Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 13:54
Előzmény: #42371  peter_s
#42380
fidesz bukta nélkül nincs ner felszámolás.
euler 2021. 06. 14. 13:54
Előzmény: #42371  peter_s
#42379
Köszönöm a megtiszteltetést, de nem élek az előjoggal.
Időm se volt végigolvasni, pláne értelmezni.
(Annak azért örülök, hogy, talán a videó hatására, egy kicsit visszalépni látszol a nihilista anarchizmus pusztító irányából - akceleracionizmus? - ami eddig sem érdekelt és ezután se fog, csak próbáltam érzékeltetni a kilátástalanságát és veszélyességét.)
peter_s 2021. 06. 14. 13:53
Előzmény: #42372  Törölt felhasználó
#42378
Ez is egy válasz de nekem ez amolyan "adjunk biankó csekket a 2010 előtti bukott politikusoknak" megoldásnak tűnik, merthogy azok fognak visszajönni, látjuk az előválasztási háttéralkukból. Nem látok garanciákat sajnos arra vonatkozóan, hogy ezekkel az arcokkal tovább lehetne lépni és építkezni. Én csak akkor láttam volna erre esélyt, ha úgy bonyolítják le az előválasztást, amire valójában kitalálták: van legalább 4-5 jelölt és az lesz a fidesz kihívója, aki a legtöbb szavazatot kapja de nem ez történik, mert ugye senki sem gondolja komolyan, hogy egy DK-LMP-MSZP-Jobbik-Párbeszéd támogatással induló levitézlett figurákat, pl. Hillert legyőzheti egy civil Új Világ Néppártos jelölt. Hadházy is hiába nyer Zuglóban, Tóth Csaba ott lesz Karácsony mellett, megkínálják valami miniszteri vagy tanácsadói poszttal. Ezek fognak üdítő változást hozni valóban? Az a bajom, hogy Orbán is így került hatalomra, csak Gyurcsányt takarítsuk el, és majd építkezünk. Ezzel a színjátékkal az a NER "B" csapat váltja az "A" csapatot, az építkezés és továbblépés elmarad, elitet sem cserélünk vele. Nem tudok ebben hinni sajnos mert 30 éve a legkisebb rosszra szavazunk de egyre rosszabb lesz a helyzet.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 13:52
Előzmény: #42374  RangerHU
#42377
Én értem, de ez nagyon hosszú lenne elmagyarázni és írás formában nem is lehetne.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 13:49
Előzmény: #42372  Törölt felhasználó
#42376

Én egyébként azt látom, hogy a fidesz maradni fog már a mi életünkben, nem lehet ezeket már leváltani.
A nyugdíjasok tovább fognak szegényedni és az értelmiségi fiatalok továbbra is külföldre mennek és terveznek.
Hamar világossá fog itt válni, hogy az alacsony születésszám és az értelmiségi elvándorlás miatt a társadalom egyetlen rétegének sem lesz könnyű a helyzete a következő évtizedekben.
Már többször, évekkel ezelőtt is írtam, hogy az elinduló infláció majd rendet tesz még a legostobább fejekben is, itt konkrétan a fidesz hívekre gondoltam..
Erre az útra fordultunk rá és szerintem hamarosan már a célegyenesben leszünk.. Ebben az egyenesben már sokan leváltanák a fideszt, de itt fognak rádöbbenni, hogy ezzel már régen elkéstek. Az a hajó elment.
euler 2021. 06. 14. 13:41
Előzmény: #42365  RangerHU
#42375
Nem érdemes ilyen érvekkel operálni, mert egyrészt nem sok közük van a ner ME piszkos bulijához, másrészt nem is mindig helytállóak.

(Csak zárójelben: Az RWE valószínűleg jobban kezelte volna a helyzetet mint a ner, a műszaki beavatkozásait jelentősen kisebbítetted. A könyvekből nem olvasható ki minden. Volt ott pl. egy napelempark is, amit Mésziék eladtak, támogatásokat bezsebeltek, co2 kvóta elszállására nem számítottak stb.
Vagy: az un. "piszkos áram" importja Ukrajna felől leállt, az ukránok az oroszoktól VESZNEK villanyt és tőlünk is. Ennek oka röviden az ukrán piac liberalizációja.
Vagy: a Mátrai Erőmű már inkább menetrendtartó mint zsinórerőmű, talán egy hete teljesen leállt és túléltük. Ugyanígy fél Paks kiesését is.)
.
Az az alapvető baj, hogy a ner nagy mohóságában elfelejt hosszú távra tervezni, elkészíteni egy korrekt energiastratégiát a szakmai szabályoknak és az uniós elveknek megfelelően. Ez fog sokba kerülni nem a ME felújítása. Ami egyébként olyan tragikus műszaki állapotban van, hogy a gázüzemre való átépítés is meggondolandó.
RangerHU 2021. 06. 14. 13:38
Előzmény: #42370  Törölt felhasználó
#42374
Goldi!
Nem érted! 
A Horn kormány anno 20 évre előre garantált hozammal adta el. 
Volt németeknek benne piaci kockázat ezért ki kaptak belőle amit lehet már az első két évben( akkori árfolyamon 180-200 milliárdot).
Anno ez is volt parlamenti téma. Akkor!!! Mert láttak többen, h garanciák nélkül nem lesz felújítás. A szerződésben pedig ilyen kikötés nem volt.(ha lett volna nem veszik ugye meg).
Utána ami keletkezett már csak hab volt a tortán. Nemet tulaj a könyvek szerint nem is tartalékokat felújításra. Nem volt cél. Jó kapitalista módon.2025 re áll le az utolsó blokk. 
Az erőmű visszaszerzése politikai döntés volt. Híven a Kormány nemzeti kézbe mindent
A Lőrincz közbeiktatása kellett, h ne közvetlenül vásárolja vissza a magyar állam. S persze jó NER módjára kerestek rajta. 
Az OPUS majd a részvényekbe száll bele. Illetve az állami részvény pakettet ki lehet adni az új közalapítványok valamelyikének…. S ellenőrzés megmarad.
Arról nem is beszélve, h Lőrincz megvette az energia szolgáltatókat ergo közvetítői oldalon is benne az áram bizniszben mivel átveszi az áramot az erőműtől( piaci értelemben).
+ NER cég felújítja.
Amiről te beszélsz, mivel lehet kiváltani egy alaperőművet. ….
Jó a kérdés.
Napelemmel nem lehet.
Gázturbinás erőmű ritkán alaerőmű. De a gáz import.
Szerintem az volt a mese, h majd Paks 2 megoldja. Csak az nincs látótávolságra se. Kell valami más megoldás.
RangerHU 2021. 06. 14. 13:38
Előzmény: #42370  Törölt felhasználó
#42373
Goldi!
Nem érted! 
A Horn kormány anno 20 évre előre garantált hozammal adta el. 
Volt németeknek benne piaci kockázat ezért ki kaptak belőle amit lehet már az első két évben( akkori árfolyamon 180-200 milliárdot).
Anno ez is volt parlamenti téma. Akkor!!! Mert láttak többen, h garanciák nélkül nem lesz felújítás. A szerződésben pedig ilyen kikötés nem volt.(ha lett volna nem veszik ugye meg).
Utána ami keletkezett már csak hab volt a tortán. Nemet tulaj a könyvek szerint nem is tartalékokat felújításra. Nem volt cél. Jó kapitalista módon.2025 re áll le az utolsó blokk. 
Az erőmű visszaszerzése politikai döntés volt. Híven a Kormány nemzeti kézbe mindent
A Lőrincz közbeiktatása kellett, h ne közvetlenül vásárolja vissza a magyar állam. S persze jó NER módjára kerestek rajta. 
Az OPUS majd a részvényekbe száll bele. Illetve az állami részvény pakettet ki lehet adni az új közalapítványok valamelyikének…. S ellenőrzés megmarad.
Arról nem is beszélve, h Lőrincz megvette az energia szolgáltatókat ergo közvetítői oldalon is benne az áram bizniszben mivel átveszi az áramot az erőműtől( piaci értelemben).
+ NER cég felújítja.
Amiről te beszélsz, mivel lehet kiváltani egy alaperőművet. ….
Jó a kérdés.
Napelemmel nem lehet.
Gázturbinás erőmű ritkán alaerőmű. De a gáz import.
Szerintem az volt a mese, h majd Paks 2 megoldja. Csak az nincs látótávolságra se. Kell valami más megoldás.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 13:37
Előzmény: #42371  peter_s
#42372

Az első lépés az, hogy le kell váltani ezt a kormányt, minél előbb annál kevesebb fájdalommal fog ez járni.
Nincs több pont, amikor az első lépés teljesült akkor lehet továbblépni és tovább építkezni.
peter_s 2021. 06. 14. 13:24
#42371
Elsősorban eulertől kérdezném, de bárkinek a véleményét szívesen fogadom:
.
1, Hogyan lehet megváltoztatni a jelenlegi politikai rendszert Magyarországon? Egyszerűbben: hogyan lehet felszámolni a NER-t, amelynek része a kormány és az ellenzék is?
.
2, Hogyan lehet elérni és milyen eszközök szükségesek ahhoz, hogy a politikai osztály rövid időn belül lecserélődjön egy olyan politikai vezetésre, amely harcol a korrupció ellen, felelősen gazdálkodik és megteremti a nyugat-európai demokrácia alapjait Magyarországon?
.
3, Hány százalék szerintetek az esélye, hogy a jelenlegi kormány valódi elszámoltatása (vagyonelkobzás, börtönbüntetés) megtörténik ha az ellenzék nyer akár egyszerű többséggel, akár 2/3-al?
.
4, Ha nem nyerne az ellenzék, azaz maradna a Fidesz-kormány, mit tegyen az ellenzék azon kívűl, hogy újabb 4 évig parádézzon a parlamentben és felvegye a milliós tiszteletdíjakat.
.
5, Sok ellenzéki kommentelőtől olvasom fórumokon, hogy Orbán Viktor Ceausescu sorsára fog jutni. Hogyan? Ez békés úton, a demokrácia szabályait betartva kivitelezhető? Ha igen, hogyan?
.
6, Az akceleracionizmus okán kérdezem, hogy Abraham Lincolnnak igaza volt-e abban az amerikai polgárháború után, hogy a polgárháborúval megmutatta Amerika, hogy a demokrácia nem káosz, hogy láthatatlan hatalmas erő az emberek egysége, megmutatta, hogy ha egy nép egységes, nagy áldozatokra képes és eredmény, hogy megőrizték a demokrácia egységét a polgárháborúval? (A Lincoln című film végén, amikor az utolsó csata után leül tárgyalni a déliek delegációjával, ott hangzanak el ezek a gondolatok). Tehát egy társadalmi krízissel igazolták a demokrácia létjogosultságát mert ez kellett a rendszerszintű változáshoz (akceleracionizmus). Mielőtt kiforgatná bárki - bár úgyis megteszik -, nem, nem akarok polgárháborút és emberáldozatokat, csupán arra akarok rámutatni, hogy Lincoln sem tudta elérni a változást békés eszközökkel, erről szól a film tulajdonképpen.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 12:59
Előzmény: #42363  RangerHU
#42370

Az egész ott hibázik, hogy megéri beruházni több 100-milliátrdot egy ilyen elavult erőműbe, vagy ezt jóval olcsóbb más megoldásokkal is ki lehet váltani.
Másik, hogy a RWE. piaci verseny viszonyok között működött, így amennyiben túlságosan magas árat kér a fogyasztóktól, akkor belép a konkurencia is és leveri az árakat.
A profit nagyságát illetően a mindenkori kormánynak van ráhatása arra, hogy ha ezt sokallja, akkor szabályzással+adó beavatkozik és szabályozza a piacot.
Egyetlen befektetőtől sem szabad sajnálni a profitot, puszira nem játszunk befektetősdit.
Az állami cégek működése még az energia szektorokban is, jóval költségesebben (többe kerül) működik mint a piaci alapon működő társaik.
Az már más kérdés, hogy úgysem látod ennek a drága működésnek a költségeit mert ezt éppen az Európa-bajnok áfa-ból és a magas adókból tologatják bele. Azaz a drágán működő és hatalmas profitot kivevő RWE, valószínűleg még ezzel együtt is jóval kevesebbe került a magyar adófizetőknek mint az állami tulajdonú Erőmű.
exley 2021. 06. 14. 12:57
Előzmény: #42368  badsector1
#42369
Ügyesek a "fenegyerekek". Épül a "vadnyugat". Bátrak és szerencsések ezidáig:)
badsector1
badsector1 2021. 06. 14. 12:52
#42368
"35 évre magánkézbe adnák a magyarországi gyorsforgalmi úthálózat üzemeltetését"
A Rogán Antal-féle Miniszterelnöki Kabinetiroda háttérintézménye, a kaszinókoncessziókat is kezelő Nemzeti Koncessziós Iroda által közzétett felhívás szerint tervezési, felújítási, építési, ellenőrzési, üzemeltetési, karbantartási és finanszírozási feladatok ellátásáról van szó. A nyertes rendelkezésre állási díjat és szolgáltatási díjat is kapni fog, az üzemeltetésbe adás időpontjától a koncessziós időszak lejártáig, vagyis 35 évig."
  
ezek 35 évre előre lezsírozzák a lopást, 22-re sok ember zsebében kinyílik a bicska.
peter_s 2021. 06. 14. 12:39
Előzmény: #42351  euler
#42367
Csalódtam benned mert csúsztatsz és részigazságokat közölsz, nem vagy tájékozott a témában és kiforgatod a mondanivalómat. Biztosan sokat tanultál a gerinctelen politikusoktól. Gondoltam, hogy belinkeled a videót de az előzményét nem linkelted mert ehhez kapcsolódik egy másik videó is. Egyrészt, a magyar politika szempontjából vagyok csak akceleracionista, de csak annyiban, hogy véleményem szerint békés eszközökkel nem lehet a rendszert megváltoztatni és a nemkívánatos események felgyorsulására van szükség, hogy a társadalom akarja az érdemi rendszerszintű változást. Meg centrista is vagyok, ahogy korábban le is leírtam, de ez ugye kimaradt és mindegy is, mert ebben a topicban úgyis fideszesnek van elkönyvelve mindenki, aki nem támogatja az ellenzéket és a fideszt sem. Az akceleracionizmusnak is vannak szintjei, nyilván nem szeretnék én sem pusztítást, sem anarchiát, de mint írtam egy rendszert leváltani békés eszközökkel, konfliktusok nélkül nem lehet, ahogy harcok és áldozatok nélkül sem lehet megnyerni egy háborút. Magyarországon rendszerszintű probléma van. Miért? Azért mert az egész politikai osztály korrupt, a politikusok és a pártok összejátszanak (lásd előválasztási bohóckodás) egymással és a tisztességes, korrupcióellenes alternatívákat rendre kiszorítják a döntéshozatalból (lásd az előválasztáson csak pártlogó alatt indulhat bárki). Mi a biztosítéka a jelenlegi politikai osztály befolyásának és hatalmának? A status qou fennmaradása. Ezt békés eszközökkel, demokratikus választások útján meg lehet változtatni? Az elmúlt 30 év a példa rá, hogy nem lehet. Akkor hogyan lehet? Ajánlom figyelmedbe a többi ideológiák tárháza videót, például az alábbit is, különösen 2:30-tól 3:00-ig és akkor meg is tudod, hogy miért nem fog változni semmi sem egy 2022-es ellenzéki győzelem esetén.
https://www.youtube.com/watch?v=JUmeWZjfMhE
RangerHU 2021. 06. 14. 12:35
#42366
Ami engem most jobban izgat az ez, mert itt meg lehet valami tenni( értsd nem utólag mutogatni és bűnösöket keresni).
https://telex.hu/belfold/2021/06/14/fudan-ahang-konzultacio-eredmenybejelento
RangerHU 2021. 06. 14. 12:32
Előzmény: #42364  RangerHU
#42365
+ az import áram drágulni fog… EU tervezett büntető vám miatt, ami minket érzékenyen érinthet, mert Ukrajnából IS hozzunk be áramot ha éppen kell.
RangerHU 2021. 06. 14. 12:24
Előzmény: #42363  RangerHU
#42364
Ami ugye azért is sürgető mert Paks 2 sehogyan se áll jelenleg vagy ha megengedő vagyok akkor csak csúszik ….
RangerHU 2021. 06. 14. 12:20
Előzmény: #42361  Törölt felhasználó
#42363
Goldi 1995tol elérhető.
Értem a szkepszist, de a saját céged 2010 óta leadott beszámolóira is így tekintesz…(?)
Nem kell válaszolni.
Szóval ha az a cél, h Paks mellett legyen alaperőmű ami az elektromos hálózatra termel akkor a Mátrai erre jó lehet, de a felújítás sokba fog kerülni. Jelek szerint erre találtak azt ki, h tőzsde…
RangerHU 2021. 06. 14. 12:16
Előzmény: #42360  RangerHU
#42362
Kiegészítés:
A beszámolók nyilvános adat.
Csak az értelmezésekhez kell egy minimális számviteli ismeret, h ugye mi mit jelent.
Törölt felhasználó 2021. 06. 14. 12:14
Előzmény: #42355  RangerHU
#42361

Én már egyetlen adatot sem hiszek el amit Magyarországon kiállítottak 2010-után.
Hiteles magyar forrás 2010-után már szerintem nem létezik, ezt már letisztította a fidesz-maffia.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek