Topikgazda: exley 2009. 04. 16. 16:14

Kiszivárgott Bajnai prezentációja: komoly megszorítások jönnek 2010-ben  

Ugrás a cikkhez
Az új kormánynak a gazdasági világválság ördögi körének (lassú növekedés, bizalomhiány, egyensúlytalanság) minden elemét támadni kell, ennek során egyszerre van szükség az államadósság pálya gyors kiigazítására, a gazdaság potenciális növekedésének...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=113553
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hill 2009. 04. 21. 09:31
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#80
1) O. V. nem szent a számomra. Sőt odáig megyek, hogy a Fideszben sok alkalmasabb személyt is eltudok képzelni a pártvezetésére. O.V: sokat hibázott, de mindmáig jobb az összes Mszp-s elvtársnál.
2) Miért , mit engedtek meg a melósnak? Nehogy azt sugalld már nekem, hogy a melósok privatizáltak szarért h.....t. Az állami vagyon a tulajdoncsere óta is nyomon követhető. Hiába volt több szándékos tulajdonosváltás is azóta, aki ismeri a dörgést gyorsan kirakja a puzzle-t. Persze minden esetet már valóban nem is lehet , nem is kell kivizsgálni--- de ordító helyzeteket miért ne?? Végülis eltünt ám ittenség több mint 10 000 milliárd FT állami vagyon. ÁÁÁÁÁ ne vizsgáljuk, mondják mindig a komcsik-----a múlttal nem érdemes foglalkozni. Nekik a múlt O. V. szidalmazásáig terjed.
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 09:24
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
megszoksz, vagy megszöksz :D kb ennyi
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 09:00
Előzmény: #77  pampa
#78
Milye lehetőség van?
pampa 2009. 04. 21. 08:49
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Ők hiányoznak a választékból.
A lehetőségek közül?
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 08:40
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Én inkább Dáriuszra szavaznék :) ő valamit jól csinált, mer k..va sok píze vót :D
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 08:38
Előzmény: #74  pampa
#75
Dagobert bácsi a nyerő! :-)
pampa 2009. 04. 21. 08:20
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
És kinek örülnél?

Mert nagyvonalakban ismert a választék.
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 08:12
Előzmény: #68  hill
#73
Szia Hill!

Csak azért,hogy ne maradj kétségek között:
- tudom,hogy O.V. egy szent vagy valami hasonló számodra,de ettől még én nem nézem semmibe
- ez a befőtt dolog csak azt mutatja,hogy fogalmad sincs mit "engedtek meg a melósnak"!

- Gy.F. a múlt
- Bajnai a jelen
- O.V. lehet a jövő (bár ennek nem örülnék!, és még sok víz fog lefolyni a Dunán addíg....)

exley 2009. 04. 20. 21:59
Előzmény: #70  Laci70
#72
Az az eber annyira naiv és tapasztalatlan, hogy simán besétált az Orbán "szájába, a fogai kőzé". Én ettöl tartok.
Gyurcsány, jól tartootta rajta a "zablát."
Suhmannak mi baja volt a fletóval, mai napig nem értem.
Kiengedi az Orbán" szellemt a Bajnai a palackól, akkor Magyarországnak örökre befellegzett.
Nem vagyok szoci, nem is voltam, kissé balos.
Phylaxa 2009. 04. 20. 17:13
Előzmény: #70  Laci70
#71
Szerintem feleslegesen félsz....az ég világon semmi nem fog történni....csak az emberek megnyugszanak, hogy végre megint választhattak. Jönnek majd papíron a jobbnál jobb számok...kezd majd minden a helyére kerülni. Egyetlen egy dolog nem fog változni. Továbbra sem lesz vásárlóerő. Ugyanis a jövedelmek a kifizetésekhez képest nem fognak javulni. Viszont most a "beindult a hajó" fog a csapból is folyni a "pannon puma" és a " dübörög a gazdaság" helyett. Ezek a szociális boltok a jó irány. Végre valaki észrevette, hogy a termelő nem tudja eladni a vásárló pedig nem tudja megvenni az árut. 2009.
Laci70 2009. 04. 20. 16:57
Előzmény: #68  hill
#70
Igen ÉN félek :(

Csak a rend kedvéért:
1. Nem vagyok emeszpés.
2. Semmilyen funkciót nem töltöttem be és semmilyen tevékenységet nem végeztem a kiszben.
3. Nem vagyok gazdag, de szeretnék azzá válni és ebben ne korlátozzanak.
4. Gazdasági nézeteim jobboldaliak, társadalmi nézetem liberális demokrata.

Nagyon rossz érzéseim vannak, amikor látom a szónoklatait. Ahogy lejjeb írtam már: link
Na ezért félek.
szivacs
szivacs 2009. 04. 20. 16:37
Előzmény: #68  hill
#69
Egy francia mezőgazdasági szakember hallgatva egy jobboldali és egy baloldali érzelmű parasztszövetség vitáját, így kiáltott fel: mit számít, hogy bal- vagy jobb-oldali parasztok vagytok-e? Hiszen hamarosan egyáltalán nem lesztek!
hill 2009. 04. 20. 16:14
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
És jön a balos mellébeszélés! "mindenkinek börtönben a helye" "nagyüzemi bv. intézet"+++ az elmaradhatatlan "O.V." Kibeszélt mindenkiről??? Ja igen --megengedtétek , hogy a melós naponta hazavigyen egy befőttet a konzervgyárból,,, mert úgy terveztétek a végén a gyár úgyis a tiétek lesz..sőt a körülötte levő 2000hektár föld is. Ebben az esetben szinte tényleg mindenki lopott. Bár matematikailag a két tétel nagyon nem egyezik, nem konvergál a gyurcsi szerint. De beszéljünk inább gyurcsi igazán áldásos, általad is agyondícsért (agy??:) ) munkásságáról, az mégis nem rég volt . Miért már megint Viktor?? Tán féltek tőle??
Törölt felhasználó 2009. 04. 20. 15:55
Előzmény: #65  hill
#67
Hill!
Nagyszerű!
Mostmár tudom, hogy mindenkinek börtönben a helye!
Nem akarsz betársulni egy nagyüzemi bv. intézet alapításba?
Az évszázad üzletze lehetne!
O.V. kaphat protekciós elhelyezést. (nehogy azt mond,hogy nem akarok a kedvedbe járni!)
Törölt felhasználó 2009. 04. 20. 15:42
Előzmény: #65  hill
#66
jóó, arra lennék kíváncsi, hogy mennyit keresett a MÁV vezér2001-ben??? 130 vagy 150 ezret????
hill 2009. 04. 20. 15:32
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
"nem zeti vagyont vitte mindenlki, aki a "rendszerváltozáskor" a hatalom közelében volt ill. került! Senki sem volt szégyenlős!
De jelen körülmények között nem erről kellene diskurálni" Ti szociálisan nagyon érzékeny emberek a 13. nyugdíjról akartok beszélni.?? Eszméletlen ez a baloldali duma, ha már ellopták akkor úgysem lehet mit csinálni, dolgoznotok kell többet , hogy rendbetehessük amit elloptunk. Igenis beszélni sőt nyomozni kellene az ellopott nemzetivagyon ügyében. Kb mindenki tudja kik vitték el, ezért van a rendőrségnek is szelektív szemellenző felszerelve. Ők azokat védik akik a tolvajok, tehát dolgozzatok emberek. Az véletlenül nem törvényes lopás, hogy egy MÁV vezér a prémiummal kb havi 6millát visz haza??? nagy kegyesen ebből elvennének 15%-t ,DE KÖNYÖRGÖM MÉG ÍGY IS ELLOP TŐLÜNK HAVI SZINTEN TÖBB MINT 5 MILLÁT. Erre mondja jogosan Orbán V. --- teljes átalakításra , mélyreható reformokra van szükség.
Phylaxa 2009. 04. 20. 15:04
Előzmény: #62  szivacs
#64
Nem is akarták kifizetni. Az elgondolás a GDP növekedésén alapszik. Folyamatosan bővülő GDP-nél újabb és újabb kölcsönöket vesznek fel és annak egy bizonyos %-hoz állítják be. Pontosabban szeretnék beállítani. Ezért is különösen nagy probléma nekünk a GDP csökkenés. Az oroszok a 900 mrd forintos adósságuk fejében megcsinálták volna a 4. metrót. Helyette eladták az adósságot 160mrd forintért haveroknak. Szerinted mikor fognak és kik valami értelmeset is csinálni?
Törölt felhasználó 2009. 04. 20. 15:03
Előzmény: #62  szivacs
#63
Szia Szivacs!

Mondasz még új dolgokat!
Éveken kersztül mást sem hallottam, mint hogy az átkosban felvett hitelekkel tették tönkre az országot!
(Fekete János volt a kikiáltott főbűnös, Sólyom kézfogásra utalnék!!)
Azóta eltűnt nem zeti vagyont vitte mindenlki, aki a "rendszerváltozáskor" a hatalom közelében volt ill. került! Senki sem volt szégyenlős!
De jelen körülmények között nem erről kellene diskurálni,hanem,hogy ki és miből fogja visszafizetni....

Erre nézve van valami tipped?
szivacs
szivacs 2009. 04. 20. 14:50
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
A pontos számokról lehet vitatkozni, de a lényegen nem: az ún. "rendszerváltáskor" a nemzeti vagyon kb. 20%-a volt az államadósság. Azóta eltűnt a nemzeti vagyon legalább 80%-a (van aki szerint már 90%) de az államadósságot nem fizették ki belőle, hanem az legalább megötszöröződött! Kihez került a különbözet? Írjon be ide aki kapott belőle! Nem "túlfogyasztás" volt itt, hanem túlfizetés kifelé.
Törölt felhasználó 2009. 04. 20. 14:35
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#61
Szia Barbapapa!

Azt látom,hogy nem értesz egyet dolgokkal.
Ez idáig randben is van!
Nagyon kíváncsivá tettél: mit is kellene csinálni,mert:
- az állami,termelő vállalatok már rég a múlté
- a vállalokozások a piacra termelnek (már ha kell a termék)
- ki fizetné vissza kölcsönöket, ha nem a magyar lakóság? (már akinek legális jövedelme van!)
Az ország normális,de adós! Méghozzá nem kicsit!

Topik gazda

exley
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek