Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 10. 08:43

Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember  

Ugrás a cikkhez
Mintegy 70-80 ezer fõ tüntetett ma azért, hogy Áder János államfõ ne írja alá a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítást. A Magyar Nemzet információi szerint azonban hiába: Áder - amilyen késõn csak lehet - aláírja a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2017. 04. 13. 15:23
Előzmény: #159  gambadoro
#160
bár lenne legalább 300 az euró többet nem is érdekelne ez az egész:) lesz annyi vajon?
gambadoro 2017. 04. 13. 15:22
Előzmény: #151  upgrayeddAKS
#159
most éppen a gazdasági sajtó ajnározza egészen addig, amíg ez az érdek abban a pillanatban, ahogy ez változik, és megunják orbánt két nap alatt összedöntik az egészet megjelenik 4 cikk a "szakértő" nyugati sajtóban, hogy nem is annyi a hiány nem is annyi az infla és nem is annyi a növekedés és passz fundásan nincs semmi támasz ami megfogja
ts3 2017. 04. 13. 15:22
Előzmény: #152  Dehogynincs
#158
Marha sok ész kell ahhoz, olyan kérdést tegyen fel piktor, hogy ne kelljen fizetnia népnek 300 ft-os vizitdíjat. Fogadjunk, hogy ha gyurcsány népszavazát rendezne az áfa csökkentésről, akkor az is sikeres lenne.
salve 2017. 04. 13. 15:22
Előzmény: #147  peter_s
#157
persze szélsősége mindig van mindenhol. de azért az mégiscsak röhejes, amikor "a demokratkius" ellenzék nem határolódik el a saját ultráitól! a fidesszel meg ajobbikkal szemben mindig elhangzottak mindenkor az oylan kitételek hogy "hatáolódjanak el x-től meg z-től, " meg micsoda hisztikampány volt pl. akkor is amikor egy fideszes képviselő megverte a feleségét a vak komondor vagy miylen ügyben, heteken-hónapokon át ment a hecckampány hogy "tessék, iylen egy fideszes h. veri feleségét fúj fúj fúj", - miközben egyből kizárták a pártfrakcióból meg azt hiszem a pártból is - de bezzeg most az el van nézve amikor alpári módon gyalázzák Ádert és fellógatással, levadászással, bötönnel stb. fenygetnek a "naagy, tisztakezű, fehérmúltú demokraták"!
gambadoro 2017. 04. 13. 15:20
Előzmény: #152  Dehogynincs
#156
a magyar árérzékeny a 2 ft netadó is remekül mutatja az h kitáncol, nem szakértelem, hanem gerinctelenség: főleg azért, ahogyan előtte kommunikáltak akkor lenne szakértelem, ha azt mondták volna: megkérdezzük az embereket egyszóval, orbán és gyurcsány egy kutya, gyurcsány annyival jobb, hogy egyszer őszinte volt illetve az mszp nem rendezett ekkora lopást
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 15:18
Előzmény: #153  upgrayeddAKS
#155
fiskális... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 15:17
Előzmény: #152  Dehogynincs
#154
Persze, mert ellenzékből könnyű pofázni. Ahhoz sok ész nem kell, hogy a sok zombit bevadítsa valami ellen. Rombolni mindig is könnyű volt, építeni meg nehéz. Építeni nem tud a kis nyomoronc...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 15:15
Előzmény: #145  Dehogynincs
#153
Szerintem ennél a mindenkivel háborúzós sz..rnál semmi "komolyan vehető" sem lehet ártalmasabb... max. az, ha a szocik dilettáns fikális politikáját ötvözik a fidesz demagóg, árokásós sz..jaival. (A "komolyan nem vehető" cuccokkal most nem foglalkoznék...)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 15:14
Előzmény: #149  gambadoro
#152
Adalék Orbán ellenzéki tehetségéhez. Ellenzékből vitte végig a vizitdíjas népszavazást úgy, hogy az még a mostani szigorúbb népszavazási törvények esetén is érvényes lenne. Kormányon viszont még a kvótanépszavazással sem sikerült megugrania az 50%-os érvényességi küszöböt. Gyurcsány nem fogta föl a vizitdíjas népszavazás jelentőségét, csak akkor, amikor szétesett alatta a koalíció. Gyurcsánynak még annyi esze sem volt, hogy látványosan megfutamodjon a népakarat elől, ahogy azt Orbán doktor tette a netadó, a boltzár és az olimpia esetén.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 15:12
Előzmény: #132  BudFox
#151
Érdemi reakció helyett terelés... ez megy csak neked? Pedig az MFB-hitelek "kivétele" az ÁHT-ból az az olcsó trükk, ami mellett már az EU sem megy el szó nélkül, pedig ők a görögök trükkjeit sem vették észre időben.
andare 2017. 04. 13. 15:10
Törölt hozzászólás
#150
gambadoro 2017. 04. 13. 15:07
Előzmény: #145  Dehogynincs
#149
az utolsó értelmes kormánya bajnai volt sajnos ez is sokat elmond az egyetlen értelmes beszéd gyurcsányé volt,más kérdés, hogy azonnal le kellett volna mondania én nem látom orbán tehetségét egy szónok nem több amúgy pedig a genetika nagy úr, lehet ezt szépíteni, de így van ismétlem: gyurcsánytól senki nem várt semmit nemzeti fronton orbántól mindent és ez lett belőle ezért mondom, hogy mindenkinél kártékonyabb a fidesz csak és kizárólag azért nem bukott meg eddig, mert a nemzetközi gazdasági helyzet hihetetlen módon kedvezett nekünk de ez nem tart már sokáig
ts3 2017. 04. 13. 15:01
Előzmény: #146  Dehogynincs
#148
Hát persze. :)) Biztos, hogy mást láttunk, mivel én úgy láttam, hogy a provokátorok szaladtak a fidesz tömeg felé, a rendőrök meg utánuk.
peter_s 2017. 04. 13. 14:57
Előzmény: #134  salve
#147
Ez mindegyik oldalon megvan kedves salve. Bayer Zsolt is kimutatta a foga fehérjét a napokban, illetve emlékszem még olyan eseményre is, amikor a fideszes választási eredményváró rendezvényen zúgott a "Gyurcsány Feri dögölj meg". Nincs ezzel semmi gond, mert vannak ilyen emberek és a tömegben azért hajlamosak sokan elragadtatni magukat de ne viselkedjünk már úgy, mintha a fidesz környékén mindenki szent ember lenne, aki meg nem fideszes az meg sorosbérenc, gyűlöletkeltő, uszító, pilóta meg nem tudom én, hogy micsoda.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 14:56
Előzmény: #144  ts3
#146
Más történetet láttunk. A provokátorokat a kormány alá tartozó rendőrség kergette a Parlamenttől abba a nagygyűlésbe, amelyiket védenie kellett volna. A nagygyűlés befejezése utáni percekben a rendőrség szakszerűen oszlatni kezdte azt a tömeget, amelyik magától is oszlott és az addigi nagygyűléseken soha nem gyújtogatott.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 14:53
Előzmény: #143  gambadoro
#145
Szerintem a Gyurcsány rezsim kártékonyabb volt az Orbán rezsimnél, bár most úgy látom, hogy az Orbán rezsimben van még egy négyéves ciklus, ahol újabb és újabb mélységeket hódithat meg. Azt is vedd figyelembe, hogy Gyurcsánynak oroszlánrésze van abban, hogy Orbán doktor kétharmadhoz juthatott! Orbán ellenzékben is "tehetséges" vezetőnek bizonyult, a maga módján. Gyurcsány viszont sem kormányon, sem ellenzékben nem alkotott értékelhetőt.
ts3 2017. 04. 13. 14:50
Előzmény: #141  Dehogynincs
#144
Most már csak a lényeget kellene tisztázni, hogy a provokátorokat ki küldte a rendőrökre? Gyurcsány vagy orbán? Ha nincs gyújtogatás, akkor nincs oszlatás sem.
gambadoro 2017. 04. 13. 14:46
Előzmény: #141  Dehogynincs
#143
ember mit akarsz gyurcsánnyal fóbiád van? tudod, az a nagy különbség, hogy a fidesz istencsaládhazát HAZUDOTT lucifertől senki sem várja el h leszedje krisztust a keresztről, ha értesz ezért minden idők legmocskosabb rezsimje ez
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 14:45
Előzmény: #136  salve
#142
"nálatok"? Szeretek arról beszélgetni, amit értek is. Ki az a nálatok? Itt a fórumon falkákat látok, akik szilárdan ingadoznak kedvenc pártjaik pillanatnyi direktíváinak megfelelően. Ezzel szemben nekem elegem van a mostani politikai kasztból/csőcselékből, amelyik a parlamentben nyomogatja a gombokat nagy szakértelemmel. Megszavaz mindent és az ellenkezőjét is, legyen szó netadóról, boltzárról vagy olimpiáról.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 14:38
Előzmény: #139  gambadoro
#141
56 eszméinek elárulásában a Gyurcsány rezsim is jeleskedett. Gondolj csak az ötvenedik évfordulóra! De a fideszt sem zavarja különösebben, hogy a kormány alá tartozó rendőrség rárontott a nagygyűlésére összetrombitált híveíre. Véresre vert emberek vannak (köztük fideszes képviselő is), kilőtt szem van - felelősök nincsenek.
gambadoro 2017. 04. 13. 14:35
Előzmény: #138  Dehogynincs
#140
mintha nem tudnád, hogy kell baksis a kutyáknak az eu pénzek után mit érdekli ezeket holmi energiaszabályozás napelem, szélerőmű olyan mértékben fejlődik, nő a hatásfoka, hogy már sok helyen túltermelnek na, nem finnországban, amivel a moszkoviták példálóznak egyelőre baszki afrikában akarnak atomerőművet hihetetlen komolyan a kretén madárgyilkos lopott phd-s vízfejűvel
gambadoro 2017. 04. 13. 14:32
Előzmény: #124  salve
#139
ezt nem tudjuk azt viszont igen, hogy te egy moszkovitakiszespárttitkár rezsim seggnyalója, netán alkotóeleme vagy ez pedig mindent elmond rólad ennél retkesebb rendszer soha nem volt magyarországon gerinctelen, hazug, álszent féreg banda igazi moszkovita style bemocskolják mindazt, ami még valahogy összetartotta az országot, 56 eszméjét, 48 eszméjét, az európához tartozás eszméjét a moszkovita hazaárulók
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 14:30
Előzmény: #137  salve
#138
A kvótanépszavazás a fidesz saját törvényei szerint érvénytelen volt. A hatalom bevezette rá a "politikailag érvényes" fogalmát. Az illiberális Kádár-rendszer is biztosan hozta 1985-ig a 99%-ot a választásokon, pedig 1985-ben már a népfront két jelöltje közül lehetett választani az addig szokásos egy szem jelölt helyett. A Kádár-rezsimnek is volt valamiféle felhatalmazása értelmetlen és gigantikus beruházásokra. A nagymarosi erőmű építéséről csak az utcai tüntetések hatására tett le és az erőmű kérdése igen erős szöget ütött a rendszer koporsójába. Orbán doktor tudja, hogy Paks2 foglalkoztatja az embereket és mindent meg is tett azért, hogy a rezsimje elkaszálja a népszavazási kérdéseket és a nemzeti konzultáción se lehessen róla véleményt mondani.
salve 2017. 04. 13. 14:15
Előzmény: #135  Dehogynincs
#137
paks2-ről szavazás: szerintem leírtuk már itt párszor és páran: miért nem álltak oda a ballib szimpatizánsok 2006-07-08-ban azon tüntetők mellé (pedig ők nem kevesen voltak), akik előrehozott választást követeltek? mert ha odaálltak volna, akkor 2010-ben nincs fideszes 2/3, ok?! - de nem álltak oda, hiszen inkább a langyosban-tovább-lopást választották még 2010ig!! és most lehet ilyeneket írogatni mint az előbb tetted, csak bocsi, már késő! orbán élt a lehetőséggel és felépített egy új rendszert - és hoppá!, még úgy tudjuk, jelenleg is ő nyerne a közvéleméynkutatások szerint! mit lehet erre mondani? szerintem kb. azt hogy sokan vagytok 80 ezren, de lehet hogy talán nem vagytok még elegen? ja, és csak összevetés gyanánt: ugye most a Ceu tüntetéseken egyértelműen olyan hangok is megszólaltak h. aki most tüntet, az értelem szerűen tüntet, tüntessen majd a migránsok mellett is, lent a határon, erre bizonyítékok vannak. és még mit hallunk még tőletek? azt, hogy "olyan tiltakozás van most, (80 ezres tömeg), amit a kormány már nem hagyhat figyelmen kívül!!" ehhez kéepst volt egy népszavazás októberben a migránskvótáról, amely szsvazáson 98%-a a szsvazóknak azt x-elte be, hogy nem kér a migránskvótából semmilyen szinten - és "csak" 3,5 millió ember szsvazott így - ÉS mit is mondott akkor az ellenzék akkor, azután a népszsvazás után? azt, hogy "áá, ez érvénytelen, ezt nem kell figyelembe venni!" (mármint 3,5 millió ember véleményét)!! és ugyanazek a képmutatók most a 80 ezres tömegre viszont már azt mondják amit te is, hogy "olyan tiltakozás van most, amit a kormány már nem hagyhat figyelmen kívül!!" hűűű, aztaa!!!.., én nagyon megijedtem most akkor, hogy mi lesz?!
salve 2017. 04. 13. 13:51
Előzmény: #133  Dehogynincs
#136
nincs ezzel semmi gond. a gond azzal van (a te szempontodból), hogy értsd meg, szintén elfogultsági alapon a másik oldalon - nálatok sokkal többen, ha hihetünk a közvéleménykutatásoknak - meg pontosan fordítva látják, mint te! náluk szó sincs semmiféle utolsó cseppről, bármily hihetetlen is neked! erre persze most az lesz majd gondolom a válaszod hogy "a birka kádár népe iylen me olyan buta, stb." de én erre azt mondom: a népet nem lehet leváltani, ez mindig is így volt és marad is; ha tartósan nem oylan eredményt hoz a választás (úgy értem több cikluson át) mint amilyet te szeretnél akkor el kell gondolkodnod (nekem is, mindenkinek aki szokott zsvazni!), hogy esetleg nem benned van a hiba, nem lehet te látsz rosszul (vagy érzékelsz) vmit, és azért vagy kisebbségben a szavazatoddal már megint (2010, 2014)?? a manyup ügy pedig meg lett itt már vitatva ezrszer és nem tudjátok elengedni ezt a kifacsart mantrát, ami szerintem már szóra sem érdemes.. maradjunk annyiban: azt a manyup rendszert siratjátok ami soha sehol azelőtt és azóta sem(!!) működik ugynazaon formában sem Európában sem máshol, ez pedig önmagáért beszél! nemsokkal utánunk a lengyelek is megszünteték, persze biztos azért, mert "hihetetlenül jó rendszer volt, hát perszeeee!!!" tudod olyan volt ez manyup rendszer csak h. egy jó pldát hozzak rá, mint a mai ballib ellenzék eddig egyetlen (azt hiszem a Párbeszéd nevű pártocska terjesztette elő), "eredeti", "forradalmian, hihetetlenülszuperjó, programalkotó" felvetése: az alapjövedelem bevezetése! amire ő maga fennsége, a legesleges-LEGNAGYOBB magyar közgazdász, Bokros Lajos (tudod ő az aki azt állítja hogy a panamai egyetemen doktorált, csak éppen kiderült hogy őt ott nem ismerik, nem is halottak róla amíg meg nem kereste őket ez ügyben egy magyar újságíró), szóval maga Bokros doktor mondta azt az alapjövedelemre a Klubrádióban, hogy "úgy marhaság és irreális az egész, ahogy van!"....
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 13:35
Előzmény: #134  salve
#135
Forradalmi helyzet akkor alakul ki, amikor az uralkodó politikai kaszt már nem tud a régi módon kormányozni, az elnyomottak pedig már nem akarnak a régi módon élni. Most is ugyanolyan jól festenek a törvényeink papíron, mint a Kádár-rendszerben, mégis a hatalom, a Választási Iroda és kigyúrt kopaszok szabják meg, miről milyen véleményünk lehet. Szavazni akarok Paks2-ről! Szerinted jogom van-e ehhez vagy utcára kell mennem, hogy élhessek ezzel a jogommal?
salve 2017. 04. 13. 13:26
Előzmény: #129  Dehogynincs
#134
és még vmi: az h. legyen-e halálbüntetés az egy dolog, lehet róla mindenféle vitákat folytatni. de az amit ezek a Ceus tüntetők napok óta bemutatnak (a tömeg egy része), az nyílt uszítás, gyűlöletkeltés, szélsőséges megnyilvánulás!
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 13:21
Előzmény: #131  salve
#133
Ez a törvény az utolsó csepp a pohárban. Engem hét éve erősen meglepett, hogy Kádár népét (hárommillió pénztártagból kétmillió kilencszázezret) meg lehetett félemlíteni és ki lehetett fosztani. Aztán beletörődtem ebbe a ténybe. Azt sem láttam előre, hogy a gazdaságilag jelentéktelen netadó viszi utcára a tömegeket. A legtöbb hasonlat sántít, de a tény attól még tény marad: Őszöd után Gyurcsány ellen tüntettek, a netadó óta meg az Orbán rezsim ellen. Most én nem tüntettem, de az olimpiai népszavazási ívet én is aláírtam: névvel, lakcímmel. Paks2-ről is szavazni akarok!
BudFox
BudFox 2017. 04. 13. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#132
Ez is te vagy Pénznyelő ? :-) de még hány nickneved fut egyáltalán itt a fórumon ?
salve 2017. 04. 13. 13:12
Előzmény: #129  Dehogynincs
#131
elvileg igazad lehetne, értelek is de 2006-ban más volt a helyzet, az analógiád tehát nem jó. akkor az lepleződött le, hogy hazugságokkal, nem valós költségvetési stb. adatokkal tévesztette meg a kormány a választókat, megnyerte a választást, majd öszödn beismerték a hazugságot. jellemző, hogy az zárt körben történt és hónapok múlva szivárgott csak ki, addig a népkéviseletre felsküdött(!!!) szoci képvislők erről kőkeményen kussoltak(!!!), míg egyszer csak nyilvánosságra nem került a beszég, és akkor persze hogy kiborult a bili az utcán! és azon tömeg szélsőségeseivel egyetlen fideszes vezető sem vállalt soha semmilyen szolidaritást! most viszont nem iylen helyzet van. most van még 1 év a választásig és van egy törvény, ami az ellenzéknek meg a ceu-soknak nem tetszik. és minden ellenzéki párt rácsatlakozott már, de egytől sem hallottuk még h. elhatárolódott volna az alább idézett fasisztoid dumáktól, amiket "hihetetleneül művelt, szueprintelligens, Ceu-s és egyéb egyetemisták alkotta tömeg" megengedett eddig magának! Nagybarna troll aki itt írkál, még büszke is rájuk - ami önmagáért beszél!
salve 2017. 04. 13. 13:03
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
ne osztogasd a neved
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 12:59
Előzmény: #122  salve
#129
Mi bajod a halálbüntetéssel? Orbán doktor is megfontolandónak tartotta a kérdést. Mindaddig, amíg Brüsszel rá nem szólt. Az Orbán-rezsim elég sok társadalmi csoportot megsértett. Kifosztott hárommillió pénztártagot. A vasárnapi boltzár kapcsán pedig élő embereken kísérletezett és elő akarta írni nekik, milyen életmódot folytassanak. Szerintem a hatalomnak nincs joga lopni, nincs joga görénykedni. Módja viszont van rá. Ha megteszi, akkor viszont süljön szembe a következményekkel is. A Gyurcsány-kormány ellen is teljesen jogos volt a tömegek elemi felháborodása. És abban a tömegben is elhangzottak hasonló mondatok. Az egyközpontú fideszben nincs visszacsatolás. Egy mameluk nem kockáztat. Ha a parlamentben olyan képviselők ülnek és nyomogatnak gombot, akik mindent és mindennek az ellenkezőjét képesek megszavazni, akkor nincs abban semmi meglepő, hogy az indulatok az utcán szabadulnak el.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 12:37
Előzmény: #113  SREd
#128
Hozok egy olimpiás analógiát, hogy megértsd, mert paks2 még nem tart itt. Az olimpia rendezése mellett is lehet hozni érveket, de negyedmillióan aláírtuk a népszavazási ívet és a hatalom meglepően gyorsan megfutamodott. Paks2 mellett is lehet érvelni, de te alattvalóként viselkedsz. Visszaböfögöd a hatalom érveit és elzárkózol attól, hogy a nép döntsön a politikusok helyett. Ha a hatalom a napenergiában vagy a szénerőművekben látná a jövőt, akkor amellett érvelnél és az atompártiak lennének libsik (érv egyáltalán a címkézés?). Azt tudjuk, hogy a kormány felfogásába beleillik, hogy a hatalomnak mindig igaza van, de ehhez olyanok is kellenek, mint te. Akik nem fogadják el, hogy más nézőpontból más igazság is lehet és nem is értik, hogy a népszavazás nem arról szól, hogy a hatalom letolhassa a nép torkán a saját oroszbarát érdekeit. Neked mi volt a véleményed az olimpia rendezéséről és mi most? Mi a véleményed a vasárnapi boltzárról? Rosszindulatú lennék, ha azt feltételezem, hogy mindössze annyi, hogy az olimpia rendezése is jó, az olimpia lemondása is jó, a vasárnapi boltzár is jó a vasárnapi nyitvatartás is jó, csak a fidesz tevékenykedhessen és boldogíthassa a népet? Vagy a szálhoz visszakanyarodva: a CEU ellehetetlenítése is jó, meg az is jó hogy van kiskapu a további működéséhez?
andare 2017. 04. 13. 12:27
Törölt hozzászólás
#127
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 12:26
Előzmény: #125  salve
#126
troll!
salve 2017. 04. 13. 12:25
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
ez aztán az "érvelés" :-) tehát büszke vagy magatokra, értem! és még mindig "gratulálok", mert ennél már tényleg nem kerülhettek lejjebb.....
salve 2017. 04. 13. 12:23
Előzmény: #122  salve
#124
a linkhez fűzött legjobb komment a 24.hu-ról: "Ez a tetkós, csimbókos, retkes fejű előember vajon melyik egyetemre jár? Esetleg milyen civileket képvisel? Vagy a tűcseréért tüntet? Névtáblája már van." link
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 12:16
Előzmény: #122  salve
#123
salve 2017. 04. 13. 12:14
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#122
aha.. és hihetelenül "kultúráltak", ezt el kell ismerni! olyasmiket hallhattunk tőlük az utóbbi napokban a kormáynoldalnak meg a nem ellenzéki média képvieslőinek címezve (utóbbiakat tettlegesen is fyengetve, inzultálva), hogy "lógni fogtok, égni fog az egész város, stb.", „Háborús bűnös az a nőgyógyász, aki Ádert kirángatta az anyjából”. (Horváth László Béla) „Le lesztek vadászva az összes hazaáruló, orbáncsicska náci patkánnyal együtt! Senki nem ússza meg!” (Horváth Alex) „Dögöljön meg az összes áruló, aki elnyomást gyakorol ránk (sic!), és tönkre teszi ezt a csodaszép országot, mind takarodjon! Lógjon!” (Balázsné Pásztor Katalin) És van még ezrével ilyen. Erről szól a műbalhé, a kovácsolt gyűlölet, a múlt vasárnapi tüntetésen osztogatott szórólap, miszerint „ha a CEU-val vagy, akkor a migránsokkal vagy”, és gyere a határra április 15-én tüntetni a „menekültekért”, „nemzetközi tüntetés lesz”, „lehet majd busszal is jönni Budapestről”nekimennek a rendőröknek, dobálják, lökdösik őket, és a legnagyobb atrocitás, ami éri őket, annyi, hogy a Parlament előtt egy rendőr, akinek egy részeg proli nekimegy, annyit mond: Hölgyem, kivenné a hátsóját az ölemből, nekem ez rém kellemetlen. Igen, szánalmas ez az egész, de nem véletlen! A cél a kormány megbuktatása..a rendőrség békésen, mosolyogva kísérgeti őket egyik helyről a másikra, ezek a szerencsétlenek pedig azt üvöltik, hogy „Rendőrállam!” A többi meg az utcán üvölti, hogy „Lógni fogtok!”, „Börtönbe!”, egyszóval: szuper! és ezek azt hirdetik magukról, hogy "ők a demokraták"... nevetséges, de igazából szánalmas! de az a léyneg hogy te büszke vagy magatokra, ugye?! "gratulálok"! link
morci 2017. 04. 13. 12:11
Előzmény: #118  Phylaxa
#121
Ami az évente kifizetésre kerülő nyugdíjösszeget illeti, nem tudom a választ a kérdésedre. A SREd beírására adott válaszom arra vonatkozott, hogy az államadósság csökkenését az orbán kormány jó gazdálkodásának tulajdonítja miközben ennek nagy részét a magánnyugdíjpénztáraktól lopott pénz adta. LOPOTT pénz, mert a felhasználásától függetlenül a tulajdonosoktól kizsarolták, ellopták. Ezt nevezi ő jó gazdálkodásnak.
peter_s 2017. 04. 13. 11:20
Előzmény: #117  Dehogynincs
#120
Magyarország EU-s tagsága nincs veszélyben. Ha elolvassuk Orbán tusnádfürdői beszédét, akkor világosan látjuk, hogy mi a célja: illiberális államot építeni az EU-n belül. Orbán szerint Brüsszel nem fogja kizárni Magyarországot az Európai Unióból és az illiberális állam kiépíthető ebben a közösségben. Az előbbiben igaza van, viszont az utóbbiban szerintem téved a miniszterelnök, mert egy ilyen környezetben nem tudja végigvinni a politikáját, no de nem azért mert kirúgják az EU-ból, hanem azért mert ezt a politikát nem tudja elfogadtatni a társadalommal. A népakarattal szemben politizálni pedig öngyilkosság, ebben el is ment a falig. Az EU vezetői többször elmondták már, hogy az EU egy birodalom, egy birodalomnak pedig az egyik legfontosabb célja a terjeszkedés, éppen ezért nem fog lemondani egyetlen tagállamáról sem, inkább megbuktatja, lemondatja, ellehetetleníti a renitens országok vezetőit (az, hogy ez mennyire demokratikus, már más kérdés), jóllehet a briteknél ez nem jött be minden igyekezetük ellenére, de most utólag leverik rajtuk. Brüsszel max. szankciókkal válaszolhat de kizárni nem fogja Magyarországot. Viktor ebben a közösségben nem fog illiberális államot felépíteni mert ahogy egyre jobban feszegeti a határokat, úgy nő a társadalmi elégedetlenség. Ennek ellenére 2018-at behúzhatják, de ha meg is nyerik, az lesz az utolsó győzelmük.
Phylaxa 2017. 04. 13. 11:15
Előzmény: #116  Alilou3
#119
Nem kapott senki semmilyen ultimátumot. Ezek a jelenlegi vezetések utolsó rúgkapálásai. A britek távoznak, az Eu költségvetésének 15%-ával. A megmaradó tagok nem tudják ezt pótolni és nem is akarják. Egyre nagyobb a saját problémájuk, adókat kell emelni és hiteleket felvenni a beérkezettek ellátására. A szétosztásra semmilyen jogi alap sincs és nem is megoldás. Attól nekik nem lesz könnyebb, csak másoknak nehezebb. Svédországon belül például a politikusok egy dologban egyetértenek: 10000 rendőrt kell sürgősen kiképezni és alkalmazni. Ehhez rengeteg pénz kell és még a fizetéseket is emelni kell, mert ezért a pénzért ezt már nagyon sokan nem vállalják és távoznak. Ezek a valós problémák és nem a CEU reklámozása. :)
Phylaxa 2017. 04. 13. 11:06
Előzmény: #115  morci
#118
Egy kérdésre várnám annak válaszát, aki ismeri a kifizetésre kerülő nyugdíjösszeget évente. Azért címzem neked, mert te említed most, hogy a magánnyugdíjvagyont ellopták. Tehát biztosan könnyen válaszolsz erre a kérdésre: Tehát honnan jön össze a kifizetésre kerülő össznyugdíj évente? Ha azt mondod, hogy a befizetésekből, akkor hagyjuk is a témát. Tehát a 3000 yardot vond le, mert szerinted ellopták és írd le, hogy enélkül hogyan kerülnek kifizetésre a nyugdíjak. Köszi! :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 10:34
Előzmény: #116  Alilou3
#117
Ha be kell áldoznunk Orbán doktor miniszeterelnökségét ahhoz, hogy Európában maradhassunk, akkor meghozom ezt az áldozatot. Nekem mindig rokonszenvesebb volt Brüsszel Moszkvánál.
Alilou3 2017. 04. 13. 10:32
Előzmény: #115  morci
#116
„...Fortyog az ország, ezt nehéz lenne tagadni. Ideje is volt...A bizottság vizsgálatot indít többek között a CEU-ügyben, a civil szervezetekkel kapcsolatos törvény ügyében, de az Állítsuk meg Brüsszes-kampánnyal összefüggésben is. Április végén várják a fő tudathasadást a megállított Brüsszelben és VÁLASZT VÁRNAK ARRA AZ EGYSZERŰ KÉRDÉSRE, HOGY MAGYARORSZÁG AKAR-E BENT MARADNI AZ EURÓPAI UNIÓBAN, VAGY NEM AKAR.... azt bizony nekünk kell eldöntenünk, hogy uniós polgárként óh...ajtunk-e élni, vagy az Orbán família sarkában lihegve kivonulunk a közösségből. De döntenünk kell. Nekünk, mindannyiunknak. És tennünk kell azért, hogy a döntést tettek kövessék... Tavaszi nagytakarítás, ideje volt... Ez a mi döntésünk, nem Orbán és bandájának döntése... Egyébként nem csak Magyarország, hanem Lengyelország is hasonló ultimátumot kapott.... nem a megszokott udvarias elnye-bejnyét... „
morci 2017. 04. 13. 10:22
Előzmény: #113  SREd
#115
"Tavaly év végén észrevettem, hogy kb ennyivel (morci: kb 3600 mrd huf) csökkent Magyarország adóssága 2010 óta, tehát kb 6.5 év alatt a Fidesz legalább ennyivel jobban gazdálkodott az ország lehetőségeivel, mint a ballibek..." Én meg 6 éve észrevettem, hogy orbán pont ennyit lopott a magánnyugdíjpénztáraktól. Ezt hívod te "gazdálkodásnak". Ami addig bűncselekmény volt, az a rendszer része, "gazdálkodás" lett. Megáll az eszem... Egyébként az EU-tól kb 4 év alatt megkapjuk Paks árát támogatásként és ezek után az oroszokkal csináltatjuk a bővítést. Ez a bűnöző kormány az "élni és élni hagyni" elvről még csak nem is hallott. Talán szerencse, mert ez lesz a veszte.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 09:56
Előzmény: #113  SREd
#114
Paks2 kapcsán most azt magyarázod, hogy bölcs kormányunk tudja a tutit és ne szóljunk bele az ő dolgába, ami nem a mi ügyünk? Nekem magával az atommal sokkal kevesebb bajom van, mint az orosz befolyás növelésével. De az atommal is ugyanaz a bajom, ami a tőzsdével. Mi történik, ha bekövetkezik egy alacsony valószínűségű esemény a piacon, ami viszi a teljes tőkémet? Csernobil és Fukusima ráadásul nem csak az addig befektetett tőkét vitte el, hanem a károk és a helyreállítás költségei miatt folyamatosan veszteséget termel. A csernobili erőmű tervezésénél biztosan nem számolt az illiberális szovjet állam a szarkofág költségeivel. Az volt a párt lenini álláspontja, hogy a szovjet ember legyőzi a természetet.
SREd 2017. 04. 12. 19:17
Előzmény: #110  Dehogynincs
#113
"Paks2 is ilyen kérdés. Hatalmas összegről és több évtizedes időtávról van szó. " Egyetértünk abban, hogy hatalmas összegről van szó, kb. 12 milliárd euróról. Tavaly év végén észrevettem, hogy kb ennyivel csökkent Magyarország adóssága 2010 óta, tehát kb 6.5 év alatt a Fidesz legalább ennyivel jobban gazdálkodott az ország lehetőségeivel, mint a ballibek, akiknek az országlása alatt az államadósság nőttön nőtt, kb a GDP 82-85%-áig, már nem emlékszem. Vegyük figyelembe, hogy a 6.5 év sokkal kevesebb, mint a több évtizedes távlat, és hogy a Paks II nem egy feleslegesen kiszórt pénz, mert az ország következő sok évtizedbeli energiaellátásának egy egész combos részét fogja adni, akkor is, ha a minden Fidesz-tevékenységet helyből ellenző libsik kétségbe vonják, hogy egyáltalán megtérül-e, amire sztem az a válasz, hogy persze, valamilyen időtávon megtérül, de az energiaellátás biztonságára nem úgy tekint egy ország, mint aminek önmagában feltétlenül meg kell térülni, mint ahogy személygépkocsit sem feltétlenül azért vesz az ember, mert biztos megtérül, hanem mert pl. biztosítani akarja magának a távolabbi mozgás szabadságát (más lehetséges szempontok mellett).
peter_s 2017. 04. 12. 19:07
Előzmény: #110  Dehogynincs
#112
Egy kormány addig tud elmenni, amíg a társadalom engedi. Ennyi, nem kell ezt ragozni. Azt is mondjuk ki legalább egyszer, hogy összességében a magyar társadalom gyenge, gyámoltalan, széthúz és a tagjainak többsége azt várja, hogy a kormány oldja meg helyette a problémáit, saját boldogulása érdekében pedig egy szalmaszálat sem hajlandó keresztbe tenni, ennek ellenére áhítozik a nyugati életszínvonalra, jólétre, ám annak feltételeit elfogadni nem hajlandó. Mindig azt szoktam mondani, hogy egy társadalom politikai vezetése tükör a társadalom felé. Ha a magyar társadalom elé tükröt tartunk, akkor Gyurcsány Ferencet, Orbán Viktort,és a csapatát látjuk viszont, tele volt KISZ-esekkel, MSZMP-tagokkal, ügynökökkel stb. mindezt az ún. rendszerváltás után lassan 30 évvel. Ennek fényében nem kell csodálkozni, hogy itt tart Magyarország. A politikusokra mutogat mindenki, de azt a kérdést kevesen teszik fel, hogy végülis kinek a jóvoltából van hatalmon a jelenlegi politikai garnitúra? Az meg, hogy sokan a választási rendszerre, az alternatíva hiányára fogják mindezt, csak terelés. A társadalom felelőssége, hogy felépítse saját politikai rendszerét, és ha az aktuális rendszer nem felel meg elvárásainak, akkor azt átalakítsa, leváltsa egy jobb, működőképesebb rendszerre.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 18:18
#111
megint sokan vannak kint link
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 16:01
Előzmény: #109  Phylaxa
#110
Az illiberális Kádár-rezsim restaurációja folyik. Papíron ugyanolyan szép jogaink vannak, mit a Kádár rendszerben. Elvileg a nép is kezdeményezhet népszavazást. Viszont amikor valóban kezdeményezni akar, akkor a rendfenntartók színre lépnek. A Választási Iroda esetében ezek a rendfenntartók a kigyúrt kopaszok voltak. A rendőrök feladata meg az volt, hogy félrenézzenek és ezt maradéktalanul teljesítették is. Paks2 is ilyen kérdés. Hatalmas összegről és több évtizedes időtávról van szó. Az illiberális állam érdeke az, hogy a nép ne szóljon bele az orosz befolyás és energiafüggőség növelésébe. Az illiberális állam képviselői és transzmissziós szíjai eddig sikeresen akadályozták meg hogy a nép beleszólhasson a saját ügyeibe.
Phylaxa 2017. 04. 12. 15:50
Előzmény: #107  Dehogynincs
#109
Az, hogy ki minek hív mit, az irreleváns abból a szempontból, hogy az ország (egyébként a fejlett országok törvényei is) bűncselekménynek minősítik a rendfenntartók elleni erőszakot. Ezzel nem árt tisztában lenni, mert következményei vannak az illető későbbi életére, amikor esetleg megjön az esze, normálisan szeretne élni és családot alapítani stb. A károkozás pedig nyilván felmérhető, méghozzá a leendő felújítás költségei számítanak és nem az, hogy valamikor ki mennyiért csinálta. Szép nagy összegek jöhetnek össze. A politikai karriert pedig már most elfelejtheti. Jól leégette a Gyuri bácsit vagy akit akart éppen képviselni. Ezzel az ellenzék vesztett. Szerintem. De majd a választásoknál úgyis kiderül.
Alilou3 2017. 04. 12. 15:50
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
walt disney mickey vezetésével :((
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 15:40
Előzmény: #106  Phylaxa
#107
Mi a helyzet azokkal a rendfenntartókkal, akik illiberális állam "rendjét" tartják fenn?
Phylaxa 2017. 04. 12. 15:26
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#106
Gondolom a jövő nagy reménységéhez van szerencsénk az illető személyében. Annyit azért ismer a magyar törvényekből az illető, hogy rendfenntartók ellen nem követhetünk el semmit? Tehát mindenféle erőszak velük szemben azonnali bevitel? A másik, gondolom, hogy a károkozásra tettek félre zsetont a rongáló személyek, tehát nem gond, azonnal kifizetik a helyrehozatalt? Gondolom, már át is utalta. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 15:11
#105
"Hirtelen a semmiből egy teljesen új megoldást rántott elő CEU-ügyben Palkovics László oktatási államtitkár: szerinte létezik kiskapu a CEU számára, amivel a képzések ugyanúgy mehetnének tovább, mint eddig." link Orbán doktor minden csatáját megnyeri. Amikor megfutamodik, akkor mindig kiderül, hogy az nem is csata volt, hanem mifene vagy hogyishívják.
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 15:43
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
A rendőrök mára virradóra behatoltak egy tüntető pár lakásába, elhurcolták a fiút és mostanáig nem engedték ki A zuhanyzóból kilépő nőt is vegzálták, percekig nem engedték felöltözni a papírok nélkül önkényeskedő rendőrök - állítja az érintett, aki az ENSZ egyik szervezetének dolgozik. Ezelőtt vitték el Gulyás Márton aktivistát, szintén festékdobálás miatt. ???????
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 15:16
Előzmény: #102  salve
#103
salve 2017. 04. 11. 15:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
hja, nem mindenki hivatásos itt mint te (hogy csak ezzel foglalkozzon), - de ugye olyat még nem hallottál egyébként sem hogy véletlenül elír vki vmit, vagy melléüt, mert sietett? de: az érdemi részéhez megint nem szóltál hozzá, csak kötözködsz - jellemző!
-pny 2017. 04. 11. 11:36
Törölt hozzászólás
#101
szivacs
szivacs 2017. 04. 11. 11:33
Előzmény: #95  szivacs
#100
4 perc elég volt az igazoláshoz.
salve 2017. 04. 11. 11:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#99
persze hogy nem! - mert amit nem tudsz megmagyarázni (nincsenek érveid) az mellet félrenézel, mintha nem is létezne (régóta ezt csinálod itt a fórumokon)
mityu2 2017. 04. 11. 11:11
Előzmény: #95  szivacs
#98
dolgozik a soros-dzsihád
-pny 2017. 04. 11. 10:49
Törölt hozzászólás
#97
-pny 2017. 04. 11. 10:49
Törölt hozzászólás
#96
szivacs
szivacs 2017. 04. 11. 10:45
Előzmény: #65  elemes
#95
"A fórumon az a szép hogy nem lehet válaszra KÉNYSZERÍTENI az embereket :-)))" Azért van aki rendszeresen megpróbálja, sőt csekklistát dolgozott ki és alkalmaz kitartóan a csúsztatós kérdésekkel hamis (be)állításokkal történő beskatulyázásra, táborba szorításra majd karaktergyilkosságra...
salve 2017. 04. 11. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
hú, ez aztán az érvelés! arra sem voltak érveid tegnap, mivel magyarázod hogy a még érettségivel sem rendelkező (és az EU-s költségtérítésekkel visszaélt) Schulzot 100%-al választotta meg pártelnöknek a német SPD - márpedig ilyen választási eredmények csak É-Koreában vannak..de ez nem baj, ez teljesen rendben van, de persze csak azért mert egy jóelvtársatokról van szó, aki odamondogat Orbánnak. bezzeg ha Orbánt választotta volna meg ilyen arányban bárki bármire, akkor azzal ordítanátok tele minden fórumot visítva, hogy "ekkora botrányt még a világ nem látott, hát ilyen szörnyű választási eredméynek csak egy full diktatúrában É-Koreában vannak, botrány, monnyonle! és különbenis!"
elemes
elemes 2017. 04. 10. 23:24
Előzmény: #92  morci
#93
nagyon örülök, hogy nem szántam több időt :-) és köszönöm a visszajelzést.
morci 2017. 04. 10. 23:15
Előzmény: #89  elemes
#92
Csak el ne felejtsem, hogy soha többé ne kérdezzek ezen a kurva fórumon.... Szóval 4 év alatt kitaláltak egy pályázati rendszert. Meg valamiféle lakástámogatási konstrukciót fiataloknak előbb új lakásokra, aztán röviddel a 2002-es választások előtt kiterjesztették használt ingatlanokra is. Aztán fél év múlva (konkrétan 2002 szeptemberére) olyan ingatlanárak lettek, hogy annak is hitel kellett, aki fél évvel korábban meg tudta volna venni az ingatlant kp. A kommunista és egyéb rabló intézkedéseikkel meg okoztak 1000 milliárd kárt. Szóval nem biztos, hogy a fáradtságod miatt nem jut eszedbe más. :-))
-pny 2017. 04. 10. 23:01
Törölt hozzászólás
#91
-pny 2017. 04. 10. 23:00
Törölt hozzászólás
#90
elemes
elemes 2017. 04. 10. 22:54
Előzmény: #88  morci
#89
kicsit fáradt vagyok már sokadszor leírni ezt meg vitákba merítkezni róla.meghátugye, amit az ember elé raknak készen, arra csak húzogatja a száját.azt fogja értékelni, amiért megdolgozik. úgyhogy hadd ne írjak listát. csak egy érdekesség: az úgynevezett széchenyi tervet úgy tákolták össze, hogy a pályáztatási rendszer egy az egyben az EU pályázati rendszert másolta -- ezzel akarták felkészíteni az államigazgatást és a gazdasági szereplőket felkészíteni arra, hogy lehet majd pénzt kapni a kohéziós alapokból. (ezután gyurcsányék első lépése volt, hogy az egészet szétverték és persze 2004-ben kapkodva, a nulláról kellett valamit összerakniuk.)
morci 2017. 04. 10. 21:21
Előzmény: #86  elemes
#88
Bokros nem mondta, én mondtam, hogy mondhatta volna... De még mindig nem tudjuk, hogy szerinted mit csinált jól orbán abban a 4 évben. És az általam írt pontokról is érdekelne a véleményed. Tudom, a fórumban az a jó, hogy nem KELL mindenre válaszolni...
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 21:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
Elemest nem tudom, mi zavarta :) De a híveket nem zavarja semmi most se, akkor se. Max félrenéznek, a CEU-s kutatónő esetét biztos hallottad, aki most nagyot nézett, hogy a maffia bedarálta az egyetemét, pedig ő mindig rájuk szavazott.
elemes
elemes 2017. 04. 10. 21:02
Előzmény: #84  morci
#86
"Ennek a felére azonnal mondhatná Bokros Lajos, hogy lám-lám, ezek a csomagom eredményei." Bokros pénzügyminiszterként olyan volt, mint egy hisztis picsa, a csomagjának a nagy részét nem tudta épkézláb módon megfogalmazni, el is kaszálta az alkotmánybíróság, ami megmaradt az kb 220 milliárd (akkori) forint egyenlegjavulást hozott az államháztartásban, amiből 200 milliárd forintot hozott az alultervezett infláció, 20 milliárd egyéb apróságok. 1995-ben. nagyon hiteles amikor egy szükséges és helyénvaló fiskális egyenlegjavítás után 4-5-6 évvel azt mondja, hogy ez mind az ő műve.
-pny 2017. 04. 10. 20:58
Törölt hozzászólás
#85
morci 2017. 04. 10. 20:56
Előzmény: #69  elemes
#84
"már az ÉSZLELÉST is átszűrjük a prekoncepcióinkon" Elemes, mi ez a süket hasbalökő maszlag??????????????? Csak annyi érdekelt, hogy te mit láttál jónak abban a négy évben. "amíg bármiféle érzelmi viszonyulás van bennünk, addig tényszerű észlelés nem létezik" Nem akarok érzelmek nélkül viszonyulni semmihez, de amint láttad, megkérdezek másokat is, hogy mit gondolnak. Nem gondolom, hogy az én véleményem a mérce, és merem remélni, hogy még befolyásolja a gondolkodásomat mások véleménye. Te érzelmek nélkül formálsz véleményt mondjuk erről a négy évről? Közben találtam tőled két sort a kérdéses évekről, de azt kell, hogy mondjam, nem tudok velük mit kezdeni, mert számomra ezek nem konkrétumok : "A 98-02 közötti kormányzás kifejezetten eredményes volt. Gazdasági felzárkózás, EU csatlakozás előkészítése, az ország gazdasági mozgásterének bővítése, versenyképesség javítása, az aktív-cselekvő attitűd bátorítása." Ennek a felére azonnal mondhatná Bokros Lajos, hogy lám-lám, ezek a csomagom eredményei. A vastagon szedet meg külön gyöngyszem, gondolom, a kormányprogram része volt. Én például ezekre emlékszem orbántól : - Kommunista gázárpolitika, amely a MOL magánszemély tulajdonosaival fizettette meg a gázfogyasztók számlájának egy részét. Könnyen lehet, hogy ennek az eredményeképpen lapul ma putyin zsebében viktorkánk. - Általában a nagy tőzsdei cégek árfolyamának politikai befolyás alá vétele. "Azért vannak a gyógyszergyártókkal kötött szerződések, hogy megváltoztassuk őket." - 2001. évi 120. törvény a társaságok felvásárlásáról és a kisrészvényesek kiszorításáról, amelyet "véletlenül" olyan kurva jól sikerült összeraknia a fideszes jogász bagázsnak, hogy magyar családok ezreitől koboztak el FÉLÁRON cégvagyont a törvény alapján. Ezek SZERINTEM olyan intézkedések, amelyeket egy kormány egyszerűen nem tehet meg és ezek miatt politikai akasztást érdemelt ki akkor is, ha egyébként minden mást jól csinált volna.
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:51
Előzmény: #80  elemes
#83
"másrészt meg pont az történik. amit joggal kifogásolt már 18 éve is a fidesz: belpolitikai vitát külföldre visz a vesztésre álló fél. " Ahhoz képest, hogy kifogásolta, gőzerővel csinálta, mikor ellenzékben volt.Pedig a mostani state capture-höz képest az akkori ellenzéknek arany élete volt.
elemes
elemes 2017. 04. 10. 20:45
Előzmény: #77  _Bekre_Pal_
#82
Mekkora egy ... böszmeség már ez :-)))) Majdnem olyan jó, mint az alternatív tény, meg a nem bontottuk ki az igazság minden szeletét. Ha egy hangot is komolyan lehetne venni belőle, akkor a CEU élne is virágozna, mint a liberális egyetem, meg lenne mellette az illiberális államvédelmi egyetem (vagy hogy a tökbe hívják most) és versenyeznének. Csak ugye, az illiberális egyetem elég szar, ezért csak akkor tud versenyben maradni, ha lenyomja a liberálisat.
-pny 2017. 04. 10. 20:44
Törölt hozzászólás
#81

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók