Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 22:19
Előzmény: #7236  Tazsomaru
#7240
Darwin lehet,hogy nem mondta de a darwinizmus egy ateista vallási felekezet gyakorlatilag aminek megvannak a hívei.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 21:47
Előzmény: #7230  Tazsomaru
#7239
"... A tudomány azt feltételezi, hogy nem tudunk semmit, ..."
  
Ez jó... (tőled mongyuk nem ezt vártam)...:))... ezek szerint ez ahhoz hasonló helyzet, mintha 1 "ügyes" kőműves az építendő ház tulajával az üres telken állva beszélné meg szóban, hogy "hol" és "milyen" falakat fog feltéglázni...     :)))
   
Az úgynevezett "tudomány" ma egyébként pont úgy viselkedik a laikus tömegekkel, mint a fenti példázatban szereplő kőműves a megbízójával...   :))... (lásd a lentebbi "vizes" hírt).
  
))
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 18:42
Előzmény: #7237  Tazsomaru
#7238
Az attól függ,ha a gyerekem akkor megkérdezem az orvost ha az anyósom akkor megkérdezem Pató Pál urat :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 12. 05. 18:36
Előzmény: #7235  Törölt felhasználó
#7237
Igen, sokszor felesleges és sokszor pedig bele lehet halni. 
Te hol keresnéd a választ, hogy mikor melyik: 
a, megkérdezel egy piócás embert.
b, kikeresed a Bibliából.
c, megkérdezel egy orvost.
  ;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 12. 05. 18:32
Előzmény: #7233  kukker
#7236
Pont ezt írtam én is. Az igazszágot ne a tudományos cikkekben keresd, mert ott nem találod. Arra ott vannak a lent említett írások. Egy tudományos elméletről azt álítani, hogy az a végső, abszulút igazság, ez tudománytalan. Ilyen módszerekhez folyamodtak a nácik, vagy a kommunisták. 
Mohamed próféta szidta az arabokat, mert úgy élnek, hogy fingjuk sincs az isteni igazságról. Persze ő viszont ismeri a teljes igazságot és követői "a próféták pecsétjének" hívták őt. Onnantól kezdve, hogy Mohamed tudta az igazságot, nincs is értelme azt tovább kutatni. Darwin sosem mondta, hogy ő volna "a biológusok pecsétje" és hogy rájött az élet nagy igazságaira.
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 18:19
Előzmény: #7232  Tazsomaru
#7235
Ugye a láz az nem betegség hanem a szervezet védekező reakciója,hogy legyőzze az őt ért támadást,ezért a lázcsillapítás sokszor nem csak felesleges hanem káros is tud lenni.
kukker 2021. 12. 05. 18:04
Előzmény: #7232  Tazsomaru
#7234

Egyetlen egy dolgot védhetek, ha az igazságot szajkózom: az Igazságot magát.
Amiben teljességgel megvan.
A tudományban és így semmi emberi cselekedetben és gondolatban nincs meg ez teljességében.
A bűnösség, a tévedés, a kevésség, a tökéletlenség miatt.
kukker 2021. 12. 05. 17:58
Előzmény: #7232  Tazsomaru
#7233

Én a legtöbb esetben kiizzadom.
Azt hiszem, úgy 60-70 százalékában az életemben eddig úgy volt, hogy fáztam tőle, meg gyenge voltam meg mézes/boros forró teát iszogattam és alvás közben egy nagy törülközőbe szó szerint kiizzadtam a lázamat.
Én nem azt mondom, hogy a tudományban nincs igazság.
De az nem a teljes igazság.
És csak a teljes igazság az, amiben hinnünk kell kétségek nélkül és vakon.
És az csak egyetlen egy van.
A tudomány - és minden emberi kitalált és alkotott dolog/dolgok - nem az.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 12. 05. 17:49
Előzmény: #7231  kukker
#7232
Csak egy buta teszt:
Ha magas lázad van, mit teszel?
a, Hívom a piócás embert.
b, Imádkozok.
c, Lázcsillapítót veszek be.
  ;)
kukker 2021. 12. 05. 17:39
Előzmény: #7230  Tazsomaru
#7231

De ha valami nem kőbe vésett, hogyan lehet arra támaszkodni, azt tekinteni a mindenkori tévedhetetlen igazságnak és mércének akkor, mikor valakit kiröhögünk a tudomány istenítése helyett Isten szavának istenítése - vagy csak említése - helyett?
Mi a nevetségesebb és az embertől sokkalta messzebb lévő, az emberhez és létéhez, viselkedéséhez semmit nem adó dolog?
A "szeresd felebarátodat, mint önmagadat" kijelentés vagy az a szöveg, amit Gyuszi idézet a cikkből?
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 12. 05. 17:30
Előzmény: #7227  kukker
#7230
Kevered a dolgokat. A tudomány nem kőbe vésett. Az a 10 parancsolat. Ha ilyet keresel, ne tudományos cikkeket olvass, hanem a Bibliát, a Koránt, vagy a Védákat. A tudomány azt feltételezi, hogy nem tudunk semmit,  elfogadja, hogy az, amiről most azt hisszük, tudjuk, akár tévedés is lehet, ahogy a tudásunk fejlődik. Egyetlen tudományos elmélet sem szent és sérthetetlen. 
kukker 2021. 12. 05. 16:54
Előzmény: #7228  Törölt felhasználó
#7229

És erre jön az ember, hogy húúúúú meg vááááá, sőt váóóóóóóó!
:)
Egyszerűen le sem esik az embernek, hogy ez egy mese.
A világ bölcsessége.
Látszik-e, érthető-e vajon, hogy mi az igazából?......
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 15:23
Előzmény: #7227  kukker
#7228
"... Az új elmélet szerint a napszél, ami Napból kilökődő hidrogén- és héliumatomokat tartalmaz, az aszteroidákat és az űrben lebegő port bombázva kölcsönhatásba lépett a kőzetekben található oxigénatomokkal, ami H2O keletkezéséhez vezetett. "
   
:)))))))))) 
    
Úgy tűnik h. "brittudósék"-nál - így év végére - megmaradt némi (kiutalható) közpénz, ezért sürgős elmélet-börzét írtak ki extrém rövid határidőre... oszt' ez lett a "győztes"... :)))
kukker 2021. 12. 05. 14:53
#7227
Most a kőbe vésett tudomány megint változott:

A Napból származik a földi víz?
https://index.hu/techtud/2021/12/05/nap-naprendszer-viz-foldtortenet-napszel-h2o-felfedezes/
Olyan jó, hogy van valami "sziklaszilárd" amit ha nem vall valaki, akkor eretnek, aztán holnap jön a "sziklaszilárdot" hirdető csapattól az előző eltörlése, amiről ki lesz jelentve, hogy bocsi, most ez a "sziklaszilárd" és hát akit meg megköveztünk azért, amiért nem hitt a tegnapiban, az így járt, de vigyázz! Ha nem hiszel most ebben, ezért is megkövezünk, legyen bár holnap az, hogy megint eltöröljük ezt és új dogma jön.
Vajon hol hallani még ilyen "sziklaszilárd" dolgot, ami mindig is változik?
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 07:45
Előzmény: #7225  Törölt felhasználó
#7226
Egyébként a Föld-körüli űrszemét kontrollálhatatlanná válása csupán ténylegesen (azaz praktikusan) zárja majd el a "kifelé"-utat az emberiség elől, hiszen a materiális "valóságban" eleve nincs rá mód, hogy a fizikai testeinket magunkkal cipelve meglógjunk a Naprendszerünkből...   :)
Törölt felhasználó 2021. 12. 05. 07:29
#7225
Régebben a Musk nevű globál-illuzionista ügynök Starlink fedőnevű prodzsektje kapcsán volt már szó itt az űrszemét hirtelen-váratlan eszkalálódásának egyre növekvő valószínűségéről. Ehhez a témához kapcsolódik ez a cikk is:  
  
Támadják az amerikai műholdakat   
    
"... Thompson azon az állásponton volt, hogy a folyamatos kibertámadásokért hasonló eszközökkel kellene törleszteniük, az űrbéli hadakozással azonban az a probléma, hogy ha a konfliktus fizikai síkra terelődik, az pillanatokon belül civilizációs vívmányok elveszítéséhez vezet és a mindent elárasztó űrszemét gyakorlatilag foglyul ejtené az emberiséget a Föld felszínén. "
   
Azaz minden egyes újabb fellőtt kütyüvel egyre közelebb kerül a fent prognosztizált foglyul ejtődés
  
Bármerre nézünk jelenleg a bolygón vagy a bolygó körül: mindenütt csak testi-lelki zaklatottság, harc, rivalizálás, erőszak, megtévesztés, megfélemlítés, kölcsönös vádaskodás, hazugság, "törlesztés", megtorlás ... ... ... 
Törölt felhasználó 2021. 10. 27. 10:25
#7223
ebből a központilag tervezett ember-rombolásból is jól jövedelmező cikkeket, könyveket írhatnak majd (közpénzből) az úgynevezett társadalom"tudomány"-ok egyetemeken unatkozó oktatói:
   
https://index.hu/kulfold/2021/10/27/a-squid-game-masolt-valtozatai-veszelyesek-a-gyermekekre/
Törölt felhasználó 2021. 10. 08. 17:22
#7222
:))) 
   
16:48Sikerült laborban előállítani a világ legdrágább marhahúsát   
  
Végre elhárulni látszik az akadály az elől, hogy nemsoká' bionyomtatott marhahússal etessék az éhező, de azé' szexelni roppantmód szerető afrikaiakat...
   
10 milliárd új fogyasztó + 3 milliárd új fagyasztó (a nyomtatott húsoknak) jól meglöki majd a globális gédépét is... ismét paradicsomi Édenkert lesz a Földön...
   
))...
Törölt felhasználó 2021. 10. 05. 14:00
Előzmény: #7220  sasa44
#7221
"...tudatlanság, butaság, és intelligenciahiány..."
 
Igen, igazad van. Pontosan ezekre gondoltam (és kb. ebben a sorrendben) amikor azt írtam lejjebb, hogy "... elég csak belepillantani..."    :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek