Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 14:01
Előzmény: #937  tokos.
#940
Gyurcsány imádja magát, és azt imádná a legjobban ha az ország 20 év múlva azt gondolná, jó mne. volt ez, segített az országnak.

" Ha az ország érdeke számítana neki valamit, akkor már a választások előtt foglalkozott volna vele."

Annyira kell politikusnak lenni, hogy lásd az a biztos bukás lett volna...

Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 14:01
Előzmény: #932  Törölt felhasználó
#939
tozsdenyul társ:)
szerintem az az állításod nem igaz, hogy akinek már van sok pénze az nem akar magának többet, és nem ezért akar a hatalomban maradni (ez mindkettőjükre igaz)
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 14:00
#938
Én nem hangoztattam soha ezt a hazugság dolgot.
Mondjuk azért nekem is az a véleményem hogy ha normális ország lennénk, akkor ebbe bármilyen kormány is szólta el magát, abba illene belebuknia.
Persze azt nem mondom hogy elfogulatalan vagyok. Vaalki alapból inkább balos, más meg jobbos. Én történetesen jobboldali beállítottságu vagyok. Az már az én pechem hogy az egész jobboldal impotens perpill. Az sem vigasztal hogy a bal is az :)
tokos. 2007. 03. 10. 13:56
Előzmény: #932  Törölt felhasználó
#937
"Gyurcsány hatalmat akar (választást nyerni), de nem a személyes hatalomért vagy a pénzért (az már van neki) hanem mert szeretne valamit kezdeni ezzel az országgal. "

Na ebben tévedsz súlyosan. Elsősorban a személyes hatalom, mert imádja. Ha az ország érdeke számítana neki valamit, akkor már a választások előtt foglalkozott volna vele.

Még egy dolog, írtam már párszor. Nem az lop, aki szegény, a becsületesség nem ettől függ. És nem az fog sokat lopni, akinek kevés van. Az igények annál nagyobbak, minél több van valakinek, és ezért annál több kell a kielégítéséhez. Vagyis, ha valaki lop (mert alapból nem becsületes), az annál többet lop, minél gazdagabb.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:55
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#936
Nyuszi! pontosan. Ez az én szívem bánata. Csinálunk egy reformot, de mire a végére érünk, semmit nem ér majd...

Pedig szerintem mindenki látja hol lehetne javítani, csak hát amíg az ellenzék kézzel-lábbal tiltakzik minden átalakítás ellen...

Engem az sem érdekel hogy OV hol hazudik és mikor, de ezt nem bocsátom meg nekik, mert most lenne lehetőség az országért tenni, és javítani az eü.-ön, de csakazértsem... ha belepusztultok akkor sem...

Bele is fogunk pusztulni, ha ez így megy tovább...
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:52
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#935
Totoro_hun!

"Semmi bajom nem lenne az MSZP kormánnyal ha nem lenne a kormányzásukban egy alapvető paradoxon. Ez lehet demegógnak fog hangzani, mert a Fidesz is ezt szajkózza. Gazdasági növekedés nélkül összeomlunk. Ne a GDP-t nézzétek mert az csal! A GDP egy elavult mérőszám a globalizált világban. Nem mutatja meg az ország valódi teljesítményét.A GDP nő ugyan de az a multik miatt történik."

Látod ez mindjárt értelmesebb, mint hogy ki hazudik és mekkorát milyen beszédben.

Leszarom az öszödi beszédet. Csináljanak egy jó gazdaságpolitikát és kész. De nem fognak, mert ez a politikai légkör kontraproduktív, nem engedi meg a vitát és gondolkodást. Áhh...
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:52
Előzmény: #926  Törölt felhasználó
#934
"amíg az emberek a politikusokon számon nem kérik jobban az ígéreteket"
sajnos több olyan nyugdíjast ismerek aki úgy gondolkozik, hogy mindegy ki mit mond, ha akitől kap a választás előtt 19000 Ft-ot, arra szavaz.
kórház"reform":
tegnap hallottam vmelyik tvműsorban, hogy miskolcon van 4 kórház, de nem úgy racionalizálnak, hogy összevonnak és maradna pl kettő, és az a kettő hosszútávon gazdaságosan tudna működni, hanem meghagyják mind a négyet és mindben csökkentik az aktív ágyak számát.
ezáltal mind a 4 kórház előbb utóbb csődbe jut, mert bizonyos (rezsi)költségek fixek, akárhány ágy működik ott. a támogatás meg ugye ágyszám illetve kezelések után jár.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:49
Előzmény: #930  pampa
#933
Pampa :)))))))

Tételezzük fel 2010-re:
MSZP 46%
FIDESZ43%
Torgyán f. KGP 5%
MIÉP 6%

Komolyan mondom, hogy ekkor hagynám el az országot.

A politikai elit szerintem a mindenkori választókat minősíti - avagy olyan kormányunk, parlamentünk van amilyet megérdemlünk...
Ha tényleg ezeket szavazzuk be, meg is érdemeljük :)
vagy :( ?
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:47
Előzmény: #923  Törölt felhasználó
#932
Nyuszikám fajtársam :)

Lehet hogy sokan hülyének néznek most, de elmondom a véleményem a miért részről.

Orbán hatalmat akar (választást nyerni), mert szereti a hatalmat és a pénzt (még nem elég neki). Ehhez ő hajlandó az ország lelki békéjét is veszélyeztetni. (itt a populizmusra, sovinizmusra, megosztásra gondolok)

Gyurcsány hatalmat akar (választást nyerni), de nem a személyes hatalomért vagy a pénzért (az már van neki) hanem mert szeretne valamit kezdeni ezzel az országgal. Sajnos az MSZP-ben teheti ezt meg, ami egy kutyaütő, amatőr banda. És sokat hibáznak. Lehet hogy súlyosan.

Melyik a jobb? Gőzöm sincs, de nem is fogok egyikre sem szavazni.

Az meg, hogy mit tett volna kormányon Orbán sosem derül ki.
De az hogy mit tesz ellenzékben, nem tesz nyugodtabbá a kormányzati terveit illetően.
saru 2007. 03. 10. 13:47
Előzmény: #930  pampa
#931
de az emberek cca 70%-a már senkiben sem bízik !
pampa 2007. 03. 10. 13:45
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#930
tozsdenyul

Akkor engedj meg még egy kérdést.
Tételezzük fel 2010-re:
MSZP 46%
FIDESZ43%
Torgyán f. KGP 5%
MIÉP 6%

Alakítsál kormányt.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:45
#929
Semmi bajom nem lenne az MSZP kormánnyal ha nem lenne a kormányzásukban egy alapvető paradoxon. Ez lehet demegógnak fog hangzani, mert a Fidesz is ezt szajkózza. Gazdasági növekedés nélkül összeomlunk. Ne a GDP-t nézzétek mert az csal! A GDP egy elavult mérőszám a globalizált világban. Nem mutatja meg az ország valódi teljesítményét.A GDP nő ugyan de az a multik miatt történik.
AZ NDP ( nettó hazai termék) a lényeg. Az meg csak akkor tud nőni, ha a nemzet saját tulajdonában lévő vállalatok életképesek. Ez nincs meg nálunk. Fel kell tőkésíteni a magyar vállalkozásokat. Orbánék sokat kritizált mutyizása, meg pályázat nélküli akciói - bármennyire is erkölcsteleek voltak - nagyon hasznosak voltak ilyne szempontból. Én pl Nem is engendék külföldieket a porondra maig van magyar pályázó, tetszik az eunak vagy nem kit érdekel.

Versenyhátrányban vagyunk, és ez a hátrány sajnos egyre behozhatatlanabb. A jelenlegi felállásban közel lehetünk a lehetséges gazdasági teljesitményünk maximumához. Innen út felfelé nincs. Ezt kellene észrevenni.

Én ezért nem szavazok az MSZP-re. Rugalmatalnok, és gyávák az igazi változtatásokhoz.
saru 2007. 03. 10. 13:42
Előzmény: #891  saru
#928
"Az a legszomorúbb, hogy nincs alternatíva."

azért írtam 11.55-kor, amit írtam, kerekasztal, konszenzus, jövőkép kell,

akkor lehet alternatíva, akkor megszakíthatod az embereket,- mint a háború utáni újjáépítéskor, - de csak akkor !!!!!!!!!!!!!!!!!

Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:41
Előzmény: #926  Törölt felhasználó
#927
Bocsi, lemaradt, hogy Kedves tokos!
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:40
Előzmény: #921  tokos.
#926
Meg fogsz lepődni, sokban egyetértek.
Nem Gyurcsányra szavaztam, és nem is fogok. De Orbánra sem. Sőt másra fogok 2010-ben mint 2006-ban (ha lesz egyáltalán más e kettőn kívül).
Nem vagyok szadeszes sem, mielőtt letámadnál...

"Na itt láccik, hogy nem sok közöd van a demokráciához. Ez addig mehet így, amíg a magadfajták egyetlen érve az, hogy a másik sem jobb. Csakhogy van harmadik, meg negyedik is. Ha becsukjuk a szemünket a hazugságokon, akkor mit várhatunk el?
Azt hogy egyre gátlástalanabbul fognak hazudni, és téged már csak egy dolog fog megnyugtatni, az, hogy nem Orbán nyert.
Elég sekélyes boldogdság. "

Nem azt mondtam hogy jól van így, épp azt mondom, hogy nem. És hogy addig nem is lesz, amíg az emberek a politikusokon számon nem kérik jobban az ígéreteket. Félreértés ne legyen, -a következő demokratikus választáson. De erre én nem sok esélyt látok.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:35
Előzmény: #920  Törölt felhasználó
#925
Kedves Pampa!

Én csupán annyit mondtam, hogy Orbán ugyanúgy tudatosan hazudik, ahogy Gyurcsány. És ugyanúgy fognak a jövőben is. A szándékban mondjuk érzek nem is kicsi különbséget.

A kényszerkoalícióról: senki nem kényszeríti Orbánt az árpádsávosok közé. Vagy a MIÉP álságos 'külső' támogatására. Mégis elfogadja/elfogadta.

Soha nem állítottam, hogy Gyurcsány ne hallgatott volna el tudatosan terveket, akár tényeket is. Csak azt mondom, hogy Orbán is, annyival kiegészítve, hogy az ő részéről sokkal veszélyesebbnek érzem ennek okát.

A reformról:

Magyarország jelenlegi kórház és eü. struktúrája az 50-es években alakult ki, egy lehetséges atomtámadásra következményeire történő felkészülés jegyében (ezt komolyan mondom).
Ennek fenntartása a mai helyzetben fenntarthatatlan.
Sajnálom én is hogy a helyi lobbik ezt irracionálisan módosítják, hígítják, szétcincálják.
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:34
Előzmény: #922  Törölt felhasználó
#924
kedves toro,

jelentőset léptünk előre most, hogy tisztáztunk egy fontos kérdést. lopnak mind

örülök. ez végül is egy gazdasági fórum. és komolyan érdekel, hogy milyen tervezett lépésekre is gondolsz.

Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:34
Előzmény: #912  Törölt felhasználó
#923
"Kérdezd azt, hogy ki hazudott és milyen szándékkal?"
gyf és bandája nyilván tisztában volt az ország helyzetével a választások idején (lásd adócsökkentési tv, meg amit minden csatornán sújkoltak belénk). ez a ki hazudott.
az ellenzék erre a kommunikációra építette a saját gazdasági elképzeléseit. (milyen szándékkal? hogy megnyerje a választásokat)
Törölt felhasználó 2007. 03. 10. 13:32
#922
Lop a Fidesz, MSZP, SZDSZ, MDF. Ezzel többé kevésbé itt midnenki egyetért. Én csak azért szavaztam a Fideszre, mert a gazdaságprogramjuk amit az előző 4 évben letettek az asztalra nekem jobban tetszett mint az MSZP-é.
Én a növekedés alapú gazdaságban hiszek, a kapitalizmusban az egyetlen út az előre menekülés, különben összedől. Majd megtanuljuk ezt a saját bőrümkön hamarabb mint gondolnánk.
tokos. 2007. 03. 10. 13:28
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#921
"Én csak annyit mondok, hogy szálljunk le az öszödi beszédről, mert nem az a lényeg. Nem ezért utálod te sem Gyurcsányt, hanem mert nem az nyert akire te szavaztál. "

Na igen, mindenki magából indul ki. Te egyszerűen Orbánfóbiás vagy, és azt gondolod, hogy aki nem Orbánfóbiás, az mind Gyurcsányfóbiás, és Orbánimádó. Sajnos nem így van, de biztosan nem hiszed el.

"Ha Orbán nyert volna, az ország fele az ő hazugságait kérné számon. "

Na és? Az miért lenne baj?

"Csak ennek semmi értelme."

Na itt láccik, hogy nem sok közöd van a demokráciához. Ez addig mehet így, amíg a magadfajták egyetlen érve az, hogy a másik sem jobb. Csakhogy van harmadik, meg negyedik is. Ha becsukjuk a szemünket a hazugságokon, akkor mit várhatunk el?
Azt hogy egyre gátlástalanabbul fognak hazudni, és téged már csak egy dolog fog megnyugtatni, az, hogy nem Orbán nyert.
Elég sekélyes boldogdság.

Akkor lesz valami ebben az országban, ha a hazugokat, a csalókat, a tolvajokat, a gyilkosokat megbüntetik. Ha szemet hunyunk, nem lesz más, csak csalás, lopás és hazugság.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók