Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2018. 07. 04. 15:21
Előzmény: #6478  pampa
#6480
Számomra egyértelmű, hogy orbány hazudik.
Egyszer gondolati síkon próbáld te is végig gondolni azt a verziót, hogy orbány hazudik, egyből meglátod a valóságot. :))
ts3 2018. 07. 04. 15:18
Előzmény: #6476  pampa
#6479
Jó irányba kapizsgálsz, de még nem megy a következtetés levonása.
Segítek, valóban nem az a baj vele,hogy szír.
pampa 2018. 07. 04. 15:14
Előzmény: #6475  ts3
#6478
Ez meg lemaradt. :)
Az volt a hír a napokban, hogy Merkel megegyezett Orbánnal!   :))))
.
Akkor most volt megegyezés?  :))))
pampa 2018. 07. 04. 15:11
Előzmény: #6475  ts3
#6477
Miről kellene megállapodnunk?
.
Csak nem azokat akarja Merkel visszaküldeni akikért vonatot küldött?
Ne velünk egyeztessen hanem a görögökkel!
Ők engedték be a migránsokat az EU-ba!
pampa 2018. 07. 04. 15:08
Előzmény: #6474  ts3
#6476
Érdekes itt nem számít,hogy szír?  :)
Éveken keresztül arról írtak a pónisimogatók, hogy elég szírnek lenni, hogy járjon a menekültstátusz.....  :))))
pampa 2018. 07. 04. 14:28
Előzmény: #6472  Peterbond
#6473
Bajnokok Ligája 
4 spanyol csapattal?
.
NO COMMENT!
Peterbond 2018. 07. 04. 13:29
Előzmény: #6470  signal2
#6472
Oke fogadjuk el igy. Nekem is jobban tetszene ha magyar er el sikereket de ettol meg se Janicsnak se Pereznek nem szurkoltam kevesbe mint Kovacs Katinak vagy Nagy Lacinak.
A mostani VBn meg eppenseggel pont incsenek Honositottak. Azok altalaban az amugy gyengebb orszagokban vannak akik szeretnenek csak kijutni. Persze az olimpia es atletika mar kicsit masabb. Ott sokkal gyakoribb de meg az olimpia se hiszem hogy annyira.
Ha mar penz es nem sport akkor inkabb a FIFAT kellene elovenni meg az amugy mar lassan tenyleg csak a penzrol szolo BL-t. De ott se a vegyes csapatokkal van a gond.
Peterbond 2018. 07. 04. 13:24
Előzmény: #6466  pampa
#6471
Amugy meg ha tenyleg a SPORTOLASROL akarod hogy szoljon akkor PONT hogy tok mindegy lenne ki milyen szinu es milyen szinekben jatszik. TE A NACIONALIZMUSROL beszelsz itt es arrol hogy nem "igazi" nemetek jatszanak "igazi" fraciakkal ( direkt nem irtam az "a" val kezdodo szot ).
Ha csak a sportolasrol szolna tok mindegy ki vagy es honnan jossz ahogy ha lemegyek a grundra focizni en se kerek senkitol utlevelet es anyakonyvi kivonatot hogy jatszhasson velem egy csapatban.
Ha CSAK a sportolasrol vagy a jatek szereteterol van szo.
signal2
signal2 2018. 07. 04. 13:18
Előzmény: #6468  Peterbond
#6470
Amúgy a honosításnak én nem látom értelmét. Azért vannak az országok közötti versenyek, hogy megnézzük, hogy az adott ország abban a sportágban mit tud. Ahogy pampa írta, az olimpia, vb-k, stb. már mind csak a pénzről szól, mindegy hogyan, csak 1. legyünk ott, 2. nyerjünk, mert annak micsoda marketing értéke van! Hát nem tudom, hogy annak milyen marketing értéke van, ha mondjuk egy honosított kenyai nyer nekünk egy hosszútávú síkfutás VB-t... 
.
Az viszont már más tészta, ha valaki itt születik, vagy régóta itt él, és magyar az anyanyelve. Nálam az rendben van.
ts3 2018. 07. 04. 13:16
#6469
"Amerika-ellenes szövetséget akarnak a kínaiak létrehozni az EU-val"
Trump rá fog b@cni.
Peterbond 2018. 07. 04. 13:10
Előzmény: #6466  pampa
#6468
Mellesleg te meg eddig egy peldat se hoztal fel pontosan mivel van bajod. EGYET se pedig kertem. Szoval sorolnad kerlek a honositott jatekosokat? 1 valogatot ahol 3-4 van eleg lesz peldanak.
Peterbond 2018. 07. 04. 13:08
Előzmény: #6466  pampa
#6467
Eloszor "hazai" felmenokrol irtal. Mostmar Europai is eleg?
Harom sportot peldanak hoztam fel olyan emberekre akiknek szurkolunk ( legalabbis en igen te meg nem nyilatkoztal ) pedig se nem magyar felmenokkel sot tobb esetben europaival se rendelkeznek. Akkor miert faj neked az amugy europai alban felnenokkel rendelkez svajcban szuletet vagy az agrimai felmenokkel de francia allampolgarnak szuletett focista? Mivel allampolgar ugyanolyan joga van a nemzeti valogatottban jatszani szerintem mint akinek a csaladfaja a Napkiralyig vezetheto vissza.
Es tovabbra se tudsz mutatni honosotltt jatekosokat. Az a honositas mimor mas allampolgar jon adott orszagba es azert kap allampolgarsagot hogy ott jatszhasson. A VB europai csapataiban ilyet alig talalsz. 99% Nem honositott hanem szuletett belga francia sved izlandi vagy nemet.
Az hogy a szulei vagy a nagyszulei erkeztek ide meg miben honositas? A valogatott kapitany a szulokbol tudja hogy a szuletendo gyerek jo focista lesz majd 20 ev mulva?
pampa 2018. 07. 04. 12:45
Előzmény: #6465  Peterbond
#6466
Kiemelsz két sportot ahol a nem magyar származás  hozott eredményt.Semmi sem igazol.A lényeget kened el folyton, a honosítás már nem a fiatalok "SPORTOLÁSÁRÓL" HANEM AZ ORSZÁG NÉPSZERŰSÍTÉSÉRŐL szól!És nem a SZÜLETÉSRŐL írtam, itt  megint csúsztatsz......én azt írtam, hogy nem EURÓPAI felmenőkkel rendelkeznek....
Peterbond 2018. 07. 04. 10:11
Előzmény: #6463  pampa
#6465
Hat anno volt olimpia ahonnan tobb aranyat hozott mint a tobbiek egyutt. De nem is errol volt szo eddig hogy tole lesz e sikersport. A nemet vagy francia foci sem a "honositott" miatt olyan jo. A gyorskorcsolya meg jegkorong pedig pl a kinai es kanadai honositas nelkul pont hogy nem jutott volna elore pl nalunk.
Mellesleg pont elobb beszeltuk meg hogy a jatekosok 99%a nem is honositott hanem az adott orszagban szuletett. A franciak is pl. Szoval akritikad megint nem all meg.
De errol beszelek. Egyszer az a gond hogy honositott masszor csak hogy nem "hazaiak" a szulei,  megint maskor meg az se gond. A lenyeg hogy valamiert lehessen megint migransozni de ha aznalunk iselofordul az mar mas meg tema keveres.
pampa 2018. 07. 04. 09:33
Előzmény: #6463  pampa
#6464
Matteo Salvini a RaiNews24 olasz közszolgálati hírcsatornának kommentálta Sebastian Kurz osztrák kancellár bejelentését, miszerint Ausztria – a német uniópártok menedékpolitikai vitájának lezárása nyomán – az ország déli határainak védelmét megerősítő lépésekre készül, nevezetesen Olaszország és Szlovénia irányában.
A radikálisan migrációellenes, jobboldali Ligát vezető olasz belügyminiszter kijelentette: ha Ausztria lezárná határait, “az számunkra jó üzlet lenne. Hiszen sokkal többen térnek vissza Olaszországba, mint ahányan Ausztriába lépnek át” Olaszországból. Hozzátette, hogy Róma készen áll szintén ellenőrzés alá helyezni az Ausztriával közös Brenner-hágó átkelőjét, mivel “ez Olaszországnak csak előnyére lenne”.
Salvini arra utalt, hogy a római belügyminisztérium adatai szerint Olaszországból kevés bevándorló lép át Ausztriába, miközben sokkal többen vannak azok, akiket Németország és Ausztria akar visszafordítani Olaszország irányába. Az olasz belügyminiszter többször hangoztatta már, hogy Itália egyetlenegy migránst sem hajlandó visszafogadni a többi EU-tagállamból, még azokat sem, akik Olaszországban érkeztek az EU-területére, itt regisztrálták őket, majd innen másodlagos mozgással más EU-országokba mentek tovább."
pampa 2018. 07. 04. 09:19
Előzmény: #6461  Peterbond
#6463
Miért mosol össze következetesen két témát?
.
Attól még nem a HONOSÍTOTT sikere lesz, ha pl. a kispadon ül.....
Ahogyan a kajak-kenu sem Natasa szereplése miatt magyar sikersportág!
.
Nem szidok én senkit sem, csak megjegyeztem hogy az országok sportvezetői a könnyebb "boldogulás" irányába mozdulnak el..... nem NEVELNEK hanem HONOSÍTANAK.
Szerintem káros mert ez már így nem SPORTRÓL hanem a SIKERRŐL, EREDMÉNYRŐL fog szólni!
.
Részemről ez körbejárva.
Peterbond 2018. 07. 04. 09:14
Előzmény: #6459  pampa
#6462
Bocs en focival kezdtem. Nem tudtam hogy a nemzeti szarmazas csak a foci eseteben problema. Ha pingpong jegkorong vagy gyorskorcsolya van ott n gond ha honositott kinaiak kanadaiak jatszanak a valogatottakban?
Peterbond 2018. 07. 04. 09:13
Előzmény: #6458  pampa
#6461
Igen az tenyleg viccess volt. Ha jol emlekszem a 98as keretnen is 2 volt csak. Es?
Ez egy pelda es te a MOSTANI VB keretet kritozalod. En meg azt mondom kicsit alszent pl Ozilt ezert szidni mikozben Janics aranyainal nem zavar pl vagy ha a magyar keretbe jatszik egy brazil.
De oke irj 5 keretett ahol 4 jatekosnak nincs hazai felmenoje es en krok 5 masikat ahol nincs 4 ilyen jatekos

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók