Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 17:19
Előzmény: #1338  Törölt felhasználó
#1340
ez olyan, hogy megdícsérnek, esetleg kitüntetnek..........aztán kirúgnak?

akár megyó, akár fletó, akár vitya.......ha így tesz, az csak kapkodás !

átgondoltságot hiányolunk, akik nem "rózsaszín" szemüvegen nézzük !
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 17:19
Előzmény: #1338  Törölt felhasználó
#1339
hát a szocik adni már tudnak! :)))))

hofi mondta :ha van ,akkor nem foglalkozunk vele ,de a semmit már beosztjuk!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 17:16
Előzmény: #1336  Törölt felhasználó
#1338
lépések v reformok - előre vagy visszafelé,
először költekezünk, berendezzük a minisztériumokat..........új bútor anyjuk kínja.....aztán költözés......ha költöznek, akkor nem kellett volna az újat berendezni.........esetleg leépíteni..........nem két ember egy írósztalhoz, hanem kevesebb íróasztal és kevesebb "humán erőforrás" DDD

megyó először bért emelt, aztán nem tudott pénzt adni..........a következő évben elbocsátás...

ha ez a kapkodás nem folytatódna, akkor volna REFORM ! így szvsz HÚZD MEG, ERESZD MEG........ezzel akkor sem érthetnék egyet, ha nyernék rajta, akkor se a kárvallottja vagyok. :((((
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 17:11
Előzmény: #1336  Törölt felhasználó
#1337
pénznyelő,

két megjegyzést fűznék az előzőekhez:

egyrészt nem kell, hogy bárki objektív legyen olyan értelemben, hogy elvonatkoztatsson a maga hasznossági függvényétől. erre nincsen szükség. mindenki szavazzon aszerint. a "láthatatlan kéz" elrendezi a dolgokat; a tömeg statisztikailag nem hülye. Azaz az emberek szvsz vágytak a megszorításra, különben vityára szavaztak volna (aki szvsz szintén megszorítana egyébként).

másik. rég nincs arról szó, hogy a politikát pragmatikusan ítélik, ítéljük meg. ha így tennénk, akkor a két nagy között nincs érdemi különbség (csak dumában). csak a feeling számít, nem a matek
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 16:59
Előzmény: #1335  tokos.
#1336
Tokos, te nem tartoztál abba, hiszen, mitn írtad, sejtetted/tudtad:)
Érdekes, én nem rájuk szavaztam, mégis tudtam.

"azt viszont tudtam, hogy ha ők bárminek nekiállnak, az elsődlegesen az én bőrömre megy, és felér egy katasztrófával."
Itt a másik különbség közöttünk, és sok más topicizó között. Engem nem érdekel, ha a bőrömre megy. Ha arról van szó, hogy a makrohelyzet, a gazdaság mit kíván meg, akkor félre tudom tenni a saját nyomoromat (a nagyobb gázszámlát, ami nekem is nagyobb, mégse sírok naponta, a megnövelt járulékokat, amivel én is szívtam, mégse rinyálok, a kamatadót, az áfnya-t, amit én is becsengetek, a vizitdíjat, stb. sorolhatnám). Van aki félre tudja ezeket tenni, van aki nem. Szerintem az objektivitás felé vezető úton az első lépcső, ha a saját érdekeidtől elvonatkoztatva vizsgálod meg ezeket a kérdéseket. (Tudod, mint a tőzsdén: a pozidtól elvonatkoztatva formálsz véleményt. Engem a tőzsdén sem vakít el sose a pozim, tudok szart mondani arról is, ami van).

Nekem az nem tetszik, és különösen egy tőzsdei fórumon, hogy a szocik meglépték, amiket megléptek, és látszólag mindenki csodálkozó szemekkel és tátott szájjal áll és nem érti, mit tettek és miért. Bő egy évvel ezelőtt pont arról volt szó, hogy miket kéne tenni mert gáz mégnagyobb gáz lesz...
tokos. 2007. 03. 19. 16:44
Előzmény: #1333  Törölt felhasználó
#1335
Kedves pénznyelő,

Én sejtettem. Azért nem szavazok-szavaztam a szocikra, mert azt viszont tudtam, hogy ha ők bárminek nekiállnak, az elsődlegesen az én bőrömre megy, és felér egy katasztrófával.

Én azért ennyire nem vagyok okos, mint te, és nem tudtam, hogy pontosan mivel fognak tökönszúrni engem, és valljuk be, a megszorításoknak nem csak ilyen módja volt, mint amit műveltek, lehetett volna másképp is. Egy kicsit reménykedtem, hogy hátha. De mégse...

"Aki ezt nem tudta, az vagy hazudik, vagy annyira ostoba, hogy akkor kár is foglalkoznia utólag is vele... "

Az utóbbi csopoportba szerintem a szoci szavazók minimum 80%-a beletartozik.
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 16:41
Előzmény: #1326  Törölt felhasználó
#1334
"Kíváncsian várom a válaszom, pénznyelő megtennéd??"
Tőzsdenyúl:)
Még a végén klónsággal vádolnak minket... De nem érdekel, én anyázni, komcsizni/nácizni akkor se fogok, akinek meg jólesik, hát tegye, jót szórakozom rajta mindig.
Az esti/hajnali hozzászólásaiddal meg te mondtad el az én véleményemet. Sajnos nekem nincs annyi időm, hogy oldalakat irogassak, pláne mostanában, amikor a meló mellett még az esküvőszervezés is leköti az időmet, éppen ezért az estéimet is irogatósdi helyett inkább fajfenntartással töltöm:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 16:34
Előzmény: #1323  tokos.
#1333
"Nem a megszorításokról beszéltem, hanem adóemelésről, reformnak nevezett járulékeemelésről és káoszról."
A káoszt tudtam:)
Viccen kívül, tényleg semmi meglepő nem volt számomra az egészben. De visszakérdezek, őszintén, téged mi lepett meg?
Tőzsdézel, gazdasági sajtót olvasol, valamennyi rálátásod, hozzáértésed van is hozzá. Pontosan tudtad te is, hogy milyen szarok a makrók, hogy kellenek megszorítások, mindent. Azt is, hogy nem ússzuk meg bizonyos adóemelések / új adók nélkül (pl. áfnya, kamatadó). Hogy kell valamit kezdeni az egészségüggyel. Hogy kemény átszervezések, leépítések kellenek az állami szervezeteknél. Bla, bla, bla. Sőt már a választások előtt minden mértéktartó lapban arról volt szó, hogy választások után, akárki nyer is, azonnal lépni kell, mert késő van/lesz. Tehát azt is lehetett tudni (sőt egy gazdasági fejjel gondolkodó tőzsdés kifejezetten remélte is), hogy ezeket azonnal el is fogják kezdeni. Aki ezt nem tudta, az vagy hazudik, vagy annyira ostoba, hogy akkor kár is foglalkoznia utólag is vele...
csuloktata 2007. 03. 19. 16:15
Előzmény: #1331  tokos.
#1332
Mire írtál 2006- os tényadot???
tokos. 2007. 03. 19. 15:57
Előzmény: #1329  watson
#1331
"1.) A 98-as adóterhelést nem befolyásolták a 98 májusi választások. "

Azért kellene ahhoz viszonyítani, ez volt előttük, ehhez képest kellett csökkenteniük.

"Sok dologgal én sem értek egyet, de lássuk be, hogy megyó többet osztott vissza, mint lehetett volna és a mostani megszorításokkal együtt is jobban állunk, mint 2002-ben. "

Ez azért nehéz ügy, mert lehet, hogy nagy átlagban jobban állunk, mint 2002-ben (egyébként ezt sem hiszem, ha a járulékokat is belevesszük) de az biztos, hogy én sokkal szarabbul jövök ki a dologból.

Nem véletlenül nem szavazok szocikra.
tokos. 2007. 03. 19. 15:51
Előzmény: #1327  Törölt felhasználó
#1330
Szerintem ma Magyarországon mindenki annyi adót csal, amennyit csak bír.

Én is. Csak az én esetemben ez gyakorlatilag 0.

Nem az a nagy baj, hogy megpróbálják az emberek, hanem az, hogy túlnyomó többségüknek semmi baja sem származik belőle. És ameddig ez így marad, nem is lesz jobb a helyzet.
watson
watson 2007. 03. 19. 15:50
Előzmény: #1327  Törölt felhasználó
#1329
tokos, tévedsz.
50,1-ből lett 50,0
1.) A 98-as adóterhelést nem befolyásolták a 98 májusi választások.
2.) 2006-ig tényadatokat írtam. Az SZJA terhelés szólt 2000-ig, amiből azért látszik a növekedés, és nyilván az adójóváírás levitte a végét a becslésnek megfelelően.

Sok dologgal én sem értek egyet, de lássuk be, hogy megyó többet osztott vissza, mint lehetett volna és a mostani megszorításokkal együtt is jobban állunk, mint 2002-ben.

De ami aggasztó: a vállalkozások adóterhei
a ténylegesen fizetett társasági adó mértéke: (az adóalap %-ában)
1998 11,1
1999 11,0
2000 11,1
2001 10,5
2002 10,3
2003 9,5
2004 8,8
2005 8,4
2006 8,3
csuloktata 2007. 03. 19. 15:47
Előzmény: #1326  Törölt felhasználó
#1328
Sajnos tényadatokat képtelenség találni, ellenben itt a CEMI tanulmánya.
Elég érdekes adatok vannak benne a bért terhelő adók és járulékok szerkezetének a problémáiról (90. oldal). A legújabb reform mintha nem venné figyelembe.

link
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:46
Előzmény: #1326  Törölt felhasználó
#1327
olvasgatom, hogy mi nem épül és milyen nagyok az adók. elfogott az aggodalom, hogy a járulékok százalékai magasak, a vetítési alap alacsony, ezért kicsi az adótömeg.

nyugtassatok meg. ugye itt rajtam kívül senki nem adócsaló? vagy ha esetleg az, akkor van kellő ideológiája arra... például, hogy ő tulajdonképpen ellenálló
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:19
Előzmény: #1323  tokos.
#1326
Kíváncsian várom a válaszom, pénznyelő megtennéd??
:o)))
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:18
Előzmény: #1315  Törölt felhasználó
#1325
Azt mondják...(hkk), igazat két ember mond: a gyermek és a részeg...hkk...:-()
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:16
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1324
Pénznyelő, már megint???

Felesleges idejönnöm, mindig elmondod a véleményem!
:o)))))))
tokos. 2007. 03. 19. 15:12
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1323
Kire szavaztál, ha megkérdezhetem?

Nem a megszorításokról beszéltem, hanem adóemelésről, reformnak nevezett járulékeemelésről és káoszról.
Törölt felhasználó 2007. 03. 19. 15:10
Előzmény: #1319  tokos.
#1322
"Egyébként meg megkérdezem a jelenlévő baloldali szavazókat, hogy ők pontosan tudták, hogy erre számíthatnak, ha megszavazzák ezt a takonygerincűt?"
1. Nem vagyok baloldali szavazó.
2. Mi is a kérdés? Hogy megszorítások lesznek? Azt tudtam, sőt kifejezetten reméltem is. Hogy lesz kazetta ügy, azt nyilván nem, az összes többivel együtt. Szóval engem nem lepett meg.
tokos. 2007. 03. 19. 15:07
Előzmény: #1317  watson
#1321
Két dolog.

Egyrészt 51-ből lett 50, nem 50.1-ből, de ez nem egy fajsúlyos dolog.

Másrészt a számok 2000-ig tények. Ezzel mi a f.szt csináljak?

Saját tapasztalatomat mondom, annak idején felvetette az SzDSz az egyszerűsített szja bevezetését, ami 30% lett volna, szerintem emlékeztek még rá .

Ezért aztán nekiálltam kalkulkálni, megérné-e, vagy sem. Nem érte volna meg, vagyis 30% alatt voltam.

A mostani adóm 32% felett van.

És nem számoltam az adókedvezményeim elvesztését, és nem számoltam közben 4%-kal megemelkedett járulékokat.

Ennyit a fene nagy adócsökkentésről.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek