Nem tudom mennyit vesz még és meddig húzza,de olyan 9200ig várom esetleg 9500ig ahonnan kicsit visszakorrekciózik 9k körülre hirig.De meglátjuk.Elég határozottan veszi még most is
És tegnap sem jött be, mert a 8700-ig öntés után nem volt lejjebb eladás. Én valamennyit már eladtam a napokban, aminek egy részét tegnap vissza is vettem hála a nagyban öntőnek, de felkészültem, hogy 9000 felett visszaerősítek, ha ott is stabilizálódik az árfolyam.
Nagy hal van jelen ismét.Néha az öntések és felül a betámasztások pedig a kicsik beijesztését és kirázását szolgálják.Régi bróker trükk.Tegnap is eljátszotta.Ma még nem.
A magánnyugdíjpénztári rendszer átalakítása jó ideig nyomás alatt tartotta az RFV árfolyamát, azonban az utóbbi napokban mintha kezdenének ismét magukra találni a papírok. A türelmes befektetőknek mindenképp érdemes nagyobb figyelemmel lenni a fundamentális szemmel alulárazottnak tűnő részvényekre. A társaság által eddig elnyert projektek cash flow termelő képessége alapján 8173 forintos reális árfolyam adódik a papírokra (15%-os likviditási diszkont mellett), míg az utóbbi években tapasztalt dinamikus növekedés fennmaradásával számolva 14 116 forintos reális árfolyamot kaphatunk a részvényekre. A 8173 forintos érték mindezek miatt erős támaszként szolgálhat az árfolyam számára, mely az újabb projektek elnyerésével a 14 000 forintos szintek felé veheti az irányt.
Van még tér felfele
A DCF modell szerinti kalkulációinkban az RFV által eddig elnyert projektek 22 éves átlagos hátralevő futamidő mellett részvényenként 8173 forintos reális értéket jelentenek 15%-os likviditási diszkontot feltételezve. Mivel indokolatlanul konzervatívnak tartjuk azt a feltételezést, miszerint a társaság a jelenleg meglevő projekteken túl nem lesz képes újabbakat elnyerni, a fent említett reális értéket az árfolyam egyfajta alsó korlátjának tekintjük.
Mivel az RFV menedzsmentje a régiós terjeszkedést illetően nagy tapasztalatokkal bíró személyekkel bővült, megtörtént a további növekedést megalapozó szervezetfejlesztés, és az energiahatékonyság növelését és megbízható hőforrást igénylő, továbbra is nagy potenciállal kecsegtető romániai piacon sikeresen debütált a társaság, indokoltnak tartjuk a jelenleg látható növekedés folytatódását árazni az RFV esetében. A következő három évben a társaság képes lehet minden évben a marosvásárhelyihez és a fejér megyeihez hasonló új projekteket elindítani.
Ehhez viszont jelentős mennyiségű forrást kell előteremtenie a vállalatnak, amit illetően nagyobb kockázatok mutatkoznak a magánnyugdíjpénztári átalakítások következtében. Két szcenárió esetében is megvizsgáltuk az RFV papírjaira DCF modell segítségével adódó reális értéket (1, csak kötvénykibocsátásból finanszíroz a társaság; 2, fele-fele arányban részvény és kötvénykibocsátásból finanszíroz), mely eredményeket átlagolva 14 116 forintos reális árfolyamértéket kaptunk 15%-os likviditási diszkontot feltételezve.
Mutatószámok alapján is olcsó?
Bár a peer grouppal való mutatószám alapú összehasonlítás félrevezető képet közölhet az RFV-ről (hisz nem találni olyan tőzsdei társaságot, mely főtevékenységként energiahatékonyság növeléssel foglalkozik), még az igen konzervatívan árazott és jóval alacsonyabb jövőbeli eredménynövekedéssel kecsegtető európai közszolgáltató vállalatok között is vonzó előretekintő P/E ráta mellett forog az RFV. Ezt véleményünk szerint még az alacsonyabb méret sem teszi teljes mértékben indokolttá.
Az általunk becsült EPS várakozások (növekedés nélküli szcenárióban 2012-re 1057 Ft, 2013-ra 1197 Ft, új projektekkel kalkuláló szcenárióban - ezen belül pedig a két lehetséges eset eredményét átlagolva - 2012-re 1070 Ft, 2013-ra pedig 1387 Ft) mellett P/E alapon az RFV a jóval alacsonyabb növekedéssel bíró peer grouphoz képest is a legalacsonyabban árazott papír. A jelentős növekedési kilátásokat figyelembe véve az RFV részvényei jelenleg is vonzó értékeltségi szinteken forognak a zömében blue-chipeket tömörítő szektorhoz képest.
Kockázatok
- A társaság jövőbeli növekedését illetően a finanszírozási kockázatokat tartjuk a legjelentősebbnek. Amennyiben 3 nagyobb és 3 közepes projekt megvalósításának elindításával számolunk a következő három évben, úgy 2016-ig további 17,5 milliárd forintnyi forrásra lehet még szüksége a társaságnak.
- Az európai adóssággondok a jövőben nagy feszültségeket szülhetnek az értékpapírpiacokon, melyek ismételt fellángolásával megvannak a kockázatai a hitelcsapok elzáródásának, ami meglehetősen kedvezőtlenül érintené a zömében külső forrásokra támaszkodó RFV-t.
- Az ügyfelek (önkormányzatok és Romániában már közvetlenül a lakosság) nemfizetési kockázatával szintén számolniuk kell a befektetőknek.
- Bár nem a vállalat működéséhez kapcsolódik, a papírok árfolyamalakulásának tekintetében jelenleg a legnagyobb kockázatot a magánnyugdíjpénztári rendszer átalakítása jelenti. A befektetők jelenleg csak találgatnak arról, hogy az állami kézbe kerülő részvényportfóliók értékesítésére milyen módon kerül majd sor.
- További kockázatokat jelent a társaság alacsony mérete, és alacsony (bár 2010-ben sokat javuló) likviditása, illetve hogy az alapító tulajdonos (Soós Csaba) 50% feletti, irányító befolyással bír a vállalatban.
Technikai szemmel
Az RFV papírjai december második és január első felében egy igen szűk kereskedési sávban oldalaztak, melyből pénteken sikeresen kitörtek felfele. Hétfőn az árfolyam visszatesztelt a 8550 forintos kitörési szintre, majd tovább lendült felfele. A kitörés sikerét a forgalom jelentős megugrása is megerősítette, így technikai szemmel igen kedvező kép látszik kibontakozni a papírok piacán.
A legközelebbi ellenállás, és egyben célárunk is a papírok korábbi csúcsának számító 9800 forintos értéknél található, míg a 8200 forintos szintet igen erős támasznak tartjuk. Itt húzódik ugyanis az 50 napos mozgóátlag és a papírok jelenlegi projektekkel kalkuláló, DCF modell szerinti reális értéke.
Kereskedési összefoglaló: vétel: 8800 forint, célár: 9800 forint, veszteségvágás: 8500 forint, hozam/kockázat arány: 1000 forint (11,4%)/300 forint (3,4%) = 3,33. Mivel az RFV papírjai meglehetősen illikvidek ahhoz, hogy a technikai elemzés eszköztárát megbízhatóan használni tudjuk, az általunk megadott veszteségvágó szintet saját vérmérséklet alapján akár rugalmasabban is lehet kezelni.
Én a mai elemzésről azt mondom, hogy nagyjából azért tartom és gyarapítom a pakkom 2009 augusztusa óta, amit az elemzésben olvastam. Eddig nem bántam meg, hogy így tettem, és szerintem a jövőben sem fogom. Már csak a szakértő jegybankunknak kellene felhagynia a kamatemelésekkel.
A fórum kötetlen cseverészésre való,nem vérkomoly eszmecserékre.Az RFV szinvonala azért igy is messze magasabb a legtöbb topicénál.Fórumbeirások szerint kereskedni viszont valóban balgaság.De természetesen az általános vélemények is figyelembe vehetők döntésnél kisebb részt
Basszus, én nem az írásra értettem hanem erre: "14000 két limites nap alatt elérhető, de reálisan szerintem szeptemberre."
Érted? Reálisan szeptemberre! Ilyet nem ildomos leírni, mert még lesz aki komolyan veszi. És most ne jöjjünk azzal, hogy fórum alapján kereskedni hülyeség (pl. sokan kíváncsiak formerplayer vagy művezető írásaira és ez alapján is dönthetnek)!
Szóval az írásba adás tényleg vicc, de célárat adni meg hülyeség! Ennél komolyabb is lehet egy fórum( de tudom én vagyok a hülye :)).
Komolyan mondom, remélem, hogy 14k lesz, de az a pár cég akiknek tudjuk a célárát, még azok sem teljesültek! Szóval előbb azoknak hiszek, majd csak aztán a PF-nek!
Az már egy más kérdés, hogy a BÉT-en melyik részvénynek hol is van a fair értéke és hol van most...
RFV 2009
Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.
2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.
Ha csak.....