Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:57
#41920
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:53
#41919
"Eljött az ideje annak, hogy a baloldal tényleg szociális és megélhetési kérdéseket tegyen a középpontba. A szombati tüntetés csak a kezdet volt. A Szikra Mozgalom folytatni fogja a küzdelmet ezen az úton!Ajánljuk olvasásra a lenti összefoglalót a tüntetésről, illetve kövessetek minket a Szikra Mozgalom facebook oldalon és jelöltünk Jámbor András facebook oldalán!"
Tüntetés a Diákvárosért, a Fidesz ellen! | Facebook
RangerHU 2021. 06. 08. 14:29
Előzmény: #41917  Törölt felhasználó
#41918
Helyes!
Mivel a tagjai vagyunk, joggal tehetjük. Sőt kell is.
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:28
Előzmény: #41913  RangerHU
#41917
akkor jó. Én akkor bírálom:)
krida
krida 2021. 06. 08. 14:24
Előzmény: #41895  krida
#41916
Látom, nem tetszett a hsz-m, melyben arról írtam, hogy amcsi végre lép a maffiózókkal szemben. Ti itt mindnyájan a korrupció mellett vagytok?! Lol.
RangerHU 2021. 06. 08. 14:23
Előzmény: #41914  euler
#41915
Mondom naiv vagyok…
Még a magyar társadalom többsége számára a Korrupció elfogadható addig nincs miről beszélni .
USA hasonló lépései csak erősítik azt a tábort és kommunikációt h a külföldi hatalmi beavatkozás stb…. 
euler 2021. 06. 08. 14:18
Előzmény: #41911  RangerHU
#41914
Sokkal! Majd figyeld a bolgárokat.
(Azt próbáltam jelezni, hogy nem direkt politikai ügyekbe avatkozik be az Usa, arra ügyel, de jó az ütemérzéke, mint korábban már írtam. :)
RangerHU 2021. 06. 08. 14:17
Előzmény: #41912  Törölt felhasználó
#41913
Senki nem mondta, h nem lehet bírálni az EU-t…
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 14:15
Előzmény: #41895  krida
#41912
ebben van igazság. olvastam egy cikket, amiben az volt,hogy amikro Magyarország és Lengyelország ellen fellépett az EU a jogállamiság témájában Bulgáriát kihagyták, mert az elnökük a Néppárt tagja volt és kellett a támogatása. Orbán is kellett nekik, nem is kaptunk konkrét szankciókat mostanáig sem. 
Kár lenne az EU-t nem bírálni,hiszen már sokszor bebizonyosodott,hogy bürokratikus a döntéshozatal és sok esetben gyenge az érdekérvényesítő képessége, vagy az akarata.
RangerHU 2021. 06. 08. 14:12
Előzmény: #41910  euler
#41911
S mi ettől mennyire vagyunk beljebb?
euler 2021. 06. 08. 13:50
Előzmény: #41902  RangerHU
#41910
Milyen ügyeket?
Az Usa nem tett többet, mint a saját törvénye (Magnickij), befagyasztotta néhány bolgár maffiózó Usa-beli vagyonát (ha egyáltalán van ilyen), és megtiltotta a beutazásukat az országba (ha egyáltalán oda akartak utazni, mert Dubajt jobban kedvelik).
Ennyit tett a magyar Nav, Bunge étolajos botránya után is.
Ja, hogy emögött komoly, akár titkosszolgálati információk állnak? Az igaz. 
Van ország amelyiknél ez így működik, képes minden eszközzel védeni a saját gazdasága és cégei érdekeit.
Törölt felhasználó 2021. 06. 08. 13:48
Előzmény: #41894  bigyula
#41909
így működik egy diktatúra. az elhallgatás az elhallgattatás módszerét alkalmazzák, amiben a magyar társadalmi reflexek segítik őket. magam is számtalanszor tapasztalom a mindennapokban, hogy rengeteg tabu téma van, amiről nem szívesen beszélünk és inkább hagyjuk,hogy igazságtalanul műkődjenek a dolgok. ne szólj szám, nem fáj fejem és ha valaki megteszi,akkor is inkább csendben aszisztálunk hozzá. Ebben feltétlen változás kell ,hogy kialakulhasson a jogállam, hiszen a törvények annyira hatékonyak ,amennyit betartunk és betartatunk belőle. 
szóval a fidesz igyekszik kerülni a nyílt erőszakot és amíg lehet kommunikációs szinten operál, valamint a fennt említett módokon.
Az,hogy kínos az ügy nekik ez biztos, sztem közülök is vannak akik szégyellik   , de  olyan pénzek mozoghatnak a zsebekbe,hogy ezt is bevállalják és bíznak benne,hogy a szavazóik továbbra is partnerek lesznek ebben. És amíg partnerek lesznek, addig alkalmazzák az aljas módszereket is.
Az ellenzéknek nehéz dolga van eljutni az emberek tömegeihez ,ezért ez az állapot akár a választásokig is fennmaradhat , így sztem a logikus lépésnek kell lennie az ellenzék részéről ,hogy mostantól maximális erővel arra koncentráljon,hogy intenzív kapcsolatot fenntartson a lehető legtöbb emberrel a választásokig . kialakítani a változtatás reményét minél több emberben és fenn is tartani azt folyamatosan.
a tüntetéseknek mostantól permanensek kell lennie és a politikusoknak is folyamatosan járnia kell a vidéket. bővíteni a kommunikációs csatornákat, amíg azok elégségesek az állandó kapcsolatra. 
Peterbond 2021. 06. 08. 13:47
Előzmény: #41907  Peterbond
#41908
De akkor mondok egy másik hasonlatot. Ha lecsapna egy cunami délkoreára és hatalmas katasztrófát okozna ellehetetlenítve az infrastruktúrát. Észak korea pedig felajánlana teherautókat és hajókat a mentésekhez szerinted vissza kellene utasítani mert a gonosz észak-korea egy diktatúra? ( és most nem arról beszélek hogy az északkoreai hadsereg vonulna be ) Ugyanígy fordítva észak korea vagy venezuella anno pl visszautasított nyugati segélyeket ( élelmiszer, gyógyszer ) csak azért mert az a nyugattól érkezne. Szerintem utóbbi a felelőtlen és álságos hozzáállás.
Peterbond 2021. 06. 08. 13:42
Előzmény: #41896  Törölt felhasználó
#41907
"Ebben a konstrukcióban semmi kifogásolni való nem lenne. 
A népírtás, a láma, a kina komcsi, üldözött papok így már nem fekszi meg a gyomrod. Képmutató vagy és álságos mint az összefogás."
.
Érdekes a Fidesz esetén az üldözött keresztények olyan jó mantra egészen addig amig ki nem derül hogy azért ezekkel az országokkal azért inkább szeret kereskedni és olyankor már fel se lehet ezt emlegetni. Akár Délkelet ázsiai országokról akár Kínáról van szó. azzal egyetértünk hogy a fundan egyetem kérdése nem arról kéne szóljon hogy kína most üldöz-e keresztényeket vagy sem. Pl attól függetlenül el lehet itélni egyes intézkedéseket egy egy ország esetében miközben más dolgokban meg együttműködtök.
.
Ha csak magyar példát hozzunk. Nem fogja senki se az egész magyar katolikus egyházat bojkottálni és megvonni minden humanitárius eseményeit és annak finanszírozását csak azért mert vannak pedofil papok és ezen ügyeket maga az egyház is igyekezett eltusolni évtizedeken keresztül. Ettől függetlenül a pedofiliát és az azt elkövető papokat elitéled és felfordul tőle a gyomrod.
Peterbond 2021. 06. 08. 13:35
Előzmény: #41892  peter_s
#41905
" Na akkor lesz az, hogy itt fogjátok nekünk elmagyarázni, mennyire fasza a Fudan egyetem és ünnepeljük meg Karácsony Gergelyt, mert elérte, ne kelljen hitelt felvenni. Ismerjük a gerinctelenek fajtáját, erre lehet kb. számítani, nincsenek elvek, nincsenek ügyek csak az állandó nyomorult politikai helyezkedés."
.
nézd ha valakinek az egyetemmel az a baja hogy mi fizetjük de kínai cégek építik és a tulajdonosa is Kína lesz ( vagy néclegesen magánkézben ), valamint hogy elveszi a Diákváros magyar kollégiumai elől a helyet. Na ha ezen változtatnak és amit kifogásolt az illető azt kiveszik belőle ( Kína fizeti, magyar cégek építik a helye pedig máshol lenne ) akkor miért is lenne ő álságos? Nem pont ekkor lenne elvhű hogy oké így már rendben, nem az a baj hogy Orbánék javasolták?
.
Szerintem inkább az az elvtelen aki csak azért szavaz le vagy meg egy dolgot mert a pártja mondta vagy ellenezte és ugyanazon témában 180 fokkal ellentéteset mond. Pl nekem se azzal van a bajom hogy kínaiak akarnak mondjuk itt tanulni. másnak se az a baja hogy jaj kínaiak fogják elárasztani az országot emiatt. Az ujgurokkal hogy hogyan bánik Kína tényleg elitélendő de ezért pl én nem a sarki kínai árust fogom bojkottálni. Ahogy te is fogsz venni ettől függetlenül Ali babán kütyüket vagy huawei mobilt a boltban. 
.
Persze akinek nem a felsoroltakkal van baja hanem alapvetően a kínai kommunizmussal és a tibetiek miatt megy ki tüntetni az esetben még igazad is lehet csak ők valószinűleg később se fogják támogatni az egyetem építését ha változnának a feltételek is.
bigyula 2021. 06. 08. 13:35
Előzmény: #41902  RangerHU
#41904
Az lenne, de a fityesz maga alá gyűrte a szügyészséget, és a bíróságok nagy részét is sajnos. Ezen kell majd változtatni.
bigyula 2021. 06. 08. 13:33
Előzmény: #41896  Törölt felhasználó
#41903
Szezon-fazon keverés.
.
 Az lenne a számomra elfogadható, hogy a világszinvonalú kínai egyetem (bármelyik) ugyanolyan feltételekkel jön ide, mint bármelyik nem kínai világhírű egyetem. Épít, vagy vásárol saját magának campust saját lovéból. Nem magyar adófizetői pénzből.
RangerHU 2021. 06. 08. 13:30
Előzmény: #41899  bigyula
#41902
Mondjuk az ideális az lenne( én naiv) h magunk (hatóságaink)intéznék az ilyen ügyeket mert a társadalmi elváráskent jelentkezne, mint közös minimum.
euler 2021. 06. 08. 13:28
Előzmény: #41893  bigyula
#41901
Az ellenzék ha észnél van a hitelre hegyezi ki a Fudan ügyét. Az utcanevek emlegetése elég a politikai vonalhoz.
.
Le van dermedve a propaganda ez egyértelmű, sok volt a pofon mostanában:
Az uniós bíróság helybenhagyta a Sargentini-jelentés szavazását,
Az EP követeli a jogállami mechanizmus alkalmazását, az EB is efelé hajlik (pénz!)
a németekkel az élen semlegesíteni fogják a vétódiplomáciát,
a bolgárok után vajon ki kerül Bidenék célkeresztjébe?
az uniós ügyészség első nagy ügyébe belebukhat Babis
Netanjahu már megbukott
a pápa nem kíváncsi Orbánra (és Putyin se jön a cselgáncs vb-re)
Karácsonytól félnek a legjobban, aki egyre népszerűbb
15-étől felmondhatnak az egészségügyisek és a rendvédelmisek
leállt az oltási program, viszont szervezkednek a kínai oltást kapottak ...
- és akkor itt a Fudan, amelyet a budapestiek 91 %-a elutasít.
Lassan lehet készíteni a menekülőutakat. :)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek