Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 07:36
Előzmény: #2939  benevez
#2940
Csináltál screen shot-okat? Nekem Equitasnal volt olyan, hogy a rendszer nem vitte be rendesen a megbízásokat, amiket visszavonni se lehetett onnantól. Mentettem mindent (a próbálkozásokat is). Írtam egy szép levelet és jóváírták a számlámon az így keletkezett veszteséget.

Te pl. ma add el, amit tegnap el akartál adni. És ha az rosszabb árfolyam, a különbözetet követeld rajtuk.
benevez 2016. 11. 24. 07:29
#2939
Sziasztok!

Tegnap kereskedett valaki a randomon keresztül?

Én beadtam egy eladást, aminek teljesülnie kellett volna, de nem jött róla visszaigazolás, és most reggelre -mintha mi sem történt volna- megvan változatlanul a részvény darabszámom.

Tegnap még kereskedési idő alatt (USA) megpróbáltam feljebb vinni az eladási árfolyamot, de azt írta ki, hogy az ügylet visszaigazolásra vár a tőzsdétől... WTF?

Azt láttam, hogy az árfolyam sem stimmelt, nem frissült rendesen, lehet valami ált. geb@sz van?
X9Z5 2016. 11. 08. 15:23
Törölt hozzászólás
#2938
hdl11
hdl11 2016. 11. 08. 13:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#2937
Szia !

A Corvinus-on:

link

Üdv,
X9Z5 2016. 11. 04. 13:17
Törölt hozzászólás
#2936
X9Z5 2016. 10. 19. 11:35
Törölt hozzászólás
#2935
imee01 2016. 10. 19. 09:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#2934
A tegnapi BÉT Akadémián Virág Ferenc említette, hogy nov. 29-én lesz Random konferencia.
X9Z5 2016. 10. 19. 07:34
Törölt hozzászólás
#2933
X9Z5 2016. 10. 19. 07:30
Törölt hozzászólás
#2932
qpec 2016. 10. 18. 11:19
#2931
Mindenkinek igaza van a maga szemszögéből,hiszen sajátosan kereskedik minden egyes spekuláns.A napi 500-1500k-s forgalom mellett ezeknek sztem semmi jelentősége nincs,megnézve a kötéslistákat.Abban ugyanis nem egy estben 1-5k a leggyakoribb egység.Ha valaki -mint itt fórumozó kedves társaik-100k-s csomagba szeretne kereskedni egy-egy alkalommal,annak érdekes lehet a 20-as könyv,de jobban járnánk,ha az 5-10-esben látnánk50-100,vagy nagyobb pakkokat.Sajnos még mindíg az ÁKK a nyerő befektetési irány,mert a bankok sem a tőzsdei kereskedés felé nyomják az ügyfeleket,az oktatás meg sehol sem tart apénzügyi kultúrát illetően.
Amíg a kormány nem kifejezett tőzsdebarát,ez nem fog változni.
A tavaszi nagy nekibuzdulás a tőzsdefejlesztésre is egy nagy kamu volt,néhány jól fizető haveri állás létrehozására.
Ha néhány megszállott nem lenne a hatiban,úgy járna az egész mint a Gabona szekciónem lenne mennyiségi kereskedés.
Ne sopánkodjunk,az évszázad rámegy a szemléletválltásra.Addíg is:
HS!!!
totoro
totoro 2016. 10. 18. 10:55
Előzmény: #2929  MetalHeart
#2930
Szép levezetés, meghajlok előtte ha neked ez bevált, bár ha vannak is előre definiált napi keretek (amiben én nem hiszek, de ez nem jelent semmit) valószínűtlennek érzem, hogy ott világítanak a nagy pakkok, hogy kijelöljék. De az érvelésed logikus, valami alapján jó belőni az aznapi kereskedést fejben, mindenki használ mankókat, TA-t egyebeket, és akár ez is lehet az.
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 18. 10:31
Előzmény: #2928  totoro
#2929
Pár éves dt/swing tapasztalattal:

"Már a 10-es könyv is felesleges, a 20 meg már vicc"
Bluek esetében 10-es mindenképpen kell, a 20 hab a tortán. 10-es esetében mindig többet mozog az árfolyam, mint amekkora tartományt mutat az 5-ös, azaz már a induláskor belátható, hogy kb. mekkora játéktér lesz. 10-es esetében a nagy pakkok vonzzák az árfolyamot, most jelen pillanatban pl. a Mol esetében tisztán látható volt hogy 17900/17950-ig tervezték felvinni, 18K és felett már nem is volt érdemi pakk.
"A komoly vevők beállnak a könyv elejére, nem a kilencedik szintre, pláne nem a tizenkilencedikre."
A komoly vevők eladók először is a napi tartomány felső és alsó keretét alkotják meg, majd ezen belül játszanak: vagy hirtelen indítják meg a mozgást nagy kereskedési ár "résekkel" és kész pakkokat megvéve, azaz többnyire nem láthatóan teszik be az ajánlatukat, vagy szoftver kereskedéssel pontoról pontra zabálják fel az ajánlatokat iceberg sorozatos alkalmazásával.

"Elenyésző lehet az az eset, amikor pénzben mérhető haszna egy trédernek a 10-es könyvből"
Azóta sokkal sikeresebb vagyok, mióta egyrészt alacsony kötésdíjjal dolgozom, másrészt pont a fenti infók miatt "lépéslőnyben" mozgok, de legalábbis nagyon hasznos és használható infókkal a birtokomban.

"sőt szerintem több a hátránya annak, hogy nagyobb helyet foglal a képernyőkön a felesleges infó, és elveszi a helyet a potenciális arra érdemesebbektől"
Erre találták ki a tabfüles nézet elrendezést. Tehát instrumentumok-, ajánlati könyv-, kötéslista-, árfolyamgrafikon- és ajánlatok/kötések tábla kell a megfelelő mezőkkel. Ez bőven elég, illetve eddig 4 papír fért ki egy oldalra (10-es könyv), most valszeg 2 tabfülesre rakom át (20-as könyv).

Mikor nem kell a 20-as könyv?
Béta piacon, hiszen ott árfolyamjegyzés megy, azaz ott bőven elég a 10-es, de akár az 5-ös is megfelel.
Kis papírok esetében, ahol egy ilyen mértékű elmozdulás már akár 5% feletti szintet mutat, ami nem gyakori előfordulású, de ugyanakkor figyelemfelkeltő lehet a jövőbeli napokra nézve egy-egy masszívabb pakk berakása.

A tévedés minden sorod, most újbóli elolvasás után talán kissé erős megfogalmazás, ezért korrigálom: lesznek olyanok, akik a 20-as könyvvel (még) sikeresebbek lesznek a kereskedésben.
totoro
totoro 2016. 10. 18. 09:54
Előzmény: #2927  MetalHeart
#2928
Miért is? Komolyan érdekel, évtizedes DT tapasztalattal a hátam mögött, néhány tízezer BÉT-es kötéssel még egyszer nem hiányzott a tízes könyv. Vagyis hazudok, az elején és is vizslattam a könyvet, talán az első évben :)

Nyitóban/záróban mégis minek kell a tízes könyv, amikor amúgy is látod az indikatív árat, és még az utolsó tizedmásodpercekben is pakolgathatják ki/be a tételeket?
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 18. 09:23
Előzmény: #2925  totoro
#2927
Totális tévedés minden sorod...
:D
imee01 2016. 10. 17. 13:56
Előzmény: #2925  totoro
#2926
Napközben, folyamatos kereskedésben tényleg felesleges, de pl. reggeli nyitó szakaszban simán lehet, hogy a 19. árszint fogja meghatározni a nyitóárat.
totoro
totoro 2016. 10. 17. 13:40
Előzmény: #2924  Hmmz
#2925
Már a 10-es könyv is felesleges, a 20 meg már vicc. A komoly vevők beállnak a könyv elejére, nem a kilencedik szintre, pláne nem a tizenkilencedikre. Elenyésző lehet az az eset, amikor pénzben mérhető haszna egy trédernek a 10-es könyvből, sőt szerintem több a hátránya annak, hogy nagyobb helyet foglal a képernyőkön a felesleges infó, és elveszi a helyet a potenciális arra érdemesebbektől. De ez csak az én vélemény :)
Hmmz
Hmmz 2016. 10. 17. 13:29
Előzmény: #2922  imee01
#2924
"Örömmel tudatjuk, hogy a Budapesti Értéktőzsde és Leányvállalatunk (RND Solution Zrt.) együttműködésének köszönhetően, 2016 október 17. napjától, 2016 december 31. napjáig a Budapesti Értéktőzsde legjobb 10 ajánlati árszintjére előfizető ügyfeleink, a legjobb 10 ársáv helyett, a legjobb 20-t kaphatják, a legjobb tíz ársáv előfizetési díjáért (3500 Ft/hó).
Reméljük, hogy a legjobb 20 mélységű ajánlati könyvet hasznosnak ítéli, kereskedése során hatékonyan tudja használni a valós idejű információt."
mmm
wels67 2016. 10. 14. 11:37
#2923
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e esetleg Uniper részvénye valakinek Randomos számlán és ha igen, tud-e kereskedni vele?
Nekem Béta piaci részvényként van nyilvántartva, de mivel a Bétán nem szerepel a kereskedhető részvények között 0 Ft-al szerepel a számlámon. :-(
Amikor telefonon érdeklődtem, azt mondták, hogy meg kell várnom míg elindul a kereskedés a Bétán a részvénnyel.
Az érdekes az, hogy volt egy olyan nap amikor az európai részvények között szerepelt, akkor tudtam is megbízást adni rá, nem teljesült, másnap már a Bétán volt nyilvántartva.
Előre is köszi!
imee01 2016. 10. 14. 08:48
#2922
Jövő kedden a BÉT Akadémia keretében tart előadást Virág Ferenc.
link
X9Z5 2016. 10. 09. 13:30
Törölt hozzászólás
#2921

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek