Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa ma, 10:19
Előzmény: #61457  Istvan78
#61460
Azért az érdekes, hogy akiknek nincs tengerpartjuk, azoknak a belső fogyasztását szopatják a "szankciók", míg akiknek van és nem maguknak kell, azok vígan kereskedhetnek. Kíváncsi lennék, ha az oroszok elvennék a tengerpartot az ukránoktól, akkor is ilyen vidáman szívatnák ezt a 3 országot. Nevetségesnek tartom ezt a helyzetet és elszomorítónak.
       
Akik pedig még mindig nincsenek tisztában a paritás fogalmával, nem ártana utána nézni és nem a karosszékből kereskedni az oil-al tengerparti paritáson.
Shortelek ma, 05:54
Előzmény: #61458  Karvalytokes
#61459
Vagyunk annyira pat....kányok.
Istvan78 péntek, 09:21
Előzmény: #61456  Murdoch
#61457
Nem legnagyobb megelégedéssel figyelem a dolgot, mindenesetre szankciók nincsenek és ezek a cégek nem a saját EU-s országukat kiszolgálva működnek, hanem egy művelet, (LNG-vé alakítás) után reexportálják a gázt. Az igaz, ezzel segítik az orosz exportot, de mégegyszer, nem tiltja az EU az gázimportot.
Murdoch péntek, 09:13
Előzmény: #61455  Istvan78
#61456
Ja, értem tehát te a legnagyobb megelégedettséggel veszed tudomásul, ha egy nyugati cég orosz gázból tesz szert profitra. De Mo-t árgus szemmel figyeled. Nopersze.
Istvan78 péntek, 09:05
Előzmény: #61452  Murdoch
#61455
Kár, hogy ez a bekezdés nem az olajról, hanem a gázról szól. Gáz szankciók nincsenek az EU részéről. Az, hogy ezek a cégek bizniszelnek, az ő dolguk.
Ami érdekesebb a cikkben: 21 óta 56%-kal növeltük az orosz kőolaj importot. A szándék világos: nem csökkentjük a függőséget, hanem növeljük.
Istvan78 péntek, 08:56
Előzmény: #61450  Karvalytokes
#61454
?
bigyula péntek, 08:50
Előzmény: #61452  Murdoch
#61453
Ennek mi köze a függőség csökkentéséhez/megszüntetéséhez? Nem lennénk jobb alkupozícióban, ha nem kényszerből vásárolnánk az oroszoktól?
Murdoch péntek, 08:45
Előzmény: #61451  bigyula
#61452
https://amp.dw.com/en/war-in-ukraine-russian-oil-still-flowing-into-the-eu/a-69826039
Other EU nations, such as the Netherlands, Spain and France, also import significant quantities of Russian LNG. Yet much of this LNG is not even needed by the European market and is being handled at European ports before being re-exported to third countries worldwide, with some EU states and companies profiting as a result.
Oké.
bigyula péntek, 08:07
Előzmény: #61448  Placi82
#61451
"K.rva drága a finomitoi átallas.."
.
Kb. egy évtized alatt a benzin/gázolaj adójából, és a MOL extraprofitjából röhögve kijött volna. Már ha lett volna szándék/akarat. De nem volt, és most sincs.
Karvalytokes
Karvalytokes péntek, 08:02
Előzmény: #61449  Istvan78
#61450
Miért?Nézz rà a térképre..
Istvan78 péntek, 07:58
Előzmény: #61448  Placi82
#61449
Volt szó arról, hogy az EU adna pénzt az átálláshoz. Ezt a részét pontosabban nem ismerem, azt se tudom, hogy az összes többi EU tagnak miért sikerült megszabadulni (nagyjából) az orosz olajtól és hogy-hogy nem mentek tönkre bele, nem magasabb a benzinár , nem kisebb náluk a GDP növekedés, nem magasabb az infláció. Csak nálunk lett volna ez katasztrófa, nem találod ezt érdekesnek?
Egyébként egyes szakértők még azt is pedzegették, hogy Hernádi költség becslése túlzott (egy-két száz milliárdról volt szó), valójában kevesebbe kerülne az átállás.
Egyébként nem az EU kérés miatt kellett volna csökkenteni a függést, hanem mert az oroszok kiszámíthatatlanokká válhatnak (főképp, ha Orbán jobban ellenszegülne Putyinnak, ha nem lenne oroszpárti).
Placi82 péntek, 01:18
Előzmény: #61447  Istvan78
#61448
Lol. 
1. De drágább volt a nem urali típusú  olaj hordója. 
2. K.rva drága a finomitoi átallas.. Az urali olajrol.. Igen Hernadi is beszélt róla, meg sok szakértő is, hogy ezt akarja USA,. Akarom mondani Brüsszel:)) .  Jött a parancs Leállást az Orosz olajrol Szuper. És ki finanszírozza az átallast? Építsük be az üzemanyag áraba?  10 éves megteruless3l számolva igen drága lesz az benzin kutakon. És miért is jó ez nekünk? 
Szóval akkor mi is a kézzelfogható válasz ezekre  a konkrét kérdésekre??? 
Megint semmi.....?? A szokásos. Ez így nem korrekt.. Korrekt válaszok a kérdésekre.. Az nem válasz hogy "" Hernadiek gondolkodtak rajta"". Aztán dobtak a pics. ba a tervet mert akkora szívás és költség, és nincs aki finanszírozza. Ennyi. 
Ukrajnának adott végtelen mennyiségben felszivott aramexport, is az aram árát növeli itthon is.. 
Amugy Szlovákia és Lengyelország összesen nem adott át annyi áramot mint Magyarország Ukrajnának. Biztos olcsóbb lett tőle az áram ára. Ja nem... 
Istvan78 csütörtök, 23:26
Előzmény: #61443  Placi82
#61447
Nem tudom, miért beszélsz tájékozatlanságról? Akkoriban Hernádi és más szakértők beszéltek arról, hogy több üzemben több berendezést át kellene alakítani, fejleszteni, hogy fel tudja dolgozni nagy mennyiségben a déli olajat. Nem beszéltek kimaxolt hígításról. Te dumálsz csak általában végtelen hosszú szövegekben, fantáziálgatva, az ellenfelet sértegetve, néha hiteltelen linkeket betéve, s közben azzal vádolod az ellenfelet, amit te csinálsz.
Placi82 csütörtök, 23:06
Előzmény: #61438  Murdoch
#61446
"Az van, hogy a nyugat simán lenyomja az oroszokat, de a ruszki-Kína-Irán stb. teamet már nem." 
Én így utólag azt  mondom, hogy az oroszokat egyedül se. Egyszerűen tulelenek. Iszonyat termőföld, saját gyártású élelmiszerek, korlátlan nyersanyag, erős vezető. Egység. Minden megvan ami kell a tuleleshez. Akár egyedül is. 
A náci nemet támadás az komolyabb volt mint az EU és  usa  szankciosdi. 
Aztán rajtuk vérzett ki a náci Németország, nem az USAn vagy a nyugati fronton
Mindjart bebírja valaki, hogy na de mennyi katonai eszközt adtak az Amcsik. Ja az oroszok 2300 tonna arannyal fizettek. Meg még utána is. Ja és 10 millió orosz aldozat volt a Nácik ellen. Komplett férfi korosztaly tűnt el a honvéd haboruban. Persze hogy zabosak voltak mire 3 év frontszolgalat után maradék ideéet  a kollaborans  Magyarországra. Azt hitték az egyszerű ruszki bakak, hogy mi is németek  vagyunk. 
Ahogy a nagyapám mondta volt anno  f.szt kerestünk mi a Donkanyarban?, elég messze van magyar határtól.  Csináltak ők is ott dolgokat.. Nem cukorkát mentek oda osztogatni. 
Placi82 csütörtök, 22:42
Előzmény: #61441  vigkrisz
#61445
Erre azt mondom meg kell próbálni. Áram export  off, benzin, off, dízel off. Oszt jonapot. Én úgy tudtam hogy valami 20%-25  ot minimum kitesz Szlovákia és Magyarország exportja együtt. Tévedés jogat fenntarom, valahol olvastam, fejbol írtam. Aki tud adatot küldeni az tegye. De ha ez a kb.mennyiseg kiesik akkor az szopó lesz. Majd akkor jön Brüsszel hogy ezt hogy merjük?? . De az orosz olaj elzarast azt meg támogatják egy uniós állammal szemben. Esküszöm ez  vilag totálisan fejre állt. Nagy a zavar a neolib  eroterben 
Placi82 csütörtök, 22:35
Előzmény: #61431  Istvan78
#61444
1. Kiharcolta igaz. Helyesen tette, ezzel e a lépéssel ennis egyetértek. 
2.
Duma se volt arról hogy biztosan szerződésben garantálja, biztosíték, letéti EUs milliardok  pénzrol sz se volt. 
Mondok 1.peldat én beszélgetek veled, hogy lehet talán, de nem biztos hogy, adok pénzt, hogy építsel, 200m2 és házat, hogy végre  elkoltozz az orosz típusú panelbol. Te meg full hitelre rohansz telket venni aranyaron?  Aztán pofanrohoglek. És beintek neked, ott hagylak a sz.rban. Természetesen kulturáltan. 
 Küld azt a komoly linket, ahol az unió azt mondta hogy finanszírozza ezt a komoly költségatalast a finomitokta?! mondjuk a Brent oilra. Küldjed már kérlek. Mert itt a ti odalaltakon csak feltetelezesekre, meg ukrán hírügynökséges  és komolytalan(mert háborús propaganda van)  linkeltek. Meg azt hogy kilotzek 2 orosz tankot. Ja meg aznap 20 ukránt is, de arrol nem beszélünk... 
Vazze komolyan beszélgetünk, és érvekkel, TENYEKKKEL, HIVATKOZÁSI LINKEKKEL   tamszatok alá amit mondtok. Úgy mint Murdoch. Az igen tény, adat, leinfoarmahato le elleneroziheto linkeket ad, és másol ide. Ti meg" én úgy gondolom", meg "szerintem" meg " én úgy látom" meg orkoztok, meg Putyin berenceztek. Ezek sz.rt se rek fiúk. Meg ne tőled az igaz , hanem a. Többitől megy a sértegetés. Ez komolytalan. Tessenek Komoly hivatkozási linket linkelni ha kerhetnem. 
Tessék Murdochrol példát venni. Nekem ő komoly. Nem a véleményét mondja tényként. Mert azt lesz.rom. Hanem hivatkozik és hiba nélkül. Nem is vitatjatok. Hanem bedobodik valami mas f.szsag téma tereleskent. Én már röhögök az egészen Átlátszó. Ez az egész ukrán orosz háború nem adok 2 évet csúnyán rá fog égni a nyugatra, főleg, ha Z. kormánya helyett mondjuk egy másik ellenzéki kormány kerül hatalomra, aztán kikwrulnek a porok, adatok, titkos infók. ha majd egyszer Ukrajnaban kiirnak végre egy demokratikus választást. Van publikus közvélemény kutatas, meg van belső felhasználásra.  Na szerinted? Belső szerinted azt mutatja hogy 80% Z re szavazna? 🤣. Aha hát persze.... 
Placi82 csütörtök, 22:14
Előzmény: #61430  Istvan78
#61443
És Rijekabol ifali orosz olaj jönne? Azzal működik a leparloi berendezések a finomitoinkban. Nem hiszem el, hogy ennyi tájékozatlan ember van ezen a fórumon is.Tr legalább ingyen vagy itt, de ha olvasol valamit az itthoni mainstreamban akkor azért ellenőrizd!! Nem lehet tovább higitani az urali olajat, mas típusúbal. Pont. Ennyi. Ki van maxolva. 
Murdoch csütörtök, 20:56
Előzmény: #61441  vigkrisz
#61442
Jaja, megy a terelés, ki is mondta:
“…Serhiy Kuyun, az A-95 tanácsadó cég vezetője egy televíziós tájékoztatón…”
Rém komoly, miközben a kormány nem nyilatkozik. Ez még kevés lesz Zsombi pótlásához.
vigkrisz csütörtök, 20:39
Előzmény: #61433  slash
#61441
Reuters hírügynökség, 2024. augusztus 1.:
 Ukrajna nem érezné meg a gázolaj csökkenését Szlovákia és Magyarország részéről
Ukrajna nem fogja megérezni a szlovákiai vagy magyarországi dízelszállítás leállítását, amely országok a szállítás leállításával fenyegetőztek egy orosz cég olajtranzitjának helyreállítását követelve, nyilatkozta Ukrajna vezető üzemanyag-tanácsadó cégének igazgatója csütörtökön.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek