Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:16
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#680
"nem lesz vízitdij!"
jaja de kinek nem lesz????
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:15
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#679
hát lehet hogy neked csak az oktober 23 jött le mint ünnep ,de valojában nem csak az volt!
illetve gyurcsánynak csak az volt hiszen kisajátitota az egész teret a király!!!!

Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:14
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#678
és tudod miért nem látsz itt ilyet ,mint nyugaton??
mert nagyon sok szegény ember van magyarországon!
de ha gondolod akkor vehetsz fel önerő nélkül is hitelet ,az otp töl! :))))
de tudom az fáj neked ,hogy láttod a sok milliomos cuccokat!
de ne zavarjon ,a munka után, a pénz jön!
de most vagy csak a pénzt láttod vagy nem tudod mi az a munka! :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:13
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#677
"nálunk a kenyérért a cukorért meg a vizitdíjért tünteknek és ezért szétverik az embereket "

Valóban erről szólt október 23???
Hát ennyire hülye azért te sem lehetsz!!!
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:07
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#676
magyar ember kenyérért , munkáért,tüntett!

mig odakint a WI FI ért vagy az új windows vistáért vagy egy új game ért verekednek össze az utcán! a rendörrel :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:07
Előzmény: #674  Törölt felhasználó
#675
Aki ennyire profin csúsztat, kimagyaráz, megmagyaráz, az ebből él.

Parancsot kaptak, hogy ne avatkozzanak be.
Ezt ők ismerték el.

Mégis mi a nyavalyáról hablagyolsz megint?
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:02
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#674
"Szeptember 18-a nekünk olyan volt, mint az amiknak szeptember 21. "

Ez ennyire hülye?
Vagy engem néz annak.
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 20:02
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#673
kedves baloldali bértopikolo! :)))

az hogy nálunk a kenyérért a cukorért meg a vizitdíjért tünteknek és ezért szétverik az embereket az sehogy sem keverendő azzal amikor mondjuk ausztráliában azért verekednek tüntetök össze mert jön az amerika külügyminiszter vagy amikor a atomhulladékok elhelyezése miatt emberek odaláncolják magukat a sínekhez! (nálunk simán lehet szemetett elhelyezni nem szól érte senkisem)
vagy amikor a bush látogatása ellen tüntetve tüntetök összecsapnak a rendörökkel!
szóval ami kint megy és ami itt van a kis hazánkban a "bagatel" dolgokért akkor ezt semmi esetre sem hasonlítanám össze mással!
nem ugyanaz!
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 19:48
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#672
Bocs: "az amiknak szeptember 11."
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 19:47
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#671
Kedves jobboldali fizetett bértopikoló barátom,Tegnap!

Azt írod:
"Brunhold, én meg egy olyan országban szeretnék élni, ahol békésen kimehetek tüntetni a kormány ellen úgy, hogy közben nem kell attól félnem, hogy símaszkos rendőrök azonosító jel nélkül viperával betörik a fejemet vagy gumilövedékkel kilövik a szememet."

Én is pontosan ilyen országban szeretnék élni.
De!
Sajnos volt egy 2006. szeptember 18-a. Egy olyan szeptember 18-a, amely választóvíz volt sok szempontból. Amely megváltoztatta azt a hitünket, hogy hozzánk csak a tévé képernyőjén keresztül jut el az erőszak -miközben hátradőlünk a fotelben és popcornt ropogtatunk - figyelve az aktuális napi híradót a dél-koreai, francia, stb. véres zavargásokról. És ezt rendőreink is így hitték.
Szeptember 18-a nekünk olyan volt, mint az amiknak szeptember 21. Megtapasztaltuk mindannyian, milyen az amikor félni kell.
Mitől? A demokratikus vélemény-nyilvánítástól?
Senki sem gondolhatja komolyan, hogy ez lenne a demokratikus szabadságjogok csúcsa: az MTV ostroma.
Amikor a tévé képernyőjét nézve tényleg az volt az első gondolat, hogy itt és most lincselés lesz. Hogy számtalan rendőr fog meghalni a kontrollálatlan tömegerőszak következtében.
Ők maguk is be voltak szarva, miközben oda sem csaphattak részben mert nem kaptak utasítást, részben mert nem tapasztaltak még hasonlót és nem voltak felkészítve.
Ezek tények és nem kellett hozzájuk egyetlen szakértői jelentés sem. Normális emberi reakció.
Október 23?
Hát igen. Amikor az egy hónappal korábbi félelem emlékével a rendőrök ismét szembe találják magukat a tömeggel, óhatatlan, hogy a rettegés gyűlöletbe csap át és "üsd vágd, nem apád" felkiálltással azt vernek, akit érnek. Aki ott van.
Hogy miért van ott? Engedély nélküli tüntetés részt vevője vagy békés sétáló? Az őket akkor és ott nem érdekli.
Hiba. Az kétségtelen, De megint csak természetes emberi reakció. Nem kellett ehhez utasítás, mint a Fidesz azt kommunikálja...

Nem akarok e témában ismételt vitát nyitni. De azt nem hagyhattam szó nélkül, hogy e kérdésben a jobboldal kizárólag és csakis a rendőrők illetve a kormány felelősségét hangoztassa.
Törölt felhasználó 2007. 03. 05. 08:50
Előzmény: #669  watson
#670
Nos, megint elhangzott némi vádaskodás a bértopikolásról.
Szvsz. egykor a "tőzsdefórum" is csak velük tudott működni...
Egyszer régen, amikor a modem még tárcsázgatott, amikor spekulánsok azt gondolták, hogy az indikátor valami bogyó az erdőben, beindították a fórumot. Volt átmeneti időszak, amikor kipróbálták, hogy megy a fórum a fizetett véleményalkotók nélkül. Hát, emlékszem, sehogy sem ment... Napok teltek el, amíg néhány valódi kisbefektető beírt valamit. Ugyanakkor, sok kisbefektető olvasta a fórumokat, hogy ellesse a tapasztaltak stratégiáit, és tippeket, támpontokat keresett. Akkoriban, lehet, hogy a brókercégeknek is érdekében állt, fizetni néhány hivatásos hozzászólót, hogy kedvet csináljanak a részvényvásárláshoz. Nem állítom, hogy ez történt, csak gondolom.
A politikához való hozzászólásokban is lehet valami hasonló cél…
Amikor egy hozzászóló valódi problémákat ostoroz, arról nem lehet tudni, hogy bértollnok, vagy csak világmegváltó gondolatait szeretné közkinccsé tenni walaky. :)
Aki pedig az ördög ügyvédjét játssza, az vagy idióta, vagy bértopikoló…
És mindig van egy becsapható réteg, aki hisz az ilyen „ügyvédeknek”.
watson
watson 2007. 03. 04. 23:18
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#669
Hogy lássátok hogy a Fakabát Zrt-ből magától is dől a hülyeség, és nem kell ide felsőbb utasítás: link
:-))
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:53
Előzmény: #666  Törölt felhasználó
#668
Kevdes penznyelo!
Kérlek bocsáss meg amiért veszem a bátorságot, és néhány apró megjegyzést halkan odabiggyesztek a nagyon hasznos hsz-ed mellé, de kérlek már előre, ne vedd tolakodásnak, sem olyan szándéknak, mintha beléd akarnék kötni :))

Yesterday mintha nem arról beszélt volna, hogy amit mond az mindenáron igaz, hanem (engedtessék meg nekem a tévasztés emberi joga) mintha valami olyasmit, hogy semminek ne higgy, csak a saját szemednek.

Határozottan erre emlékszem. Tényleg ezt írta. Vagy majdnem ilyesmit.

Akkor miért kell ezt kiforgatva kisarkítva arra kihegyezni, mintha tévedhetetlennek állítaná be magát?
watson
watson 2007. 03. 04. 22:41
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#667
yesterday, a sört hogy méred teljesítményre? :-)))
Valóban vannak kifinomult marketinges eszközök, de vannak olyan személyek akiknek csak adsz bizonyos kérdésekben a szavára?
Én például a legjobb könyveket kifejezetten ilyen kapcsolatok alapján olvastam. Egyet ajánlok is a hőzöngőknek: Aronson: "társas lény"

Szerintem ugyanaz működik a választásokkal kapcsolatban is mint a börzén, ha jól akarsz dönteni: senkinek nem szabad hinni, hanem neked kell értékelni a körülményeket és önállóan dönteni. Persze minél több körülményt meg kell vizsgálni és nemcsak a szimpatikusakat (mint pl cetas), vagy néhány kiragadottat, mint itt is gyakran olvashatjuk.
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:39
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#666
Yesterday:
"Brunhold, a lényeg, hogy amíg nincs egy ilyen súlyos állítás bizonyítva, addig nem szabad elhinni."
Egyetértek. De ezt vonatkoztatod a saját állításaidra is?
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:38
Előzmény: #656  tokos.
#665
Tudod Brunhold,

1948-ban államosítottak mindent. Vagyis az akkori tulajdonosoktól elrabolták a kommunisták tulajdonaikat, a tulajdonosokat meg internálták.

1990-ben a "gengszterváltás" után ezt a rabolt vagyont elkezdték eladni. Volt egy fél évig 1991 körül egy ilyen naiv reményhullám, hogy az eredeti tulajok és a leszármazottaik kapják vissza hajdan elrabolt javaikat.

Á ! Dehogy!

A 90 %-ukat megkifogásolták formailag, vagy tartalmilag.
Aztán "spontán privatizáció" -ba kezdtek. (MDF kormány) .
Ez azt jelentette, hogy egy éven keresztül mindent eladtak bagóért. Ideológiát is gyártottak hozzá, az volt a lényege, hogy gyorsan államadósságcsökkentésre kell fordítani hamar izibe minden pénzt, mert akkor nekünk nagyon jó lesz. Ezért nem vártak egy jottányit sem, szórták az immáron "ÁLLAMI" vagyont bagóért.
Aztán a pufajkás hatalomra kerülésével jött a Bokros féle gyarmatsorba taszítás, (ezért meg is kapta méltó jutalmát, kinevezték hálából az IMF igazgatóhelyettesének (van még ilyenből egy tonna). Milliárdos véletlenül ez is.

De a privatizációt úgy felpörgették, hogy csak pislogott az ember. Meg úgy megszedték magukat közben, hogy öröm volt nézni ahogy gyarapodnak már megint a kommunisták.

Most hol tartunk? A nemzeti vagyonból még eladható a föld, aztán kész lényegében. Eladtak mindent.

A pénz hol van? A zsebükben.

Már nem kommunistáknak hívják magukat.
Á! Dehogy!

Ők szocdemek, meg isten tudja milyen liberálisok (szégyen -gyalázat eme eszméket ekkora gazemberek magukra aggatják).

Kaposváron 1990-ben tele volt a város a "Ruszkik haza" plakátokkal.
Mi lett belőle?
Megjött az IFOR, elfoglalta Taszárt, és az egész megyei rezsim nyalt a yenkiknek.

Ma az államadósság bullos, ATH-n van.
Profi milliárdos üzletembereink viszont vannak , Dunát lehet velük rekeszteni , annyian.

Ja meg koldus rengeteg - Kaposváron nem :))- de Budapesten igen.
Szintén tonnaszám. Nyomorgó remegő kezű éhező-fázó öreg nyugdíjas.

Szép mi?

Ui:
Az SZDSZ Budapestet 16 év alatt morálisan, intelligencia és értelmi szinten a a fertő mocsarába küldte.

Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:32
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#664
igazad van,
En mast nezek egy partban, es mas ervek segitenek donteni. De szerintem ettol igazi demokratikus a valasztas, hiszen en is arra szavazhatok, akire akarok, fuggetlen a befolyasolo tenyezoktol.

Egyebkent igaz azt a sort vennem meg, ugy ahogy te is arra voksolnal akinek szebb a "portfolioja" statisztikaja stb

Jo ejszakat, nekem mennem kel, mert felesegem var.
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:29
Előzmény: #662  Törölt felhasználó
#663
Brunhold,

én nem szeretni akarom a kormányt. Egyiket sem. Ez nem a "szeretem-nem szeretem" kategória. A demokrácia és a jogállamiság pedig nem arról szól, hogy ki mit szeret, vagy ki melyik politikai oldalon áll. NEM függhet ettől.
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:27
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#662
Brunhold, a lényeg, hogy amíg nincs egy ilyen súlyos állítás bizonyítva, addig nem szabad elhinni. A politika ma már (a legaljasabb) marketingeszközökkel is operál. Pl. bemész egy kocsmába, ahol azt hallod, hogy arról beszélgetnek ketten, hogy egy bizonyos fajta sör mennyire finom. Statisztikailag nagy valószínűséggel te is ilyen sört fogsz rendelni. Lehetne sorolni, nem vagyok marketinges, de hidd el, ez létezik.

Én nem annak alapján szoktam szavazni, hogy ki mit mond vagy ki mit híresztel, hanem - többek közt - az addig nyújtott teljesítmény alapján.
Törölt felhasználó 2007. 03. 04. 22:24
Előzmény: #659  Törölt felhasználó
#661
en olyan orszagban, ahol nem kell tuntetni mert szeretem a kormanyt.

En inkabb ilyenben, es hidd el, szivesen feladnad meg te is a tuntetesi kedvedet.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók