Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 17. 16:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#3760
Jogos! Remélem a 3 közül nem rám céloztál. :)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 17. 16:22
Előzmény: #3758  Hathor
#3759
Arra utaltam, hogy ilyenkor amikor felmerül egy hasonló téma-merthogy a legtöbb ember itt nagyon sok topikot olvas- akkor újra előjönnek a késztetések arra vonatkozólag, hogy a régi, felelőtlen, mohó, elcseszett kereskedésüket elővegyék "hátha lesz belőle valami" alapon. Pont most jött létre a topic, amikor ilyen téma merült fel.
Hathor
Hathor 2017. 09. 17. 16:17
Előzmény: #3755  Lastdeposit
#3758
Iron Fx masik ceg! Itt FXCM volt
Törölt felhasználó 2017. 09. 17. 16:03
Törölt hozzászólás
#3757
mauf 2017. 09. 17. 15:55
Előzmény: #3750  MetalHeart
#3756
A "hivatkozott FX szerződést" nem ismerem, így nem mondok róla véleményt. Egyébként is egyetértek veletek abban, hogy alapvetően az ügyfélé a kereskedés kockázata, és aki pl. forexen nagyot bukik, az valamilyen szinten megérdemelte. DE! Egy-egy konkrét eset megítélése, főleg jogilag, sosem ilyen fekete-fehér. Nyilván nem véletlen, hogy jónéhány broki meg se próbálta behajtani a minuszokat, és nyilván annak is megvan az oka, hogy a Random is elvesztette a perét. Így az, hogy esetleg az ügyfél is hülye volt, nem menti fel a Randomot. Viszont egy dologban nincs igazad. A Random nem közvetítő, hanem white label partner volt, ami azt jelenti, hogy az FXCM-től csak kvázi bérbe vette a rendszert, és azon keresztül, de saját néven nyújtott szolgáltatást az ügyfeleknek. Tehát az ügyféllel szemben ők a szolgáltató, az már az ő magánügyük, hogy ezt a szolgáltatást más által üzemeltetett rendszeren nyújtják. Ami a korábbi vitát illeti, te is írod, hogy ez kőkemény üzlet és a szolgáltató a saját üzleti érdekeit tartja szem előtt. Ez rendben is van, de erre értettem én, hogy nagyon álságos, amikor ennek ellenére folyton a Random és Virág úr nagy emberbarátságára hivatkoztok. Ők is a saját üzleti érdekeik szerint hozták meg a döntéseiket, egyáltalán nem az ügyfeleket védték. Hogy mást ne mondjak, már a chf ügy után egyből megszüntethették volna a forexezést, elvégre már akkor is felmerültek aggályok az fxcm-mel szemben. De azért ők még 2 évig szépen kerestek a dolgon, amíg rá nem jöttek nyilván az elvesztett per miatt, hogy ez nekik is kockázatos. Még valami. Te is írod az FXCM-mel kapcsolatban, hogy nem szeretnél "olyan szolgáltatóval együttműködni, amelynek a minősítése csorbát szenvedett." Közben meg ki vagytok rám akadva, hogy én meg leírom, hogy nem szeretnék olyan szolgáltatóval együttműködni, amelyet többször megbírságolt az MNB, meg pert veszít a saját ügyfelével szemben stb. Ez eléggé kettős mérce, nem gondolod?
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 17. 14:31
Előzmény: #3752  Hathor
#3755
Édes Istenem! Már valamelyik troll nyitott is egy topikot, jó friss, ropogós nick-el, Ironfx károsultak lépései. Lehet itt a jogi csűrést csavarást csinálni, de minden közvetlenül vagy közvetve úgyis oda vezet, hogy a féktelen mohóságot kezelni kell, ami amióta ember létezik, újra és újra nyomorba dönt embereket. Utána beindul a sajátos bűnbakképzési mechanizmus, ami nem más mint egy alkoholista típusú játszma: nem én vagyok a hibás, átvertek, a világ összeesküdött ellenem, ellopták a pénzem... Nem lopta el senki a pénzed, Te hülye! Saját magad adtad oda önként és dalolva másnak, mert felelőtlen és mohó voltál és nem számoltál a kockázatokkal. Egyik egyén se teszi fel a kérdést, mindenki csak biztonságra törekszik, mindenki, jogi bástyákat akar, mindenki papíron akar látni mindent, ami létezik, mert azt hiszi, akkor nyugodtan alszik... de nem, azt elfelejtik megkérdezni, Te tökkel ütött, mohó ember: saját magadtól ki a fasz fog megvédeni?
qpec 2017. 09. 17. 14:09
Előzmény: #3751  MetalHeart
#3754
Lemaradtam valamiröl?Szämomra egy dolog biztos.A brokerceg sima közvetitö,a kockäzatokat,mint a kockäzatkezelesi nyilatkozatban aläirtuk es elfogadtuk,mi viseljük.Minden tözsdei,befektetesi tanäcskozäson a szemünket kiveri a belepeskor a monitoron levö szöveg a rendezö az itt elhangzottakert felelösseget nem vällal!.Nem jajgatni,a broki ceget anyäzni kell,hanem felelös befektetökent viselkedni.A buktät qrva nehez elviselni,a szämlät kiegyenliteni meg pläne.A brokicegnek az ügyfelei penzere jobban kell vigyäzni,mint a sajätjära,nem hiszem hogy Virägh ur nem tartanä szem elött ezt.Nem a BEVA-ra kell alapozni,mert az regen rossz! akkor befagy a random kereskedes es oda a nehezen összegyüjtött haszon.Remelem a legjobbakat a messzi tävolbol,nemsokära otthon leszek,addig is,HS!!!!!
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 17. 13:58
Előzmény: #3752  Hathor
#3753
rögtön kiszűrhetők az "álságos" kommentelők... ettől függetlenül én is kivi lennék a pervesztés részleteire, pusztán technikai oldalról, a szerződésbeli pontok alapján...
Hathor
Hathor 2017. 09. 17. 13:53
Előzmény: #3751  MetalHeart
#3752
Szerintem is helyes dontes volt! Toke vedelme az elso a tozsden!
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 17. 13:38
Előzmény: #3746  maxhell
#3751
Megsúgom neked is, ha netán nem tudnád... forex ügyben te viseled a kockázatot, hogy a közvetítő szolgáltató saját érdekeit szem előtt tartva likvidálja a felvett - akár tőkeáttételes - pozijaidat, ha úgy adódik a helyzet... ennek semmi köze az ügyfélbarát jellemzőhöz (mint azt szegény mauf hiszi...) ez kőkemény üzlet és saját érdekek védése !
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 17. 13:34
Előzmény: #3747  mauf
#3750
A publikus infók alapján egyértelműen jogszerűen járt el összességében az RC és én sem akarnék egy olyan szolgáltatóval(FXCM) együttműködni (mind a cég, mind az ügyfelek érdekében), amelynek a minősítése csorbát szenvedett. - A hivatkozott FX szerződés 10. KÉNYSZERLIKVIDÁLÁS bekezdésének több pontja is megvalósulhatott. - A hivatkozott FX szerződés 11. A TÁRSASÁG JOGAI bekezdésének 11.3 pontja is teljesen érthető Ha még mindig nem lenne világos, jó ha tudod... a közvetítő cég egyáltalán nem köteles megóvni téged a túlzott poziktól és a velejáró kockázatoktól, a cég jutalékért végzi el a valódi szolgáltóval való kereskedésedet. A szerződésbeli pontok bármelyike alapján - azok teljesülése révén - megszakíthatja a kapcsolatot a szolgáltatóval, lezárhatja a számládat, stb. a felsorolt pontok alapján, azaz TE(!!!) viseled ezen kockázatot is (mint minden más közvetítő cégnél is!) Nem ismertek a pervesztés részletei, pedig sok mindent elárulna... az RC valszeg azért hagyott fel a szolgáltatással, mert nem tudta kivonni magát a kockázatviselés alól azon esetben, amelyben a pert elvesztette és a jövőbeli hasonló esettől megkímélve magát, inkább a szolgáltatás befejezése mellett döntött... Te magánügyed, hogy melyik szolgáltató választod, ha nem tetszik az RC, akkor menj máshova, de a szerződéspontokat mindenhol el kell olvasni ! Ha álságosnak tartod az a te bajod, viszont nagyon uncsi, hogy konkrét esetleírás nélkül rinyálsz itt napok óta.
Hathor
Hathor 2017. 09. 17. 13:32
Előzmény: #3743  maxhell
#3749
Ez volt az akkori level: "Tisztelt Ügyfelünk,A Random Capital Zrt. az alábbi fontos tájékoztatást adja a devizakereskedéssel kapcsolatban:Társaságunk 2012. óta White Label-ként működő partnere a devizakereskedésben a londoni székhelyű Forex Capital Market Ltd-nek (FXCM). Partnerünk egy vállalatcsoport része, amelynek szintén tagja az amerikai Forex Capital Market LLC. A mai napon az NFA és CFTC amerikai felügyeleti hatóságok vizsgálata alapján azonnali hatállyal vissszavonták az utóbb említett, amerikai FXCM engedélyét továbbá 7.000.000,- USD büntetés is kiszabásra került. Ezúton szeretnénk megköszönni az FXCM-nek az elmúlt évek együttműködését, amely során mindig maradéktalanul teljesítette szerződéses kötelezettségét. Megértjük továbbá azt is, hogy a kiszabott büntetés és az amerikai piacról történő kivonulás, nem érinti az FXCM angol operációjának működését és az amerikai piacon kívül, folytatódik a nemzetközi szolgáltatás. Mindazonáltal a Random Capital Zrt. nem tud és nem is akar a továbbiakban együttműködni egy olyan szolgáltatóval, akinek a jó üzleti hírneve csorbult, tevékenységével összefüggésben számos súlyos jogi aggály fogalmazódott meg. Élve a jogszabályi és prudenciális kötelezettségünkkel, a mai nap folyamán felülvizsgáltuk a jogszabály által megkövetelt partner minősítésünket, amely végeredményeként azonnali hatállyal kezdeményezzük a szerződéses jogviszony megszüntetését. Társaságunk kitettsége az FXCM-nél az ügyfélvagyon arányában elenyésző, azonban az ügyfeleink érdekének védelmében úgy döntöttünk, hogy azonnali hatállyal részlegesen, majd teljesen felfüggesztjük a deviza és CFD termékek kereskedését a közöttünk lévő " Bizományosi Keretszerződés Deviza és CFD ügyletekre" 11.3 pontja valamint a Bszt. 59. § (1) bekezdése alapján az alábbiakban részletezett ütem szerint.Minden olyan ügyfél tőkéjét, akinek jelenleg nincsen nyitott pozíciója, a Társaság azonnal hatállyal visszautalja a devizkereskedési számláról. Tehát a kereskedési rendszerben látható nulla egyenleg (az eddig bemutatott tőkeérték helyett) azt jelenti, hogy a pénzösszeg átutalásra került a Random Capital Zrt. magyarországi bankszámlája felé.A nyitott pozícióval rendelkező ügyfelek 2017.02.10 12:00 óráig zárhatják pozícióikat. Ezt követően a Társaság az összes ügyfél pozícióját zárja és azt követően minden tőkét visszautal. "
Hathor
Hathor 2017. 09. 17. 13:27
Előzmény: #3743  maxhell
#3748
Fxcmnel problema merult fel, volt errol hir kinti oldalakon is
mauf 2017. 09. 17. 13:07
Előzmény: #3746  maxhell
#3747
Ahogy mondod, gondolom úgy voltak vele, hogy amíg azt hitték, be tudják hajtani a pénzt az ügyfeleken, addig hadd menjen a dolog, végül is ők nem bukhatnak rajta, csak az ügyfelek. Aztán nyilván koppantak egyet a bíróságon. Ahogy mondod, az Equilor legalább a balhé után egyből lépett, ezzel még mindig sokkal inkább védte az ügyfeleit, mint a Random. Ettől még lehetnek elégedett ügyfelei a Randomnak, meg lehetnek előnyösek bizonyos szempontból, de azt nagyon álságosnak tartom, hogy ők is meg az őket támogató fórumozók is pont a nagy ügyfélbarátságukat emelik ki az egyik legfőbb erényként, holott ez a példa is bizonyítja, hogy ez nagyon nincs így.
maxhell 2017. 09. 17. 12:19
Előzmény: #3745  mauf
#3746
Értem. Ez 2015-óta nem zavarta a céget és azóta lehetett továbbra is ezekkel az instrumentumokkal kereskedni? Mert nekem ez inkább a furcsa, két évig amíg nem ment le a jogi út, addig mehetett a kereskedés, most, hogy vesztettek, most jöttek erre rá? Ez ami furcsa nekem legalábbis. Ha nyertek volna a perben, akkor minden mehetne tovább változatlanul valószínűleg. Egyébként nem csak a random keveredett vitába az ügyfelekkel a chf balhé után, hanem pl. az equilor is, csak náluk ez úgy nézett ki, hogy a balhé után egyből megszüntették a saját metatraderes forex kereskedést, és pár hónap elteltével, közvetítőként szerepeltek külföldi forex cég felé, melyet később szintén tudtommal leépítettek. Tehát először ők is az ügyfeleket perelték a chf balhé után, ez nem egyedi dolog, természetes, a veszteségek cehjét senki se akarta önként állni. Azt, hogy ők milyen eredménnyel tették ezt, arról nincs tudomásom.
mauf 2017. 09. 17. 12:00
Előzmény: #3743  maxhell
#3745
Ennek az az előzménye, hogy a randomnál az fxcm rendszerén keresztül lehetett devizaával és cfd-vel kereskedni, és amikor 2015-ben volt a chf balhé, és sokan nagy veszteségeket hoztak össze, a "nagy ügyfélbarát" random, sok más szolgáltatóval ellentétben, nem a külföldi partnerrel próbált megállapodni/vitatkozni, hanem a saját ügyfelein akarta behajtani ezeket. Csakhogy úgy látszik, ezzel nem jártak sikerrel (ők maguk állítják, hogy pert vesztettek saját ügyfelükkel szemben), így ezután inkább kiadtak egy közleményt, hogy megrendült a bizalom az fxcm-ben (???), ezért az ügyfelek védelmében (???) felfüggesztik (valójában megszüntetik) a deviza és cfd kereskedést.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 09. 17. 10:45
Előzmény: #3742  Hathor
#3744
Igen, ha eljutok oda, családtagnak nyitok még kettőt. 90 milla Lastdeposit, Enszoltam, Pénznyelő között elosztva, védelmezni fog a Condom Capital Terminator! Bár arra figyelj, fütyürakva, nutexet csak 1 millával nyiss, mert ki fogod ütni a Bevát 4 év alatt! Ne mondd, hogy nem Szóltam!
maxhell 2017. 09. 17. 10:31
#3743
Írjátok, hogy a deviza és a cfd kereskedés fel lett függesztve ennél a cégnél. Erről vki tud bővebbet, konkrétabbat, hogy mi az oka? Én is valszeg céget váltanék, szóba jönne a random is, mint lehetséges jelölt, és ez nem tűnik szokványos dolognak azért.
Hathor
Hathor 2017. 09. 17. 10:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#3742
A csaladban mas nevere is tudsz nyitni Randomos szamlat es az ujabb 30millio. Csinaltok egy kozos bankszamlat, arrol beutaltok a kozos szamlarol. Akkor 60millio beva lesz. Ha az is keves 3. csaladtag, vagy egy uj szolgaltato. Tbszeimet nekem is meg kell oldanom, mert nem ferunk be a keretbe, es 5evre elore kell gondolkodni. Mondjuk menet kozben TBSZt is lehet transzferalni, ha tulmegy Beva kereten
Törölt felhasználó 2017. 09. 17. 10:05
Törölt hozzászólás
#3741

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek