Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 22:54
#1780
Mindeközben: totális idiokrácia, brüsszeli módra... 
.     
   
"Az Európai Bizottság fokozza a nyomást a magyar kormányon az EU-pénzek terén, a helyreállítási forrásokat belátható ideig nem fogják kifizetni, de közben tartanak attól Brüsszelben, hogy az új politikai felhatalmazás mellett a magyar kormány elkezdi blokkolni a közös uniós döntéshozatalt - rajzolódik ki a Reuters helyzetelemzéséből, amelyben név nélküli brüsszeli forrásokat szólaltattak meg. ..." (via portfolio)
.  
   
p.s.: idióták... persze ha a zusa megparancsol valamit brüsszelnek, azt azonnal teljesíteni kell, különben sérüln(én)ek a "zeurópai értékek"...  :))
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 22:47
Előzmény: #1776  Törölt felhasználó
#1779
Persze ha lesz még fotelünk addigra... meg aki rajta üljön.
El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 22:46
Előzmény: #1777  mereszZenesz
#1778
láthatod lentebb, egyesek szerint ez a taktika része! facepalm!
mereszZenesz 2022. 04. 10. 22:41
Előzmény: #1775  Törölt felhasználó
#1777
Idióta módjára kezdtek bele ebbe a háborúba, nem is értem mit képzeltek el a kis fejükbe.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 22:14
Előzmény: #1775  Törölt felhasználó
#1776
Minden háború a végéig tart. Majd meglátjuk, melyik fotelből lett "igazunk"... (vagy nem).
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 22:11
Előzmény: #1764  Törölt felhasználó
#1775
Figyelni éppen figyeled csak nem igényel akkora mentális energiát,mert rutin szerűen teszed,ha pedig belemerülsz a gondolataidba akkor úgy levezethetsz jó pár órát,hogy utólag arra sem igazán emlékszel,hogy mit is lehetett látni út közben.Ugye ez lenne a rutin amiben viszont benne van a nagy mennyiségű tapasztalat.Pld a 2 VH alatt ezért is voltak zseniális stratégák és nem vagyok benne biztos,hogy tanulták SZun Cet de a polgárháborutól kezdődően vezettek harcoló egységeket a Szovjetunióban és a sok csatának köszönhetően valóban piszkosul nagy rutinra tettek szert.Mondjuk nagy részüket Sztálin kivégeztette még a 2 VH elött.A mostani orosz katonai vezetésnek viszont semmilyen tapasztalata sem lehet egy Ukrajna elleni invázió nagyságával kapcsolatban.Kisebb helyi polgárháborukban vehettek részt,vagy az elején kis ellenállású ütközeteik lehettek a volt tagköztársaságokkal.De akkora ellenfele mint Ukrajna a maga 40 milliós lakosával hatalmas területével és mellette a nyugati világ támogatásával,mind fegyverekkel mind hirszerzéssel,na ilyen méretű csatában még nem vettek részt,az tuti.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 22:10
Előzmény: #1773  El_Kebir
#1774
Atommal már semmi sem a "régi"...
El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 22:08
Előzmény: #1771  El_Kebir
#1773
5-6x-os túlerővel nagy nehezen legyőzték őket... most is csak ez hiányzik, az 5x-ös túlerő.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 22:07
Előzmény: #1770  Balazska900
#1772
"... Mocskos emberek vagytok."
.   
   
"Sárban fetrengtek és azt mondjátok: mocsok a sár. Mílyen mocskosak vagytok!
Sárban fetrengek én is, de nem mondom, hogy nem szabad így.
Én tiszta vagyok! Én tiszta vagyok!"
                    (Weöres Sándor: Disznó)

El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 22:05
Előzmény: #1767  Törölt felhasználó
#1771
Ezeket mind láthattuk a "Téli háború"-ban  (Szovjet-Finn háború)... a Finnektől :D
Balazska900 2022. 04. 10. 22:00
Előzmény: #1762  Törölt felhasználó
#1770
Végülis így is lehet. 1000 éve is öldökölték egymást az emberek mindenféle ok nélkül, akkor ma miért ne lehetne?
Mocskos emberek vagytok.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:59
Előzmény: #1765  Törölt felhasználó
#1769
:))))... ezt a poént elfogadom rendezett visszavonulásnak...  :))
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:55
Előzmény: #1766  El_Kebir
#1768
mármint az ukránok?... igen, nagyon úgy tűnik.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:55
Előzmény: #1764  Törölt felhasználó
#1767
Egy ilyen hadvezetési alapelv a sokból:
.      
    
"A háború mindig a csalás útját járja. Így ha képesek vagyunk valamire, tegyünk úgy, mintha nem lennénk rá képesek; ha valamit felhasználunk, tegyünk úgy, mintha nem használnánk fel; ha közel vagyunk, keltsük azt a látszatot, hogy távol vagyunk; ha távol vagyunk, keltsük azt a látszatot, hogy közel vagyunk; előnyöket kínálva csalogassuk (az ellenséget), sorait megzavarva mérjünk csapást reá; ha mindene megvan, jól készüljünk fel ellene; ha erősebb nálunk, kerüljük el (az összecsapást); ha dühös, vezessük félre; magunkat alantasabbnak mondva tegyük elbizakodottá; ha friss erővel rendelkezik, fárasszuk ki; ha (egységei) szoros kapcsolatban vannak, ziláljuk szét őket; ott támadjuk meg, ahol nem készült fel a védekezésre, s akkor küldjük előre (csapatainkat), amikor (az ellenség) éppenséggel nem várja. "
.
El_Kebir
El_Kebir 2022. 04. 10. 21:54
Előzmény: #1764  Törölt felhasználó
#1766
Az agresszív kismalac biciklizni tanul, majd a végén elesik. Pont arra jár a nyuszika:
– Jaj kismalac, megütötted magad? Jól vagy? Nagyon fájt?
-Kuss! Én mindig így szoktam leszállni.
.
.
akkor mégis csak így szokták meg :D
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:54
Előzmény: #1762  Törölt felhasználó
#1765
Ugye ezt viccnek szántad,hogy nem volt oka a tatárjárásnak vagy a magyarok kalandozásainak,már hogyne lett volna oka,ha nem lett volna akkor meg sem történt volna.Nem kell senkit sem megtámadni ahhoz,hogy háborút inditson mások ellen.
Az ok jöhet kivülről is de jöhet belülről is.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:51
Előzmény: #1763  Törölt felhasználó
#1764
A Szun-Ce hatását úgy kell elképzelned az oroszoknál, mint ahogy te autót vezetsz... (már ha tudsz autót vezetni)... amikor autót vezetsz, már nem figyeled h. mikor indexelsz meg mikor váltasz sebességet (értsd: kupplungos autónál)... az orosz tábornokoknál már ugyanígy vérré váltak a szun-cei örök hadvezetési alapelvek.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:44
Előzmény: #1760  Törölt felhasználó
#1763
Erössen kétlem,hogy Szun-Ce szintjén menne az orosz hadvezetés taktikai tervezése,akkor valószinüleg nem itt lennének.Nem ismerem egyébként Szun-Ce tanitását de a keleti filozófiákat nagyon is,igy ebből kiindulva az elsődleges szempont az lehet Szun-Ce esetében is,ha jól sejtem,hogy ismerd meg elöbb az ellenfeled minnél jobban,mind a gyengeségét mind az erősségét,és persze légy tisztában a saját képességeiddel.Na most ha valamit az oroszok nagyon elcsesztek akkor pont ezt,nagyon de nagyon elszámitották magukat azzal kapcsolatban,hogy az ukrán  nép hogyan is fog reagálni akkor ha megtámadják őket,ezek szerint nagyon rossz ,pontatlan informáciokkal rendelkeztek a legyözendő ellenfelükről.Ezenkivül ha jól sejtem a nyugati egységes reakciókra sem számítottak,és akkor még ott van a hadseregük technikai és morális állapota.
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:43
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1762
"hiszen mindennnek van oka,előzménye "... "... Vagyis minden agresszió egyben valamilyen oknak az okozata is. "
.      
   
Dehogy... a tatárjárásnak pld. mi volt az "oka"? A középkori tatárokat qrvára senki se' provokálta Európa irányából... de akár a magyarok Ny-Európai kalandozásait is említhetném, ha az neked jobban fekszik... stb .. stb... stb... stb...
.  
)
Törölt felhasználó 2022. 04. 10. 21:34
Előzmény: #1750  Törölt felhasználó
#1761
az agresszió vagy okozat érvelésed meg értelmezhetetlen, hiszen mindennnek van oka,előzménye,igy értelemszerűen az agressziónak is.Max a jogosságot lehetne mérlegelni,hogy jogos-e az okozat  az ismert okok ismereétben.Vagyis minden agresszió egyben valamilyen oknak az okozata is.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek