Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
El_Kebir
El_Kebir 2023. 09. 09. 18:34
Előzmény: #48618  berlini
#48620
a nehéz felfogásúaknak ennél egyszerűbben leírva, az ellentétes irányokból (jobbról és balról) adott egy-egy pofon az nem nulla, hanem  kettő pofon... 
vigkrisz 2023. 09. 09. 18:32
Előzmény: #48617  Murdoch
#48619
Mindenki lehallgat mindenkit, még a szoros szövetségesek is egymást, és ez így megy már több ezer éve, kár ezen rugóznód már hónapok óta, ajánlom a figyelmedbe Christopher Andrew kémkedésre specializálódott történész - Titkos világ című 2 kötetes könyvét, az egészen a bibliai időktől indul
berlini
berlini 2023. 09. 09. 18:11
Előzmény: #48617  Murdoch
#48618
igen, ezek ténylegesen jogsértőek.
Következtetésed?
Váltsuk le a nyugati demokráciát a kinai diktatúrával?
Minden egyes jogellenes lehallgatás jogot ad egy ukrán civil megölésére?
Vagy van még egyéb orosz mosdató ötleted?
Mikor veszed már észre, hogy ennek a fórumnak részünkről sem az a célja, hogy az amcsikat minden eddigi disznóságaikból (rabszolgaság, indiánnépirtás, stb.) tisztára mossuk.
Mikor veszed már észre, hogy ezen disznóságok, jogsértések egyike sem ad az oroszoknak menlevelet az ukrán agresszióra?
Ennél már logikusabb lenne az ukránokra rábizonyitani, hogy megérdemlik.
Volt is itt már ilyen próbálkozás itt fórumozó részéről, aki bizonyitani vélte, hogy a II.VH-ban Magyarországon a megszálló szovjet hadseregben a vadállatok ukránok voltak, az orosz tisztek pedig uriemberek, hogy az 56-os orosz tankokban is ukránok ültek és lőtték a felkelőket Budapest utcáin, de azt is nagyon szerencsétlen próbálkozásnak tartottam, de megbocsájthatónak, hiszen csak egy népfőiskolai segédtanár tudatlanságának bizonyítékai voltak.
Ne ess ugyanebbe a hibába.
Murdoch 2023. 09. 09. 16:35
Előzmény: #48616  Ingarian
#48617
Anno az usa lehallgatta az európai szövetségeseit. Meg persze a saját szavazóikat.Természetesen pusztán segítő szándékkal. 
https://index.hu/tech/2013/10/30/az_nsa_a_google-t_es_a_yahoo-t_is_figyelte/
Ingarian
Ingarian 2023. 09. 09. 16:31
Előzmény: #48612  Murdoch
#48616
Ez a Brics olyan országokból áll, akik egymásban sem bíznak. Ezek akarnak ellenpólust képezni.
Ingarian
Ingarian 2023. 09. 09. 16:16
Előzmény: #48599  Murdoch
#48615
suggest
Madeinhungary 2023. 09. 09. 15:19
Előzmény: #48568  AlonsoAston
#48614
Az ilyen ruszki propagandistáktól szegény nagyapáink forognak a sírjukban...
berlini
berlini 2023. 09. 09. 13:50
Előzmény: #48612  Murdoch
#48613
Már megint álmodozol.
Kinára India nagyobb gyanakvással tekint mint az USA-ra.
Ha az oroszok képesek lennének hosszútávra gondolkodni náluk is hasonló lenne a helyzet.
Meséld már el, hogy mit csináltak az elmúlt 14 évben, ami felforgatta volna a világgazdaságot?
Murdoch 2023. 09. 09. 13:31
Előzmény: #48611  Törölt felhasználó
#48612
Törölt felhasználó 2023. 09. 09. 12:27
Előzmény: #48610  berlini
#48611
Köszönjük!
Sajnos ahogy írod vagy nem ért hozzá, nem érti a piacgazdaságot, a szocializmus eszméin nem jutott tovább vagy szándékosan nyomja a hazug orosz propagandát! 
Egyikre sincs elfogadható mentség egy normális világban.
berlini
berlini 2023. 09. 09. 09:54
Előzmény: #48608  Placi82
#48610
Meg kell, hogy dicsérlek, megértetted a szankciók értelmét.
A gabona történetnél sajnos az alapoknál kell kezdenem, (ahogyan 3 éven át az ingatlanos topikban tettem)
A gabonapiac az egy tőzsdei piac. Határidős és prompt adás-vételekkel.
Sajnálatos módon ez egy sokszor eladói piac, mert az egyre gyakrabb szélsőséges időjárás egyik évről a másikra erősen csökkenti a kinálatot.
Ki húzza ilyenkor a rövidebbet?
Azon szegényebb országok fogyasztói, akiknél nem mindegy, hogy a tavalyi árat kell a kenyérgabonáért fizetni, vagy hirtelen a dupláját.
Ezért romlott az ellátás az orosz agresszió következtében a zömében ukrán kikötőkből szállitott gabona kiesésével Pld Afrikában.
Ha az ukrán gabona visszakerül a rendszerbe, akkor - tökmindegy hogy ki a konkrét vásárlő - az lenyomja az árakat, tehát ha Egyiptom francia búzát vesz, akkor azt csökkentett áron tudja megvenni. És, ami fontos jut mindenkinek.
Tehát az a vád, hogy az ukrán gabona többségének a konkrét vevői nem afrikaiak, csupán arról tanúskodik, hogy az illető alapvető piaci ismeretekkel sem rendelkezik, vagy igen, de feltételezi, hogy primitiv dumájával meg tudja vezetni olvasóit hallgatóit.
Az orosz gabona egy ennél összetettebb kérdés.
Az oroszoknak nemcsak korszerű haditechnikából van kevesebb mint amit korábban behazudtak. Teherszállitó hajóból is kevesebb van.  Igy a gabonaexportot is zömében külföldi zászló alatt hajózó teherszállitókkal oldották meg eddig is. A szankciók miatt azonban a biztositók nem vállalják ezen hajók biztositását, ha a hajó orosz megrendelésre szállit. A másik probléma, hogy a kevés orosz hajó karbantartása, felújitása ugyancsak szankciós alkatrészekkel lehetséges.
Ez elméletileg rontja a világ gabona ellátását, de a gyakorlatban nem. Abban az időszakban, amikor az ukrán gabonaszállitás működött, (pld idén tavasszal) a gabonaárak a háború előtti szintre süllyedtek vissza. A többi exportőr lazán pótolta a csökkentett orosz export okozta hiányt.
Placi82 2023. 09. 08. 22:03
Előzmény: #48568  AlonsoAston
#48609
Neked aztán már nincs mit mondanom ezentúl. Egy szint felett nem megyünk egy bizonyos szint alá. De te biztos, hogy magadból indulsz ki. De én nem szorulok senkire, én megélek a magam embersegebol. Családi pótlékon kívül semmit se kaptam, és vettem fel egyik kormánytól se, soha. Meg a csokot se vettem fel, mert túl erős kötöttség. Tudom neked nehéz megértened mert az a nehezebb út, hogy nem függsz senkitől se, és emelt fővel tudsz haladni az úton, de hidd el még vannak ilyen emberek a világban. 
Placi82 2023. 09. 08. 21:50
Előzmény: #48561  berlini
#48608
A lónak a f....át. Azt. Ne hulyeskedjunk már kérlek alásan. Ha én felolfom a szankció alól a teherautodat, hogy tudjál mondjuk koltozkodni, de azért az  a speciális indító motort kiszerelem  belőle, arra visszont szankciót tartok fenn hogy ne juss indítómotorhoz. Akkor tudod használni az autót? Nem! Pont ezzel a trükkök százával játszó USA politikai elitnek van elege, a világ nagy részének. És ennek komolykovetkezmenyeu vannak már most is. És még mennyi probléma lesz ebből.
Visszaterve, a gabonaalku arról szólt, hogy tudjon az ukrán gabona, 30-40millio tonna gabona(és az orosz is), a fejlődő országokba eljutni. Ehelyett az 1/3 a jutott el a fejlődő országokba. De ha azt vizsgáljuk, hogy például azért relatíve gazdag, de fejlődő besorolású Torokorszag ot, és társaikat kivonjuk, akkor szinte semmi se jutott el a tényleg szegény országokba, mint Csád, Etiópia, Líbia, stb..... Szó szerint nem  mérhető mennyiséget kaptak az Ukrán gabonabol!!! 
2.es pont. Arról volt szó, hogy az Ukrán gabona szabad aramlasaert a szegény csóró országokba, az ENSZ főtitkár megigertem az oroszoknak, hogy az Orosz élelmiszer, és műtrágya is szabadon aramolhat. Szankció mentesen. Hát ebből semmi se valósult meg 1 év alatt. Ismétlem semmi! Mert megtrukoztek. És ez a lényeg! Hagyjuk ezt a hajó biztositast és társait, az a lényeg hogy atbasztak az oroszokat. Már megint és sokadjára. Aztán az ENSZ főtitkár megigerte hogy egyeztet az Unió és USA vezetőivel ez ügyben, persze semmi se történt1 évig. Ezert lett nem meghiszabitva a gabona alku. Miért mit vártak?? Aztán a mainstream média telekűrtölte, hogy ezt a szerződést se tartották be az oroszok. 🤣🤣. És a többi is ilyen volt a múltban amúgy....  Hát így nem lehet üzletelni és megallapodni. Ezek csalnak.
vigkrisz 2023. 09. 08. 20:33
Előzmény: #48605  AlonsoAston
#48606
majd akkor lehet sírni, ha az ukránok Oroszországban vetnek be kazettás bombákat, addig, amíg az ork terroristák Ukrajnából törtőnő hazatérését probálják felgyorsítani, addig nagyon jól teszik, hogy bevetik őket
AlonsoAston 2023. 09. 08. 19:35
Előzmény: #48604  Murdoch
#48605
Ki mondta hogy azzal egyetértek? Tipikus orosz propaganda narratívát tolsz ezekkel a régi sztorikkal. Sajnos nagyon átlátszóan adod elő. Jelenleg csak annyit mondok ha az orosz kazettázza az ukránt akkor ugyan had adhassa már vissza neki ugyanezt. Ugye megértesz és te is így gondolod fairnek?
Murdoch 2023. 09. 08. 19:30
Előzmény: #48601  AlonsoAston
#48604
Eszembe sincs, ez így most kicsúszott, elnézést. De az nem valami etikus, hogy rassz alapján kategorizáltok. Csak arra less rá, hogy pl. a napalmot ki-hogyan használta és hány civil áldozata volt, az atomfegyverekről nem is beszélve. Az kevés, hogy 'teszek rá', meg hogy rég vót'.
AlonsoAston 2023. 09. 08. 19:11
Előzmény: #48602  berlini
#48603
Az ország nagy része le van árnyékolva, a politika nem érdekli őket. Néha belekapnak egy metropolba 😂😂😂 egyéb fityesz médiumba aztán a marhák azt hiszik az a valóság. Többre nincs is igényük. Nem egyedi jelenség, a náci németben ugyanez ment. Az értelmesebbek fele meg már nyugaton mosogat. Sosem értettem miből gondolják az emberek egy kommunizmus után hogy amit a szájukba tesz a magyar média az a valóság. De hát ez van. Itt is látszik hogy 60% ban fideszes fizetett arcok irkálnak. Rz van egy szimpla facebook poszt alatt is. Az egyszeri ember ezt nem fogja fel, úgy gondolja ha ennyien mondják a fidesz narratívát akkor tuti úgy a jó a népnek. Ennyi. De amúgy tökmindegy. Szerintem az ellenzék fele ha nem az egésze is fidesz által irányított bagázsok. Vagy véletlen lenne hogy egy rekord infláció mellett egy értelmesebb tüntetést nem bírnak összehozni? Akkor amikor pont a fidesz szavazóbázis lassan éhezik? Tehát érzik az inflációt rendesen. Ilyen tanulatlan népre van szüksége a hatalomnak. Nem véletlen a sulik lezüllesztése. Ezek lehet irányítani média által. Alamizsnát meg adnak nekik, erre kínosan ügyelnek, valami szalagmunka mindig fog akadni az országban.
berlini
berlini 2023. 09. 08. 19:02
Előzmény: #48597  AlonsoAston
#48602
nem ez az egyetlen amit nem értek ma már.
Rejtély számomra az egész ország.
Akkor miért éppen az orosz agressziót illetően várhatnánk el egy normális reakciót?
AlonsoAston 2023. 09. 08. 19:01
Előzmény: #48598  Murdoch
#48601
Ó êrtem, érvek híján jön a személyeskedés..

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek