Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2020. 04. 28. 14:15
Előzmény: #477  csendben
#481

Más is volt a helyzet 90-ben, meg hasonló is a mostanihoz.
Akkor is egy rendszer emblematikus figurája ellen választottunk (tényleg majdnem mindegy, hogy kit), és most is.
Nem az ellenjelölt kvalitásai a lényegesek hanem a protest az Orbán rendszer ellen.
(Vannak azért alkalmas jelöltek, legalább 4-5, abból 2-3  férfi, 2 nő, nevek nélkül).
A válság hatását se tudjuk még kiszámítani, ahogy valaki mondta:
" jelenleg nem az a kérdés, hogy lesz-e, s ha igen milyen választás lesz 2022-ben, hanem az, hogy a kibontakozó válság nyomán lesz-e forradalom, vagy éhséglázadás"
csendben 2020. 04. 28. 14:24
Előzmény: #481  euler
#482
"(Vannak azért alkalmas jelöltek, legalább 4-5, abból 2-3  férfi, 2 nő, nevek nélkül).": a bőség zavara. Csak EGY kellene,aki mögé beáll mindenki.Így vagy egymással fognak versenyezni,vagy sikerül úgy megosztani a protesteket,hogy megint Viktroé lesz a többség....  " jelenleg nem az a kérdés, hogy lesz-e, s ha igen milyen választás lesz 2022-ben, hanem az, hogy a kibontakozó válság nyomán lesz-e forradalom, vagy éhséglázadás"
: egyik sem lesz (forradalom,lázadás),ez már most borítékolható...
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 14:24
Előzmény: #476  lancaster
#483
A legrosszabb,amit tehetsz a politikában - is ,de minden másban-, ha másokra mutogatsz és nem magadban keresed a hibát, a javulás lehetőségét. Ez az ellenzék keresztje, amit meg kell oldania. A médiumokjainak is.
Akkor lesz esélye az ellenzéknek, ha nekiállnak valóban elemezni a miérteket és kitalálni a megoldásokat rá, a helyes reakciót.
Alapvető hibás reflex pld, ha a Fidesz egy témában erős álláspontot képvisel, akkor az ellenzék AUTOMATIKUSAN a másik oldalra áll. Ez oltári öngólokat eredményez, amit Orbán röhögve ki is használ. lásd. határon túliak, migránshelyzet ,de pld a kokárdakisajátítás ilyen volt. Az ellenzék könnyen lemondott a nemzeti jelkép viseléséről mondván a fidesz degradálja. 
NEM ELEMEZTÉK, hogy ezek milyen hatást gyakorolnak a választókra, hanem csak "elvi" alapon a másik oldalra helyezkedtek, azt gondolták az emberek úgyis látják,hogy Orbán milyen gonosz. Az elefántcsonttoronyból azt gondolták,hogy az átlagember is olyan egyetemet végzett filozófusok, a demokrácia bajnokai, mint ők. Mondjuk ez utóbbi sem igaz a baloldali/liberális pártokra,amikor a konzervatív szavazók által fontos értékeket támadták,degradálták....
na de ez egy másik szál.
Az a baj ezekkel a megállapításokkal,h Orbán buta, meg paraszt ,meg hogy csalással nyert stb,hogy nem a realitásokat veszi figyelembe. Elitista érvek, amik nem a megoldás felé vezetnek, hanem önbecsapáshoz.
Ma Magyarországon Orbánnak és Gyurcsánynak van a legmegnyerőbb kommunikációja a választók felé. nem értelmiségi szemmel,hanem az átlapolgár szemével. Ez világosna látszik a párt közvéleménykutatásokból . Sajnos mindkettő megalomán, nárcisztikus ,patologikus személyiség.
Az ellenzéknek hozzájuk képest kell hatékonyan kommunikálni témákban és kommunikációban. 
A témákban sokkal rugalmasabb álláspont kell lennie  a választói visszajelzések alapján.Nem az automatikus ellenkezés a legjobb módszer. Szofisztikáltabb politika kell, ami alkalmazkodik a téma elfogadottsága/elutasítása szerint semmint a fidesz által képviselt álláspont szerint.
Árnyaltabb kommunikációra van szükség,nem csupán ellenkezésre, támadásra szorítkozni és a hangnemnek is változónak kell lennie. Most azt látom,hogy ellenzéki oldlaon egyféle intenzitású stílusú hangnem van, amit a választó úgy érzékel,hogy ezeknek nincs egyénisége. Orbánnak széles repertoárja van a megszólalásai stílusában. Hol kemény, dörgedelmes, hol barátságos, hétköznapi, hol kicsit proli, hol kicsit fennkölt stb. EGYÉNISÉG. Ezt értékeli a választó. Egy ember,aki nem egy báb,egy "hangszóró" aki STOP/PLAY üzemmódban beszél, hanem egy hús vér ember érzelmekkel, akivel tud azonosulni,mint egy színésszel,híres emberrel.
Azt mondja, jó hát ő sem hibátlan,de mégis benne látjuk azt ,ami minket magyarokat valóban képvisel témákkal . Mégha ez álca is, akkor is hatásos.
Az ellenzéknek fel kel vállalnia erősen a magyar identitással járó témákat pozitív értelemben pld.
euler 2020. 04. 28. 14:47
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484

Hihetetlen, hogy két egymás utáni hsz-edben tudsz képviselni két látásmódot.
Az elsőnél azt mondtam, igen nagyjából egyetértek vele, a másodikkal meg agyoncsapod.
Ami nálad kimarad szerintem az a rendszer aljas haszonelvűsége, a pénz köré épült maffiarendszer egy szűk elit érdekében. Erről szól az egész, ameddig ezt nem látod addig tudsz ilyen fennkölten filozofálni. Azért várjuk ki a válság végét és majd térjünk vissza a hatására ha már megbukott a rendszer.    
euler 2020. 04. 28. 15:10
Előzmény: #482  csendben
#485

Az előző hsz-em válságra vonatkozó megjegyzése inkább neked szólt.
Lehet, hogy nem lesz forradalom (szerintem se, meg le is lenne verve :), de a válság nem fog válogatni pártállás szerint, és ennek lesz hatása a protest szavazatokra. Lehet, hogy nem is kell olyan sokat tenni, hogy fideszesek tömege kiábránduljon a rendszerből.
.
Azért ezt az egy jelöltet nem kell ennyire leegyszerűsíteni. Ki lehet azt választani a 4-5 alkalmasnak látszó közül pl. egy előválasztással is, és máris megvan az egység.
Ne vezérürüt keressünk, aki után menetelhetünk, hanem alkalmas technokrata embereket, akik helyre tudják hozni az országot, demokráciában és Európában gondolkodva. Legalább, aztán a többit majd meglátjuk
Mutassa be ezeket jó korán az ellenzék pl. egy árnyékkormányban, egyszerű érthető programmal.
(Az isten óvjon bennünket attól, hogy Orbán alkalmas ellenjelöltjét, egy másik vezért keressünk.) 
lancaster
lancaster 2020. 04. 28. 16:11
Előzmény: #484  euler
#486
👍
Az előbbi hozzászólásomból kimaradt még, hogy Dobrev egy megmérettetésen feldugná magának tamponnak a köpcöst :))) 
Törölt felhasználó 2020. 04. 28. 16:57
Előzmény: #484  euler
#487
Ezt akartam érzékeltetni a második írásommal,hogy saját magad csapod be, és az ellenzéki politikusok saját magukat csapják be,ha azt gondolják,hogy a maffiaállam majd magától meg fog bukni , anélkül hogy ők tennének valamit érte komolyabban, vagy rátérnének a profi politizálás útjára és valóban a népet képviselnék -esetleg próbálnák felemelni - , annak rezdüléseit követve és arra megfelelő választ adva, összhangban a saját nézeteikkel,de nem lart pour lart
Sőt. Én megkockáztatom,hogy amíg nem ez nem következik be kommunikációban,profizmusban, világnézetben addig ők is megélhetési politikusokként tekinthetőek,akiknek NINCS átfogó jövőképük, programjuk az ország tekintetében, csak a hatalom utáni ácsingózás és a kormány permanens ,de logika nélküli ostorozása.
Orbánék legalább ráéreztek erre és valamiféle koherens képet mutatnak a választók elé.
Nyílván korruptabbak,mint minden előző kormány és leépítik a demokráciát stb, de 
ez nem menti fel a többieket,hogy nekik is kellene lennie egy víziónak,nemcsak az ellenzéki attítűdnek.
Az emberek,azért nem teljesen hülyék és látják,hogy ilyen nekik nincs, vagy nem kommunikálják megfelelően.
Érted haragszom, nem ellened.  :)
euler 2020. 04. 28. 17:29
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#488

Nem tudom honnan veszed, hogy én is azt hiszem, hogy nem kellene tenni semmit a maffiaállam ellen?
El kellene zavarni őket, röviden, de ez elég nehéz, pláne a Te nagy elvi magasságokban járó gondolataid alapján. Ez már nem "kommunikációs technika, jövőkép, koherens világkép, vízió" stb kérdése. A pálya erősen lejt Orbánéknak, a jelenlegi ellenzék meg olyan amilyen, de ki mondta, hogy csak velük megy a dolog? Jó lenne leakasztani egy hiteles, ütőképes, tiszta és erkölcsös ellenzéket, de hozott anyagból kell főzni, esetleg feljavítani amennyire lehet.
.
Van egy másik reakció is Bruck írására, csak részben értek vele egyet, de nagyon sok realitás van benne. Mondjuk, hogy a legrosszabb forgatókönyv.
Mellesleg nagyon jól összefoglalja még ha eltúlozva is a rendszer bűneit.
(Talán egy kicsit alakítana a túlságosan megértő és elvi hozzáállásodon, ha elolvasnád).Orbán Viktor legyőzhetetlen
euler 2020. 04. 28. 17:57
Előzmény: #488  euler
#489

Kihagytam, hogy sajnos a "nép" is olyan amilyen. Ez is egy ugyanolyan adottság mint az ellenzék. (Okait nagyon szépen összeszedték már, történelmünk folyománya, néplélek, szorongó rezsimek, demokrácia-deficit stb).
Nem a gondolkodó értelmiségről beszélek persze, hanem a peremvidékeken, beszűkült körülmények között élő tömegről, akiktől viszont sok fidesz szavazat elhozható, csak meg kellene dolgozni érte.
Itt pláne nem működik az értelmiségi túlbonyolított,  ilyen-olyan kommunikációs csatornákon és technikákkal történő megszólítás. Leghatékonyabb a személyes, az ő életterében történő, és tetszik vagy nem, a krokodilagyra ható közlés. 
lancaster
lancaster 2020. 04. 29. 01:27
#490
Hat hónappal az amerikai elnökválasztás előtt a demokraták várható elnökjelöltje, Joe Biden jelentős előnnyel vezet az újraválasztásáért induló republikánus Donald Trump elnök előtt... Az MTI által is ismertetett közvélemény-kutatás szerint a jelenlegi elnök demokrata párti kihívója 50:40 százalékos arányban vezet országosan. A megkérdezettek 9 százaléka még nem döntötte el, kire voksol a novemberi elnökválasztáson. 
https://magyarhang.org/kulfold/2020/04/28/joe-biden-vezet-donald-trump-elott-a-usa-today-felmerese-szerint/
lancaster
lancaster 2020. 04. 29. 06:23
#491
Nyolcéves pereskedés zárult le Strasbourgban azzal, hogy az Emberi Jogok Európai Bírósága az ATV-nek adott igazat a magyar állammal szemben egy nyolcéves ügyben.
A tét az volt: lehet-e jelzős szerkezeteket használni egy hírműsorban, magyarul: a józan ész alapján tud-e működni a hírszolgáltatás.
L: Gratula!
http://www.atv.hu/belfold/20200428-nyolceves-vitat-nyert-meg-az-atv-strasbourgban
hellforceone 2020. 04. 29. 07:19
#492
A topic címben feltett kérdésre a válasz egyszerű, de biztos, NEM!
Okok:
Idióta ellenzék
Vak és buta nép
Ennyivel lerendezhető, a többivel csak heccelitek itt magatokat feleslegesen...
manoka11s 2020. 04. 29. 07:37
Előzmény: #492  hellforceone
#493
Eztkikérem magamnak! Nem vagyunk búták, és a diktátornak mennie kell az összes patkányal együtt!
hellforceone 2020. 04. 29. 09:01
#494
Akinek nem inge ne vegye magára...
euler 2020. 04. 29. 09:04
#495

Kettest kapott a magyar kormány a Bertelsmann Alapítvány világjelentésében
.
Konfliktusokat gerjeszt a konszenzus keresése helyett, hozzá közeli oligarchák irányítják, idegengyűlöletre és a nacionalizmusra épít, amit nyugodtan lehet orbánizmusnak hívni - olvasható az összefoglalóban.
Magyarország e pillanatban még demokrácia, de könnyen lecsúszhat az autokráciák közé. Ez a legfőbb megállapítás a magyar helyzetről abban az összefoglalóban, amelyet a Bertelsmann Alapítvány kétévente készít a világ 137 fejlődő, illetve átalakulóban lévő államáról. Azt írja, hogy Orbán Viktor alatt változatlanul bontják a fékeket és ellensúlyokat, korlátozzák a hatalom elszámoltathatóságát, jellemző a kliensrendszer, illetve az urambátyámkapitalizmus, szűkül a civilek mozgástere, az ország a külpolitikában nem a Nyugat felé orientálódik, és ezt a retorika is tükrözi. Az illiberális rezsim folyamatosan új ellenségeket keres, hogy befeketítse őket, legyen szó az ellenzékről, a kommunistákról, a liberálisokról, a civil szervezetekről, a Valutaalapról, a Bizottságról, Sorosról, vagy éppen a bevándorlókról. (hvg360)
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 09:17
Előzmény: #492  hellforceone
#496
Ezzel az a legnagyobb baj, hogy ezt akarja elérni a kormányzat, hisz ostoba emberek, csak nála ostobábbakat képesek irányítani.
Az a szervezet, amely megtűr egy köver lászlót mindent elárul magáról.
rockmaster 2020. 04. 29. 09:23
Előzmény: #495  euler
#497
Kövér: az ellenzék nem a magyar nemzet része, hanem a világelit komprádor alakulata
Gyűlöletkeltésből ötös!
hellforceone 2020. 04. 29. 09:32
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#498
Értem az érvelésed, de az ostoba emberek saját maguk is tehetnének azért, hogy ne legyenek olyan ostobák. Az olvasás, érdeklődés a világra, nyitottság, ezek senki elől nincsenek (még! ha így megy tovább talán ez is bekövetkezhet) elzárva. Mondjuk az hatalmas baj, hogy az országot pont emiatt a "szuper" vezetés miatt nagyon sok tehetséges ember hagyta / hagyja el, akinek az útmutatására, vállalkozó szellemű felfogására és tetteire, friss és új felfogására lenne szükség. Ehelyett mit látunk, sógor, koma, urambátyám gazdaságot, ahol nem a versenyszellem, tehetség, ész, szorgalmas munka emel fel embereket, hanem a jó nagy nyelv... ilyen közegben nem is tud semmi létre jönni, de persze abszolút helyesen látod, nem is ez a szándék. Mégis, úgy gondolom, a nép saját maga is tehet arról, hogy elnyomják. A butát igába lehet vonni, mint az ökröt.
hellforceone 2020. 04. 29. 09:37
Előzmény: #497  rockmaster
#499
Na pont ez a baj, hogy ilyen szólamokat benyel ez a nép ahelyett, hogy gondolkozna kicsit... egy borzalom és csak a fejem tudom fogni, hogy emberek ilyen dumával tényleg meggyőzhetőek bármiről is. Hány és hány ilyen van pedig sajnos az én környezetemben is és már meg sem próbálom szólítani őket, hogy valamit esetleg rosszul látnak, mert nem hogy meggyőzni, de még picikét felnyitni a szemüket is lehetetlen. A hülye persze mindig én vagyok aztán.
euler 2020. 04. 29. 09:38
Előzmény: #495  euler
#500

Legyünk pontosak:
a "Magyarország e pillanatban még demokrácia, de könnyen lecsúszhat az autokráciák közé"
helyett:
Magyarország e pillanatban de jure diktatúra, de könnyen ott maradhat a de facto autokráciák között.
lancaster
lancaster 2020. 04. 29. 09:39
Előzmény: #498  hellforceone
#501
Úgy nehéz leváltani egy rendszert, hogy választáskor az ellenzéknek van 60%-a míg a másiknak 40%-a és mégis a másiknak lesz 2/3-a.
signal2
signal2 2020. 04. 29. 09:44
Előzmény: #501  lancaster
#502
Ha jó választási stratégiát csinál a 60%, akkor 2/3-al nyer. A nyerhető egyéni körzetekben kell a legmegfelelőbb jelöltben megállapodni. Bár szerintem nincs 60%-a az ellenzéknek per pillanat. Jó esetben 50.
euler 2020. 04. 29. 09:46
Előzmény: #498  hellforceone
#503
A tudás megszerzésének vannak objektív feltételei, amik nem az egyén tudásvágyán múlnak. Anélkül, hogy belemennénk a szándékosan (?) lezüllesztett oktatási rendszerbe, itt egy élő példa: a távoktatásban vidéken a tanulók egyharmada nem tud részt venni, mert hiányoznak a tárgyi feltételek (eszköz, szélessávú korlátlan net).
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 09:54
Előzmény: #498  hellforceone
#504
Ezt másképp látjuk, mindig a vezetőség a hibás.
Így a nemzetek versenyében alúl fogunk maradni, azaz ez a kormány épp, hogy nemzetellenes.
Legyen Clinton vagy Obama a követendő példa, ha már azt vizslatjuk, hogyan marad fent a nemzetünk.
lancaster
lancaster 2020. 04. 29. 10:01
Előzmény: #502  signal2
#505
a 2014-es választást hoztam fel példának. 
hellforceone 2020. 04. 29. 10:02
Előzmény: #503  euler
#506
Elfogadom amit írsz, értem is, hogy vidéken minden nehezebben elérhető, de ha valakiben ott van a kíváncsiság csírája, ha nem nyel be mindent, ha van benne egy kicsit szkeptikus attitűd, akkor megszerzi az infót, amit akar. Persze tudom, értem én, hogy ebben is benne van, hogy honnan jött, neveltetés, mit látott a családban, satöbbi, de láttam a saját családi körömben is olyat, aki tényleg nehéz körülmények között nőtt fel, de kicsi korától kezdve falta a könyveket és mára egy nagyon értelmes, nyitott ember lett belőle, aki 4 nyelvet beszél, ebből 2 anyanyelvi, 1 tárgyalási - de ebben is eléri szerintem hamarosan az anyanyelvi szintet - 1 társalgási szinten... az a baj, hogy könnyebb a "körülmények áldozata vagyok" szerepet magára húzni a többségnek, mint gondolkozni. 30 év telt el a rendszerváltás óta, de a fejekben ugyanaz van, mint a kommunizmusban. Gondoskodjon rólam és gondolkodjon helyettem az állam... hát, ezek megteszik, az eredményt viszont nem teszi zsebre az ember, ők annál többet tesznek viszont zsebre.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 10:05
#507
Kövér László: Ez az ellenzék nem a magyar nemzet része,de mi sem.
hellforceone 2020. 04. 29. 10:05
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#508
Mindig a vezetőség a hibás. Ok, tegyük fel, helyes az érvelés. Ki választja a vezetést? Én csak oda jutok vissza, hogy az Isten adta nép a felelős a saját sorsáért.
euler 2020. 04. 29. 10:17
Előzmény: #506  hellforceone
#509

Igazad van, hogy ez a helyzet, de a fejek átalakítását az alapfokú oktatásban kell kezdeni, itt dől el majdnem minden. Az innen hozott hátrányokat szinte alig lehet kompenzálni (persze mindig vannak kivételek, magamat is ide sorolom, de nem ez a jellemző).
Az alapfokú oktatás minősége eldönti egy ország jövőjét, sok példa van erre.
.
De visszatérve a járvány miatt bevezetett távoktatáshoz.
Behozhatatlan lemaradást fog okozni, persze elsősorban az egyébként is hátrányos helyzetű egyharmadnál, aki nem vagy csak alig tud bekapcsolódni. De miről is beszélünk, ha a tanárok 9 %-ának sincs megfelelő internetje és 44 %-uk nem vett részt távoktatásra felkészítő oktatásban?
A családok egyharmadánál pedig a megélhetés a napi probléma. (ld. még Maslow, szükségletek hierarchiája).
https://nepszava.hu/3076256_nincs-munka-penz-a-csaladok-eheznek
euler 2020. 04. 29. 10:29
Előzmény: #509  euler
#510
(A cikk címe félrevezető. Egy távoktatásos felmérést ismertet).
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 10:35
Előzmény: #508  hellforceone
#511
egyetértek,igy igaz
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 10:35
Előzmény: #508  hellforceone
#512
A nép választ majd értékel. Ezt ki és mi alapján teszi meg?
Vannak-e jól skálázható megbízható mérőszámok? Átlagéletkor, bűnözés, GDP stb.
Ha rossz mérőszámok alapján döntessz, akkor az eredmény is helytelen lesz. 
Látható, hogy ha a politika manipulál és befolyásol, akkor itt bizony a nép nem tud helyes döntést hozni, tehát nem hibáztatható.
Következtetés, legyen lehetőleg minden politikától független jól skálázható és transzparens.
A politika dolga leszűkülne mindössze arra, hogy befolyásolja az emberek nézőpontait: ne a GDP alapján dönts, hanem az átlagéletkor, alkoholisták száma alapján vagy vezess naplót és írd bele, hogy mennyit röhögtél aznap stb.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 10:37
Előzmény: #509  euler
#513
nem az oktatás,mindenki egy személyben saját szabad akaratábol tud csak fejlödni,minden más diktatorikus eröszak,abbol senki sem tanul.nézze meg ov össze vissza verte az apja,börtönben volt többször és mi történt mégrosszabb lett,és igy éltetik igy soha nem fog megváltozni,hitler is azt hitte jot cselexik,aztán nézhetjük utolag mi volt
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 10:39
#514
________
________ 2020. 04. 29. 11:08
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#515
signal2
signal2 2020. 04. 29. 11:17
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#516
Az iskola strukturálja a tanulást, és motivál is. Szerintem kb. 16 éves kor fölött jön az, hogy hatékonyan tudja saját magának strukturálni a tanulást egy ember. Alatta mindenképpen kellenek az iskolai keretek. De csak szerintem. A saját és gyerekem példájából kiindulva.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 11:24
#517
szánalmas egy ország ez is,nyit ikea,meg sok más üzlet,éretségi indul hétfön és csucson van a virus tömeges akármi van ezt nem én irom orbán
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 11:27
Előzmény: #517  Törölt felhasználó
#518
és még mindenki elhiszi hogy van virus.hihetetlen.ez bizonyitja azt hogy a legtöbben még állati sorbani viselkedést folytattják,igaz vannak magvak akik élettelenek mert lelkük sincs a kisebbség meg ébredjen már öntudatára mert elveszik ,itt az idö,nincs idö már az alvásra,hello
Branko
Branko 2020. 04. 29. 12:49
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#519

:-D
tényleg szórakoztató dolog olvasni, ahogy egymást hülyítitek eulerrel (is)
meg ahogy ébresztőt kiáltozol, az is
elveszett a realitásérzéketek, de nagyon..
pótcselekvés a javából, miközben az ellenzéki pártok nem tudnak feljönni a közvéleménykutatásokban..marad nekik az hogy abban bízzanak, esetleg lesz 2. hulláma a vírustámadásnak (és amiatt minél nagyobb gazdasági mélyrepülés), meg hasonlók.. tényleg szánalmas, mert egy érdemi ellenzékre valóban szükség lenne, de ezek attól oylan messze vannak (vagytok), mint Makó Jeruzsálemtől..tehát semmi csoda nem lesz abban, ha ov esetleg újra győz 2 év múlva is
euler 2020. 04. 29. 13:06
Előzmény: #519  Branko
#520

Valamit benéztél.
Seregélyesi azon kevesek közé tartozik (rajtad és salve-n kívül), akikre nem szoktam reagálni, sőt az agymenéseiket, pláne ha terjengősen bő lére eresztve ugyanazt ismételgetik, még elolvasni sem.
Vedd ezt most megtiszteltetésnek. (Én nem veszem annak, hogy megtaláltad a topikot :)
Érdemi reakciókat (ellenzék témában), korábbi hsz-eimben találhatsz.
Branko
Branko 2020. 04. 29. 14:46
Előzmény: #520  euler
#521

"akikre nem szoktam reagálni, sőt az agymenéseiket.."
oké ezt értem, de én meg épp arra céloztam, hogy agymenésileg te sem vagy azért semmi..ilyen képtelenségeket írsz hogy de jure itt ma diktatúra van pl. meg hasonlók - így mostmár értem hogyha rám semmit sem reagáltál a múlt héten sem, hiszen az állampolgári ismereteid egyenlőek a nullával azaz azért nem reagálsz mert nem tudsz (az önkéntes propagandista-létnél nem vagy többre képes, bár sregélyesihez képest tény hogy egy jó fokozattal tisztábbnak tűnsz azért  :-)
"Érdemi reakciókat (ellenzék témában), korábbi hsz-eimben találhatsz"
el is olvastam és az derül ki belőlük hogy akkor szerinted sincs ma érdemi ellenzéke orbánnak, ezt úgy írtad hogy "le kéne akasztani valahonnan"
akkor tehát marad nektek a pótcselekvés azaz egymás további hülyítése :-)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 29. 16:06
Előzmény: #521  Branko
#522

"ilyen képtelenségeket írsz hogy de jure itt ma diktatúra van pl. meg hasonlók"
 
ugye? Én is ett mondom! De jure demokrácia van, de facto van diktatúra. Kurvára keveri!
badsector1
badsector1 2020. 04. 29. 16:11
Előzmény: #521  Branko
#523
Menj fel a várba a Karmelita kolostorhoz és 5 percenként kiabáld azt, hogy orbán takarodj, majd megtudod, hogy mekkora demokrácia van.
rebekmadar
rebekmadar 2020. 04. 29. 16:23
#524
Ezeknél gusztustalanabb férgeket még a föld nem hordott a hátán! Most kaptam a hírt, hogy meghalt egy ismerősöm, akit kb másfél hónapja diagnosztizáltak rákkal, de a "vírus elleni védekezés" keretében hozzá sem nyúltak. A kórházak meg konganak az ürességtől. Csak úgy hullanak az emberek, mint a legyek. Nem a koronavírustól, hanem az el nem látástól halnak meg. 
euler 2020. 04. 29. 16:25
Előzmény: #522  PusztaPutyin
#525

A teljes szöveg így szólt:
"Magyarország e pillanatban de jure diktatúra, de könnyen ott maradhat a de facto autokráciák között."
Csak pontosítottam a Bertelsmann Alapítvány világjelentését, ami azt mondta:
"Magyarország e pillanatban még demokrácia, de könnyen lecsúszhat az autokráciák közé."
Szerintem az enyém pontosabb. :)
badsector1
badsector1 2020. 04. 29. 16:26
Előzmény: #524  rebekmadar
#526
Igen, sajnos ilyenkre kell számítani, ha egy ember kezébe teljhatalmat adnak.
Branko
Branko 2020. 04. 29. 16:55
Előzmény: #523  badsector1
#527

ez butaságnak oké, de érvnek nagyon kevés volt
bármely ország bármely miniszterelnöki hivatala / minisztériumánaka házőrsége elviszi bármikor az olyan őrültet, aki így menne oda. még Kamu-rácsony Gergely főpolgármesteri hivatalából is ugyanígy dobnának ki ha úgy mennél oda, hogy ilyesmiket kiabálnál
komolyan mondom, itt a hülyeség olyan ragadós, hogy eddig csak szórakoztam rajtatok, azon a sok bugyuta , gyűlölettől elvakult, narratíán és marhaságokon amivel itt egymást hülyítitek (a hitlerezéstől kezdve az autokrácián át az egyéb elmebajos rámálmaitokig és tobzódásaitokig), de, mostmár megváltozott a véleményem és sajnállak titeket..
a poén az egészben tényleg csak annyi, hogy fideszék ha olvasnak titeket vagy jelentik nekik hogy az ellenzékük második vonalától, azaz tőletek csak ennyire telik tehtetlen dühötökben, akkor kb. tényleg kényelmesen hátradőlnek a bőrfotelekben és kérnek egy kávét..
valoigaz 2020. 04. 29. 17:11
Előzmény: #527  Branko
#528

Jól van, ezt szépen kitoltad magadból, remélhetőleg most egy kicsit könnyebb lesz neked is.
Amúgy minden oké?
badsector1
badsector1 2020. 04. 29. 17:22
Előzmény: #527  Branko
#529
Jó nagy marhaságot írtál, a fehér ház előtt simán üvöltözhetnéd, hogy trump takarodj, mert ott demokrácia van, már észre sem veszed magadat.
lancaster
lancaster 2020. 04. 29. 17:23
#530
"Jó napot, Ciolacu! Vajon mit ígért Orbán Viktor, a budapesti vezető cserébe ezért a megegyezésért?" 
Klaus Johannis román köztársasági elnök azzal vádolta meg a PSD-s parlamenti többséget, hogy egyezséget kötött a magyar miniszterelnökkel Erdély átadásáról.
L: Alakul a kölcsönös szimpátia :))
https://444.hu/2020/04/29/iohannis-allamfo-szerint-a-roman-ellenzek-vissza-akarja-adni-erdelyt-magyarorszagnak
Branko
Branko 2020. 04. 29. 17:35
Előzmény: #529  badsector1
#531

nem kell magam észrevennem mert nem írtam hülyeséget
az az igazság - amint délelőtt már megírtam -  hogy nincs realitásérzéketek, annyira a kettős mérce rabjai vagytok
egy véleménybuborékban éltek amiből úgy tűnik, nincs számotokra kiút
és immár 10 éve nincs, csak az hogy vergődtök és a gettótokon belül egymást hülyítitek még tovább és alsó határ, úgy tűnik, ebben nincs..a pártjaitok is persze mindent megpróbáltak már frusztráltságukban: volt itt már "forradalom (a farkát-mutogatós bácsitok Gréczy elvtárs azt a rendszerváltá óta legnagyobb felkelésnek nevezte, ó igen, ki is mnetek tavaly márciusban országszerte összesen 12 ezren!! az utcára.....,, tv székház ostrom, parlamenti sípoló-ovi, Szabó Tímea módra előadott gyűlöletbeszéd-roham élőben (szegényt abban az elmeállapotban be sem kelett volna engedni az országházba..), ország fenyőfája-gyalázás karácsonykor parlament dobálási akcióval egybekötve (anyagi kár is keletkezett az élületben , elvégre biztos az épület tehet arról hogy idegbajotokban mem tudjátok elviselni hogy odabent nem a ti pártjaitok vannak többségben), stb. stb.
tényleg szánalmasak a pártjaitok is, meg ti is!
Branko
Branko 2020. 04. 29. 17:40
Előzmény: #525  euler
#532
"Csak pontosítottam a Bertelsmann Alapítvány világjelentését, ami azt mondta:
"Magyarország e pillanatban még demokrácia, de könnyen lecsúszhat az autokráciák közé."
Szerintem az enyém pontosabb. :)  "
igen, valóban pontosabb - lenne!!, az országos pszichiátriai és neurológiai intézet falai között :-)
euler 2020. 04. 29. 17:49
Előzmény: #530  lancaster
#533

Belsőromán hatalmi villongás ez inkább, egy kis aljas nacionalizmussal, és az ottani magyar nemzetiség nagyon durva megsértésével.
Érzékletesen leírja ezt TGM, inkább neki higgyünk, tud románul és tisztában van az erőviszonyokkal:
https://plakatmagany.transindex.ro/jo-napot-kivanok-peszede/
lancaster
lancaster 2020. 04. 29. 18:09
Előzmény: #533  euler
#534

Én inkább az ok-okozati összefüggéseket nézem, nem kellene durván beleavatkozni más államok belügyeibe és akkor elkerülhető lenne az ilyen és ehhez hasonló oda-vissza köpködés, fröcsögés. Egy kompromisszumos tárgyalás sokkal eredményesebb lenne, mert így csakis a székelyek látják a kárát ártatlanul.
A nacionalizmus pedig mindkét részről (magyar, román) megfigyelhető, vagyis ember legyen a talpán aki meg tudja állapítani, hogy ki a hibás, vagy ki kezdte.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 29. 18:45
Előzmény: #525  euler
#535
Igazából semmi bajom nincs a definícióddal, csak a suttyó kollégának kívántam beszólni :)
euler 2020. 04. 29. 18:55
Előzmény: #535  PusztaPutyin
#536

Vettem akkor is és jeleztem is - :)
Csak éltem a lehetőséggel, hogy megismételhessem.
badsector1
badsector1 2020. 04. 29. 19:19
Előzmény: #531  Branko
#537
"nem kell magam észrevennem mert nem írtam hülyeséget"
  
Aha, még jó hogy nem vallod be, hogy hülyeséget írtál, de a Fehér ház előtt lehet tüntetni (demokrácia), a Karmelita kolostor előtt meg nem lehet (nem demokrácia).
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 19:29
Előzmény: #531  Branko
#538
Értjük. Akkor úgy kellene tüntetni az ellenzéknek, mint 2006_ban a Fradi ultrák. Verjük szét mindent utasításra!
Branko
Branko 2020. 04. 29. 19:46
Előzmény: #537  badsector1
#539
természetesen kamuzol, amikor azt írod hogy a várban nem lehet orbánék ellen tüntetni.
íme alább az idex.hu cikke egy évvel ezelőttről fotóval is illusztrálva, hogy bizony ezer ember !!! hűha, ezer, ismétlem: 1000 db szerencsétlen ellenzéki aktivista, a várban a tüntetett orbánék ellen! hát, bele is remegett az ország, bizonyám..
leírjam még ezt mondjuk 550-szer, hogy megértsd? de az indexnek talán majd elhiszed, vagy esetleg ők is hazudtak?
és egy hír ebből az évből, ismét megcáfolva a kamuzásodat:
2020. február 16., vasárnap 17:24,
Érdeklődés hiányában elmaradt az Orbán Viktor évértékelője napjára tervezett ellenzéki tüntetés. A szervezők tegnap mondták le az eseményt. Ennek ellenére nagyjából egy tucat ember mégis a Várkert Bazár elé vonult a miniszterelnök évértékelője idején. Rendbontás nem történt. "Várjuk, hogy milyen jövő évi költségvetési tervet fognak most beterjeszteni, nagy figyelemmel fogjuk várni az elkövetkezendő lépéseket, akkor fogunk hinni egy picit is a kormánynak, hogyha a kormány érdemi, azonnali lépéseket tesz." - mondta Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke.
https://index.hu/belfold/2019/02/10/tuntetesekkel_keszulnek_orban_viktor_evertekelojere/olyanok_vannak_itt_akik_fel_akarjak_epiteni_a_4._koztarsasagot/
bigyula 2020. 04. 29. 19:48
Előzmény: #539  Branko
#540
Kamuzol: most nem lehet tüntetni. 
mezga_geza 2020. 04. 29. 19:54
Törölt hozzászólás
#541
badsector1
badsector1 2020. 04. 29. 19:54
Előzmény: #539  Branko
#542
Karmelita kolostorról volt szó, de ne add fel pitkin.
mezga_geza 2020. 04. 29. 19:58
Törölt hozzászólás
#543
mezga_geza 2020. 04. 29. 20:00
Törölt hozzászólás
#544
Branko
Branko 2020. 04. 29. 20:19
Előzmény: #540  bigyula
#545

ok, tegyük fel hogy nem lehet
és akkor mi van?
mert ha lehetne, akkor sem tudna annyi embert kivinni az utcára a jelenlegi ellenzék ami ahhoz kellene, hogy itt forradalom vagy rendszerváltás legyen
egy éve már megpróbáltátok, nem jött be
ez év elején a várkert bazárhoz szerveztetek tüntetést de lemondták a pártjaitok, miért? mert tudták, hogy nem lesztek elegen
mégis kiment kb. 1 tucat fő, köztük az Lmp egyik társelnöke - nem tökmindegy hogy ez a várban volt vagy a vár alatt? mert kudarc volt és kész
mert ha itt forradalmi hangulat lett volna, akkor hiába  mond vissza az ellenzék egy demonstrációt, akkor is kiment volna a dühös emberek akkora tömege, hogy orbánék attól esetleg beijedhettek volna..
folytassam tovább?
meztelenek vagytok, nullák vagytok, erőtlenek vagytok (a pártjaitokkal együtt), és az összes erőtök abban merül ki, hogy itt versenyt anyázzátok az általatok gyűlölt kormányt vagy politikai oldalt..
kell ennél nygaobb égés, hogy egy játékorozlánként vicsorogtok, miközben az utcán nulla erőt tudtok felmutatni, mert nincs érdemi társadalmi támogatottságotok?
és a fene kéri itt számon azt, hogy az utcán döntsétek meg az orbánrendszert
hiszen választásokon, békés úton lenne az igazi megdönteni, de arra nem vagytok képesk már 10 éve! elismered?
no ezután kezdtek el a pártjaitok az utca erejében gondolkodni 2018 végén, aminek az alább már illusztrált óráisi kudarcsorozat lett a vége!!
tehát sem választásokon nem megy, sem az utcán nem megy, sehogyan sem megy ez nektek!
a futballban a magyar szokás az, hogy ilyenkor a fideszék most kb. azt kéne kiabálják nektek, hogy "egyszerűen senkik vagytok, hej, hej!"
nekem egyébként tökmindegy, mert aki rendszert akar váltani az váltson, minden lehetősége megvan és lenne rá..azon röhögök viszont amit itt pótcselekvsként ámokfutásban bemutattok, játékoroszlánok :-)
bigyula 2020. 04. 29. 20:26
Előzmény: #545  Branko
#546
Figyu! Több, mint 4 éve 3 ember nem beszélgethet az utcán egymással, csak ha előtte a rendőrségtől engedélyt kér (jóval korábban). Tudod, a "migráncsveszély" miatt... :)
euler 2020. 04. 29. 22:01
#547

Mindeközben Pintér Sándor azért izzad, hogy hogyan tudná lábbal tiporni az Alkotmánybíróság azon döntését, amellyel megsemmisítette azt a törvényi rendelkezést, hogy kizárható a közmunkából, akinek rendezetlen a lakókörnyezete.
Az olajszőke operatív törzsi tartóoszlop ezt ívesen lesz.rja, ezért kizárná a közmunkából azokat, akiknek rendetlen az udvara. Nem jött össze 2017-ben, most benyomta egy salátatörvénybe, ahogy a legnagyobbak szokták. Sunnyogva, gyáván.
Mert mikor, ha nem most érkezett el az ideje annak, hogy megneveljék a társadalom perifériáján vegetálókat, akiknek az éhenhalás is jobban fenyeget, mint a vírus?
badsector1
badsector1 2020. 04. 29. 22:07
Előzmény: #545  Branko
#548
"a futballban a magyar szokás az, hogy ilyenkor a fideszék most kb. azt kéne kiabálják nektek, hogy"
  
Titeket futballban csak foci nem érdekel, hej, hej, hej. :))
euler 2020. 04. 29. 22:50
Előzmény: #548  badsector1
#549

Szolgálati közlemény:
Branko 5 napra kispadra került személyeskedésért, utolsó figyelmeztetéssel.
Tanuljon belőle akinek kell!
(A központi modi döntése, semmi közöm hozzá, de egyetértek vele).
mezga_geza 2020. 04. 29. 22:58
Törölt hozzászólás
#550
mezga_geza 2020. 04. 29. 23:21
Törölt hozzászólás
#551
gujo
gujo 2020. 04. 30. 14:51
Előzmény: #545  Branko
#553
Álmodik a nyomor:                                                                                                                                                               amig ilyen a vezérük:                                                                                                                                          Szabadon idézve a mostan ellenzék vezérétől(GYURCSÁNY):                                                                            Dehogy tudom kiszámolni minden lépésünknek a következményét. Nem tudjuk. Ennyi tehetségünk van gyerekek. Őrületbe kergetjük egymást bizonyos pontokon, hogy összeszedjük a szükséges mennyiségű pénzt. És én magam, amit korábban egy évig nem tapasztaltak tőlem, az elmúlt egy hónapban talán háromszor kezdtem el üvöltözni és kiabálni, nem bírva mindennek a feszültségét a tárgyalásokon. Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk.    Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi. És közben egyébként nem csináltunk semmit négy évig. Magyarország le van írva. Ezért annak az előrebocsátásával, hogy amit csinálunk, az messze nem tökéletes, nem tudok nektek B verziót mondani. Gyerekek. Nem vagyunk tökéletesek. Egyáltalán nem. Nem is leszünk. Nem tudom nektek azt mondani, hogy minden rendben lesz Lehet, hogy van egy másik csapat, amelyik tud mást. Nem tudunk, nem tudunk ennél többet és ennél jobbat. Nem leszünk rá képesek. Ha belegebedünk, akkor sem. 
badsector1
badsector1 2020. 04. 30. 15:00
Előzmény: #553  gujo
#554
Babzsák inkább napoztasd a koronavírusaidat. :))
badsector1
badsector1 2020. 04. 30. 15:00
Előzmény: #552  euler
#555
Kulák üldözés van már?
gujo
gujo 2020. 04. 30. 15:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#556
Lopos Gyurcsány egy kicsit többet lopott és még mindig a diplóma munkáját és az unikumos üveget keresi.
gujo
gujo 2020. 04. 30. 15:12
Előzmény: #549  euler
#557
Akkor a központi modi (portfolió)ezek szerint ballib?
badsector1
badsector1 2020. 04. 30. 15:13
Előzmény: #556  gujo
#558
Volt már ilyen nicked, ami a diplomát diplómaként írta. :))
gujo
gujo 2020. 04. 30. 15:24
Előzmény: #558  badsector1
#559
jó neked ,hogy a helyeírás a bajod. Más néven még nem írtam.
gujo
gujo 2020. 04. 30. 15:25
Előzmény: #558  badsector1
#560
hirten felindulásban írtam...

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek