nem ez a lényeg, csak tudod, a szövegértés :)
tokos. 2011. 10. 04. 18:48
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#373
Szerintem tőzsdenyúl tett különbséget az első ezzel kapcsolatos .

Amúgy egyetértünk, kiforrott polgári demokráciákról van szó, iletve kiforratlanokról, mint ahogy a sapnyoloké a görögöké még nem igazán az, a miénk meg még kevésbé.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 17:14
Előzmény: #371  tokos.
#372
élvezettel figyelem a vitátok érdemi részét. azonban protestáns etika alatt nem gondoltam messzebb, mint a szerződés, megállapodás, magántulajdon szentsége. ilyen értelemben szerintem felesleges különbséget tenni pl. Nagy Britannia és Franciaország között.
tokos. 2011. 10. 04. 17:09
Előzmény: #306  tokos.
#371
kis kiegeszites. Ahogy elneztem a protestans nagy britannia, es a r. katolikusfranciaorszag adatait, statisztikai hiban belul megegyeznek. Ha a nemeteknel kivonom nemetorszagbol a keleti tartomanyokat, akkor valszeg svajc, meg luxemburg kivetelevel az osszes protestans allamot elkalapalja, pedig inkabb katolikus a tobbseg.. Erdekessegkent, a keleti tartomanyok protestansok, de ez sem segitett...
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 16:01
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#370
az utolsó mszp-s húzás a fejemben a sáveltolás volt, de már arra sem pontosan emlékszem.

most pedig (szintén) egyértelmű törekvést látok a külkermérleg forint gyengítésen keresztül történő javítására és így az államadósság csökkentésére és ezzel párhuzamosan a reálbérek csökkentésére alultervezett inflációval. ez is régi szoci taktika.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 16:00
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#369
Ehhez nem kell gondolkodni. Amikor hiány van, akkor azt megpróbáljuk elinflálni. Ehhez nem kell nagy ész, meg forradalmi gazdaságpolitika.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:58
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#368
Erre akartam kilyukadni. Szarházi mind a kettő.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:57
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#367
szoktam tévedni. és erre tényleg nem emlékeztem. szemétség ilyet csinálni.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:54
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#366
köszönöm
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:54
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#365
ja. értem. először nem értettem miért rossza a nyilatkozat, mert az volt a fejemben, hogy a közéárfolyamon túl voltunk akkor és nem innen (erős oldalon). elfogadom. akkor már két hazaárulónk van
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:53
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#364
Igen, csak ne hagyjuk le a folytatást:

"Ez volt az a Reutersnek adott miniszterelnöki nyilatkozat, amelyet a piaci szakértők sem tudtak értelmezni - de úgy tűnik, máris elindította a forint gyengülését. A magyar deviza a múlt hét végi 263-264 közötti szintről 268 közelébe gyengült az euróval szemben. Ráadásul a piac most hisz Gyurcsánynak. Elhiszi, hogy a miniszterelnök megcsinálja, amit mond, így a nyilatkozat egyértelműen a gyengülés és a 282 forint/eurós középárfolyam tényleges elérésének irányába hat - mondta az Indexnek Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója. "

És kérlek most olvasd el az egész cikket mielőtt véleményt mondasz. Gondolom itt nem látod ugyanazt a célt, mint Orbán esetében.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:51
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#363
"Életveszélyes nyilatkozat

Az egész régiót magával rántotta a Gyurcsány kiváltotta forintgyengülés - mondta Heim Péter. Az Aegon befektetési alapkezelő vezetője "életveszélyesnek" mondta Gyurcsány Ferenc nyilatkozatát, melyet a kormánynak minél előbb - lehetőleg még ma - korrigálnia kéne. A szakértő szerint ha ez nem történik meg, napokon belül 275 forint körülire emelkedhet az euró ára."

Végül 282-ig ment.
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:50
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#362
"Olyan költségvetési politikát fogunk folytatni, amely javítja a hitelességet és a költségvetési egyensúlyt, és ezért a kamatprémium, amit fizetünk, szintén csökken majd. Ezek eredményeként a kamatszint mérséklődhet, és a forint elkezdhet a középárfolyam felé mozdulni."

erre gondolsz?
Törölt felhasználó 2011. 10. 04. 15:50
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
358-as Hsz.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek