Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider kedd, 15:09
Előzmény: #172263  vcsmate
#172264
Nagyon likvid! :-)
vcsmate kedd, 14:26
#172263
Egy szál kötés nem történt ma....
gabriellusz kedd, 09:14
Előzmény: #172261  szalab
#172262
Köszönöm 
szalab kedd, 08:47
Előzmény: #172260  gabriellusz
#172261
gabriellusz kedd, 08:43
Előzmény: #172258  vcsmate
#172260
De mi hír? Nem találok új cél árat. 
signal2
signal2 hétfő, 22:18
Előzmény: #172258  vcsmate
#172259
Az. Vagy bénák a portfoliónál, vagy aljasok. Szavazzunk?
vcsmate hétfő, 19:03
#172258
Lehozzák vajon hírben az emelt célárat?
Egy cikk nem született erről a hírről....döbbenetes.
szakallamigazgato
szakallamigazgato hétfő, 12:08
Előzmény: #172256  szakallamigazgato
#172257
OFF * Állomosításhoz: meddőségi klinika csak állami lehet? Ok befejezem mára, mert mindenről eszembe jut valami, de nem spammelek itt tovább. ON
szakallamigazgato
szakallamigazgato hétfő, 11:50
Előzmény: #172255  Divisor11
#172256
OFF Mondjuk én liberális-konzervatív-szociáldemokrata vagyok, ebben a sorrendben. Én nem bánom szociáldemokrataként, hogy aki rászorul segítsük. Azt se bánom, hogyha a gázártámogatást lassan vezetik ki és egyre kisebb jut rám és több annak, akinek kell. Liberálisként azt mondom, hogy ezt az állímosítási hullámot nem értem, tényleg kell a reptér a Ct a gyógyszertár + a kelebia vasút? Konzervatívként a piacban hiszek. Benzinárstop? Megint fél év kell majd utána, míg helyreáll és mit fog csinálni a kisker: rátesz tartósan +2% a haszonkulcsra miután felengedik a stoppot, mert nem tudja mikor lesz megint. ON
Divisor11 hétfő, 11:28
Előzmény: #172254  szakallamigazgato
#172255
Vagy mondjuk több mint 30 évvel a szocializmus után végre elfelejthetnénk, hogy az állam minden szektorba belenyúl, mindenki újjítson fel azt amit akar a saját pénzén de ne az én adómat ne erre költsék erre.
szakallamigazgato
szakallamigazgato hétfő, 10:18
Előzmény: #172253  szakallamigazgato
#172254
OFF Egyébként meg Kádár kockák felújítására kellene törekedni, de ott meg egy kiszámítható rendszer kellene, mert szaki az nincs. Ha egy évig él  egy pályázat és nem tudni utána jön-e valami akkor a kis cégek nem vesznek fel új embert, hanem drágábban áraznak egy évig. Ha tudják, hogy jövőre is lesz ilyen, akkor talán felvesznek egy embert, betanítják, adózik és mindenki boldog. Időnként ráborítanak milliárdokat a piacra, aztán semmi. Ez így nem fog menni. ON
szakallamigazgato
szakallamigazgato hétfő, 10:13
Előzmény: #172251  dexter
#172253
OFF A magyar néplélek arra van beállva, hogy saját lakásban él, ezt támogatja a kormány, így a lakbér egekben, mert - jogosan - a bérbeadó megtérülést vár az ingatlan árára. Én azt tenném, hogy aki 100 lakásos lakóparkot épít, az adjon ingyen 1-2 lakást az engedélyező önkormányzatnak bérlakásnak, építsen egy pici bölcsödét és óvodát és esetleg vegyen négy buszt a helyi BKV-nak, hogy közlekedni is tudjanak a helyiek. A busz opcionális. Aki ezt nem vállalja, a helyett majd jön más, szétporlasztja a költséget a 98-99 lakásra. Az önkormányzati bérlakásba beköltözhet az új óvoda pedagógusa vagy - hogy ne legyek demagóg - egy roma család és máris tettünk a szeparáció, gettósodás ellen. Ezen kívül kellene egy szűk keret az államtól, hogy mondjuk 30%-al segíti azt az önkormányzatot, ahol lakosságarányosan (lakásarányosan) mondjuk évi 0.5% bérlakás épít energiahatékonyan. Alapvetően kellene egy bérlakásprogram, mert a piac nem szabályozott és így a magyarok pénze kb 50-70%-ban ingatlanban van. Mondjuk politikailag kifizetődő, hogy nem enyhítjük a hozzáférést ahhoz, amire vágysz, de segítünk, hogy elérd. Ez a mai családtámogatás, keresleti oldalt támogatják, ha lenne kínálati, az szerintem jobb lenne. ON
vcsmate hétfő, 09:11
#172252
Hírekbe lehozhatnák már a célár emelést...
dexter vasárnap, 11:52
Előzmény: #172250  signal2
#172251

Jogos meglátás. Ezen kívül azt is figyelembe lehetne venni, hogy melyik mennyire környezetkímélő, megújúló.
És talán lehet még más szempont is van.
De biztos vagyok benne, hogy ki lehetne találni valami jóbb megoldást a jelenlegihez képest, ahol mindenkit ugyan úgy támogat a hatósági árral az állam, függetlenül attól, hogy egy egyedülélő alacsony nyugdíjat kapó, vagy egy több keresetű, jól kereső család.
Közben meg a geotermia projekteknek hatalmas beruházási költsége van, aminek a jelenlegi konstrukciója miatt a megtérülése hosszú idő, így inkább a cégek/önkormányzatok nem is vágnak bele.
signal2
signal2 szombat, 22:32
Előzmény: #172249  dexter
#172250
Szerintem versenyzik is, meg amúgy alapból egyet is értek. Azt azonban hozzátenném, hogy mindezt GNI szempontjából nézném. Azaz a teljes nemzetgazdasági jövedelem szintjén. Azaz a gáz hiába olcsóbb egy adott ponton, ha azt 100%-ban külföldröl szerezzük be. Egy bizonyos szintig érdemes akkor is a 100% hazai forrású energiát választani, ha az drágább.
dexter szombat, 22:20
Előzmény: #172245  signal2
#172249

Nem a távhőcégeknek kell lennie piaci alapúnak, hanem a hőenergiát beszállító cégeknek. A távhőcégek versenyeztessék meg a hőbeszállító cégeket. Győrben, miskolcon is van gáz, biomassza, geotermia. Ezek arányát bizonyos körülmények között a piaci szereplők által adott árak határozhatnák meg.
Nyilván egy bimassza erőművet, vagy egy geotermikus rendszert nem lehet máshova telepíteni, de bizonyos határok között lehetne ezeket egymással versenyeztetni.
signal2
signal2 szombat, 22:07
Előzmény: #172247  oldrider
#172248
 De egy lokális monopólium esetében, ahol csak 1 szereplö van, mi a piaci ár? Piaci ár csak ott alakulhat ki, ahol többszereplös a piac.
oldrider szombat, 20:55
Előzmény: #172245  signal2
#172247
Igen, jól megfogtad a lényeget. Amikor a szocializmusban tömegével nőttek ki a földből a régebben családi házas övezetek helyén, vagy akár puszta sík helyeken a nagy lakótelepek, akkor kellett gondoskodni az infrastruktúráról is. Már modernebb korban éltünk annál, hogy betervezze Ftnek egy kéményt és vesznek a lakók kályhát amivel egyénileg kedvük, igényeik szerint fűthetnek. Egy baromira nagy előre lépés volt a távfűtés. Ezt központilag valakinek üzemeltetni kellett, leegyszerűsítve ez a helyi tanácsi vállalatok nyakába szakadt. Mai napig döntő többségben gázzal fűtött erőművekből szolgáltatják az energiát (fűtés, melegvíz). Persze már sok helyen nem tanácsi, nem önkormányzati tulajdonúak a szolgáltató cégek. Ez nem tisztán piaci alapon működik, azokat a lakásokat nem az elitnek építették, akik a valós piaci árakat meg tudják fizetni. A lakások manspság piaci áron cserélnek gazdát. Miért ne lehetne piaci alapú a hőenergiával való ellátottságuk? A villanyt, vizet, stb. is piaci áron kapják - vagy nem?
signal2
signal2 szombat, 16:39
Előzmény: #172243  TBSZ1982
#172245
Magáncégnek piaci alapon értékesíthet bárki most is hőt. 
Az önkormányzati tulajdonú távhőcégek még sosem lesznek piaci alapúak. Nem is lehetnek, mert monopóliumok.
TBSZ1982
TBSZ1982 szombat, 12:36
Előzmény: #172242  dexter
#172243
A piaci alapú működés szuper lenne, de az nekem sci-fi kategóriának tűnik sajnos. 
dexter szombat, 12:00
Előzmény: #172240  TBSZ1982
#172242

Vagy végre hagyni kéne a cégeket piaci alapon működni és nem a kommunista beidegződést fentartani 35 évvel a rendszerváltás után is.
Aki meg nem tudja kifizetni a kereste alapján a távhődíjat, az meg kapjon állami, vagy önkormányzati támogatást.
oldrider szombat, 11:32
Előzmény: #172239  ZSETON70
#172241
Jól mondod!

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók