Topiknyitó: lenovo 2022. 09. 27. 19:23

Vajon miért robbantották fel az amcsik a gázvezetékeket?  

a kérdés adott?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 20:09
Előzmény: #299  Murdoch
#300
Szerintem is nagyobb a valószínűsége, hogy az amcsik tették, ezzel egyszer és mindenkorra megfosztva Oroszországot egy útvonaltól. Az oroszoknak elég lett volna annyi, hogy továbbra sem szállítanak rajta, ehhez nem kell felrobbantani a vezetéket, az eredmény ugyanaz.
sityaki 2022. 10. 01. 19:39
Előzmény: #257  frossnag
#298
Úgy érted, idéztél egy "elfogulatlan narratívát"?
kkv14 2022. 10. 01. 19:28
Előzmény: #294  berlini
#296
FELAVATTÁK és pont a robbanás napján,,,, -mint a Lengyel mondta ezzel megszűnik az orosz olaj függőség....
Vannak véletlenek....
Murdoch 2022. 10. 01. 19:16
Előzmény: #289  Ivanhoe
#295
Szerintem nagyhatalmak esetén nem érdemes romantikázni. Kémkedés, agresszió, tekintélyelvűség, minden lehetséges, mindegyiknél. Usánál is. Irak, Grenada, Panama, Disznó-öböl, Líbia stb., stb. Invázió volt mindegyik a javából, független, önálló országokról volt szó. Ettől még persze lehetnek szimpatikusabbnak a többihez képest. Oroszországban amúgy meg nem csak kőolaj és földgáz van, hanem iszonyú mennyiségű érc, többek közt platinafémek és gyanítom, hogy rengeteg terület még nincs is feltárva. Ukrajna dettó, nem véletlen a balhé...
berlini
berlini 2022. 10. 01. 19:05
#294
Nem kell lángésznek lenni, hogy lehessen sejteni kinek jött kapóra a vezetékek felrobbantása.
,Az oroszoknak, akik mindent elkövetnek, hogy az ellenfél blokkját megtörjék, vagy az ukrajnát támogató koaliciónak. Ebben az egyedüli fegyverük az energia.
Akinek a válasz nem egyértelmű annak az előzmények:
- az oroszok már tavaly korlátozták a gázszállitásokat és ezzel felvitték tavaly januártól a 15 eurós gázárat a hétszeresére az év végén, azóta tovább csökkentik a szállitásokat (ma már a szokásos mennyiség töredékét szállitják csupán, ha jól emlékszem 9%-át) Igy idén is háromszorzták a gázárat.
- a robbantások előtt a 4 vezetéken már hetek óta nem volt szállitás és nem is volt tervbevéve. (Ma már Ukrajnán keresztül sem szállitanak, csak a déli áramlaton keresztül Szerbiába és Magayrországba)
- az USA-nak már csak azért sem fűződik érdeke a vezeték lerombolásához, mert az már tavasszal kiderült, nincs szabad kapacitásuk az orosz gáz pótlására. Biden már márciusban megpróbálta katart rábeszélni arra, hogy főleg Európába szállitson (mérsékelt eredménnyel.)
- a robbanás akkor következett be, amikor a gázár a 360 eurós csúcsról visszaerszkedett 200 alá, miközben az oroszok már a csúcsárnál sem jöttek ki jól az általuk elkezdett zsarolásos manőverből, olyan keveset exportálnak, hogy az már 350 euerós árnál sem volt elegendő bevétel. Nekik nagyon kellett valami ami újra ijedelmet kelt és felviszi az árat. Sikerült is. 185 euróról ismét felment 200 fölé.
A következtetést rábizom mindenkire.
De nincsenek illúzióim.
A putyin seggnyalókat nem lehet meggyőzni.
Jó étvágyat!
Peterbond 2022. 10. 01. 18:47
#293
És még egy másik portálról:
.
https://factcheck.ge/en/story/40631-disinformation-russia-presented-specific-evidence-to-the-un-on-crimes-committed-by-the-ukrainian-authorities-against-their-own-citizens-in-bucha
.
Itt is ugyanarra jutnak mint én.
.
On the same day, Taras Shapravskyi said in his video published on Telegram: “Currently, the town remains under occupation. There is numerous mined equipment, mined houses and even mined corpses. Therefore, we ask people still in town not to approach dangerous objects. The liberation of the town is underway, the Ukrainian armed forces and the territorial defence act to take back every metre of our homeland’s soil."
Therefore, claim that the Russian occupiers left Bucha on 30 March 2022 is unconfirmed.
.
The first “evidence” that Russia presented at the special press conference in the UN is as follows: “The mayor of Bucha looks happy in the video and smiles. He does not say anything about killed people or mass graves. It is hard to imagine that he forgot to mention these atrocities in the video.”It is impossible to accept this statement as “evidence.” It is absurd to blame Ukraine for the tragedy in Bucha because of the mayor’s smiling face and this is not considered as “evidence” by any legal standards
According to the second claim, Ukraine said nothing about the atrocities in Bucha either on 1 April or on 2 April. In addition, footage released by the Ukrainians does not show that there are dead bodies in the streets.This claim is a lie. In fact, photographs/footage of the dead bodies scattered across the streets started to circulate in the Telegram group on the evening of 1 April and at dawn on 2 April (link 1, link 2, link 3 and link 4). More photographs/footage and information started to emerge after the Ukrainian military and international journalists started to gradually enter different parts of the town (link 1, link 2). President Volodymyr Zelenskyy made an official statement about the bigger picture on 3 April 2022."
Peterbond 2022. 10. 01. 18:41
Előzmény: #287  Placi82
#291
Mégegyszer ha AKARNÁL te is keresgélhetnél magyarázatot. Nem kéne engem dolgoztatni. De te nem MAGYARÁZATOT keresel hanem valami ürügyet amivel ráfoghatod hogy szynjáték volt az egész.
.
Akkor a polgármesteres hírhez. Abban az egy március 31.-i videóban ami 43 másodperces volt csak arról beszélt hogy örül hogy a falu felszabadult. Nem azért nem beszélt halottakról mert nem voltak. Beszélt már korábban róluk amikor a falu még orosz megszállás alatt volt. Csak ezeket a videókat már nem szeretik belinkelni.
.
"Several of the same accounts sought to discredit claims that Russian troops carried out the killings by pointing to a video of Bucha Mayor Anatoliy Fedoruk, taken March 31, in which he talked about the suburb being freed from Russian occupation.“He confirms that Russian troops have left Bucha. No mentioning of dead bodies in the streets,” top Russian official Mikhail Ulyanov tweeted Monday.But Fedoruk had publicly commented on the violence before the Russian troops left in an interview with Italian news agency Adnkronos on March 28, where he accused them of killings and rapes in Bucha.In an AP interview March 7, Fedoruk talked about dead bodies piling up in Bucha: “We can’t even gather up the bodies because the shelling from heavy weapons doesn’t stop day or night. Dogs are pulling apart the bodies on the city streets. It’s a nightmare.”
.
https://apnews.com/article/russia-ukraine-kyiv-business-media-facebook-21d36ea4370bab98b1cc93baa0815dd8
.
Már március 7.-én is halottakról beszél az utcán:
.
https://apnews.com/article/russia-ukraine-business-europe-new-zealand-global-trade-23327d0cb464c712ee042dfac159f1a2
.
Nem beszélve arról hogy mint mondtam RENGETEG videó és tanuvallomás van az orosz kegyetlenkedésekről. Erre itt nekem most arról kell magyarázkodnom hogy a 43 másodperces videóban a polgármester miért nem halottakról beszélt amikor örült hogy felszabadult a faluja?
.
Vicces hogy nektek ENNYI elég arra hogy ukránok voltak, de a szatelit videók, a twitterre meg egyéb helyekre felrakot április 1.-i videók, a rengeteg tanuvallomások, a tömegsírok kiásása és a többi az nem elég meg mesterségesen fabrikált. Amikor tucatnyi példán át láthattátok hogy az összes ilyen tiusú oroszok által terjesztett vád hogyan valósul kamunak tényleg tudtok ragaszkodni még ilyen szalmaszálakba?
Törölt felhasználó 2022. 10. 01. 17:31
Előzmény: #286  szieszta
#290
Meglep, mifelénk géppisztoly volt, vagyis géppityu. Igaz, nem bokorugró vagy nyúl voltam.
Ivanhoe 2022. 10. 01. 17:02
Előzmény: #288  Murdoch
#289
A probléma kezdete az oroszok bevonulása Ukrajnába. Ez az alapvetés. Az ezelőtti időszakban felrobbantották ezt a vezetéket ? Nem. Mindegy volt, hogy hol gyakorlatozik a NATO. Az oroszoknak mi a szankciók elleni egyetlen fegyverük ? Mi az egyetlen amit el tudnak adni, az olajon és a földgázon kívül ? Semmit. Több kérdést már nem teszek fel, mert ebből következik Occam borotvája, a többi csak összeesküvés-elmélet.
Murdoch 2022. 10. 01. 13:45
Előzmény: #279  Ivanhoe
#288
Jó, oké, a NATO meg idén júliusban mélytengeri aknamentesítő (!) gyakorlatot tartott a Bornholm szigetek közelében, ahol most a gázvezetékek robbanása történt. Akkor most mi legyen? 
Placi82 2022. 10. 01. 13:32
Előzmény: #283  Peterbond
#287
BBC t en is olvastam anno. Az 1 es,  kerdes pont ezert tovabra is megvalaszolatlan maradt. Hisz 300 hulla, mely 11 napja oszlik csak felkeltette volna a polgarmesteri hivatalhoz hajto polgarmester figyelemet, aki marcius 30 an tette a videojat fel. Vagy masnap bejelentkezik konnyek kozott. De ezt tenyleg hagyjuk. A maxos marcius 19 i felveteleket pedig remelem majd mikor vege ennek a haborunak, ha mas nem 2 ev mulva egy fuggetlen vizsgalobizottsag, ahol az ukranok,es az oroszok, es egy dontobizottsag lehetoleg Svajci bizottsag, svajci szakerokkel ezt majd megvizsgalja, mert tartozznak ennyivel a vilagnak,es a hozzatartozoknak, es az embereknek. 
szieszta 2022. 10. 01. 13:28
Előzmény: #261  Zsombéki
#286
Én még voltam katona :-) és volt éleslövészetünk is. Az AK 47-est egyszerűen géppuskának hívtuk.
Peterbond 2022. 10. 01. 13:10
Előzmény: #284  Peterbond
#285
Peterbond 2022. 10. 01. 13:05
Előzmény: #277  Placi82
#283
Tényleg utoljára.
.
1. Műholdképeken és videókon fellelhetők az utcán a halottak még az ukrán bevonulás elött. De ezek csak pár tucat halott nem az összes. A többség az épületekben kertekben és a tömegsírban voltak. A jó részét a kivonulás után találták meg amikor végigmentek a falun.
.
2. A Halottakat tartalmazó tömegsírokról is vannak műhold felvételek hogy már ott voltak az ukránok megérkezte elött. Azokat kiásták és akkor találtak rengeteg halottat ( összesen a faluban vagy 300-at ). A halottak jó része nem lehetet a friss bevonuló katonák hullája mert szinte másnap ott volt a sajtó és a helyiek is beszámoltak az esetekről. tanuk tucatjai vannak. Persze lehet hinni hogy egy nagy összeesküvésben mindent eltitkoltak az ukránok és senki se beszélt róla ( se helyiek, se ukrán sajtó, se a nyugati sajtó tucatnyi különböző országból se) de ezt meghagyom az összeesküvés elméleteseknek.
.
3. Aki akar bőven utánajárhat a cáfolatoknak, nem kell engem dolgoztatni ha kérdésetek van. Nem vagyok én Bucsai mészárlás szakértő. Az ilyen miért nem említette a polgármester egy nyilatkozatában a halottakat féle összeesküvéselméletek legjobbja hogy cáfolhatatlan. Mert mivel cáfoljam hogy miért nem úgy nyilatkozott ahogy szeinted kellett volna? Ha egyáltalán tényleg úgy volt a nyilatkozat és akkorról származik ahogy mondják ( lásd még hullazsákos eset alább )
.
4. Aki azt akarja hinni hogy kamu a holdraszállás, meg nincs gravitáció azt nem lehet meggyőzni azzal se hogy a videóban a haj össze vissza tekereg a leegőben ő a vezetékeket fogja keresni meg CGI-t magyarázni. Aki nem hiszi hogy aushvitz megtörtént azt nem fogja érdekelni se az akkori videók se a még élő túlélők beszámolója se. Ezért nem tudom mit tudnék mondani ami bárkit is meggyőzne. Ha ide beregisztrálna egy Bucsia túlélő és elmondaná az élő történetét akkor is lennének akik nem hinnének neki és mondanák hogy nincs is halott, vagy ha vannak az ukránok ölték meg őket.
Placi82 2022. 10. 01. 13:02
#282
Szoval van 1, es 2 es kerdes.Ezen kerdesekre regen se talatam magyarazatot.  Szoval, ha ezt valaki megvilagitja ,azt megkoszonom. De felesleges elterelős f.szs.gokra nem vagyok kivancsi
Traktoros 2022. 10. 01. 13:01
Előzmény: #280  Placi82
#281
Ezt a krva hosszú terelést, haver ......

Topik gazda

lenovo
lenovo
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek