Topiknyitó: lektor 2009. 12. 22. 11:24

Zwack részvény  

Idén január 15-én volt osztalékelőleg-fizetés. Jövőre is így lesz?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 17:55
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
+ athn zárt
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 17:46
Előzmény: #18  buli
#19
"Ez eddig nemigazán volt így."
A 2001-es év után 750 ft-ot fizettek (ez a legrégibb elérhető adat), az utolsó válság előtti év, 2007 után 1100-at, ez azért igencsak tartotta a lépést az inflával. Nekem ez a hosszú táv.
(Megj. 98-at már válság-évnek veszem, mert a 4. naptári negyedévben realizálódik a profit durván fele.)

A jövedéki adó + Áfa kemény ütés volt, de egyszeri, és csak magyar piacot érintette.
Azt gondolom h idővel elenyészik a hatása, az emberek lassan megszokják h. ennyibe kerül, és kész - az olcsóbb márka is %-ban uannyit drágult. Utóbbi persze szubjektív, tehát gyenge érv.

Nyilván ha a "pricing power" részt nem fogadod el, akkor más modellel kell áraznod, és annak megfelelő fair ár jön ki, hogy milyen növekedést feltételezel. Extrém esetben, Telkóhoz hasonló 0%-os szituban pl. 9500 ft jönne ki, ha jól számolom.
buli 2010. 07. 01. 16:46
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
"azt várom h. hosszú távon kb. annyival tudja növelni az osztalékát, amennyi az infláció"

Ez eddig nemigazán volt így.
Sajnos az infláció tavaly is azért volt, mert az áfa 20%-ról 25%-ra változott és megnőtt a jövedéki adó mértéke is. Ez egyáltalán nem fog a Zwack eredményébe pozitívan beszámítani. Sőt ez inkább negatív, mert az árak emelkedése a fogyasztókat olcsóbb márkák vásárlása felé viszik el.
Szerintem ez a részvény erősen túlárazott. Kb. 14000 Ft körül lenne a nettó reális értéke.
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#17
Na innentől árazási modell kérdése.

Hosszútávon a telkó kb. tartja az eredményt és az oszit (NB. átmeneti csökkenés lehet a válságban, ami el is húzódhat), tehát fix kamatú kötvény módjára kell árazni, és akkor a mostani árához tartozó hozam az 10 éves államkötvény + 2-2,5%-nak felel meg, ami korrekt (én 65 ft-os osztalékkal számolok, amivel lehet vitatkozni).

Zwackban nem látom a fene nagy növekedési sztorit, de nem is feltétlenül kell. A Zwacknak márkaereje van, az Mtellel szemben kisebb az árverseny-kényszere, ezért magam részéről azt várom h. hosszú távon kb. annyival tudja növelni az osztalékát, amennyi az infláció (ha meg jobban, az legyen pozitív meglepi), így egyszerű matek, hogy változatlan hozamszint mellett az ára is ugyanígy nő.
Ergo a Zwack telejs hozama infláció + osztalék, utóbbi nálam is 5,2% (csak én 900/17000-ként számolom, ui. ennyi a papír felhalmozott osztalék és speki-hülyeség nélküli ára).
Na ennek viszont nem a fix, hanem az inflációkövető államkövény a benchmarkja, ami ifnla +3%-ot fizet.

Mindkét papírnak kb. 2-2,5% a prémiuma a benchmarkja felett, vagyis a saját kategóriájukban és egymáshoz képest is rendben van az áruk - a jelenlegi hozamszint mellett.
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 14:50
Törölt hozzászólás
#16
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 14:38
Előzmény: #14  ujonc
#15
Sztem ez az emelkedés csak az osztalék miatti felhúzás. Ami agyatlan dolog, de hát ilyenek vannak a piacon :D.

Érdemes megnézni a menedzsmentkommunikációt meg a kifizetési arányt (ehhez még sok hozzáértés se kell) - elég egyértelmű, h. 800-900 ft lett volna a megfelelő osztalék, de az 1000 tartása idén presztízskérdés volt.
Ha nem javul a környezet, jövőre is kb. ennyi lesz az eredmény, és borítékolható egy oszicsökkentés. Márpedig egyelő se itthon, se az európai piacokon nincs jele komolyabb fellendülésnek - Amerika még viszonylag jól áll, de ott meg nem jeleskedtek az értékesítésekkel eddig.

Mindezt hosszútávú Zwack befektetőként írom.
ujonc 2010. 07. 01. 12:46
Előzmény: #13  lektor
#14
Azért ez a papír nem semmi!
Az eredmény zuhan a részvény árfolyam menetel!
lektor 2010. 01. 09. 11:20
#13
Nekem feltűnt, h. 2009 nov. 26-án a forgalom tízszerese volt a szokásosnak, és dec. 2-án pedig 20-szorosa. Valószínűleg akkor döntöttek az osztalékfizetéskor, és aki tudott róla, bevásárolt. Októberben és novemberben végig 14500-15000 között tartózkodott, majd a dec. 2-i nagy forgalom óta szigorúan monoton növekvővé vált. Még akkor sem esett, ha a BUX csökkent (vagy alig).
ujonc 2009. 12. 24. 00:43
Előzmény: #11  lektor
#12
Áldott Karácsonyt!
lektor 2009. 12. 23. 09:16
Előzmény: #8  ujonc
#11
"Remélem nem vezetik ki és az unokáim is örülnek majd a nagyapjuk befektetésének!" :-)
-------
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok Mindenkinek a fórumon!
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 08:18
Előzmény: #8  ujonc
#10
Igen, valszleg a botrányok az okai a két cég jelentős osztalékhozambeli különbségeinek...
lektor 2009. 12. 22. 22:17
#9
Osztalékfizetés előtti nap (aug. 18-án) volt éves maximuma 15.495. Az elmúlt napokban többször is megdöntötte ezt az éves csúcsot (ma is: 16.300-zal). Ma csak növekvő árú forgalom volt.

Remélem, h. az égig növekszik.
ujonc 2009. 12. 22. 20:37
Előzmény: #7  mondoka
#8
Nem sokat!
M.-Telekommal viszont tele vagyok! A nagy része 588-ról van és fizetett már egy osztalékot. Azonban a két cég ég és föld. Az egyik tele van botrányokkal a másik meg az etalon.
Csak így tovább Zwack!
Remélem nem vezetik ki és az unokáim is örülnek majd a nagyapjuk befektetésének!
mondoka 2009. 12. 22. 18:08
Előzmény: #6  mondoka
#7
Jav.:
Grat! -akinek van.
Bár hogy hová nőhet az árfolyam az már nagyon érdekes. Jövőre mindenbizonnyal osztalékot csökkent majd 1100Ft-ról. Jön még egy jövedékiadó emelés is.
Bár az osztalékfizetés mint olyan és mint tény biztosra vehető.
6% osztalékhozammal még mindig versenyképes a sima nem akciós banki kamatokkal. A banki akció persze nagyon rövid és gyér mézesmadzag.
No de mit lehet akkor mondani egy 10% osztalékhozamú bár kevésbé patinás M.telekomra?
mondoka 2009. 12. 22. 18:07
Előzmény: #5  ujonc
#6
Grat! -akinek van.
Bár hogy hová nőhet az árfolyam az már nagyon érdekes. Jövőre mindenbizonnyal osztalékot csökkent majd 1100Ft-ról. Jön még egy osztalékemelés is.
Bár az osztalékfizetés mint olyan és mint tény biztosra vehető.
6% osztalékhozammal még mindig versenyképes a sima nem akciós banki kamatokkal. A banki akció persze nagyon rövid és gyér mézesmadzag.
No de mit lehet akkor mondani egy 10% osztalékhozamú bár kevésbé patinás M.telekomra?
ujonc 2009. 12. 22. 17:38
Előzmény: #1  lektor
#5
Egyébként én sem gondolom. Csökken a bevétel, recesszió van, ilyenkor inkább tartalékolnak szerintem.
ujonc 2009. 12. 22. 17:36
Előzmény: #3  mondoka
#4
Az agyamat eldobom ettől a papírtól!
Bánom, hogy tervemmel ellentétben cselekedtem, amikor nem vettem meg az általam tervezett pakkot.
A topikja olyan mélyen van, hogy újat csináltatok, az árfolyama meg csak növekszik! Na mindegy ez van.
Örülök annak a pár darabnak ami van. :- )
mondoka 2009. 12. 22. 11:29
Előzmény: #1  lektor
#3
Nem hiszem...
De mintha ezt árazná : )
lektor 2009. 12. 22. 11:27
Előzmény: #1  lektor
#2
Az augusztusi osztalékfizetést követően leesett, de szeptember óta monoton emelkedik. Az utóbbi héten egyre meredekebben.

Topik gazda

lektor
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek