Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 17. 12:49
Előzmény: #60599  Törölt felhasználó
#60600
(A telek a Rába vagyona !)

DE
Illene tisztán átláthatóan....
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 12:37
Előzmény: #60598  Törölt felhasználó
#60599
Egyébként szerintem törvényi kötelezettsége is van az MNV-nek arra, hogy ne rejtett tartalékokkal operáljon a rába könyvelése.

Vagyontörvény: 7. paragrafus, 2. bekezdés:

"(2) A nemzeti vagyongazdálkodás feladata a nemzeti vagyon rendeltetésének megfelelő, az állam, az önkormányzat mindenkori teherbíró képességéhez igazodó, elsődlegesen a közfeladatok ellátásához és a mindenkori társadalmi szükségletek kielégítéséhez szükséges, egységes elveken alapuló, átlátható, hatékony és költségtakarékos működtetése, értékének megőrzése, állagának védelme, értéknövelő használata, hasznosítása, gyarapítása, továbbá az állam vagy a helyi önkormányzat feladatának ellátása szempontjából feleslegessé váló vagyontárgyak elidegenítése."

Azaz:
átlátható működtetése, és értéknövelő használata.

Szerintem utóbbi egyértelműen kimondja, hogy nem lehet a beszámoló bugyraiban rejtegetni ami van, hanem ki kell mutatni, másként fogalmazva növelni kell a vagyon értékét a valós.
Erről szól a harmadik keresetlevelem. ;)
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 12:17
Előzmény: #60589  cree1
#60598
Igazad van, valóban az idézett részt írtam. Bár ha magamba is belekötöttem volna, mint Nantal szóhasználatába tegnap este, akkor valójában a "gyanú" szó helyett a "kockázat" szerepelt volna ott is. (Bocs Nantal, más szemében könnyebb meglátni a szálkát!) Szóval arra kérnélek értsd így a megjegyzésem.

Már csak azért is, mert ha a szavakba kezdünk belekapaszkodni, akkor én ragaszkodnék ahhoz, hogy "simicskázás"-t írtam (jelentsen az bármit), és nem "csalás"-t. Ezt már te helyettesíted be így, pedig erre is leírtam két variációt, amiből az eddigi érvelésed szerint csak az egyiket lenne szabad csalásnak minősítened. Tovább nem boncolgatnám, mert tényleg nem bántani akarlak.

A későbbi idézhetőség kedvéért: a mérlegbe kerülést is mindig olyan értelemben használom az egyszerűség kedvéért, hogy valós értéken kerüljön kimutatásra a mérlegben. Tudom, hogy most is benne van úgy 5%-a papíron. De akkor sem szimpatikus nekem ez a hidden reserve, ha ilyen szép tudományos neve van, mert megtévesztő, és a jogszabályi oda-vissza értelmezésekkel visszaélhetnek vele ismét az én káromra. Mama akár mondhatná azt is, hogy: "Ha nincs tolvaj a faluban, akkor nem kell rejtegetni sem amink van."

Egyébként meg a cég érdeke egyértelműen megkívánná, hogy valós értéken forogjanak a részvényei. Mert pl. adott esetben akár a hosszú távú finanszírozást is olcsóbban megúszhatja részvénykibocsátással, mint hitelekkel. Vagy vásárolhat mostanság a menedzsmenttel együtt féláron saját részvényt. Esetleg megelőzhetik, hogy a tulajdonosok gyanakvásból/kockázatcsökkentésből egymás torkának essenek. Ez sem utolsó, hidd el.
egyveleg 2012. 10. 17. 11:35
Előzmény: #60592  tigus7313
#60597
nem akarok beállni a könyvbe több 1000 darabbal, ráérek. Remélem kapom 800 alatt majd és nem itt lőném el a puskaport.

esésnél nehéz eladni a papírt, ezért kockázatos
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 11:21
Előzmény: #60591  tigus7313
#60596
...hmm...!

"...sajnálatos tény, hogy MAGYAR szabályozás pontatlanságát pont a jogalkotó használta ki, hogy áron alul megszerezhesse a céget..."

...jól látod...!

...ám, a KÖZGYŰLÉS összehívásának elmaradása, a "vételi ajánlat" részvényesi véleményének a beszerzése céljából, - súlyos -, HIBA...!
...figyelemmel arra is, hogy a munkavállalói vélemény, - úgy mond -, kiadhatatlan lett, ami okán a KÖZGYŰLÉS összehívása nem lett volna mellőzhető...!
...de, a Nyugdíj Alap eljárási kötelme is erre ad, - finoman írva -, szükséget...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 17. 11:12
Előzmény: #60592  tigus7313
#60595
Ha csak az eredmény nagyságával nő az árfolyam, már akkor is az elvárható hozam környékén van.
Szóval én a piac idegenkedése mellett hiszek ebben is.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 10:08
Előzmény: #60593  Törölt felhasználó
#60594
...a fenébe, megint hibáztam:

"...konkrétan, magam is úgy látom, hogy a napi mérlegben tartása az ingatlanoknak, - talán - valóban szükségtelen, - NA DE -, egy "vételi ajánlat" esetén ELENGEDHETETLEN...!"

...helyesen:

...konkrétan, magam is úgy látom, hogy a napi mérlegben tartása az ingatlanok MINDENKORI VALÓS ÉRTÉKEINEK, - talán - valóban szükségtelen, - NA DE -, egy "vételi ajánlat" esetén ELENGEDHETETLEN...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 09:49
Előzmény: #60589  cree1
#60593
...hmm...!

"...Az ingatlan a mérlegben van, bekerülési értékkel. Tigus is megmondta, hogy a saját vagyon hektikus mozgását jelenteni az értékelésen történő nyilvántartás, és ez amitől minden elemző/befektető hideglelést kap..."

...már nem egy, korábbi kommentemben is jeleztem, hogy ez a "módi", - sajnos -, egy JOGHÉZAGNAK is "magyarázható" (mellé beszélhető) lehetőség, azok számára, akik erre, hivatva érzik magukat...!
...ám olyan, amelynek a "pótlására", a büntető eljárásokban akad paragrafus...!
...az alapos gyanúmat, közöltem is az ügyészséggel, de nem vagyok jogász, a büntető jogban pedig különösen, csak a jogérzékeim működnek, de azok megcsalhatatlanok...!
...konkrétan, magam is úgy látom, hogy a napi mérlegben tartása az ingatlanoknak, - talán - valóban szükségtelen, - NA DE -, egy "vételi ajánlat" esetén ELENGEDHETETLEN...!
...csakhogy, a Tpt. ezt az "egyéb" feltételek közé teszi, amit - szerintem -, visszaélésre használhatott fel a PSZÁF, legalább is azzal, hogy a bíróságtól azt kérelmezte, ne vegye tárgyalásba a KERESETEM...!

...és ide tartozó, az a momentum is a PSZÁF részéről, hogy másnap már engedélyezte is, a "vételi ajánlatot"...!
...ami "természetesen" (???!!!) messze nem jogsértő, hiszen a jogszabályok nem tiltják sehol, az azonnali határozathozatalt, sőt a jogorvoslatra is áll valami "téves út" rendelkezésre, aminek a végén, úgy rúgnak ki a bíróságok, hogy a zsebedben alig marad valami, ha véletlenül kisnyugdíjas vagy...!
...csak ezzel a "húzással", a PSZÁF, éppen a SAJÁT HATÁSKÖRÉBEN való javítási lehetőségtől, - mint eljárási lehetőségtől -, fosztja meg a "nem ügyfélnek" tekintett RÉSZVÉNYESEKET...!
...azaz, - a részemről -, SZÁNDÉKOSNAK feltételezett - gyanúm szerint -, eljárási HIBÁJÁNAK, a csalárd, ellehetetlenítésének eszközét hozta létre, a SAJÁT HATÁSKÖRBEN való hibajavításának elmulasztásával...!

...stb. stb. stb...!
tigus7313 2012. 10. 17. 09:23
Előzmény: #60590  egyveleg
#60592
köszi,

a miértnél arra gondoltam
miért nem mertél többet?

mert azt hiszem a válaszban rejlik, hogy mi a baj jelenleg a részvénnyel.
hogy hiába áll jelentős felfutás előtt fundamentálisan,
hogy végre komolyabb eredményességet tud felmutatni,
inkább piacszerző fázisban van, mint vesztőben,
hogy a devizaárfolyam kilátások hosszabb távon kedvezőek, ezáltal az eredményesség is annak tűnik.

ennek ellenére milyen a részvény forgalma, megítélése, kilátások???
tigus7313 2012. 10. 17. 09:08
Előzmény: #60589  cree1
#60591
"Tigus is megmondta, hogy a saját vagyon hektikus mozgását jelenteni az értékelésen történő nyilvántartás, és ez amitől minden elemző/befektető hideglelést kap."

szerintem ezt arra mondtam, hogy a menedzsmentet mi sarkallhatta arra, hogy a befektetési ingatlan értékét ne a mérlegben, hanem a beszámolón belül a kiegben mutassa be.
ellenséges felvásárlás megakadályozására elegendő eszköz állt rendelkezésükre (nem is sikerült senkinek az akció), ezért ennek elhárítása nem merült fel okként, hogy bekerüljön a mérlegbe az ingatlan piaci értéke.

Arra aztán végképp nem készültek fel (én sem hittem, nem is számoltam vele), hogy a saját államuk fogja őket felvásárolni.
(és a klasszikus megakadályozás ebben az esetben nem működik: erősebb kutya...)

továbbra is tartom, hogy a beszámolóban az ingatlan piaci értéke kimutatásra került (pont annyi értéken, mintha betették volna a mérlegbe).

sajnálatos tény, hogy MAGYAR szabályozás pontatlanságát pont a jogalkotó használta ki, hogy áron alul megszerezhesse a céget.
egyveleg 2012. 10. 17. 08:58
Előzmény: #60569  tigus7313
#60590
vártam, hogy kapjak olcsóbban, de nem sikerült. Sok a készpénzem és vettem egy keveset, mert itt van valami történet ami hasznot hozhat.
cree1 2012. 10. 17. 08:36
Előzmény: #60582  Törölt felhasználó
#60589
1702 idézlek:" De így végképp alaptalan bármilyen gyanú a simicskázáson kívül...
"
Azaz csak a csalás gyanuja alapos...

Bocs, de ezt írtad...
Az ingatlan a mérlegben van, bekerülési értékkel. Tigus is megmondta, hogy a saját vagyon hektikus mozgását jelenteni az értékelésen történő nyilvántartás, és ez amitől minden elemző/befektető hideglelést kap. Tankönyv szerint ez egy hidden reserve, amit akkor, és csak olyan mértékben kellene a cégnek felhasználnia, ha a saját (és nem kisrészvényesei rövid távú) érdekei ezt kívánnák, pl. tőkevesztés egy másik üzletből adódóan, tőkemegfelelés, merge stb. Most nem látok ilyen indokot.

Az emberekkel kapcsolatosan leírtakkal azt akarod mondani, hogy ezek az emberek lehetnek teljesen felkészültek és tisztességesek, dolgozhatnak nagyon keményen, de ha rosszembereknek útjában állnak, akkor úgyis 10 perc alatt lecserélhetik őket akkor ezen nem vitatkozom.

Viszont ez azért azt is jelenti, hogy a jelen testületek tagjait nem simicskázzuk a jövőben, csak ha az konkrét, a Rába kárára meghozott döntéssel kötlhető össze.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 02:59
Előzmény: #60585  Törölt felhasználó
#60588
...hmm...!

link
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 00:38
Előzmény: #60581  cree1
#60587
...hmm...!

...már megbocsájts, a kommented, amolyan "Hacsek + Sajó" párbeszédnek tűnik...!

...de az ígéretemről nem felejtkeztem el, - még jövök vele -, csak legyen időm rá...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 00:17
Előzmény: #60585  Törölt felhasználó
#60586
...hmm...!

...messze egyetértek...!
...rossz szót használtam, bocsi...!
...köszönöm a javítást...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 00:04
Előzmény: #60584  Törölt felhasználó
#60585
Ez nem (szubjektív) gyanú, hanem (objektív) kockázat, amit mérlegelek én is és láthatóan a piac is. Ezért kell valahogy megszüntetni.
Törölt felhasználó 2012. 10. 16. 23:13
Előzmény: #60582  Törölt felhasználó
#60584
...hmm...!

...Kedves "1702"...!

"...Én csak kettőt tudok elképzelni a pillanatnyilag ott ülők személyétől függetlenül(*): a nyilatkozatok ellenére egy valós értéken aluli kivezetés lehetőségének fenntartása, vagy egy későbbi telekpanama rémképe..."

...rettenetesen örülök, hogy ilyen világosan, "kijöttél" a gyanúiddal...!
...az egész Rába részvény "mélyrepüléseinek" az okai lehetnek, ezek a gyanúid, amelyeket magam is csak "alátámasztani" tudok...!

...a bírósági eljárásaimra készülvén, rengeteg számítást végeztem, gondolván arra, hátha módomban fog állni, a tárgyaláson, a PSZÁF érveire, "visszakézből", riposztozni...!
...csak a II. fokú tárgyalásra állt módomban, "képbe kerülni", a közgyűlésre készülődés és részvétel tapasztalatai okán...!

...merthogy, akkorára "jött ki", a 2011-es beszámoló, amiben a banki jelzálog hitelek, pontosan bizonyították, az "összes Rába ingatlan" forgalom képességét...!!!
...oszt', a mérlegben, ezek valós értékének, csak "a hűlt helye" található...!
...pedig, ezek "valós értéke", nagyságrendileg, a 30 mrd érték körüli lehet...!
...nem tudni ugyanis, - a beszámolóból -, melyik ingatlanokat terhel jelzálog...!
...ám, abból számítva, hogy jelzálogként, az ingatlanok forgalmi értékeinek maximum 70 %-ára terhelhető hitel, - az azonnali eladási lehetőség okán -, ám egyes esetekben, ez a mérték csak 30 % körüli, mint minimum érték, - talán nem fogok nagyon mellé -, HA, minimum értéknek tekintem, az "összes Rába ingatlan" vonatkozásában, a fenti mértéket...!

...ezekből a körülményekből, inkább az utolsónak említett eset gyanújának gondolok nagyobb esélyt, amire más jelek is mutatnak, de az ám az igazi panama, aminek a leírását, "cree1"-nek (lentebb) megígértem...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 16. 19:54
Előzmény: #60582  Törölt felhasználó
#60583
Ja, és az előző IG-vel nem volt ilyen bajom, mert nekik (és akinél értelmezhető volt "megbízóiknak") nem volt ilyen befolyásuk sem az állami támogatások, sem a bíróságok belügyei felett.

Velük más bajaim voltak. Pl.: miért nem teszik be a telket a mérlegbe. ;) Miért nincs a stratégiának számonkérhető éves bontása, különösen az ingatlanra vonatkozóan. És még volt pár, már éppen látogatást terveztünk itt páran elégedetlenkedők, mikor kijött az MNV ajánlat.
De komolyan. Ha nem hiszed nézd vissza.
Törölt felhasználó 2012. 10. 16. 19:48
Előzmény: #60580  cree1
#60582
Nem csalóztam le senkit. Csak nehezen találom az okát, hogy miért nem teszik be a mérlegbe az ingatlant, mikor ezzel elejét lehetne venni minden további összeesküvés elméletnek. Meg tudod indokolni, hogy mi az oka (azon kívül, hogy nem is ér semmit a telek)?
Én csak kettőt tudok elképzelni a pillanatnyilag ott ülők személyétől függetlenül(*): a nyilatkozatok ellenére egy valós értéken aluli kivezetés lehetőségének fenntartása, vagy egy későbbi telekpanama rémképe.

(*) Ezek az emberek 10 perc alatt lecserélhetők, ha az NFM-et uraló érdekcsoport elképzelései ellen mernének tenni akár vétlen módon is. Sajnos az adott szavukat is csak ilyen záradékkal lehet elfogadni, és határozottan számolni kell a nem teljesítéssel.
cree1 2012. 10. 16. 19:11
Előzmény: #60574  Törölt felhasználó
#60581
Nantal, hozz vevőt 6 Mrd-ért, és magam fogok írni Pintérnek, hogy legyen meg az 1 %-od, mint jutalék!!! :)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek